Zdravie a wellness

Ako pomáha škorica kontrolovať cukrovku?

Ako pomáha škorica kontrolovať cukrovku?

To, čo vám príde na myseľ, keď si myslíte, že škorica? No, logicky vzaté by nič. Ak nie je uvedené inak ste posadnutí jeho prepojenie s diabetom (ako ja), a chcete sa dozvedieť viac. Príchod do tej miery, existuje rad štúdií, ktoré podporujú účinnosť škorice v liečbe diabetu. Ale je tu aj druhá strana to. A v tomto príspevku sa pozrieme na oboch stranách. Udržujte svoje otázky pripravení o využití škorice pre prevenciu cukrovky. Vzhľadom k tomu, že odpovede sa blíži!

Škorica a diabetes - Link

Už vieme, čo škorica je, nie? Je to sladké a štipľavé korenie odvodené z divokých škorice stromov. Pestuje v tropických oblastiach juhovýchodnej Ázie, Karibiku a Južnej Ameriky, škorica sa používa už po tisíce rokov.

Čo bolo diskutabilné nejakú dobu je jeho účinnosť pri liečbe cukrovky. Je škoricové dobré pre liečbu cukrovky? Má to nejaké vedľajšie účinky? Ako by mal človek používať?

load...

Ach áno, to je to, kam mierime - nájsť odpovede.

Diabetes a Cinnamon - Čo hovorí výskum

Je tu veľa štúdií. Jedna klinická štúdie uverejnenej vo vydaní časopisu Diabetes Care 2003 podporila schopnosť škorice k zlepšeniu hladiny glukózy v krvi a hladinu cholesterolu v u diabetikov 2. Typu (1).

Škorica pre diabetes typu 2 - Ďalšie štúdie uverejnenej v roku 2000 v časopise Agricultural Research uviedla, že konzumácia len 1 gram škorice denne môže zvýšiť citlivosť na inzulín a dokonca zvrátiť diabetes typu 2 (2).

load...

Hoci viac výskum je nutné v tejto oblasti niekoľko ďalších štúdií ukázali užitočnosť škorica ako doplnok k liečbe cukrovky. Prehľad niekoľkých súvisiacich štúdií uskutočnených v roku 2016 sa uvádza, že škorica má priaznivý vplyv na kontrolu glykémie - čo znamená, škoricu, ak sú užívané v predpísaných množstve, môže urýchliť liečenie cukrovky v priebehu času (3).

Tam by mohlo byť niekoľko ďalších štúdií s podobnými nálezmi. Ale vedel všetky tie, by bolo zbytočné, ak človek nerozumie fungovaniu glukózy v krvi.

Glukóza je jednoduchý cukor cirkulujúce v krvi. To je zodpovedné za zdravie buniek a energie, a preto je potrebné spôsob, ako sa dostať do buniek z krvného riečišťa. Keď inzulín, hormón, ktorý tiež cirkuluje v krvi, viaže na vonkajšej štruktúry buniek (nazývaných inzulínové receptory), tok glukózy do buniek je hladká.

No, to je dobrá správa. Zlou správou je, keď bunky odolať účinok inzulínu. V dôsledku toho glukóza nevstupuje do buniek a dostane vybudoval v krvi miesto. To je presne to, čo sa deje u pacientov s diabetom.

Ako škorica by mohla byť pomoc v tomto smere sú veľmi dôležité. Korenie obsahuje určité chemické látky, ktoré stimulujú receptory inzulínu, čo umožňuje glukózy vstúpiť do buniek a zníženie hladiny glukózy v krvi (4).

Táto charakteristika škorica bolo preukázané rôznych štúdií tiež. Napríklad, 2015 štúdie spoločne vedeného amerického ministerstva poľnohospodárstva a Beltsville ľudskú výživu výskumného centra sa uvádza, že škorica zvyšuje citlivosť na inzulín a transport glukózy (5). Určité zlúčeniny nachádzajúce sa vo škoricu, tzv proantokyanidiny, bolo zistené, že pomôcť zmierniť diabetických komplikácií (6).

