Zdravie a wellness

Ako používať oceľový jablkový ocot na liečbu dna?

Ako používať oceľový jablkový ocot na liečbu dna?

Trpíte bolesti kĺbov, ktoré pretrváva a objavia znovu robiť svoj život neznesiteľný? Ak ste sa stali obeťou dni, viete, čo hovorím. Život sa môže stať neovládateľný pre tých, bojovať tohto stavu. Dna je druh artritídy, ktorá môže spôsobiť akútnu bolesť na všetkých častiach tela.

V čase, bolesť môže zasahovať do vášho každodenného života. Ak ste si prial, aby tam bola jedna čarovná látka, ktorá by mohla mať bolesť preč, vziať srdce, pretože sa chystáme odhaliť svoje meno.

Než sa pustíme do riešenia, poďme najprv analyzovať problém.

Dna-Krátka

Dna je charakterizovaná akumuláciou nadbytočného množstva kyseliny močovej v telových kĺbov, vrátane prstov a kolien. Kĺby postihnutých dnou môže stať opuchnuté a červené, a obete sa môžu cítiť bolesť pri pohybe (1).

load...

Na rozdiel od bolesti kĺbov, dna môže tiež viesť k vzniku ďalších zdravotných komplikácií v dlhodobom horizonte, ak sa nelieči. Ide o geneticky viazané ochorenie, ktoré dostane zhoršuje obezita, strave, a to najmä tým, výkrm potravín a alkoholu. Všeobecne platí, že muži vo veku 30 až 50 rokov sú náchylnejší k vzniku dni.

Ako Dna Vyskytuje?

Keď sa počet kryštálov sodíka v krvnom riečisku u jedinca, strieľa mimo úrovňou bezpečnosti vzhľadom k vysokému obsahu kyseliny močovej, dna súpravy v (2). Kým kyseliny močovej existuje v ľudskom tele prirodzene, by rýchlosť produkcia neprekročí rýchlosti vylučovania. To je to, čo vedie k vzniku dni.

load...

Aké sú príznaky a symptómy dni?

Dna príznaky prichádzajú bez varovania. Oni vás útočiť hlavne v noci. Niektoré z týchto prejavov a príznakov dni, musíte dávať pozor, sú:

Joint Nepohodlie-Prvým príznakom tohto ochorenia. To môže trvať akúkoľvek dobu v rozmedzí od niekoľkých dní do niekoľkých mesiacov. Bránený pohybu v tejto fáze by ste sa snaží presunúť svoje kĺby voľne. Intenzívne bolesti kĺbov, Dna je známe, že vplyv na palec najviac, ale tiež to môže mať vplyv na kĺby v kolene, nôh a zápästia. Najviac silná bolesť je pravdepodobnejší počas prvých dvanástich hodín po začatí. Zápal a začervenanie, potom príde opuch a začervenanie, ktoré sa šíri po celej postihnutej oblasti.

Možnosti liečbe dny

Vo väčšine prípadov, lekári predpisujú lieky, ktoré znižujú bolesť, rovnako ako tie, ktoré podporujú odstraňovanie kyseliny močovej z tela. Rôzne druhy triedy liečiv NSAID sú často predpísaná.

Pri používaní týchto liekov môže znížiť bolesť a zníženie hladiny kyseliny močovej v takej miere, môžu tiež viesť k vedľajším účinkom po dlhšom používaní (3).

Dna môže tiež byť riadená tým, že hlavné zmeny vášho životného štýlu a jedálnička a užívanie prírodných liečiv. V dnešnej dobe, jablčný ocot je používaný značne ako domáci liek na dnu. Ale to, čo robí ACV tak osobitného? Poďme zistiť, tu to robí jablčný ocot pomocníka dnu.

Prečo používať jablčný ocot pre Dna?

Jablčný ocot alebo ACV je vo svete medicíny a zdravotníctva žiadne nové. Je známe, pre liečbu mnohých chorôb, hlavné aj vedľajšie, vrátane vysokého krvného tlaku, cukrovka, úbytok hmotnosti, a artritída.

Je Jablčný ocot dobré dni?

Jablčný ocot, ktorý sa používa väčšinou na účely starostlivosti o pleť, je tiež prospešné pre liečenie dni. Poďme vedieť, prečo:

 • Obsahuje kyselina jablčná (4), ktorý účinne rozpúšťa hladiny kyseliny močovej v krvi.
 • Ďalej obsahuje draslík, ktorý hrá úlohu v eliminácii odpadov z ľudského tela.
 • Aminokyseliny v ACV môže pomôcť znížiť toxicitu.
 • Kým jablčný ocot sám o sebe je kyselina, akonáhle sa dostane do tela, sa dostane prevedený do zásaditého materiálu. Znižuje náležitosti a podmienky, ktoré pripravujú cestu k nástupu dni. Nakoniec, to pomáha pri znižovaní opuch a bolesť spôsobené dnou.
 • Výhoda nemusí byť viditeľný okamžite a suma úľavy môžu líšiť od jednej osoby na druhú.

