Zdravie a wellness

Ako otvoriť sedem čakier

Ako otvoriť sedem čakier

Niekedy uprostred našich časových možnostiach, mohli by sme prestať sa pozrieť na naše životy. A ako sme skúmať svoje vnútro, môžeme zistiť, že stres a napätie prevzali nášho tela a mysle, a mohli by sme sa zhoršili aj fyziologicky a psychicky. Niet sa čoho báť. To by mohlo byť možné vykonať dôkladnú očistu a prebudiť vaše čakry sa cítiť pod napätím, svieže a zdravé. Koniec koncov, energia riadi náš život.

Hinduistických a budhistických štúdie odhalili bazény energie v našom tele, ktoré určujú naše kognitívne vlastnosti. Existuje sedem základných čakier, z ktorých štyri ležiace v našej hornej časti tela, ktoré regulujú naše duševné vlastníctvo, a tri z nich dohliada na naše inštinktívna vlastnosti v dolnej časti tela.

Jedná sa o sedem čakier. Sahasrára čakra alebo korunná korunuje svojej bytosti. Ajna, ľudovo zvaná tretia čakra oka, je priamo v centre nášho čela. Visuddhi čakra tiež nazýva hrdelný čakru, je dominantný v hrdle. Čakra srdce, známy ako Anahata čakry, je v centre nášho bytia, do srdca. Manipura čakra alebo solar plexus čakra leží na bruchu. Svadhisthana alebo sakrálna čakra leží pod brucho. Muladhara čakra, tiež volal koreňovej čakry, leží na základe nášho tela.

load...

Jóga, ktorá usmerňuje energia sa nazýva Kundalini jóga. To je tiež známe ako Laya Jóga a je prúd jogy, ktorá sa riadi tantry a Shaktism. Prostredníctvom Pránájáma, meditácie, ásan a mantry, energetické body sú vyrovnané alebo aktivovaná. Praktici hovoria to joga vedomia, a je zameraný na šírenie tvorivý a duchovný potenciál ľudských bytostí, aby mohli hovoriť pravdu, cvičiť vysoké hodnoty, budú mať na zreteli aj súcitný k potrebám druhých a schopná uzdravenie iné ľudí.

Budhistické a hinduistické učenie výslovne uviesť, že tieto liečivé čakry prispievajú k nášmu blahobytu. Hovorí sa, že naše inštinkty sú určené spojiť svoje sily s naším myslením a emóciami. Zatiaľ čo niektoré čakry môže byť veľmi aktívny, ale nemusí byť otvorený. Je to iba v prípade, že čakry sú vyvážené, že môžeme byť v pokoji s seba a svet okolo nás. Premýšľal o tom, ako otvoriť čakry v ľudskom tele? Pozrite sa na to, ako sa môžete prebudiť a regulovať sedem čakier pomocou Kundalini jóga.

Ako otvoriť čakry

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o vedomie a otvorení siedmich čakier:

 1. Sahasrára Alebo Crown Chakra
 2. Ajna alebo tretie oko Chakra
 3. Visuddhi Alebo Throat Chakra
 4. Anahata alebo srdcovú čakru
 5. Manipura Chakra Alebo Solar Plexus
 6. Svadhisthana Alebo Sakrálne Chakra
 7. Muladhara alebo koreň Chakra

Sahasrára Alebo Crown Chakra

load...

Sanskrit: Sahasrára Poloha: temeno hlavy Vôňa: Jasmine Mantra: Silence Po Om Farba: Violet, White Element: Cosmic Energy Yoga Pose: The Lotus Pose aneb Corpse Pose je skratka pre: odlúčenie ego osvietenia

Táto čakra je zodpovedný za spirituality našich bytostí. To zaisťuje, že sa staneme jedno s vesmírom a tiež zvyšuje našu múdrosť. Otvorenie tejto čakry je zaistené, že sa stávate otvorené a vedomý nie len seba, ale aj svet okolo vás a vaše spojenie s ním. Môžete si všimnúť, všetky svoje predsudky topenia preč.

