Zdravie a wellness

Ako je Papaya dobré pre diabetikov?

Ako je Papaya dobré pre diabetikov?

Kto nepočul o zdravotných výhodách papája? Ale, viete, že papája je zázrak ovocie pre diabetikov.

Môj otec bol diabetik od tej doby si pamätám. To je dôvod, prečo moja matka bola navždy experimentovať a šušťanie up diabetickej priateľské jedla. Ako deti, ako moja sestra a ja by som sa krčiť sa pri večeri použité k doručenie. Ponuka hlavne pozostával zo zelených a ovsa. V priebehu rokov sme si uvedomili, aké je dôležité, aby môj otec dodržiavať diabetickú diétu priateľské k zabezpečenie dobrého zdravia a celkovú pohodu.

Dlho predtým, než keď ovos sa stala populárnou v Indii pred viac ako dvoma desiatkami rokov, sme jedli ovos idlis a dosas a prehĺtal dole potravín vyrobených v olivovom oleji s nechuťou. A my teraz úsmev nad tým, ako ovos a olivový olej sa stalo bežnou kúpiť domácnosti. Papaya bol ešte ďalšie neoddeliteľnou súčasťou mojej mamy diétneho režimu pre rodinu. Jeme papája do šalátov a ako šťavy každý deň. Je papája dobré pre diabetikov?

load...

Ak vy alebo niekto vo vašej rodine je diabetik, je dôležité, že budete venovať pozornosť strave. Po nezodpovedné strava môže byť život ohrozujúce.

Čo by ste mali diabetici jesť?

Zelenina je sila dom živín a sú vhodné len asi každý. Nikdy počujete lekári alebo dokonca obyčajný človek povie, aby nejedli zeleninu. Diabetici najviac ťaží zo zeleniny bohaté na obsah vlákniny. Väčšina zeleniny sú prirodzene nízky obsah kalórií a obohatená vláknami, takže výber správneho zeleninu nie je nikdy utrpenie. Naložiť svoju misku zeleniny, čo znamená, budete jesť menej sacharidov a nasýtených tukov. Nezabudnite ísť ľahko na škrobnatých zeleniny, ako sú zemiaky a hráškom.

Ovocie - no, nie je človek, ktorý môže nenávidieť plody. Balíčky s niekoľkými zdravotnými výhodami obrovské množstvo, ovocia okraj s živinami, ktoré sú tak potrebné pre normálne fungovanie tela. Plody sú málo kalórií v porovnaní s takmer akéhokoľvek iného potravinárskeho výrobku. Sú bohaté na antioxidanty, ktoré nielen pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi, ale tiež chráni vaše srdce, nervy a oči.

load...

Zatiaľ čo väčšina ovocia robiť skvelé jedlo pre diabetikov - je papája dobré pre diabetikov, a to vládne bidlo. Jedná sa o nízky cukor alternatíva k niekoľkými ďalšími potravinami, ktorý je tiež bohatým zdrojom antioxidantov.

Papája pre Diabetes:

1. Ľahko opatriť:

Papája sú jedným z mála plodov, ktoré sú k dispozícii v prebytku v priebehu celého roka. To môže byť ľahko zakúpiť od akéhokoľvek rastlinného alebo ovocie predajcu. Budete prekvapení, si uvedomiť, že papája je predávaný v mnohých potraviny príliš. A k tomu dobrý dôvod - to moc zabalené ovocie predáva jednoduché!

2. Lacné:

Kilogram papáje môže stáť menej ako 20 rupií v sezóne. V stredu ovocie obsahuje rad drobných semien, ktoré musia byť zlikvidovaný. Ovocná kaša z slušne dimenzovaný papáje možno ľahko zožratie 2 - 3 osoby.

3. Bohaté na živiny:

Žltá farba papáje samo o sebe svedčí o jeho bohatej obsahu živín. Ovocie je silným zdrojom beta-karoténu a je tiež nabitý s vitamínom A, B a C.

4. Zdrojom antioxidantov:

Ako už bolo spomenuté, papája je plná antioxidantov takže je skvelou voľbou pre diabetikov. Antioxidanty pomáhajú v prevencii zhoršenia bunkových štruktúr ľudského tela. Väčšina diabetikov sú vraj stojí vyššie riziko nákazy srdcových ochorení v dôsledku ich nepravidelné hladiny cukru v krvi. Tieto antioxidanty v papáje prekážať alebo zabrániť ďalšiemu poškodeniu buniek a tak udržiava srdce a nervový ochorení v šachu.

5. Bráni progresie do diabetes typu 1:

Diabetes je zaradený do kategórie typu 1 a 2, pričom prvý prísnejšie podmienky, že vyžaduje, aby pacient závislá na inzulíne zábery. Bolo dokázané, že pravidelná konzumácia veľkorysé porcie papáje pomáha brániť progresii diabetu 2. Typu daného typu 1 ks.

6. Nízkej hladiny cukru:

Na rozdiel od mnohých druhov ovocia, ako je mango, ktoré majú vysoké množstvo cukru, papája napriek tomu, že je sladká má nižší obsah cukru. Hladina glukózy v tomto ovocí je relatívne nízky, takže je ideálny pre diabetikov. Diabetici môžu jesť toľko ako tri veľké porcie papáje cez deň, ktorý je tiež ľahko stráviteľné v tele.

7. Náplň:

Ovocie je povedal, aby bol bohatý na vlákninu. Jesť papája znižuje vašu túžbu k občerstvenie na krámy v medzi jedlami. Časť papáje cítite plnšie a spokojný, kým nie je čas na ďalšie jedlo.

Ak nemáte chuť ovocia, zmes ho a každé ráno vypiť ju ako šťava so svojím obilnín. Pre získanie maximálnych výhod tohto ovocia, riadené z konzervy alebo fľašiach verzií ovocie jasné. Toto ovocie je nielen lacné, ale tiež ľahko dostupné. Z tohto dôvodu, a pokúsiť sa jesť vo svojej surovej podobe. Štúdie preukázali, že šťava z tohto divu ovocia môžu mať skryté cukry. Tieto cukry pomôcť znížiť hladinu cukru v krvi u pacientov s diabetom u pacienta tým, kontrole diabetu do značnej miery.

Som si istý, že by ste určite skúsiť to kúzlo ovocie ku kontrole diabetu. Prosím, podeľte sa o svoje cenné názory a skúsenosti s nami. Jednoducho sme radi počuť od vás o papája pre diabetes, ako to vám pomohla.

load...