Zdravie a wellness

Ako pomáha Honey Diabetici?

Ako pomáha Honey Diabetici?

Med je populárny ako prírodné sladidlo. Ale vedeli ste, že to môže pomôcť udržať diabetes pod kontrolou? Vzhľadom k tomu, že sa niečo, sladký ', je mimo hraciu plochu pre diabetikov, to znie nemožné, nie?

Len preto, že med je sladký podľa chuti, neznamená to, že med a cukor konať rovnakým spôsobom. Prvý z nich je skutočne dobré pre diabetes. Zvedavý? Prečítajte si o to vedieť, ako môžu diabetici jesť med.

Diabetes - Krátka

Diabetes je metabolická porucha, ktorá sa vyznačuje tým, vysoké hladiny cukru v krvi. Ide o ochorenie, pri ktorom telo nedokáže buď produkovať inzulín alebo ho použiť správne. Inzulín je hormón produkovaný pankreasom, ktorý umožňuje bunkám využívať glukózu z potravín, ako energia. Keď sa to glukóza už nemôže dostať do buniek, zostáva v krvi, a tým zvýšenie hladiny cukru v krvi. Požitej cukry a škroby, nemôžu byť použité ako energia, a tým sú eliminované močom (1).

load...

Príznaky a symptómy

Príznaky cukrovky patrí:

 • Časté močenie
 • Extrémne smäd alebo hlad
 • Strata váhy
 • Únava
 • Stuhnutosť
 • Infekcie

Typov cukrovky

Existujú dva typy cukrovky - typu 1 a typu 2. V diabetes typu 1, telo neprodukuje žiadny inzulín. Na druhú stranu, ľudia, ktorí sú diagnostikované s diabetom 2. Typu buď nemajú dostatok inzulínu alebo ich bunky nie sú správne používať. Výsledkom je, že u pacientov s diabetom typu 2 majú tendenciu byť s nadváhou a obéznych kvôli vysokým hladiny inzulínu. Ich telá sú schopné smerovať glukózy do svalových buniek, a skončí prevedenie glukózy do tuku a cholesterolu miesto.

Môžu diabetici jesť med?

Je med dobré pre diabetikov? No, mnoho ľudí je toho názoru, že med by nemali byť konzumované ľuďmi, ktorí majú diabetes. Ale je to pravda? Poďme zistiť.

load...

Čo robí med lepšie ako rafinovaného cukru na cukrovku?

Ľudia sú si vedomí toho, že príjem cukru je nebezpečné pre diabetikov, a udržiavanie sladkosť faktor na pamäti, že predpokladajú, že med by sa tiež nikdy byť zahrnuté v strave pacienta diabetu.

Preto je med líšia?

Zlato, je prírodné sladidlo, obsahuje ochranné živiny a aminokyseliny, ktoré spolupracujú pri udržiavaní metabolické funkcie. Má tiež nižší glykemický index (GI) v porovnaní s rafinovaný cukor. To znamená, že nebude ponáhľať cukor do tela tak rýchlo, ako spracovaného cukru. Požadované množstvo inzulínu je tiež pozorované, že je veľmi menej než bežné cukor. Výsledkom je, že med znižuje hladinu glukózy v krvi (2, 3, 4).

Na druhú stranu, rafinovaný cukor je zbavený základných živín. Preto, ak máte cukrovku, vitamíny a minerálne látky v tele, bude úplne využitá pre vstrebávanie spracovaného cukru. Nadmerné cukru vedie k opuchu pečene. To neskôr vstupuje do krvného riečišťa vo forme mastných kyselín, čo zase zvyšuje hladinu cukru v krvi.

Takže, môžu diabetici jesť med? Určite áno (5).

Efektívne spôsoby, ako používať med pri cukrovke

Pokvapkáme ju na vrchole svojej šalátu alebo si to s čajom - existuje niekoľko spôsobov, ako zahŕňať medu vo svojej diabetes-friendly stravy. Ak ste zvedaví, ako, tu je úžasný kompilácia rôznych kombinácií medu. Pozri sa:

1. Med a jogurt na liečbu cukrovky

Môžete konzumovať čistý med s jogurtom v skorých ranných hodinách, ako udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

Budete potrebovať
 • 1-2 lyžičky surový med
 • 1 lyžice bieleho jogurtu
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte obe rovnako ingrediencie.
 2. Majú táto zmes ako prvá vec po ránu, a na lačný žalúdok.
 3. Tento postup opakujte každý deň po dobu jedného mesiaca, a svedkami postupný pokles hladín cukru v krvi.

2. Med a škorica na cukrovku

Tento ultra populárny kombinácia je trojcestný liek na cukrovku. Na rozdiel od riadenia hladiny cukru stúpli v krvi, ale tiež zlepšuje metabolizmus, znižuje hladinu cholesterolu v krvi a úbytok hmotnosti pomôcky.