Ale či to čakra nie je dostatočne aktívny, nebude otvorená duchovnosti, a ocitnete sa má tuhé myšlienky. Ak je aktívnejší než zvyčajne korunnú čakru, budete mať tendenciu byť veľmi duchovný, tak moc, že ​​budete zabudnúť na svoje základné telesné potreby, ako prístrešie, potravín a vody. Budete mať tendenciu na viac ako analyzovať veci.

Ako vyrovnaného alebo prebudiť The Crown Chakra

 1. Sedieť s nohami prekríženými.
 1. Položte si ruky v prednej časti žalúdka. Uistite sa, že vaše malé prsty smerujú nahor a smerom od seba, navzájom dotýkajú na vrcholkoch. Kríž zvyšok prsty, a nechajte ľavý palec je umiestnený pod pravej strane.
 1. Teraz, keď zavrieš oči a začať premýšľať, sústrediť sa na korunnú čakru. Uvedomte si, že tento čakra znamená.
 1. Potom sa ticho, ale jasne, chant tento zvuk - "NG".
 1. Zatiaľ čo vy to všetko, uvoľniť svoju myseľ a telo, ale nezabudnite si korunnú čakru.
 1. Jedná sa o najdlhší meditácie, a musíte uistiť, že to po dobu minimálne 10 minút.

Pozor

Táto meditácia je nutné vykonať až po koreň čakra je nielen otvorený, ale aj silná. Preto je nutné zaoberať sa touto čakrou posledný. Musíte mať pevné základy prebudiť túto čakru, ktorá je umožnené len otvorením koreňovej čakry.

Udržiavanie Crown Chakra Balanced Through The Corpse Pose Or Savasana

To Asano, ak to pomôže vyrovnať korunnú čakru, vám môže pomôcť uvoľniť zo svojho ega a zdvihnúť náladu. Korunná čakra vám pomôže spojiť sa s duchovným a tiež so všetkými vecami krásne. Táto čakra vám pomôže pochopiť seba a učí vás prijať fakt, že ste duchovná bytosť, ktorá má iba ľudskú skúsenosť. Keď robíte Savasana k channelize energii v korunnú čakru, to vám pomôže dosiahnuť pocit duchovného prílohu.

Ako to urobiť Savasana

 1. Ležať na podlahe, zabezpečí, že nedôjde k narušeniu po dobu trvania póze. Uistite sa, že sú pohodlné, ale nepoužívajte žiadne vankúše alebo vankúše. Bude najlepšie, keď si ľahne na tvrdom povrchu.
 1. Zatvor oči.
 1. Umiestniť svoje nohy tak, aby boli pohodlne od seba. Uistite sa, že vaše nohy dokonale oddýchnuť a vaše prsty smerujú do strán.
 1. Ruky musí byť umiestnená pozdĺž tela a mierne od seba, takže dlane otvorené a smerom nahor.
 1. Teraz sa pomaly upozorniť na každú oblasť vášho tela, počnúc prsty na nohách. Ako ste to, dýchať pomaly, ale hlboko, nastavenie svoje telo v stave hlbokej relaxácie. Nenechajte zaspať v tomto procese.
 1. Dýchajte pomaly, ale hlboko. To povedie k ďalšiemu zlepšeniu kompletnú relaxáciu. Ako dýchate, vaše telo bude pod napätím, a ako si vydýchnuť, bude vaše telo upokojiť. Zamerať sa na seba a svoje telo, zabúda všetky ostatné úlohy. Pustiť a vzdať! Ale uistite sa, že nie je zdriemnuť.
 1. Asi 10 až 12 minút, keď vaše telo cíti uvoľnene a svieži, valec na jednej strane, aby vaše oči zatvorené. Zostať v polohe na minútu, kým sa posadiť v Sukhasana.
 1. Trvať niekoľko hlbokých nádychov a získať povedomie o svoje okolie pred otvoriť oči znova.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Tento Asano je úplne bezpečný a môže byť realizovaná každý a každý. Ak nie je Vám lekár odporučiť, aby ležať na chrbte, môžete cvičiť tento ásany.