No, to je jedna strana príbehu. Ale ako som povedal, je tu aj druhá strana celej tejto debaty. A to je...

Ďalej (a konfliktné) Výskum

Preto je pokračujúce debata, ako vidíte.

Áno, máme štúdie, ktoré podporujú užitočnosť škorice v kontrole diabetu. A tam je rovnaký počet štúdií, ktoré odvolať jeho použitie príliš.

Niekoľko štúdií ukázalo, ako škorica môže znížiť inzulínovú rezistenciu a obmedziť nadmerné hladiny cukru v krvi. V jednej takej štúdii, účastníci spotrebovanej 1 až 6 gramov škorice každý deň po dobu 40 dní. Na konci skúšobnej doby, vedci pozorovať pokles o 18% hladín cholesterolu a pokles o 24% hladín cukru v krvi. Ale v niekoľkých iných štúdií, toto nebol prípad - škorica proste žiadny rozdiel (7).

V jednom takom iránskej štúdia vykonaná v roku 2017, pričom 1 gram škorice každý deň po dobu 30 až 60 dňoch bol pri znižovaní hladiny glukózy v krvi žiadny vplyv. Podľa tejto štúdie, niektoré ďalšie faktory, ako je rasa, BMI, životný štýl, typ liekov a trvanie spotreby škorice vplyv diabetu liečenie (8).

Ďalšie kalifornskej štúdie pripisuje konflikt v tomto výskume na heterogénnosť štúdií vykonaných a uviedla, že bolo potrebné ďalší výskum, vo veľkom meradle (9).

Všetko povedané a urobené, výhody alebo nežiaduce účinky škorice sú určené svojho druhu - presne to, čo budeme vidieť nabudúce.

Druhy škorice na cukrovku

To je niečo, čo je potrebné vziať na vedomie - rôzne druhy škorice. Hoci škorica môže byť prospešné pre diabetikov, čo sa môže zmeniť v hre je typ škorica jeden spotrebuje. Škorica, a to najmä pri konzumácii diabetikov, bola vždy sprevádzaná varovaním - vzhľadom na svoj obsah kumarín. Kumarín, zlúčenina nájdený vo škoricu, bolo zistené, že spôsobuje pečeňové toxicitu v niektorých prípadoch (10).

Nižšie sú uvedené rôzne typy škorice sú obvykle používané na liečbu cukrovky:

Cassia škorica (alebo čínskej škorica)

To je viac štipľavý, menej sladká, jemná a ľahko horká. Kvalita tohto typu škorice sa môže výrazne líšiť v závislosti od podmienok na pôdu, kde sa pestuje. To sa zvyčajne používa vo väčšine čínskych liekov na liečbu hlien, kašeľ a ďalšie ochorenia. Cassia škorica má obsah kumarín 0,31 g / kg.

Ceylon škorica

Listy stromu sú lesklé na vrchole, ale matne na spodnej strane. Listy sú pikantné, keď rozdrvil a vonkajšie kôra stromu, keď odlepiť, vyžaruje veľmi silnú škoricovú vôňu. Ceylon škorica má obsah kumarín 0,017 g / kg. To je najnižšia medzi rôznymi typmi škorice.

Existujú dva ďalšie typy škorice, a to indonézsky škorice (2,15 gramov / kg obsahu kumarínu) a Saigon škorice (6.97 g / kg obsahu kumarínu). Tie majú veľmi vysoké hladiny kumarínu, a preto nesmú byť použité na liečbu cukrovky.

Ako sme videli, Ceylon škorica má najnižší obsah kumarínu. Rovnako ako sme diskutovali, kumarín prichádza s celou radou nežiaducich osôb. Štúdia UK našiel kumarín spôsobovať pečene a obličiek komplikácie u hlodavcov (11).

