Zdravie a wellness

Ako používať ryžovú vodu na vlasy - 2 jednoduché a jednoduché metódy na skúšku

Ako používať ryžovú vodu na vlasy - 2 jednoduché a jednoduché metódy na skúšku

Stavítkový ryža je všetko, čo potrebujete pre lepšiu vlasy. Áno, je to pravda. Jednoducho namočte ju do vody, a voila! Máte ryža vodu, ktorá bola použitá pre starostlivosť o vlasy od roku veku vyriešiť všetky vaše problémy vlasy.

Je Ázii najlepšie stráženým tajomstvom starovekej a musíte to skúsiť zistiť, prečo. Najlepšie na tom je, môžete ľahko urobiť doma. Prečítajte si o to zistiť, ako na to.

Obsah

 • Čo je to Rice Water?
 • History Of Použitie Rice voda na vlasy
 • Je Rice vody dobré pre vlasy?
 • Biela Ryža voda Vs. Kvasené Ryža Voda - čo je viac efektívne?
 • Spôsoby prípravy ryža voda
 • Výhody Rice voda na vlasy
 • Tipy Ak chcete umývať vlasy s ryžou vode

Čo je to Rice Water?

Viete, ako variť ryžu? Pamätáš, ako si ju namočiť do vody a potom ju kmeň? No, nabudúce nevyhadzujte vodu preč, pretože to robí divy na vlasy a pokožku.

load...

Ryža voda vyzerá ako mliečna tekutina, a to preto, zo zvyšku škrobu zanechal z ryže. Je bohaté na minerály a vitamíny a robí pre zdravý nápoj (1).

Ryža voda spevňuje pokožku a zlepšuje zdravie vašich vlasov. To tiež zlepšuje krvný obeh v tele, podporuje rast kožných buniek a udržuje kožu hľadá mladých a omladená.

Znie to perfektné, že jo? Zvedaví, ako využitie ryža vody prišlo? Prečítajte si nižšie zistiť.

Späť na obsah

History Of Použitie Rice voda na vlasy

Tam je kmeň nazvaný Red Yao v čínskej dedine Huangluo, známa ako krajina Rapunzels.

A je to tak správne, pretože od vekov, všetky ženy v tejto dedine boli pomocou ryže vodu na umývanie a vyživujú vlasy. To má dokonca aj certifikát z Guinnessovej knihy rekordov ako, svet je najdlhšia vlasy obce '(2).

load...

A späť v deň, bol to rovnaký prípad v inej krajine. Ušľachtilé ženy z japonského cisárskeho dvora v 800 nášho letopočtu bol známy pre svoje krásne dlhé vlasy, a to preto, že - uhádli ste správne - aby umyli vlasy s ryžou vodou.

Tieto tradície boli prenesené na generácie prostredníctvom ústne. Doba uplynula, a s nástupom world wide web, svet prišiel bližšie a prospešné kultúrne zvyklosti boli vymenené. V rámci tohto pokusu, Som tu, aby som vás informovať o ryžovej vody ako mimoriadny prísada pre starostlivosť o vlasy.

Späť na obsah

Je Rice vody dobré pre vlasy?

Áno, to je ideálny pre vlasy. Čo je v tom, že robí to tak? Štúdie ukazujú, že ryža voda obsahuje inositol, sacharid, ktorý opravy poškodené vlasy (3).

To inositol zostáva vo vlasoch aj po ryža voda opláchne, pôsobí ako ochranný štít a chráni vlasy pred poškodením. Ryža voda obsahuje aj aminokyseliny, ktoré posilňujú vlasové korienky, zvýšenie objemu vlasov, a aby vaše vlasy lesklé a hladké (4).

Všetkými možnými spôsobmi, ryža voda je vhodná pre vaše vlasy. Je to bezpečné, prirodzené a nemá absolútne žiadne vedľajšie účinky. Zlepšuje stav vašich vlasov v zdravom spôsobe.