Spôsoby, ako na liečbu dni s jablčným octom

Ako v skutočnosti, môžete použiť jablčného octu vo viac ako jednom spôsoby na liečbu dny a získať úľavu od jej symptómov. Vrchný spôsoby použitia jablčného octu pre dnou sú uvedené nižšie:

1. S interne

Môžete si vziať jablčného octu interne získať úľavu od dnou.

Budete potrebovať
 • 1 lyžica surové, nefiltrované jablčný ocot (ACV)
 • 250 ml teplá voda
Čo je potrebné urobiť
 1. Pridajte jednu polievkovú lyžicu ACV do pohára teplej vody a dobre premiešajte.
 2. Piť zmes dvakrát denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Poznámka: Pre pár ľudí, chuť jablčného octu je dosť nechutné. Môžu ju miešať s ovocnými šťavami a prehĺtať ho. Avšak použiť domáce ovocné šťavy miesto hotových nápojov naložené cukrom. Tiež nie je pridáme cukor do zmesi.

2. Použitie to Lokálne

Spolu s ohľadom jablčného octu interne, môže sa rozhodnúť pre miestnu aplikáciu získať lepšie a rýchlejšie úľavu od dnou.

Budete potrebovať
 • 3 - 4 lyžice surový jablčný ocot
 • Čistú handričku
Čo je potrebné urobiť
 1. Ponorte suchý a čistý handričku v čistej jablčného octu a potom ho zabaliť okolo postihnutého kĺbu tela.
 2. Nechaj si to cez noc. Zaistite ju s fóliou a ACE obväz. To pomôže upokojiť kĺb.
 3. Tento postup opakujte, každý druhý deň, získať úľavu od dnou.

Poznámka: Môžete tiež uložiť nejaké ACV v spreji a nastriekajte ho na postihnutú oblasť každú hodinu. Zmrazenie jablčného octu a pomocou kocky ľadu priamo nad dnavej areálu je tiež možnosť.

3. Kúpeľ nôh

Ak chcete získať úľavu od dni u nôh či rúk, si horúcu kúpeľ v jablčný ocot zmesi.

Budete potrebovať
 • 1 šálka ACV
 • 1 vedro vody
Čo je potrebné urobiť
 1. Vziať vedro s horúcou vodou a premieša šálka jablčného octu v ňom.
 2. Teraz namočte ruku alebo nohu v ňom.
 3. Nechajte ju máčať po dobu 30 minút alebo tak. To možno vykonať na dennej báze.

4. Zmeny v výživy a životného štýlu

Spolu s použitím jablčného octu lokálne a brať to interne, je potrebné vykonať niektoré zmeny vo svojom životnom štýle a jedálnička získať trvalý úľavu od bolesti dnu (5).

Napríklad, musíte sa zbaviť prebytočného tuku v tele. Výrub na alkoholické nápoje a konzumáciou tuku naložených potravín je tiež nutné, aby dnu na uzde. Môžete skutočne dostať do kontaktu s lekárom sa dozvedieť, aký druh potravín je potrebné sa vyhnúť pre získanie najlepších výsledkov v tejto oblasti.

Poznámka: Tiež je potrebné mať na pamäti, že jablčný ocot nie je riešením zázrak dnou. Jeho aplikácia zmierniť bolesť a opuchy spôsobené dnou, ale úľava nepríde cez noc! Musíte byť trpezliví a mať realistické očakávania. Reliéf je postupný a závisí na mnohých ďalších zdravotných faktorov rovnako.

Jablčný ocot s ostatnými zložkami pri ochorení dnou Relief

Tu je niekoľko kombinovanej liečby, ktoré je známe, že prináša úľavu od dna:

1. Jablčný ocot a sódy pre Dna

Miešanie ACV a jedlej sódy pomôcť znížiť hodnoty kyslosti nápoja, ďalej zníženie hladiny kyseliny močovej v systéme.

Budete potrebovať
 • 2 lyžice surový jablčný ocot
 • ¼ lyžičky jedlej sódy
 • 250 ml teplá voda
Čo je potrebné urobiť
 1. Pridajte ingrediencie do pohára a dobre premiešame.
 2. Piť tento lektvar dvakrát denne, aby dostať okamžitú úľavu od dnou.