Debata často nasleduje s ohľadom na značné rozdiely v bezpečnosti, či už Ceylon alebo cassia škorice na liečbu cukrovky - aj keď Ceylon škorica má nižší obsah kumarín, môžu tieto dva typy škorice sú vzájomne zameniteľné?

Bolo zistené, Ceylon škorica musí obsahovať 250 krát menej ako škoricu Cassia (najpopulárnejší typ škorica), ktorá je v skutočnosti príliš málo predstavovať žiadne zdravotné riziká (12). To nie je prípad s Cassia škorice (13).

Takže, koľko škorica za deň diabetu a ktorý je najlepší škorica na cukrovku? Hoci obaja cassia a Ceylon škorice sú na zozname FDA korenie bezpečné pre ľudskú spotrebu, nie je počet špecifikovaný. Ale podľa Spolkového ústavu pre hodnotenie rizík, Nemecku, nadmernou konzumáciou Cassia škorice denne (čo predstavuje viac ako 2 gramy) môže mať za následok nežiaduce účinky (14).

The Wall Street Journal to dá takto - Je potrebné používať Ceylon škorice, pretože dôjde k zníženiu rizika poškodenia pečene. Z bezpečnostného hľadiska, že je lepšie.

Poriadku. Tak sme diskutovali o druhoch a najvhodnejší typ škorice k diabetu. Načo by všetko, čo bolo, keby človek nevie, ako používať škoricu? Nebojte sa - máme to pokrylo!

Ako používať škorice na cukrovku

Diabetes, známy tiež ako diabetes mellitus, je z troch typov - diabetes typu 1, diabetes typu 2, a gestačný diabetes. Bez ohľadu na typ cukrovky jeden má, spotreba a škorice dávka pre diabetes iba meniť v závislosti od závažnosti.

Tu sme vám povedať, ako sa škoricou proti cukrovke. Jedná sa o niekoľko rôznych spôsobov, ako náročné škoricu.

1. Môžete zahrnúť škorice do svojho jedálnička.

 • Môžete nahradiť cukor so škoricou. Vzhľadom k jeho intenzívnu chuť, škorica môže byť vynikajúca náhrada pre malé množstvo cukru v omáčok, mäsa, sporák receptov, a dokonca aj zeleninových jedál. Výmena cukrom so škoricou vo vašej strave má dvojaký prínos - to znižuje množstvo cukru, budete konzumovať a zlepšuje hladinu glukózy v krvi rovnako.
 • Je bezpečné konzumovať škorice v bežných množstvách, ako sa zistilo v potravinách, ktoré môžu byť asi pol až 1 čajová lyžička.
 • Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. A pridaním škorice na to len robí to lepšie. Napríklad, môžete posypeme trochu škorice na maslom celý toast zrna. Alebo dokonca miešať malé množstvo vo vašej ovsené vločky.
 • Kto nemá rád mäso omáčky! Škorica párov veľmi dobre s bravčové, hydina, hovädzie mäso, a dokonca aj ázijskom štýle kuchyne. Pridanie škoricu sa šalátovej zálievky môžu robiť divy.
 • Keď príde na zeleninových jedál, je tu jedna chyba, väčšina z nás robiť. My nevadí cukor. Samozrejme! Jeme niečo zdravého, tak prečo sa starať o cukre, nie? Zle. Môžete nahradiť hnedé alebo pravidelný cukor so škoricou v kandizovaného ovocia alebo sladké hýbať hranolky. Korením prepožičiava sladkú chuť bez toho, aby stúpli hladiny glukózy.
 • Pečenie. Najjednoduchším spôsobom, ako pravdepodobne. Ak ste fanúšikmi domáceho chleba, sušienky, koláče, atď, môžete pridať škoricu na čokoľvek, koho milujete. Môžete jednoducho kombinovať (a dôkladne premieša) škoricu s suché múky.
 • Škorica nápoj na liečbu diabetu - možno použiť škoricu v nápoji taky. Či už je to na kávu alebo koktail, mliečny kokteil alebo iný blended drink - škorica sa dobre hodí všetkým.
 • Škoricový čaj na liečbu diabetu - Môžete tiež konzumovať škoricový čaj. Jednoducho pridajte lyžičku mletej škorice na asi 30 ml vriacej vody. Nechajte ho lúhovať asi 10 minút. Môžete pridať mlieko, ak sa vám páči.
 • Môžete tiež použiť škorice na kontrolu diabetu. Môžete buď variť škorice vo vode alebo posypeme trochu škorice s vodou a popíjať ju v čase medzi jedlami.
 • Škorica éterický olej je ďalší dobrý spôsob, ktorý vám pomôže vyrovnať sa s týmto stavom. Jednoducho použiť difúzor u vás doma a cítiť vôňu. Esenciálny olej môže obmedziť cukor chute či prejedanie (15).