Verte mi, nie je nič lepšie, než ryža vody pre vaše vlasy. Prečítajte si viac o tom v nasledujúcich kapitolách.

Späť na obsah

Biela Ryža voda Vs. Kvasené Ryža Voda - čo je viac efektívne? 

Ryža voda vyzerá ako zdanlivo jednoduché entity. Ale má niekoľko variantov, z ktorých prostý ryže vody a fermentovanej ryže voda známejší. Poďme zistiť, ktorý z nich je lepší.

PH Biela Ryža voda je vyššia ako hodnota pH Tvoje vlasy (5). Kvasenie znižuje hladinu pH ryže vody, aby sa, že vaše vlasy a pomáha uzavrieť kutikuly, čím chráni vlasy.

Fermentáciou ryža voda zlepšuje existujúce vitamíny a úrovne živín v ňom, ktoré vyživujú vlasové folikuly. To podporuje zdravý rast vlasov a zlepšuje celkový stav vlasov.

Aj počas fermentácie, čo je látka s názvom, Piter 'formy v ryže vode, a je bohatý na vitamíny, minerály, aminokyseliny, a organických kyselín. Piter je známe, že podporujú regeneráciu buniek a aby sa vaša pleť a vlasy zdravé (6).

Kvasené Ryža voda je kyslá, a keď si opláchnite vlasy s ním, to obnovuje a vyrovnáva pH vlasov.

Kvasené Ryža voda zdokonaľuje výhody prostý ryža vody, a môžete použiť buď z nich v závislosti na úrovni opravy a omladenie, ktoré potrebujete.

Teraz je konečne čas sa naučiť, ako robiť to, priateľovi. Vzrušený?

Späť na obsah

Spôsoby prípravy ryža voda

1. Varená ryža Water 

I) Čo je varená ryža Water?

Jeden spôsob získania ryža vody sa varom ryžu. Prebytok vody zo zvyškov po varení ryže vo vode, sa nazýva varená ryža vody. Je koncentrovaná kvapalina, ktorá môžete riediť použiť ako umývanie tváre alebo vlasov plákanie.

II), ako sa robí Varená ryža Water
 1. Potom sa pohár a naplňte ju s ryžou (biela, hnedá, basmati alebo jazmínovou ryžou).
 2. Naplňte ju s väčším množstvom vody ako obvykle používajú na varenie.
 3. Uvaríme ryžu na nejakú dobu. Môžete buď prijať prebytočnú vodu, ktorá prichádza na hornej vrstve, alebo počkať, až sa ryža varí a potom sa prefiltruje prebytočnú vodu do pohára.
 4. Táto voda bude vysoko koncentrovaný zakalená tekutina.

III) Ako používať varená ryža voda na vlasy

Varená ryža voda je vynikajúci kondicionér, takže poďme na to, ako ju používať ako jeden celok.

 1. Vezmite hrnček varenej ryže vody a pridajte niekoľko kvapiek rozmarínu, levandule, alebo harmančeka silice k nemu.
 2. Šampónom si vlasy a potom naliať ryža vodu nad ním. Nechaj to na dobu 5 až 20 minút, v závislosti na čase, ktorý máte.
 3. Jemne masírujte vlasy a vlasovú pokožku počas tohto obdobia.
 4. Opláchnite vlasy dôkladne s obyčajnú vodu potom, čo ste urobil. Použite ju aspoň raz za týždeň vidieť zlepšenie zdravia a štruktúru vlasov.

2. Ryža, kvasené Water 

I) Čo sa fermentuje Rice Water?

Ryža, kvasené ryža voda je voda, ktorá sa nechá kvasiť po dobu pred použitím. Fermentácia otočí ryža vodu do silnej kvapaliny, ktorý treba pred použitím riediť.