Ak ste tehotná, mohlo by to byť dobrý nápad oddýchnuť si hlavu a hrudník o kolísku pre pohodlie.

Späť na obsah

Ajna alebo tretie oko Chakra

Sanskrit: Anna Umiestnenie: medzi obočím Vôňa: Vanilka Mantra: Om Farba: Indigo Element: Light Yoga Pose: Easy Pose je skratka pre: intuícia, rozhodovanie, kde sa myseľ a telo Converge

Táto čakra určuje pohľad, a keď je otvorený, budete mať nielen úžasnú intuíciu, šiesty zmysel svojho druhu, ale tiež tendenciu snívať veľa.

Ale či to čakra nie je dostatočne aktívna, bude vzhliadať k ostatným ľuďom, aby rozhodnutie za vás. Budete zmätení, a bude úplne spoliehať na presvedčení, ktoré môže byť zavádzajúce. V prípade, že tretia čakra oko je hyperaktívny, budete žiť v imaginatívne svet, a v krajných prípadoch, môžete snívať, alebo dokonca majú halucinácie.

Ako vyrovnaného alebo prebudiť tretie oko Chakra

 1. Sedieť vzpriamene s nohami prekríženými.
 1. Pred spodnej časti pŕs Položte ruky. Prostredný prst musí byť rovné a navzájom dotýkajú na vrcholkoch, ale smerujúci preč od vás. Ostatné prsty sa musí ohýbať, a musí sa vzájomne dotýkajú v horných falangy. Palcami musí smerovať smerom k vám a stretnúť sa navzájom na vrcholkoch.
 1. Zavrieť oči a sústrediť sa na Ajna čakry. Uvedomte si, čo to znamená. Nezabudnite, že táto čakra je umiestnená trochu nad stredom obočia.
 1. Ticho, ale čitateľne, chorál "OM '.
 1. Ako ste si oddýchnuť a meditovať, premýšľať o tom, ako táto čakra ovplyvňuje váš život, alebo ako chcete, aby to mať vplyv na váš život.
 1. Môžete meditovať tak dlho, ako sa vám páči, kým vaša myseľ cíti očistený a svieži.

Udržiavanie Ajna Chakra Balanced Through The Easy pózu alebo Sukhasana

To Asano otvára svoju myseľ k novým Learnings keď praxi to vyvážiť svoju Ajna čakry. To vám pomôže posilniť svoje intuíciu a verí vo svoje inštinkty. Táto čakra riadi fungovanie ostatných čakier. Preto je nesmierne dôležité vyvážiť to.

Ako to urobiť Sukhasana

 1. Sedieť na zadku. Prekračovať nohy dovnútra a položil svoju ľavú nohu ako prvý, a pravá noha cez neho. Kolená sa musia oddeliť a cez svoje holene, ako si snímku obe nohy pod protiľahlý kolená.
 1. Zabezpečili pohodlný medzeru medzi nohy a panvy.
 1. Teraz umiestnite dlane na kolená a narovnajte chrbát tak, aby vaše telo nenakláňa dozadu. Uistite sa, že vaša chrbtica nie je zaoblená.
 1. Musíte vyrovnať chrbticu cez panvu a cíti vaše telo je v strede, ani chudý dopredu ani dozadu. Musíte tiež pocit, že vaše stehná valiť von a kolená stlačení smerom k zemi.
 1. Nadýchnite sa a zdvihnite chrbtica. Vydýchnite a uvoľniť ramená. Nechajte svoje hrudi rozšíriť, ako vaše kľúčnej kosti a lopatky zmäkčiť.
 1. Zavrieť oči a nechať svoje telo odpočinúť. Môžete mierne znížiť bradu, ale uistite sa, že nemáte ohnúť hlavu dopredu. Nechajte svoje tvárové svaly uvoľniť a nechať špička jazyka dotýkať strechy úst za prednými zubami.
 1. Dýchať pomaly a v rytme. Držte predstavujú pre niekoľko minút pred uvoľnením. Môžete opakovať krížením nohy v opačnom smere.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Tento Asano je úplne bezpečný cvičiť, ak ste nedávno prekonali alebo chronické bedrového alebo kolenného zranenia. V takýchto prípadoch je najlepšie sa poradiť so svojím lekárom alebo certifikovaný učiteľ jogy.