2. Škorice doplnky na liečbu diabetu.

V prípade, že idea pridávanie škorica do jedla neznie tak vitajte, máme alternatívu. Škoricovú doplnok. Prirodzená obchod s potravinami na samom konci svojho pruhu sa bude predávať škorice doplnky za prijateľné ceny.

Ale poraďte so svojím lekárom. Áno, škorica doplnok s nízkym dávka môže byť prakticky neškodný. Ale pozor, je to doplnok, nie? Nie je to niečo, čo ste pravidelne boli náročné, ale niečo, čo ste si vybrali, aby sa vysporiadať s zdravotného stavu. Takže, poraďte sa so svojím lekárskym poradcom - (S) sa môže vás lepšie a dokonca varujú, že z potenciálnych interakcií, ak existuje. Niekedy, škorica doplnky môžu komunikovať so svojimi diabetes lieky, čo môže viesť k nežiaducim výsledkom. Najlepší spôsob, ako sa tomu vyhnúť? Porozprávajte sa so svojím doc. Jednoduchá.

Podľa Národného centra pre komplementárnu a integračné zdravie, nie je primeraný výskum o interakciách medzi bylín a konvenčné cukrovky lieky (16). Z tohto dôvodu som zdôraznil znovu, vždy konzultovať s lekárom pred prijatím akýchkoľvek takých doplnkov. Hoci použitie škorica lieky na diabetes je diskutabilné, ako používať koreniny sám, môžete stále považujú na základe návrhu svojho lekára.

Koľko Cinnamon na cukrovku?

Príchod do dennej dávky škorice na cukrovku, môžete začať v malom. Začnite s 1 gram škorice denne. Nahrávať svoje hladiny glukózy a konzultujte pravidelne svojho lekára. Môžete postupne zvyšovať množstvo podľa návrhu svojho lekára.

POZNÁMKA: Uistite sa, že používate iba Ceylon škorice na kontrolu diabetu. Ako sme videli, že obsahuje najmenšie množstvo kumarínu a je oveľa bezpečnejšie ako jeho náprotivky.

Cinnamon Pre gestačný diabetes

Ak používate škoricu pre gestačný diabetes (diabetes v dôsledku tehotenstva), poraďte sa so svojím lekárom (17). Neexistuje žiadna adekvátne výskum v tejto oblasti, a ako na neho pôsobiť bez patričnej znalosti môžu viesť k nežiaducim účinkom.

Škorica Recepty pre diabetikov

Tam je veľa informácií o škoricou a jej súvislosti s diabetom, a videli sme značné množstvo nej. Videli sme tiež rôzne spôsoby, ako môžete sacie škoricu pre napomáhanie liečby.

Nasleduje niekoľko receptov, ktoré vám pomôžu zahrnúť škorice vo vašej režime v úžasne delikátnej spôsobom. Jedná sa o jednoduché a rýchle na prípravu, a môžete mať kdekoľvek.

1. Škorica a jogurt

Budete potrebovať
 • Plain a bez tuku jogurt, 1 šálka
 • Škorica, 1 lyžička
 • Stevia prášku, ½ lyžičky
Inštrukcie
 1. Zmiešajte všetky ingrediencie riadne.
 2. Nechať ho sedieť pri izbovej teplote po dobu 15 minút, miesto, ktoré si môžete vychutnať jedlo.