II) Ako si vyrobiť Ryža, kvasené Water? 
 1. Vezmite pol šálky ryže a namočte ju do dvoch šálok vody. Udržiavať ju stranou po dobu 15 až 30 minút.
 2. Extrahujte vodu preťažuje ryža.
 3. Preniesť kvapalinu, ktoré získate na pohár a nechajte ju tam na jeden deň alebo dva pri izbovej teplote.
 4. Keď si všimnete, kyslý zápach vychádzajúci z nádoby, zastavenie kvasenie a posunúť nádobu do chladničky.
 5. Pridajte šálku alebo dva teplej vody pred použitím fermentovanej ryže vodu, pretože je veľmi silný a priame použitie sa neodporúča.
III) Ako používať Ryža, kvasené voda na vlasy 

Ako sa o bohaté vlasy masky vyživujú vaše vlasy? Znie to ako niečo, čo treba, že jo? Poďme sa naučiť, ako jeden s fermentovanej ryže vodou a horčicou.

 1. Potom dostatočné množstvo horčice a premiešame vo fermentovanom ryža vodou, kým sa tvorí hladké pasty.
 2. Pridajte trochu olivového oleja do pasty a dôkladne premiešajte.
 3. Naneste pastu na pokožke hlavy. Nedopustite, aby sa rozšíril na vaše vlasy.
 4. Ponechajte masku na dobu 20 minút a potom ju zmyte jemným šampónom.

Späť na obsah

Teraz, keď vieme, ako sa robí ryža vodu doma ľahko, poďme sa dozvedieť o jeho výhodách.

Výhody Rice voda na vlasy

1. Zlepšuje rast vlasov 

Nie je nič lepšie, ako ryža vody na zníženie padanie vlasov a pomôcť rast vlasov. Aminokyseliny z ryžovej vody, najmä pomoc pri regenerácii vlasov a pomôcť rýchlejší rast vlasov.

Tiež, ryža voda obsahuje vitamíny B, C a E, ktoré ďalej pomoc v raste vlasov (7). Najlepší spôsob, ako používať ryža vodu rast vlasov je opláchnite vlasy s ním po umytí. Sledovať proces aspoň dvakrát týždenne, a budete určite vidieť výsledky.

2. Znižuje štiepeniu 

Štiepeniu budete vyzerať ako neporiadok, nie? Vaše vlasy potrebujú bielkoviny, aby sa zabránilo štiepeniu a ryža voda má veľa.

Primárnou príčinou rozstrapkané končeky sú nedostatočnej údržby a znečistenie, čo viedlo k celkovému degenerácie zdravie vašich vlasov. Aminokyseliny z ryžovej vody príde na pomoc a nápravu škôd.

Namočiť štiepeniu v ryžovej vody po dobu 15 až 20 minút a potom sa umyť si vlasy. Postupne sa budete vidieť zlepšenie stavu vašich vlasov.

3. Vlasy Rinse 

Oplachovanie vlasov s ryžou vode po šampónovaní namiesto použitia kondicionéru je to najlepšie, čo môžete urobiť. Zlepšuje vaše vlasy textúry a zvyšuje objem. To tiež krotí a vyhladzuje vlasy. A predovšetkým, že udržuje vaše vlasy silné a zdravé.

4. Chráni vlasy pred poškodením 

Ryža voda znižuje povrchové trenie a zlepšuje vlasy pružnosť. Obsahuje sacharidov s názvom inositol, ktorý opravy poškodené vlasy a chráni vlasy, všeobecne (8).

Čo robí voda stánok ryže na rozdiel od iných zložiek, je skutočnosť, že inositol zostáva vo vlasoch aj po opláchnutí ryže vodu a štíty vaše vlasy pred ďalším poškodením.

5. Posilňuje The Roots vlasy a uhladzuje vlasy

Ryža voda je bohatá na aminokyseliny - to je niečo, čo už vieme. To by ste sa čudovať, vedieť, že na rozdiel od mnohých výhod, ktoré im dodávajú do vlasov, ale tiež posilniť svoje vlasové korienky, pridať lesk na vlasy, a aby bolo hladké a hebké.

