Zdravie a wellness

Ako používať Med pre oči - 13 Užitočné cesty

Ako používať Med pre oči - 13 Užitočné cesty

Vedeli ste, že med je požehnaním pre váš zrak? Áno, to sladké a chutí náhrada za cukor nielen zvyšuje chuť na raňajky, ale tiež má veľa výhod pre svoje zdravie a pokožku. Musíte byť vedomí toho veľa, vrátane pomáhať chudnutie a liečbu diabetu. Ale bol si vedomý toho, že pravidelné užívanie medu pre oči môže byť prospešné? Nielen pre zlepšenie videnia, to sladké kvapalina je tiež vynikajúci tonikum pre redukciu zápalu očí. Ak trpíte podráždenie alebo sčervenanie očí, med je perfektným riešením.

Tento post hovorí o všetko, čo potrebujete vedieť o tom, či je med dobré pre vaše oči. Pokračuj v čítaní!

Honey - Krátka

My všetci milujú zlato, nie? A táto láska je zdieľa väčšina ľudí na celom svete. Med bol populárny a dôležitou súčasťou Ayurveda od vekov. Tiež známy ako, Shahada 'v Hindi,, Tene' v Telugu, a, Madhu 'v Marathi, vďačí za svoju sladkosť prítomnosti monosacharidov, glukóza a fruktóza. Jeho trvanlivosť dosahuje až tisíce rokov, čo je nevyhnutnou súčasťou našej kuchyne.

load...

Na rozdiel od dodania vône do potravín, medu tiež pomáha pri liečbe mnohých zdravotných neduhov. Najdôležitejšie, ale najprekvapivejšie z nich je jeho vplyv na naše oči.

Ak sa vydáte prostredníctvom stránok dávnej histórie, zistíte, že med bol použitý pre liečenie niekoľkých porúch zraku (1). Takže nie je divu, že med bol extrémne populárny medzi Egypťanmi a Indy. Moderné vedci vystužené len túto skutočnosť.

Pre mnoho očné infekcie, ako je podráždenie očí, zápal spojiviek, glaukómu, a trachóm, med dokáže byť absolútna liek. Pri pravidelnom konzumácii medu je možné zabrániť očný zákal do značnej miery. Pôsobivé, že?

load...

Výhody medu pre oči

 1. Lieči Očné Ochorenie
 2. Osviežuje unavené oči
 3. Lieči suchého oka
 4. Zabraňuje makulárnej degenerácie
 5. Chráni oči pred Glaukóm
 6. Udržuje Your Vision Intact
 7. Lieči zápal spojiviek
 8. Znižuje Eye Vrásky
 9. Lieči bolesť očí
 10. Infekcia lieči Očné
 11. Pracuje ako zrakový nerv Tonic
 12. Zlepšuje oko objektívu Protein Oxidácia
 13. Môže pomôcť v Lightening Očné tiene

1. Očná lieči Ochorenie

Čerstvé a neliečenej med je často najlepším liekom na širokú škálu očných vád.

Med je najlepší liek na očné ochorenia, ako je blepharoconjunctivitis, rohovkových vredov zápalových a traumatického pôvodu, a ulcerózna blefaritída, pretože jeho antibakteriálne vlastnosti (2).

Na očné problémy, ako je šero rohovky, čerstvé hrebeň med je pravdepodobne tou najlepšou voľbou. V prípade, že šedý zákal je v počiatočnej fáze, čerstvé hrebeň med je zase ideálny liek.

Späť na obsah

2. Aktualizuje unavené oči

Cítite sa vyčerpaní potom, čo sedí na dlhé hodiny v prednej časti počítača? Ak áno, med je tá najlepšia vec pre zmiernenie svoje napäté oči.

Naneste med cez zavreté viečka. Oddýchnuť a relaxovať s nejakou peknou hudbu hrať na pozadí. Po pol hodine, zmyť med studenou vodou. Vaše oči budú cítiť svieži (3).

Späť na obsah

3. Lieči suchého oka

V dnešnej elektronickej dobe, mnohí z nás prepadať suchých očí.

Suché oko je bežný stav, kedy oko nie je schopný dodať požadované množstvo sĺz nevyhnutné pre ich mazanie. Zvyčajne trpia stretávajú s množstvom rôznych príznakov, vrátane bolesť, svrbenie, začervenanie očí a rozmazané videnie.