2. Jablčný ocot a Cayenne Pepper Na Dna

Kajenské korenie, s jeho silné protizápalové vlastnosti, je tiež cenným doplnkom dnou náprave.

Budete potrebovať
 • 1 čajová lyžička kajenské korenie prášok
 • 2 lyžice jablčného octu
Čo je potrebné urobiť

Zmiešajte vyššie uvedené dve zložky a aplikovať ju na postihnuté miesta raz denne, kým príznaky odznejú.

3. Jablčný ocot a med pre Dna

Med a ACV combo je najviac favorizoval voľbou medzi všetkými reliéfnych opravné dnou z pochopiteľných dôvodov. To poskytuje nielen sladkosť inak kyslého roztoku, ale tiež pomáha upokojiť zápal.

Budete potrebovať
 • 1 lyžica surové jablčného octu
 • 2 lyžice medu
 • 250 ml teplá voda
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte všetky ingrediencie tvorí zmes.
 2. Mať tento nápoj dvakrát denne, kým príznaky odznejú.

4. Jablčný ocot a Cherry Juice Pro Dna

Čerešňa šťava je bohatá na antioxidanty, vlastnosť, ktorá z neho robí ideálny prostriedok pre zápalu spôsobené dnou robí.

Budete potrebovať
 • 1 lyžica ACV
 • 250 ml domácej cherry šťavy
Čo je potrebné urobiť

Pridajte jednu polievkovú lyžicu jablčného octu na pohár čerešňového džúsu a dvakrát si to jeden deň sa dostať okamžitú úľavu od dnou.

Body na zapamätanie pri použití jablčného octu pre Dna

Tu je niekoľko bodov, ktoré by ste mali mať na pamäti, než liečenie dni u ACV:

 1. Jablko mušt nápoj treba vždy užívať po jedle.
 2. Vyhnúť nutnosti čokoľvek veľmi kyslý. Alkalické jedla sa dáva prednosť, keď ste na liečbu ACV.
 3. Nočná je vlastne ten správny čas, aby pokračoval v jablčného octu, pretože šanca na bolestivé dnu útoku je najvyššia počas nasledujúcich hodín.

Výberom správneho typu jablčný ocot

Na zmiernenie príznakov a bolesti spôsobenej dnou, je nutné, aby si kúpiť a použiť správny typ jablčného octu.

Nájdete tu dva druhy jablčného octu na trh v týchto dňoch. Číry odroda nájsť v supermarketoch je to, čo ľudia kupujú pre kulinárske účely. Avšak, mali by ste sa rozhodnúť pre nefiltrovaného surového verzii. Druhý variant nepodstupuje mnoho spracovania, a tak si zachováva väčšinu kompozície. Tak, to ponúka ďalšie výhody.

Jablčný ocot je tiež k dispozícii vo forme kapsúl. Táto forma je najvhodnejšia pre tých, ktorí nemôžu stráviť chuť pravidelných ACV. Kapsule môžu byť prijaté aj ľudia s citlivou úst alebo pažeráka. Pri výbere vhodného ACV formulár, pozrite sa na značku, ktorá je dobre známa a nemá žiadne pridané látky. Denná dávka 500 mg jablčného octu kapsule v často navrhol, aby tých, ktorí trpia dnou.

Pozor

Pri použití jablčného octu rôznymi spôsobmi môžu byť účinné pri liečení dny, by mali byť niekoľko bodov mať na pamäti, aby sa zabránilo zdravotné riziko.

 • Po prvé, ak ste na konvenčné lieky na dnu, neprestávajte tieto lieky len preto, že ste pomocou jablčného octu. Je tiež dôležité vedieť, či používate ACV budú v bezpečí a nebude zasahovať do NSAID triedy liečiv. Ak chcete byť na bezpečnejšie strane, poraďte sa s lekárom skôr, než začnete jablčného octu.
 • Ak použijete jablčného octu prvýkrát, príznaky dni mierne zvýši, ale po tom, začne znížiť. To sa deje v dôsledku rozpustenia kryštálov, ktoré spôsobuje zápal.
 • Vyhnúť predávkovania jablčného octu. Toto riešenie je vysoko na kyselinu octovú, ktorá môže prispieť k zubu erózii a zápal žalúdka a ústa obloženie. Použite slamy, aby sa zabránilo priamu interakciu s zubov a úst.
 • Nadmerná spotreba ACV môže viesť k nízkej hladiny draslíka v systéme.

Už ste niekedy používajú jablčného octu pre dnou úľavu? Ak áno, ako sa vám to pomohlo? Povedzte nám to tým, že komentuje do poľa nižšie.

Zostať fit, zostať zdravý!

load...