Späť na obsah

Visuddhi Alebo Throat Chakra

Sanskrit: Visuddhi Poloha: krku alebo báze krku Vôňa: Levanduľa Mantra: Ham Farba: modrá Element: Ether Yoga Pose: ramenné stánok Or The Bridge Pose je skratka pre: Self Expression

Spoločnosti Táto čakra sa komunikácie a sebavyjadrenia. Otvorený hrdlo čakra vám pomôže vyjadriť sám seba s ľahkosťou. Vaše kreatívne strana sa objaví a stane prostriedkom sebavyjadrenia.

Ak je táto čakra nie je aktívna, budete sa hanbiť, a budete hovoriť menej. Ak sa ocitnete ležal príliš veľa, môže to byť indikátorom tejto čakry sú zablokované úplne. Príliš aktívny krčnej čakra budete hovoriť príliš veľa a počúvať menej, ktorý by mohol vypnúť veľa ľudí.

Ako vyrovnaného alebo prebudiť Throat Chakra

 1. Sedieť na kolenách. Môžete dokonca prevziať Vajrasana.
 1. Na vnútorných stranách svojich rúk, cez prsty, vynechávanie palca. Palce treba zastavil a trochu sa musia vzájomne dotýkať hore.
 1. Teraz zavri oči a sústrediť sa na tejto čakry, ktorá je umiestnená v spodnej časti krku. Uvedomte si všetkého, čo stojí za.
 1. Ticho a jasne, chorál "HAM".
 1. Ako ste to, uvoľniť svoju myseľ a telo, a držať sa sústrediť na krčnú čakru, čo to znamená, a ako chcete, aby to mať vplyv na váš život.
 1. Päť minút do meditácie, budete cítiť už očistená. Potom môžete rozhodnúť, či bude pokračovať alebo ukončiť meditáciu.

Udržiavanie Throat Chakra Balanced Through The podporovaného shoulderstand Or Salamba Sarvangasana

To Asano vám pomôže nájsť svoj hlas a pomôže vám vyjadriť svoje názory lepšie, pokiaľ ju praktizovať, aby vyvážila jeho hrdelný čakru. Stanete sa viac otvorený.

Ako to urobiť Sarvangasana

 1. Začnite tým, že leží rovno na chrbte, aby vaše nohy k sebe a ruky po tvojom boku.
 1. Potom sa s jedným rýchlym pohybom, zdvihnite nohy, zadok a späť, takže lakte podporu svojej spodnej časti tela, a tie stoja vysoko na ramenách. Použite svoje ruky na podporu chrbát.
 1. Ako ste usadiť v póze, uistite sa, že budete pohybovať lakte bližšie k sebe. Narovnať chrbticu a nohy. Vaša telesná hmotnosť by mala ležať na ramená a nadlaktie. Nepodporujú svoje telo na krku či hlavy.
 1. Spevniť nohy a ukázať prsty von. Držte pozíciu po dobu asi 30 až 60 sekúnd. Zhlboka dýchať, keď tak urobíte. Ak máte pocit, akýkoľvek druh napätie na krku, uvoľní okamžite.
 1. Pre uvoľnenie jednak znížiť kolená a priviesť svoje ruky na zem. Potom byť vyrovnaná a relaxáciu.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

 1. Necvičia túto pozíciu, ak trpíte krvný tlak, chronické ochorenia štítnej žľazy, glaukóm, angíny, ramien a krku zranenia, alebo samostatne stojaci sietnice.
 2. Menštruujúce ženy by sa mali vyhnúť robí tento ásany.
 3. To je najlepšie urobiť pózu pod vedením trénera. V prípade, že Asano nie je vykonané správne, mohlo by to poškodiť váš krk alebo chrbticu.

