Zdravie a wellness

Aké potraviny chcete jesť a aké potraviny sa vyhnúť počas tehotenstva

Aké potraviny chcete jesť a aké potraviny sa vyhnúť počas tehotenstva

Blahoželáme! Veľkou novinkou je tu, a tie sú teraz všetko nastavené začať tých deväť mesiacov hýčkanie a starostlivosť!

Rovnako ako vy radi, tam bude tisíce otázok beží cez svoju myseľ, a to najmä tie, ktoré vás a vaše zdravie to-be-narodené dieťa má týkať.

Jeden z najväčších otázok, ktoré najviac nastávajúce mamičky majú to, čo jesť počas týchto deviatich mesiacov. Všetko, čo budete jesť teraz budú mať priamy vplyv na rast vášho dieťaťa v maternici. Post-delivery, čo jete pomôže zabezpečiť potravu pre svoje dieťa, keď ste dojčiť svoje dieťa.

load...

Dnes vám dám niekoľko návrhov na zdravé potraviny jesť počas tehotenstva, ktoré by ste mali dodržiavať pre svoje zdravie a vývoj vášho nenarodeného dieťaťa príliš.

Tehotenstvo Diéta: Čo jesť?

1. Zrná a obilnín

 • Všetky celozrnné potraviny sú skvelé v priebehu tehotenstva, pretože sú bohaté na vlákninu. Medzi ne patrí chlieb, ryža, cestoviny, pšenica a ovsené vločky.
 • Okrem toho, že veľký zdroj vlákniny., Tieto potraviny sú tiež naloží s minerálmi a sú často železo obohatené.
 • Tehotné ženy sú veľmi náchylné k zápche, čo môže viesť k bolestivé hemoroidy v treťom trimestri a po pôrode. Z toho vyplýva nutnosť bohaté potraviny vlákien.
 • Obsah minerálov pomáha pri celkovom vývoji plodu a dopĺňa minerály v tele matky rovnako.

2. Mliečne výrobky

Mliečne výrobky sú prvé na zozname potravín jesť počas tehotenstva! Ako príjem vápnika je nutné počas tehotenstva. Zahŕňajú nízkotučnú alebo odstredené mlieko, jogurt Paneer, Lassi alebo cmar. Tie sú nielen bohaté na vápnik, ale aj na vitamín B12 a vitamín D. Mlieko je tiež považovaný za zlepšenie trávenia a chuť do jedla u tehotných žien. Avšak, ak máte problémy s mliečnych výrobkov, poraďte sa s lekárom o tom, ako by mal nahradiť mliečne výrobky pre dostatočnú absorpciu vápnika. Vápnik je nevyhnutný, keď ste tehotná, pretože pomáha pri vývoji kostí a zubov vášho maličkého. Vypiť 2 - 3 poháre mlieka denne.

3. Ovocie a zelenina

Tehotné ženy by mali obsahovať aspoň šesť porcií ovocia a zeleniny denne. Naplánujte si jedlo podľa toho. Ovocie a zelenina sú veľmi bohaté na všetkých vitamínov a minerálov vlákien. Nielen, že sú tiež dobrým zdrojom vitamínu C, čo je dobré pre vás i vaše dieťa. Vitamín C posilňuje ďasná a tkanív, pomáha pri hojení rán rýchlo a tiež pomáha pri vstrebávaní železa.

load...

Majú dostatok plodov, pomaranče, jablká, melóny, jahody, papája, zelená listová zelenina, brokolica a kapusta. Počas svojho jedla, držať tanier zelený šalát.

Jesť rôzne farebné ovocia počas tehotenstva, je zaistené, že rastúce dieťa dostane všetky dôležité antioxidanty, vitamíny a minerály. Zelená listová zelenina, ako je mangold, kel a špenát sú výborným zdrojom kyseliny listovej, minerálov a vitamínov C, K a A.