2. Škorice a zázvoru Healing Tea

Budete potrebovať
 • Palcom veľkých kus čerstvého zázvoru
 • Čerstvo vylisované citrónovej šťavy, 2 lyžice
 • Ceylon škorica, 1 tyčinka
 • Surové organické medu, 1 čajová lyžička
 • Filtrovaná voda, 1 ½ šálky
Inštrukcie
 1. Ohrev vody na strednom plameni v malej panve.
 2. Plátok zázvor.
 3. Ako voda začne varu, pridajte zázvor do kastróla.
 4. Znížiť tepla do varu.
 5. Pridajte škoricu.
 6. Strmé po dobu 5 minút.
 7. Kmeň kvapaliny do vysokej šálky.
 8. Pridajte citrónovú šťavu a med a zamiešame.

A teraz ďalšia dôležitá časť - to, čo potrebujete mať na pamäti, pričom škorica pre diabetes.

Škorica proti cukrovke - vedľajšie účinky a možné zdravotné riziká

Ako sme už bolo uvedené, je prítomnosť kumarínu je to, čo robí liečbu diabetu so škoricou diskutabilné. Hoci Ceylon škorica obsahuje najmenšie množstvo kumarínu, napriek tomu je vhodné, aby návrh lekára pred jeho použitím.

Podľa článku uverejneného na University of Washington, veľké dávky škorice po dlhšiu dobu môže spôsobiť toxicitu tela. To môže tiež zvýšiť frekvenciu srdca, čo môže byť hrozbou pre fyzické osoby s ochorením srdca (18). Škorica môže tiež interagovať s niektorými liekmi na riedenie krvi.

Početné iné štúdie, vrátane jedného, ​​ktorý uskutočnila západnej Diabetes Institute a University of Connecticut, hlásili škodlivé účinky, ako je zvýšené riziko krvácania a postihnutého fungovanie pečene u zvierat (19).

Záver

Ak chcete mať škoricu proti cukrovke, Ceylon škorica je to, čo je potrebné konzumovať. Žiadne otázky o tom. Ale to, čo je treba mať na pamäti, že škorica je nikdy náhrada za konvenčnú liečbu cukrovky alebo zdravotnú starostlivosť (20). Môžete si ju doplniť liečbu, ale to je všetko.

A čo je dôležitejšie, vziať svojho lekára na dôvere. Vziať jeho / jej radu a sledovať ho dôsledne. (S) On vie, čo je pre vás najlepšie.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako dlho trvá, než škoricu k zníženiu hladiny cukru v krvi?

Neexistuje žiadny definitívny časový rámec. Početné testy boli vykonané, že mal zmiešané výsledky. Isté štúdie mali účastníkmi berú 1 až 6 gramov škorice po dobu 40 dní a bolo zistené priaznivé výsledky. Zatiaľ čo iní, za podobných podmienok, nemá žiadne výsledky.

Môžeme vziať surové medu a škorice na cukrovku?

Áno. Začlenenie surové medu a škorice do svojho jedálnička môže byť prínosné pre diabetes. Podľa jednej štúdie, spotreba medu by mohla znižovať hladinu glukózy v krvi, čo by mohlo zlepšiť diabetických podmienky.

Jediný spôsob, ako získať odpoveď na to je tým, že žiada svojho lekára. (S) Je si vedomý svojho stavu z prvej ruky, a preto môže odporučiť správne dávkovanie škorice proti cukrovke a dáme vám vedieť časový rámec.

Dúfame, že tento príspevok o výhodách škorice cukrovky liek odpovedal na vaše otázky. Dajte nám vedieť, čo si myslíte, či škorice je dobré pre cukrovku alebo nie. Môžete zanechať komentár do nižšie uvedeného poľa.

load...