Zdravie a wellness

Ako liečiť adenomyózu prirodzene - 10 efektívnych spôsobov

Ako liečiť adenomyózu prirodzene - 10 efektívnych spôsobov

Trpíte silným menštruačnom krvácaní a bolestivé kŕče? Existuje šanca, že by ste mohli byť trpia adenomyóza. Tento príspevok popisuje príčiny a príznaky adenomyóza a uvádza rôzne domáce opravné prostriedky vyliečiť prirodzene. Chcete sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej.

Adenomyóza je vzácny zdravotný stav, v ktorom je rast endometria buniek svalovej steny maternice (1). Je to v prvom rade postihuje ženy vo veku medzi 35 a 50. To sa vyznačuje silným menštruačným krvácaním a ťažké kŕče a vo väčšine prípadov, zmizne po menopauze. Hoci hysterektómii sa odporúča väčšina lekárov (2), tam sú domáce opravné prostriedky a prírodnej liečby, ktoré môžu pomôcť v úspešnom zmiernenie symptómov adenomyóza.

Príčiny adenomyóza:

Presná príčina adenomyóza nie je známa. Avšak, tam sú pravdepodobné etiologické faktory, medzi ktoré patria nasledujúce:

 1. Podľa odborníkov môže dôjsť, pretože tento stav endometria bunky na povrchu maternice preniknúť do svalu steny maternice. Rezy, ktoré sú vykonané v priebehu postupov, ako sú C-profily podporovať endometria bunky napadnúť steny maternice.
 2. K dispozícii sú aj odborníci, že predpokladajú, že vznik adenomyóza môžu byť z ložiska tkaniva endometria v krčku svalu, keď sa maternica vyvíjať v plode.
 3. Táto podmienka môže byť tiež spôsobená zápal sliznice maternice. Ak dôjde tento zápal počas fázy po pôrode, k porušeniu normálnej hranici bunky, ktorá lemuje maternice mohlo byť spustené.

Prítomnosť estrogénu v tele hrá úlohu v adenomyóza (3). V priebehu menopauzy, je zníženie produkcie tohto hormónu, čo je dôvod, prečo sa stiera.

load...

Symptómy adenomyóza:

Aj keď v niektorých prípadoch adenomyóza môže byť bez príznakov, čo znamená, že nemusíte mať žiadne príznaky, je typická:

 • Dlhotrvajúca a / alebo ťažké krvácanie v priebehu menštruácie. Krvácanie medzi cyklami môže tiež dôjsť. Tam môže byť absolvovaní krvných zrazenín počas daného obdobia.
 • Menštruačné kŕče, ktoré sú ťažké a neznesiteľné. S vekom sa stávajú horšie.
 • Ponuka alebo objemné pocit v podbrušku.
 • Bolesť pri pohlavnom styku.

Ako liečiť adenomyóza s použitím prírodných opravné prostriedky:

Hoci veľmi málo je známe o tomto stave, existujú účinné domáce opravné prostriedky, ktoré môžu byť použité ako prírodné možnosťou uzdravenie adenomyóza. Tu je pohľad na 10 z nich:

1. Ricínový olej balenia:

To je skvelý liek na túto podmienku. Všetko, čo musíte urobiť, je namočiť mäkkú handričku v ricínový olej a umiestniť ho na koži zvýšiť obeh a posilniť hojenie orgánov a tkanív pod kožu. Ricínový olej pomáha pri detoxikácii starej krvi a znižuje bolesť a zápal a zároveň spájajú svoje sily s prírodnými čistiacich systémov vášho tela odstrániť jazva tkaniva (4), rast cudzieho tkaniva a zrasty.

load...

