Zdravie a wellness

Ako môžete sledovať príznaky Kapha Dosha nerovnováhy vo vašom tele

Ako môžete sledovať príznaky Kapha Dosha nerovnováhy vo vašom tele

Ayurveda pracuje na princípe troch doshas, ​​menovite kapha dóše, pitta dosh, a Vata Dosh. Tieto tri doshas sú energie, ktoré tvoria naše telo a vykonávajú rôzne fyziologické funkcie.

Vzhľadom k každého človeka prirodzené stavby (Prakriti), ktoré sú ovplyvnené niektoré prvky viac ako ostatní. Táto vlastnosť kategorizuje doshas do troch typov:

1. Pitta Dosh, kde oheň element dominuje.

2. Vata Dosh, kde vzdušných a kozmických prvky dominujú.

3. Kapha Dosh, kde prvky krajiny a vodné dominovať.

Kapha Dosh je jedným z tridoshas ktoré riadia rast v tele. Dodáva vodu do všetkých častí tela, a tak zvlhčuje pokožku. To tiež pomáha udržiavať imunitu. Kapha Dosh je zodpovedný za respiračný systém a normálne a zdravé fungovanie mozgu a kĺbov. Ak zistíte akúkoľvek zmenu vo fungovaní niektorý zo systémov uvedených vyššie, to je viac pravdepodobné, že súvisí s nerovnováhou Kapha Dosh.

load...

Symptómy Kapha nerovnováha

Je uvedené nižšie sú príznaky, ktoré sú spôsobené v dôsledku nerovnováhy v Kapha Dosh:

1. Slabá trávenie alebo zlé trávenie

Sila stráviteľné je korelovaný k streľbe. Tak zvýšenie Kapha Dosh oslabuje trávenie.

2. Chlad

Vzhľadom k tomu, kapha dosh zahŕňa vodu, chlad je častým príznakom.

3. Lenivosť

Nerovnováha v Kapha Dosh spôsobuje inactiveness v ľudskom tele. Ak je váš telesný typ je kapha, potom to trvá nejakú dobu adaptovať na nové prostredie.

load...

4. Opuch

Ak si všimnete akýchkoľvek príznakov zápalu na svojom tele s hromadením tekutiny, to je spôsobený nerovnováhou Kapha Dosh. Avšak, ak si všimnete začervenanie a vznik hnis cez nahustené oblasti, je to spôsobené kvôli pitta dosh. A v prípade, že je bolesť okolo tejto oblasti, potom je to kvôli Vata Dosh.

5. Nadbytok spánku

Nerovnováha (zvýšenie) v Kapha Dosh cítite viac ospalí vzhľadom k tomu, zvýšiť vata a pitta doshas spôsobuje nedostatok spánku.

6. Svrbenie

Kapha Dosh nerovnováha spôsobuje svrbenie. Na druhú stranu, vata Dosh nerovnováha spôsobuje bolesť a pitta dosh nerovnováha spôsobuje pálenie.

7. Ťažkosť

Ak si všimnete, pocit ťažoby v akejkoľvek choroby, potom zváži to byť kvôli Kapha Dosh nerovnováhy.

8. Depresia

Ľudia s Kapha Dosh typu karosérie sú viac pravdepodobné, že stratí nádej veľmi skoro a ísť do depresie. Z tohto dôvodu je vždy navrhol, že ľudia s Kapha typ tela musí viesť aktívny život a sledovať rôzne koníčky.

9. Kašeľ, astma a dýchavičnosť

Vzhľadom k tomu, kapha dosh sa podieľa na fungovanie dýchacieho ústrojenstva, máte tendenciu chytiť proti kašľu a nachladnutiu ľahko.

Niektoré ďalšie príznaky patrí obezita, hlien a dopravné zápchy na hrudníku, krku a nosa, únava, nadúvanie pocit, potiahnutý jazyk, zadržiavanie vody, nevoľnosť, ťažké kĺbov a vysoký cholesterol.

Symptómy kapha Dosh sú úplne odlišné podľa cha. Oni sú takto:

1. Svrbenie tj Kandu 2. Belosť tj shvaitya 3. Necitlivosť tj SUPT 4. Chlad tj shaitya 5. Sladkosť tj mádhurja 6. Vlhkosť tj KLED 7. Tiaže tj Gaurav 8. Obštrukcie (väzba), tj Bandhu 9. Olejnatosť tj sneha 10. Pomalosť tj chairakaritva 11. Stabilita tj sthairya 12. Sliminess tj upadeha

Pokles Kapha môže viesť k nasledujúce príznaky:

1. Závraty 2. Delusion 3. Uvoľnené spoje 4. Palpitácie (pocit vlastného srdcového tepu)

To sú účinky Kapha nerovnováhu v našom tele. Ak sa stretnete vyššie uvedené príznaky, je najlepšie navštíviť lekára ihneď.

Dúfam, že sa zistí, že vyššie uvedené informácie užitočné. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...