Zdravie a wellness

Ako a kedy použiť vlasový olej Podľa Ayurvedy

Ako a kedy použiť vlasový olej Podľa Ayurvedy

"Telo toho, kto olejovú masáž pravidelne využíva nestane postihnutá moc, aj keď vystavené zranení v dôsledku úrazu či namáhavej práce. Pomocou olejovú masáž každý deň, človek je obdarený príjemný dotyk, zdobené časti tela, a stane sa silnou, očarujúce a najmenej ovplyvnený starobou. "

- cha Samhita: Sutrasthana: V: 88-89

Uplatnenie olej na vlasy a vlasovú pokožku je starobylé a tradičný spôsob, ako zlepšiť kvalitu a silu vlasov. Tu je niekoľko výhod Pritom:

Výhody nanášanie oleja na vlasovú pokožku (Murdha tail) podľa ajurvédy

  • Pomáha vaše vlasy rastú silnejšie, mäkšie a lesklejšie.
  • Pomáha pri ukľudňujúce a povzbudzujúce zmyslové orgány.
  • To tiež pomáha pri znižovaní vrások na tvári.

Bhringaraj Oil, Brahmi olej a zdravé vlasy Olej sa obzvlášť dobre hodí pre masáž hlavy.

load...

Za účelom získania výhody masážny olej na pokožku hlavy, je veľmi dôležité, aby ho používať správnym spôsobom av správny čas. Spôsob a aplikácie oleja na vlasy sa líši v závislosti na výhodách, ktoré chcete využívať. Tu je niekoľko výhod spolu s spôsobu aplikácie.

1. Na zlepšenie kvality vlasov

Dá sa povedať, že naša kvalita vlasov sa zlepšila, keď máme lepší rast vlasov, menšie štiepeniu, mäkšie a lesklejšie vlasy, a žiadne problémy predčasné šedivenie.

To je vždy navrhol, že použitie olej dôkladne na vaše vlasy a vlasovú pokožku v noci predtým, než idete spať. Nechaj si to cez noc, a umyť druhý deň ráno si vlasy vlažnou vodou.

load...

Môžete použiť olej, kedykoľvek sa rozhodnete pre umývanie vlasov. Avšak, nesmiete umývať vlasy každý deň, a to najmä ak máte dlhé vlasy. Limit umývanie vlasov dvakrát alebo trikrát týždenne.

Niekoľko ľudí aplikovať olej i po umývaní vlasov. Avšak, to nie je žiaduce, aby sa tak, aby sa olej môže priťahujú prach v dôsledku znečistenia a drsné lúče slnka. Ale ak ste doma, môžete použiť nejaký olej na pokožku hlavy a korienky vlasov.

Pre rast vlasov, naneste olej do pokožky hlavy, koreňov a dĺžky vlasov. Môžete tiež rozohrejeme olej a trochu aplikovať ho na váš skalp. Ale ak máte pitta nerovnováhy, bolesti hlavy alebo vyrážka na pokožke hlavy, vyhnúť ošetrenie horúcim olejom.

Tu je video návod, ako môžete použiť olej do pokožky hlavy:

2. Ak sa chcete zbaviť lupín

Ak trpíte lupiny alebo dráždenie na pokožku hlavy, použitie oleja pravidelne vám pomôže zbaviť sa tohto problému.

Pre efektívne výsledky, spracovávať ropu s neem listy a ďalších dôležitých bylín, ktoré majú horkú vôňu. Aplikovať tento spracovaný olej na vlasy, aby váš skalp a vlasy hodinu, než ste sa vykúpať. Umývanie vlasov s teplou vodou bude užitočné.

3. Na zmiernenie bolesti hlavy

Ak sa chcete zbaviť bolesti hlavy, môžete si vybrať akýkoľvek ajurvédskej oleja alebo sa obráťte Ajurvédske lekára. Naneste olej vo večerných hodinách okolo 6 hodín. Bolesť hlavy je zvyčajne spájaný s Vata, a tentoraz dňa dominuje vata. Tak to dáva zmysel použiť olej okolo toho času.

4. Pre dobrý spánok

Jemná masáž na hlave s olejom pol hodinu pred spíte môže pomôcť získať dobrý nočný spánok. Môžete použiť sezamový olej pre efektívnejšie výsledky.

Ayurveda odporúča použiť sezamový olej, ako to môže pomôcť predísť plešivosti, predčasnému šediveniu vlasov a bolesti hlavy. Kerala Ajurvédske terapia využívajú tiež sezamový olej.

Alternatívou k sezamový olej, je kokosový olej. Najlepším spôsobom, ako aplikovať kokosový olej je to teplo mierne a potom aplikovať ju do vlasovej pokožky a vlasov. Mohlo by to tiež pomôže udržať chladné a zápal prínosových dutín v šachu.

Dúfame, že teraz viete správnu techniku ​​aplikovať olej na vlasy. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...