6. Lieči Lupiny 

Lupy je hrozba. Je to ako mor útočia na vašu hlavu, takže sprchu biela hmla na odev. Je to úplne trápne a príčina svrbenie a podráždenie.

Rice voda vám dáva oddych od lupiny a pri pravidelnom používaní, ktorý vám pomôže bojovať s problémom vôbec (9). Aby sa tak stalo, je nutné opláchnite vlasy s ryžou vody pravidelne.

7. Robí vlasy hodvábne lesklé 

Kto nechce, hodvábny a lesklé vlasy? To je to, čo sme všetci snívať. A ryža, voda môže sa to stalo. Jediné, čo musíte urobiť, je použiť ryža vodu ako vlasové masky, nechajte to na dobu 20 minút, a potom umyte si ich.

Nadväzujúceho s šampón a kondicionér, a voila! Funguje to ešte lepšie, ak pridáte nejaké ružovú vodu, aby vaše riešenie ryža vody.

8. Odstráni vši 

Ah, vši! Tí malí tvorovia ničia váš pokoj a vysáva krv z vás. Nebojte sa, pretože ryža vodu možno ľahko riešiť ich. Škrob v ryžovej vody zabíja vši a hnidy okamžite.

Rice voda likviduje problém skôr, než to môže šíriť príliš veľa, a to bolo ešte horšie pre vás.

9. Ako vlasový kondicionér

Ryža voda vytvára dobré a nákladovo efektívnym vlasový kondicionér. Pridajte trošičku rozmarínu, levandule, pelargónie a silice k nemu, a tie sú dobré ísť.

Naneste roztok na celej dĺžke vlasov. Nechaj to na kdekoľvek medzi 10 až 30 minút a potom ho opláchnite studenou vodou.

Skúste si to, pretože je to vynikajúci kondicionér. Nie som jednoducho hovoriť. Ryža vodu, ako kondicionér, opravy vaše vlasy, posilňuje ju a zlepšuje jej pružnosť (10).

Späť na obsah

Tipy Ak chcete umývať vlasy s ryžou vode

Existuje niekoľko tipov, majte na pamäti, aby sa vaše vlasy umyť rutinné s ryžou vody za naplňujúce skúsenosť.

Ryža voda obsahuje prírodné saponíny a môže byť použitý ako mierne čistiaci prostriedok. Ale aby sa zabránilo a odstrániť nahromadeniu ryžové vody vo vlasoch počas času v dôsledku tvrdej vode, je nutné pridať lyžičku prírodného čističky ako je vápno, amly alebo Shikakai k nemu.

Zelený čaj je tiež vynikajúcim doplnkom ryža vodu, pretože dodáva ďalšie lesk a silu vlasov. To tiež znižuje vypadávanie vlasov.

Späť na obsah

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Môžem nechať ryža vody vo vlasoch cez noc?

To nebude nutné. Trvanie 15 - 30 minút urobí ako sacharidov v ryžovej vody zostáva vo vlasoch aj potom, čo ju umyť off chrániť vaše vlasy.

Môžem konzumovať ryža vodu?

Rozhodne! Ryža voda má toľko výhod pre vaše telo, ako to robí pre vaše vlasy.

Túži vyskúšať ryža vodu a nechajte si svoje výhody, alebo nie? No, než budete pokračovať s tým, musím vám povedať, ryža voda nie je veľký páchnuce kvapalina, najmä kvasené Ryža voda.

Tiež vlasy výhody ryže vody uvedené v článku nie sú plne podporované výskumom. Napriek tomu, že pracuje pre mnoho ľudí po stáročia, tak prečo nie urobiť malý prameň skúšku a pokračovať s ním?

Komentár nižšie a povedzte nám, čo si myslíte o tomto článku. Radi by sme od vás počuť.

load...