4. Minerals

Hlavné minerály, ktoré sú životne dôležité pre tehotenstvo sú nasledujúce:

 • Vápnik: (RDA 1000 mg) vo väčšine zelenej, mliečne výrobky, strukoviny a orechy.
 • Zinok (RDA 15 mg) celé zrná, brokolica, vajcia, chudé mäso a paradajky.
 • Železo: (RDA 30 mg) celé zrná, zelenina, mäso, strukoviny, sušené ovocie a tofu.
 • Jód: (RDA 175mcg) jodidovaná soľ, morské plody, a syr.
 • Selén: (RDA 65mcg) morské plody a zrná.
 • Fosfor: (RDA 700 mg), ryby, vajcia, mäso.
 • Horčík: (RDA 360 mg) všetky fazuľa, kešu, brokolica, a tofu.
 • Fluorid: (RDA 3.1mg) fluoridované vody, morské plody a čaj.

5. Proteíny

Obsahovať dostatok bielkovín vo vašej strave. Chudé mäso (s výnimkou pečene), ryby, vajcia, fazuľa a klíčky. Majú ryby 2 - 3 trikrát týždenne. Patrí morské ryby ako sardinky a tuniak vo vašej strave. Tieto ryby sú veľmi bohaté na omega - 3 mastné kyseliny, ktoré sú jednou z týchto zdravých tukov. Bolo zistené, že omega - sú potrebné 3 mastné kyseliny pre mozog a vývoj oka svojho nenarodeného dieťaťa.

Omega - 3 mastné kyseliny sú zodpovedné za rýchlejší vývoj mozgu dieťaťa. Ako v tom, omega - 3 mastných kyselín tiež zabrániť šance na astmu a alergie v neskoršom veku.

Náležite pred jedlom vždy variť vajcia, ryby a mäso. Variť vajcia v takým spôsobom, že obaja bielu časť a žĺtok stáva tvrdý. Až potom je správne uvarené. Nevarené alebo čiastočne varené potraviny môžu obsahovať baktérie, ktoré môžu viesť k otrave jedlom. Môže tiež otrávi krv vášho dieťaťa.

6. Tuky

 • Ak ste vyhnúť mastné lieči po celý život, je čas začať teraz.
 • Vaše telo potrebuje esenciálnych mastných kyselín (esenciálnych mastných kyselín) pre udržanie zvýšený metabolizmus počas tehotenstva.
 • Omega - 3 a omega - 6 mastné kyseliny sú veľmi dôležité pre normálny vývoj mozgu plodu.
 • DHA (kyselina dokosahexaenová) nájdený na omega - 3 mastných kyselín zohráva kľúčovú úlohu vo vývoji mozgu plodu.
 • Dobré zdroje esenciálnych tukov sú olivový olej, olej z treščej pečene, ryby, olej z pšeničných klíčkov, ľanový olej a kokosový olej.

7. Fazuľa a strukoviny

Fazuľa a strukoviny sú, musia mať, pokiaľ ide o zdravé tehotenstvo diétu. Sú bohaté na proteíny a vlákien a tiež niektorých základných živín, ako je zinok, železo, kyseliny listovej a vápnika. Pridajte fazuľu a klíčky do šalátov, polievok alebo rezance a cestoviny. Fazuľa, sójové bôby, Lobi, všetky strukoviny sú naozaj dobré pre vás i pre zdravie vášho dieťaťa.

8. Orechy a semená

Orechy a semená bytia bohaté na mastné kyseliny, vitamíny a minerály sú nutné vo vašej strave. Kedykoľvek cítite hlad medzi jedlami, mať hrsť mandle, kešu oriešky, vlašské orechy alebo pistácie. Orechy sú dobrým zdrojom vitamínu E a všetky Vitamín Bs. Iné, než že sú plnené niektoré vynikajúce minerály, ako je železo, horčík, zinok atď, ktoré sú dobré pre vaše rastúci plod. Ale nezabudnite, že aj keď orechy sú dobré pre vás a zdravie vášho dieťaťa, ale majú veľa z nich prispeje k vašej hmotnosti, ktoré môže byť ťažké znížiť neskôr; a tiež nemajú oleji vyprážané orechy. Orechy olej Hranolky majú nezdravé kalórií a veľa sodíka. Je dobré mať je surové vždy.

Teraz pre semená, zvážte tekvicové, slnečnicové, sezamové a ľanové semienka. Tieto semená sú super bohaté na minerály, vitamínové Bs a vlákniny. Ľanové semeno je bohaté na omega - 3 mastných kyselín. Môžete mať ľanové semená buď celé alebo rozomelú je na jemný prášok a zmiešame s mliekom.