2. Kokoška pastierska:

Podľa rastlinných odborníkov, peňaženka pastierska sa používa na liečbu nepravidelností menštruácie, pretože je známe, že zvýšenie intenzity maternicových kontrakcií (5). Toto, podľa poradia, pomáha pri znižovaní krvácania. Tvrdí sa, že rastlina obmedzuje prietok krvi v panvovej oblasti, pretože to zužuje cievy. Tehotné ženy by sa mali vyhnúť použitie Kapsička pastierska, pretože zvyšuje sťahy maternice. Mali by ste tiež použiť pod dohľadom odborníka, pretože nie je známe, či má nejaké vedľajšie účinky na interakcie s liekmi.

3. Ginger:

Táto rastlina je bohatá na účinné antioxidanty, známych ako gingerols, ktoré majú tiež protizápalové vlastnosti (6) a pomoci v normálne fungovanie maternice. Zázvor tiež funguje ako prírodný analgetikum, ktorá pomáha pri znižovaní bolesti, ktorý je dodávaný s menštruáciou. Pijú zázvorový čaj každý deň a zahŕňa tento nádherný koreň v jedle rovnako. Môžete tiež variť pohár vody s 1-palcový kúsok zázvoru a piť, aby získali výhody tejto byliny.

4. Kurkuma:

To je ďalší bylinný liek, ktorý robí divy pre adenomyóza. Kurkuma obsahuje kurkumín, ktorý pomáha rýchlo znižuje zápal v maternici (7), ako aj zníženie množstva krvi počas menštruácie. Vypiť pohár mlieka zmiešané s jednou lyžičkou kurkuma k zníženiu zápalu vo všetkých rôznych častiach tela. Tiež by ste mali pridať do svojho jedla, aby získali svoje výhody, ako aj skúsenosti úľavu od príznakov adenomyóza.

5. Vitex:

Jedná sa o dobre známy prírodný liek na adenomyóza. Vitex obsahuje určité zlúčeniny, ktoré majú rovnaké účinky progesterónu a testosterónu a ďalších hormónov. Tieto inhibujú produkciu estrogénu v tele. Zníženie hladiny estrogénu pomáha eliminovať symptómy adenomyóza, pretože, ako už bolo spomenuté, prebytok estrogén môže byť príčinou tohto stavu. Štúdie tiež ukázali, že VITEX môžu mať prospech ženy, ktoré zažívajú nadmerné krvácanie v maternici, spôsobené poruchou funkcie vaječníkov.

6. Vápnik a horčík:

Ide o dva základné minerály, ktoré hrajú dôležitú úlohu v procese menštruácie. Mali by ste sa uistiť, že ste získali dostatok vápnika a horčíka vo vašej strave. Odborníci odporúčajú užívať doplnky stravy obsahujúce najmenej trikrát týždenne. To pomôže pri regulácii menštruácie, ktorý, podľa poradia, by mohlo pomôcť pri znižovaní závažnosti alebo odstránenie príznakov adenomyóza.

7. Keisha-Bukuryo-Gan, Or KBG:

Jedná sa o bylinný liek, ktorý sa používa v Japonsku na liečbu mnohých rôznych typov gynekologických problémov (8). Podľa výskumov je známe, že je vysoko účinná pri liečbe adenomyóza. Výskumní pracovníci sú naďalej vykonávať štúdie na túto japonskej byliny sa dozvedieť viac o jej účinkoch na túto podmienku. Než začnete používať tento liek, aby ste konzultovať s zdravotníckym pracovníkom, ktorý má skúsenosti v administratíve a využívanie KGB pretože je stále veľmi málo informácií o jeho možných vedľajších účinkov.

8. Vykurovacie Pads:

Teplo môže pomôcť pri relaxácii zmluvným svaly maternice. To zase pomáha eliminovať tlak, ktorý je príčinou bolesti. Keď je tlak zmizne, dostanete úľavu od kŕče a iné bolesti. Potom sa vykurovacie podložky a umiestniť ho na mieste, kde sa nachádza bolesť, zvyčajne v spodnej časti brucha. Ak nechcete mať vykurovanie pad, môžete tiež použiť tašku teplej vody. Ľahnite si a umiestniť ho na postihnutú oblasť, kým bolesť odznie. Prípadne, môžete si tiež vziať si horúcu kúpeľ, pretože môže účinne pomôcť pri znižovaní bolesti, ste sa stretli.