Táto podmienka môže byť ľahko liečiť pomocou medu (4). Všetko, čo musíte urobiť, je vykonať na vyplachovanie očí s medom a teplou vodou a umyte oči s ním starostlivo. Urob to pred spaním každý druhý večer a pozorovať zmeny.

Späť na obsah

4. Zabraňuje makulárnej degenerácie

Ako starneme, my si naše vízie stále slabšie a slabšie. Tento rozmazané videnie je spojená s makulárnej degenerácie, ktorá môže byť ľahko zabránené pomocou medu (5).

Táto sladká tekutina je plná antioxidantov, ktoré pomáhajú udržať naše očné svaly zdravé a pracujú v najlepším spôsobom. Takže, ak ste 25 alebo 50, byť istí, že dobrý zrak s pravidelným používaním medu.

Späť na obsah

5. Chráni vaše oči pred Glaukóm

Glaukóm je stav, v ktorom je nahromadenie tekutiny v prednej časti oka. Toto nahromadenie zvyšuje vnútroočného tlaku v oku, a môže dokonca viesť k trvalému poškodeniu našim zrakové nervy, čo vedie k strate zraku.

Mnoho štúdií uviedlo, že za použitia medu ako očné kvapky často znižuje možnosť výskytu tohto ochorenia o 50% (6).

Späť na obsah

6. Udržuje Your Vision Intact

Je samozrejmé, že med je super účinný pri ochrane našej vízie (7). To preto, že okrem toho, že bohaté na antioxidanty, ale aj rôzne dôležité vitamíny a minerály, ako je zinok.

Potrebujeme adekvátne množstvo zinku v našom tele pre správne fungovanie našich optických nervov. Použitie medu očné kvapky pravidelne chrániť svoju víziu.

Späť na obsah

7. Lieči zápal spojiviek

My všetci, v určitom okamihu, alebo druhé, obetí ružové oko a sú nútení nosiť slnečné okuliare, aby sa zabránilo šíreniu. Táto podmienka je ešte častejšia u malých detí, čo je všetky rozrušený a podráždené od vodnaté oči a svrbenie.

No, niekoľko štúdií poukazujú na to, že med očné kvapky práce účinne liečiť zápal spojiviek (8).

Späť na obsah

8. Znižuje očné vrásky

My všetci strach z príznakov starnutia, ktoré nás zhodiť háku ešte predtým, než sme sa začnú cítiť starý. Našťastie, na rozdiel od liečby porúch zraku, med je tiež skvelá pri znižovaní vrásky a jemné linky okolo našich očí (9).

Len je potrebné použiť trochu medu na svoje zatvorené oči a nechajte odležať 15 minút. Potom ho zmyte teplou vodou.

Späť na obsah

9. Zaobchádza bolesť očí

Z zostať hore celú noc, aby štát sa obeťou infekcie očí, existuje mnoho dôvodov, ktoré vedú k boľavé oči. Avšak, môžete sa zbaviť tohto opuchy pomocou medu (10). Konzumovať med pravidelne, a budete v pohode v žiadnom momente.

Späť na obsah

Infekcia 10. Lieči očné

Už ste niekedy používa med pre očné infekcie? Med je vytvorený ako najlepší prostriedok pre liečenie všetkých druhov očných infekcií, či už sú spôsobené baktériami, vírusmi, alebo akékoľvek iné mikroorganizmy. Ako už vieme, med má antibakteriálne vlastnosti, vďaka ktorým je zásadný vyliečenie očných infekcií (11).

Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešajte rovnaké množstvo medu a vriacej vody a tento roztok na oka aplikovať pomocou vatový tampón. Urob to denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Späť na obsah

11. Funguje ako optický nerv Tonic

Med môže tiež pôsobiť ako optického nervu tonikum (12). Pomáha pri zvýšení produkcie oxidu dusnatého, ktorá je požadovaná pre efektívny tok krvi do optických nervov. Takže začať používať med teraz s cieľom zabezpečiť lepšiu víziu do budúcnosti.

Späť na obsah

12. Zlepšuje oko objektívu proteín Oxidácia

Či už ho pridať do jedla alebo ho použiť ako očné kvapky, využívajúce medu na pravidelnom základe môže zlepšiť oxidáciu očné šošovky, ktorá vám poskytne dlhotrvajúci dobrý zrak (13).