Budete potrebovať
 • 1 kávová lyžička surové medu
 • 1 lyžička mletej škorice
 • 250 ml vriacej vody
Čo je potrebné urobiť
 1. Pridajte mletej škorice na pohár vriacej vody.
 2. Nechajte korenie úplne rozpustí. Prikryte pohár a udržať ju stranou asi pol hodiny.
 3. Zmes sa filtruje, aby sa zbavili všetkých zblúdilých častíc.
 4. Pridajte jednu čajovú lyžičku medu do zmesi a dobre premiešajte.
 5. Piť tento lektvar každé ráno na lačno po dobu dvoch týždňov. Uistite sa, že budete udržiavať polhodinovú medzeru medzi tohto nápoja a raňajkách.

Poznámka: Môžete tiež pripraviť škoricovej zmesi vopred, ako ušetriť čas. Všetko, čo musíte urobiť, je koncentrovaná zmes mletej škorice a polovičné množstvo vody, ako bolo uvedené vyššie. Táto zmes sa namáhať a uložte do chladničky. Tesne pred tým, než tento nápoj pridajte vriacu vodu a med.

3. Honey, Basil, Neem, a kurkuma proti cukrovke

Táto neobvyklá zmes medu, bazalka, neem a kurkuma môže pomôcť stabilizovať hladinu cukru v krvi.

Budete potrebovať
 • 1 lyžica medu surové
 • 3 lyžice vysuší bazalka práškovej
 • 3 lyžice vysuší Neem práškovej
 • 3 lyžice kurkuma prášok
 • Mise
 • Sklenené nádobe
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte sušené bazalky prášok, neem prášok, a kurkuma prášku v mise.
 2. Zmes sa prevedie do sklenenej nádoby. Uložte ho na suchom a chladnom mieste.
 3. Vezmite lyžicu tejto zmesi a mať ju s polievkovou lyžicou medu každé ráno na lačný žalúdok.
 4. Tento postup opakujte nábožensky po dobu jedného mesiaca pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

4. Med, zázvor, a Lemon Tea

Med a zázvor čaj s trochou citrónu. Znie to ako ideálny ráno, nie?

Budete potrebovať
 • 2-palcový zázvor
 • 1 lyžica citrónovej šťavy
 • 1 lyžica medu
 • 1 - 2 lyžičky čajových lístkov
 • 4 šálky vody
Čo je potrebné urobiť
 1. Potom sa panva a pridajte zázvor, čajové lístky a vodu k tomu.
 2. Nechaj to povariť po dobu 15 až 20 minút.
 3. Vyberte panvicu z ohňa a pridajte citrónovú šťavu do neho. Miešajte dobre premiešajte tak, že citrónová šťava je riadne rozpustený v čaji zmesi.
 4. Kmeň zmesi a prevedie ho do šálok.
 5. Pridá sa niekoľko kvapiek medu a vychutnať si tento lahodný čaj prvá vec, ktorú ráno.

Výber správneho druh medu pre diabetikov

Aj keď med dostal zelený signál, jeho množstvo a kvalita sú kľúčovými faktormi spojené s jeho účinnosť pri udržiavaní cukrovku pod kontrolou.

Začnime s kvalitou. Uistite sa, že ísť na surové a čisté odrody. Štúdie ukázali, že spotreba surovín výsledkov medu v nižšie hladiny cukru v krvi od 60 do 100 mg / dl. Spracované med nikdy prednosť, aj keď to vyzerá, čisté a atraktívne.

Ďalším faktorom je druh medu užívate. Supermarkety sú dnes zaplavené množstvom medu značiek a typov, ktoré vám môžu zmiasť.

Takže, aké sú tieto druhy medu pre diabetikov?

Nižšie sú uvedené viac ako 300 druhmi medu. Avšak, najpopulárnejší z nich sú Manuka, pohánka, Neem a akácie - z ktorých všetky výhody vaše telo rôznymi spôsobmi. Zo všetkých týchto odrôd, Neem medu, so svojimi antioxidanty a protizápalové vlastnosti, sa obvykle odporúča tým, ktorí trpia cukrovkou.

Pozor - Zlato a diabetes

Čistý med je zdravšie ako rafinovaný cukor a iných dostupných sladidiel. Ale všetko má limit, a to je rovnaké v prípade spotreby medu u diabetikov.

 1. Každý lyžice medu obsahuje asi 17 g sacharidov, čo pridáva na s nadmerným príjmom. To potom môže viesť k ostrému vo vašich hladiny cukru v krvi (6).
 2. Med je tiež veľmi vysoký obsah kalórií, pričom každý lyžice to ponúka až 64 kalórií. To môže ovplyvniť vašu váhu.
 3. Tento prírodné sladidlo by sa malo zabrániť tým, ľudí s nadváhou sa zle spravovaných cukrovkou.

Spotreba medu môžu mať priaznivý vplyv na telesnú hmotnosť a lipidov v krvi diabetikov. Avšak náležitá starostlivosť by mala byť prijatá. Ale predtým, než sa rozhodnete, aby prechod, je vhodné, aby ste sa poradili so svojím lekárom alebo dietológa orientačné.

Našli ste náš článok o plechoviek diabetikov jesť med užitočná? Dajte nám vedieť v poznámkach nižšie.

Zostať fit, zostať zdravý!

load...