9. Aloe Vera:

Keď si myslíte, aloe vera, budete pravdepodobne uvažovať o pleť a vlasy výhody. Ako viete, to môže byť požitie aj preto, že má mnoho zdravotných výhod a udržuje mnoho problémov v šachu. Aloe vera pomáha pri vytváraní menštruačné krvácanie stálejšie a prevenciu kŕčov (9). Keď je konštantná menštruačné krvácanie, znižuje sa tlak na maternicu a tým eliminuje bolesti. Vypiť pohár šťava z aloe vera dvakrát denne, aby získali tieto výhody. Môžete použiť čerstvé aloe vera gél na postihnutú oblasť pre zníženie kŕče.

10. Aromaterapia:

Podľa odborníkov, aromaterapia je skvelý spôsob, ako zvládať úzkostné kŕče, ktoré prichádzajú s menštruáciou (10). Clary šalvia esenciálny olej a majoránku silice sú vynikajúce pre zmiernenie bolesti a nepohodlie, ktoré prichádza s adenomyóza. Je odporúčané použiť horúce obklady vyrobené s týmito esenciálnymi olejmi cez brucho, ako sa zbaviť alebo znížiť závažnosť príznakov tohto stavu.

Na rozdiel od týchto domáce opravné prostriedky, odborníci dôrazne odporúčame pravidelné cvičenie. Fyzická aktivita môže výrazne pomôcť pri znižovaní a potláčaní príznakov adenomyóza. Jóga je vysoko odporúča (11). Ásany, ako Adho Mukhasana, SUPT Badhha Konasana, Bhujangasana a Utthita Angulo Sukhasana známe, že sú veľmi účinné pri zmiernení ťažkej menštruačné kŕče. Praktizovať tieto jogové ásany každý deň po dobu 20 minút, aby získali ich výhody a zmierniť príznaky, ktoré prichádzajú s týmto často bolestivým stavom. Majte na pamäti, že by ste nemali cvičiť počas menštruácie.

Tam sú tiež niektoré potraviny, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho jedálnička pre uľahčenie obdobie kŕče. Tie obsahujú:

 • Mrkva - pomoc pri regulácii menštruácie;
 • Papája - obsahuje enzýmy, ktoré pomáhajú pri regulácii menštruačného toku krvi (12);
 • Harmanček čaj - má protikŕčové a protizápalové vlastnosti (13) a pomáha znižovať opuchy a zmierniť menštruačné kŕče;
 • Basil - obsahuje kyselinu kávovú, ktorá pomáha pri odstraňovaní bolesti spojené s menštruačné kŕče;
 • Cinnamon - má protizápalové a antikoagulačné vlastnosti, ktoré poskytujú pohodlie počas menštruácie;
 • Fenikel - má protikŕčové a protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú pri znižovaní opuchy spôsobené menštruačné kŕče;
 • Petržlen - obsahuje apiol a myricistin ktoré pomáhajú pri regulácii menštruácii;

Hoci adenomyóza môže byť bolestivý stav, existujú účinné domáce opravné prostriedky, ktoré môžete použiť na zmierniť nepohodlie a bolesť, rovnako ako regulovať menštruáciu. S použitím prírodných opravné prostriedky, je oveľa bezpečnejšia alternatíva k alopatické lieky, pretože neobsahujú žiadne škodlivé prísady.

Avšak, majte na pamäti, že niektoré byliny môžu mať interakcie s niektorými liekmi, ktoré pravdepodobne užívate, takže pred použitím ktorejkoľvek z nich obráťte sa na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Potom, čo ste dostali zelenú, môžete zaistiť, že budete mať všetky príznaky adenomyóza na uzde.

Si našiel tento príspevok? Zanechať svoje pripomienky v nižšie uvedenom poli.

load...