Späť na obsah

Anahata alebo srdcovú čakru

Sanskrit: Anahata Poloha: uprostred hrudníka Vôňa: Eucalyptus Mantra: Yam Farba: Green Element: Vzduch Yoga Pose: Camel Pose je skratka pre: Love, Empathy

Táto čakra prináša pocity lásky, starostlivosti a náklonnosti. Keď sa to čakra otvorí, budete mať teplý, priateľský a súcitný, s veľa priateľských vzťahov vo vašej mačky.

Ak je táto čakra nie je dostatočne aktívny, budete mať tendenciu byť blízko, nepriateľský, a za studena. Hyperaktívny srdcovú čakru vás mohlo viesť k dusiť ľudí s svojej lásky natoľko, že máte tendenciu sa zdá sebecká.

Ako vyrovnaného alebo prebudiť srdcovú čakru

 1. Sedieť s nohami prekríženými.
 1. Položte ľavú ruku na ľavé koleno a pravú ruku priamo pred dolnej časti hrudnej kosti. Špičky palcom a ukazovákom sa musia vzájomne dotýkať.
 1. Zatvor oči. Sústrediť na srdcovú čakru, a uvedomiť si, čo to znamená.
 1. Spievať zvuku "yam" jasne, ale ticho.
 1. Aj keď to urobíte, relaxovať a premýšľať o tejto čakry a jeho účinky na svojom živote.
 1. Meditovať päť minút každý deň, alebo kým sa nebudete cítiť očistená a svieža.

Udržiavanie Srdcová čakra Balanced Through The Camel Pose Or Ustrasana

To Asano robí divy pri výrobe ste milujúci, empatický a radostnejší, keď ju praktizovať vyvážiť svoju srdcovú čakru. Bude prebudiť silu bezpodmienečnej lásky, a tak vám viac náchylní prijať a odpustiť.

Ako to urobiť Ustrasana

 1. Začať ásany kľačí na podložku a umiestniť svoje ruky na boky.
 1. Musíte zabezpečiť, aby vaše kolená a ramená sú v rovnakej línii a že chodidlá nôh smerujú k stropu.
 1. Nadýchnite sa a kresliť kostrč smerom vašej lonovej kosti. Musíte cítiť ťah na pupku.
 1. Aj keď robíte, že oblúk chrbát a jemne kĺzať dlane cez nohy a narovnať ruky.
 1. Udržujte svoj krk v neutrálnej polohe. Nemalo by byť napäté.
 1. Zastávať funkciu po dobu asi 30 až 60 sekúnd pred uvoľnením pózu.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To je najlepšie pre realizáciu tohto ásany pod dohľadom inštruktora jogy. Ak máte zranenie chrbta a krku, alebo ak trpíte buď nízky alebo vysoký krvný tlak, je najlepšie sa vyhnúť tento ásany.

Späť na obsah

Manipura Chakra Alebo Solar Plexus

Sanskrit: Manipur Umiestnenie: In Between solar plexus a koreňa hrudnej kosti Vôňa: Lemon Mantra: Ram Farba: Žltá Element: Oheň Yoga Pose: The Boat Pose je skratka pre: Power, účel, sebaúcta

Táto čakra je jedným z najdôležitejších čakier, pretože sa zaoberá s dôverou, a to najmä ak ste medzi ostatnými ľuďmi. Otvorenú solar plexus vám dáva pocit dôstojnosti a pocit kontroly nad vecou.

Avšak, ak to čakra nie je tak aktívny, ako by malo byť, budete mať tendenciu byť nerozhodný a pasívne. Hyperaktívnym solar plexus budete agresívne a arogantný.