Späť na obsah

13. Môže pomôcť v Lightening Očné tiene

To by mohlo prísť ako prekvapenie, ale bolo preukázané, znovu a znovu, že môžete použiť med odľahčiť farbu očí, že príliš prirodzene.

Zosvetliť oči s medom, budete musieť mať trpezlivosť a správne ingrediencie v správnych proporciách. Použite čistý med a vodu pre oči pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Čo potrebuješ
 • 1 kvapka surového medu
 • 5 kvapiek teplej balenej vody
Čo je potrebné urobiť
 1. Pridajte kvapku medu v piatich kvapiek vody a dobre premiešajte. Môžete si tiež vziať vyššie množstvo obidvoch zložiek v pomere 1: 5 na účely skladovania.
 2. Roztok v čistom fľaši uchovávať. Dať tri kvapky tohto roztoku každé ráno a večer v tvojich očiach je svetlo.

Uistite sa, že uloženie riešenie v chladnom a tmavom mieste.

Upozornenie: Uvedenie niečo v tvojich očiach bez riadnej konzultácie môžu viesť k strate zraku. Takže, poraďte sa so svojím lekárom, než začnete tento veľký krok.

Späť na obsah

Ako používať med pre oči

Na použitie medu sú rôzne. To je populárny ako externé aplikácie, rovnako ako používa pre vnútornú spotrebu. Sme oboznámení s mnohých potravinách, u ktorých medu je zásadný zložkou. Je však dôležité vedieť, ako sa človek môže použiť túto tekuté zlato zvonku rovnako.

1. Očné

Musíte lyžičku každý medu a teplú balenú vodu. Rozpustiť med v teplej vode a nechajte ho vychladnúť na nejakú dobu. Môžete si ho tiež do chladničky pre rýchlejšie chladenie. Použiť riešenie ako očné kvapky, ak je to v pohode.

2. Očné kvapky

Pre výrobu medu očné kvapky, mali by ste vždy ísť na čerstvý hrebeňového medu. Medu dobre v pomernej množstve destilovanej prevarenej vode sa rozpustí. Použite roztok dvakrát alebo trikrát denne, v závislosti na svojej hustote.

Tip: Keď urobíte med očné kvapky doma, mali by ste vždy pamätať neukladať riešenie po dobu dlhšiu ako jeden týždeň. Môžete vykonať riešenie na pravidelnom základe. Nebojte sa, ak u vás dôjde k pocitu svrbenia bezprostredne po aplikácii kvapiek. To pálenie je normálne, a to bude ochladzovať postupne.

3. Aktuálne Application

Za to, že si ukľudňujúce a relaxačné očné masku môžete použiť vaječný bielok a vitamín E gél spolu s medom.

Pre prvé masky zmiešajte lyžičku medu 2 - 3 kvapiek citrónovej šťavy a vaječný bielok a aplikovať ich pod očami. 15 minút - po 10 vyperte.

Dajte lyžicu vitamínu E gélu a lyžičku medu v malom kontajneri a metla dobre. Použiť ako masku oka trikrát týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Pozor

Naše oči sú naozaj drahé. Z toho dôvodu musíme dávať pozor na všetkých možných rizík spojených s produktmi kladieme v našich očiach, a to isté platí aj pre med. Poďme sa pozrieť na to, čo je potrebné zvážiť pred použitím medu pre oči:

 1. Ak máte akékoľvek predchádzajúce alergiu na pele a iné citlivosti včiel súvisiace, vyhnúť sa používaniu medu vo vašich očiach. To môže zhoršiť infekcia a spôsobiť dočasnú stratu zraku.
 2. Mnoho druhov medu môže byť celkom kyslý (pH 04.3.-1.6.), Tak to môže spôsobiť vážne problémy vo vašich očiach. Z tohto dôvodu sa uistite, že med, ktorý používate, nie je kyslá.

Dúfam, že sa vám páči náš príspevok na rôzne výhody medu pre oči zdravie. Med môže fungovať prekvapivo dobre pre vaše oči, ak budete prijať potrebné opatrenia a postupujte podľa pokynov uvedené vyššie. Takže ste nikdy použiť med pre oči pred? Aká bola vaša skúsenosť? Ešte s nami podeliť prostredníctvom komentárov nižšie.

load...