Ako vyrovnaného alebo prebudiť solar plexus

 1. Sedieť na kolená, čo zaisťuje chrbát je vzpriamený. Váš postoj musí byť zmiernené.
 1. Položte ruky na brucho, mierne nižší ako je váš solar plexus. Všetky vaše prsty sa musí spojiť sa navzájom pri vrcholoch a treba podotknúť od vás. A čo je najdôležitejšie, musíte držte palce a zároveň zachovať vaše prsty rovno.
 1. Sústrediť na svoju Manipur čakry so zavretými očami. Získať povedomie o všetkom, čo stojí za.
 1. Pomaly, ticho, ale jasne, chorál "RAM".
 1. Relaxovať, a pritom to budete robiť, šíri pokoj a mier v celej svojej mysle a tela, ale nestratili povedomie o solar plexus. Premýšľať o tom, ako chcete, aby táto čakra zmeniť svoj život.
 1. Tak dlho, kým budete cítiť čistá a svieža.

Udržiavanie Manipura Chakra Balanced Through The navasana alebo loďou Pose

Keď budete cvičiť tento ásany, aby vyvážila jeho Manipur čakru, bude účinne podporovať osobné zmeniť alebo zlepšiť silu seba. Získate veľkú podporu dôvery a majú zvýšené sebavedomie.

Ako to urobiť navasana

 1. Ležať rovno na chrbte a položil si nohy k sebe a ruky vedľa tela.
 1. Zhlboka sa nadýchnite a potom, pri výdychu, zdvihnite nohy a hrudník nad zemou. Natiahnuť paže smerom k vašim nohám.
 1. Udržujte prsty, prsty, a oči v jednej priamke.
 1. Musíte cítiť úsek v oblasti pupka, zatiaľ čo zmluvy brušných svalov.
 1. Dýchajte zhlboka a za normálnych okolností, ako si udržať pózu.
 1. Vydýchnite a uvoľniť pózu.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

 1. Vyhnúť sa robí túto pózu, ak trpíte migrénou alebo silnými bolesťami hlavy. Tiež sa vyhnúť tejto ásany, ak máte nízky krvný tlak, poruchy chrbtice, alebo chronickým ochorením.
 2. Pacienti srdca a pacientov s astmou je potrebné sa vyhnúť tejto pózu.
 3. Tehotné ženy musia vyhnúť tiež predstavovať, ako by ženy v prvých dvoch dní ich obdobia.

Späť na obsah

Svadhisthana Alebo Sakrálne Chakra

Sanskrit: Svadhisthana Poloha: podbrušku Vôňa: Tangerine Mantra: Vam Farba: oranžová Element: Voda Yoga Pose: Bohyňa Pose je skratka pre: emočná stabilita, flexibilita, tvorivosť

Táto čakra upravuje sexuálne potreby tela. Otvorenú sakrálne čakry vedie k slobode a plynulosti sexuálnu energiu, bez toho aby ste nadmerne emocionálne o tom. Budete pohodlne dostať do vzťahu, a bude to otvorený o tom, ale aj vášnivá, keď sa v ňom. Otvorená Svadhisthana čakra vám zaistí mať žiadne sexuálne dysfunkcie.

Avšak, ak to čakra sa zníženú aktivitu, máte tendenciu strácať záujem a sú bez emócií. Ak je vaša čakra je hyperaktívny, budete mať emocionálne a citlivá po celú dobu. Môžete mať tiež stála potreba sexuálnou aktivitou.

Ako vyrovnaného alebo prebudiť krížové čakry

 1. Sedieť na kolená, s chrbát rovno, ale uvoľnene.
 1. Položte si ruky do lona, ​​so svojimi dlaňami nahor a jeden nad druhým. Udržujte svoju ľavú ruku pod pravej strane, tak, že prsty sú prekryté. Inými slovami, prstami ľavej ruky byť umiestnená pod pravou rukou, ale zvyšok vašej ľavej dlane bude tak vystavený ako pravej strane.
 1. Zavrieť oči a sústrediť sa na sakrálnu čakru. Získať povedomie o tom, čo to znamená.
 1. Ticho, ale jasne, chorál "VAM".
 1. Ako ste úplne relaxovať, premýšľať o tom, čakry a ako chcete, aby to mať vplyv na váš život.
 1. Meditovať, kým nepocítite očistená a svieža.

Udržiavanie Sakrálna Chakra Balanced Through The Goddess Pose Or Deviasana

Praktizovanie tohto ásany prinesie nielen tvorivosť, ale aj emocionálnu stabilitu. Vzhľadom k tomu, čakra riadi sexuálnej energie v tele, táto Asano tiež hrá úlohu pri zvyšovaní plodnosti, lebo vyrovnáva čakru.

Ako to urobiť Deviasana

 1. Začať ásany s horským predstavovať. Položte ruky podľa svojich stranách a nechať pohodlne na bokoch.
 1. Rozšírte svoje nohy tak, že sú umiestnené aspoň štyri nohy od seba. Otočte prstami smerom von. Zhlboka sa nadýchni.
 1. Pri výdychu, pokrčte kolená, a uistite sa, že sú nad svojimi prstami. Znížte bedra do drepu. Vaše stehná musí byť dokonale rovnobežná s podlahou. Ale to musí diať s praxou, akonáhle sú dokonale vyhovuje podrepe.
 1. Natiahnuť ruky do strán tak, že sú vo výške ramien. Dlane musí smerovať nadol. Potom jemne priniesť svoje dlane v Namaste mudry na hrudi. Predlaktie by mala byť v uhle 90 stupňov.
 1. Uistite sa, že kostrč je zastrčený dovnútra a vaše boky sú tlačené dopredu, ako vaše stehná sú nakreslené na zadnej strane. Kolená, musí byť v súlade s prstami na nohách, a ramená musia byť zmäkčená ako pozerať sa na obzore.
 1. Držať pózu asi pol minúty, a pomaly uvoľňujú pózu v rovnakom poradí, v akom sa do toho dostal.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To je najlepšie sa vyhnúť tomuto ásany, ak ste v nedávnej dobe mali zranenia do chrbta, ramien, nôh, alebo bokov. Dbať na to, ako veľmi sú vaše telo môže tlačiť za všetkých okolností. To je najlepšie sa poradiť so svojím lekárom, ak máte zdravotné problémy, a až potom cvičím jogu.

Späť na obsah

Muladhara alebo koreň Chakra

Sanskrit: Muladhara Poloha: chrbtice Vôňa: Vetiver Mantra: Lam Farba: červená Element: Krajina Yoga Pose: The Tree Pose je skratka pre: Byť bezpečné a uzemnené, prosperujúce

Táto čakra je všetko o tom, že si vedomí svojho fyzického ja a je dobre vo svojej koži, takže môžete ísť von a čeliť svetu, bez ohľadu na situáciu. Otvorená koreňovej čakry sa budete cítiť v bezpečí, rozumné a stabilné. Naučíte sa dôverovať ľuďom, ale nie bez dôvodu. Budete žiť v prítomnosti a zostať pripojený k vašej fyzickej bytosti.

Underactive koreňovej čakry budete nervózny a strach, zatiaľ čo hyperaktívne koreňovej čakry budete materialistickej a chamtivý a neochotní meniť.

Ako vyrovnaného alebo prebudiť Root Chakra

Vyvážiť koreňovú čakru, budete potrebovať, aby sa stal vedomí svojho tela. Akákoľvek fyzická aktivita, či už je to joga, cvičenia, alebo dokonca upratovanie domu, vás zoznámi so svojím telom, a preto posilní čakru.

Môžete tiež uzemnenie a meditovať byť viac vedomí svojho tela.

 1. K uzemnenie sami, musíte pripojiť sa k zemi a pocit, že pod vami. Štát vzpriamene, ale v pokoji. Šíriť šírka oddelený vaše nohy rameno a ľahko pokrčte kolená mierne.
 1. Presunúť panvu dopredu. Skontrolujte, či vaše telo je vyrovnaná, a vaša váha je rovnomerne rozložená medzi oboma nohami.
 1. Potopiť svoju váhu dopredu a držať túto pozíciu po dobu niekoľkých minút. Vaše telo je teraz uzemnený.
 1. Teraz sedí s nohami prekríženými.
 1. Položte dlane na kolená, s palcom a ukazovákom jemne navzájom dotýkajú.
 1. Zatvorte oči a sústreďte sa na tejto čakry, ktorá leží medzi konečníkom a genitáliami. Získať úplnú informovanosť o všetko táto čakra je skratka pre.
 1. Ticho, ale jasne, chorál "LAM".
 1. Relaxovať a premýšľať o tejto čakry a ako chcete to zmeniť svoj život.
 1. Meditovať, kým sa cítiť svieži a očistí. Ako ste meditovať, vizualizovať uzavretý červený kvet a silný energetický priechod cez to tak, že to otvára lístky. Zhlboka dýchať, než otvoríš oči.

Udržiavanie Root Chakra Balanced cez strom pózu alebo Vriksasana

To Asano pomáha cítiť bezpečný, stabilný a čulejší. Táto čakra ovplyvňuje vzťahy s rodinou a vaše prežitie inštinkty. Taktiež upravuje pocit spolupatričnosti a ako strážené ste. Niektoré z najskorších spomienok, ktoré vytvoríte sa ukladajú do tejto čakry, a tieto spomienky tiež patrí to, či sú základné potreby sú splnené, alebo nie.

Ako to urobiť Vrikshasana

 1. Štát úplne vzpriamene a Odhoďte zbrane na strane tela.
 1. Mierne ohnúť pravé koleno, a potom umiestnite pravú nohu vysoko na ľavom stehne. Uistite sa, že jediný je umiestnený pevne a rovno na koreni stehná.
 1. Vaša ľavá noha musí byť úplne vzpriamene. Potom, čo ste predpokladať túto pozíciu, dýchať, a nájsť rovnováhu.
 1. Teraz, inhalovať a jemne zdvihnite ruky nad hlavu a priviesť ich dohromady v, namaste 'mudra.
 1. Pozrite sa priamo na vzdialený objekt a podržte pohľad. To vám pomôže udržať rovnováhu.
 1. Aby sa vaša chrbtica rovno. Všimnite si, že vaše telo potrebuje byť napnutý, ale pružný. Take v hlbokých nádychov, a zakaždým, keď výdych, uvoľniť vaše telo viac.
 1. Jemne priniesť ruky dole po stranách a uvoľnite pravú nohu.
 1. Vrátiť do pôvodnej polohy stojí vysoký a rovný, ako ste na začiatku praxe. Opakujte tento pózu s ľavou nohou.

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

Kým vykonávanie tohto ásany, musíte zaistiť, že jediným z zdvihnuté nohy je umiestnený s výhodou vyššia ako alebo, v niektorých prípadoch, čo je pod stálym kolenom, ale nikdy nie vedľa nej. Umiestnením nohu u kolena vyvíja tlak na kolená, ako to robí nie flex paralelne s frontálnej rovine.

Tí, ktorí trpia vysokým krvným tlakom by sa nemala zvýšiť svoje ruky nad hlavu po dlhú dobu. Môžu sa uskutoční na hrudi v, Anjali mudra '.

To je najlepšie, že sa vyhnete praktizovanie to znamenať, ak trpíte nespavosťou alebo migrény.

Späť na obsah

Prebudenie svoje čakry je oveľa dôležitejšie, než si myslíte. Predstavte si, že žijú každý okamih naplno, rušný s energiou, a je pripravený na dosiahnutie všetko, čo ste kedy chceli. Dobre vyvážené a otvorené čakry môže sa to stalo.

Teraz, keď viete, ako otvoriť svoje čakry, čo ešte čakáte? Prebudí vaše čakry sa a zdieľať svoje skúsenosti s tým, že komentuje nižšie.

load...