9. Bobule

Jahody potrebujú osobitnú zmienku a mal by mať zvláštne miesto vo svojom tehotenstve strave grafu. Bobule sú dobré v folátu, vitamínu C, draslíka a vlákniny. Ak sa vám nepáči, jahody spustiť im páči, pretože sú dobré pre vyvíjajúci sa plod. Môžete začiatok svoje cereálie s ovocím alebo jesť čerstvé. Ale pred jedlom vždy dôkladne ich umyte. Čierne bobule, čučoriedky, jahody alebo maliny, nejaká paleta bobule sú dobré pre vás.

10. Salmon

Salmon je dobrým zdrojom omega - 3 tukov a bielkovín. Tieto základné tuky pomáhajú pri vývoji mozgu a očí dieťaťa. Losos je tiež dobré pre splnenie požiadavky proteínu tehotné matky. Avšak, je odporúčané obmedziť príjem z lososa na šesť uncí týždenne.

11. Sladké Zemiaky

Sladké zemiaky obsahujú výživné vlákniny, draslík, železo, meď, vitamín C a B6, a beta karotén. Jesť sladké zemiaky môže jediná osoba spĺňa vaše požiadavky železa. Kúpte si chuťové poháriky valcovanie jesť pečené, šťouchané alebo dokonca vyprážané sladké zemiaky.

12. Výrobky mliečne

 • Vaše telo potrebuje aspoň liter mliečne bielkoviny každý deň.
 • Mlieko obsahuje plný kôš životne dôležitých minerálov a vitamínov, ktoré si jednoducho nemôže dovoliť nechať ujsť počas tehotenstva.
 • Zahŕňajú plnú krém alebo plnotučné mlieko, na rozdiel od odstredené mlieko, pretože obsahuje vitamíny rozpustné v tukoch - A, D, E a K.
 • Mlieko tiež obsahuje vysoké množstvo vápnika, aminokyselín a bielkovín.
 • Obsahuje cholesterol znižujúce triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (MCT) a antioxidanty.
 • Ľudia, ktorí sú na laktózu sa môže vybrať z kozieho mlieka, sójové mlieko, ryžové mlieko, mandľové mlieko alebo ovsené mlieko, ako sú všetci bez laktózy.

13. Red Meat

Ak ste boli vyhnúť červené mäso tak dlho kvôli strachu z váhového prírastku, je tu novinka. To je čas na nejaké chudé červené mäso. Je výborným zdrojom kvalitných bielkovín, ktoré sú nevyhnutné pre vývoj dieťaťa v priebehu posledných trimestri. To je nielen bohatý na bielkoviny, ale aj železo. Iron prenáša kyslík do mozgu vášho dieťaťa. Jesť chudé bravčové a hovädzie mäso sa tiež dať tehotné ženy navyše dávku vitamínu B a železa.

Tehotenstvo Diéta - čo nejesť

Rovnako ako vy musíte vedieť, čo by ste mali jesť počas tehotenstva, je treba tiež vedieť, čo by ste nemali jesť počas tehotenstva. Tu je zoznam, nerobiť 'pre zdravé tehotenstvo.

1. Ovocie, ako zabrániť

Existuje celý rad druhov ovocia, ktoré budete potrebovať, aby sa zabránilo v priebehu tehotenstva.

A. Papája vedie rebríček. V niektorých krajinách, ktoré majú papája počas tehotenstva je považované za škodlivé pre dieťa. Mnohí si to ako povery, ale aj veda preukázala, že surové a semi-zrelé papáje je bohatá na latex spôsobiť sťahov maternice a tým predčasným pôrodom. Avšak na druhej strane, náročné plne zrelé papáje počas tehotenstva je vynikajúca.

B. Je tiež potrebné vyhnúť ananásy, pretože obsahujú bromelain a môže viesť ku zmäkčenie krčka maternice a predčasným pôrodom.

C. Hrozno je potrebné sa vyhnúť v poslednom trimestri. Mohlo by to viesť k zvýšeniu telesnej teplo.

2. Káva a ďalšie Kofeín spojené Drinks

Káva by mohol byť váš stres-buster všetky tie roky, ale teraz už nie, aspoň nie počas tehotenstva. Znížiť na kávu a iné kofeínové nápoje celkom. Minulé štúdie ukázali, že príliš veľa kofeínu vo vašej strave môže viesť k potratom, spomalenie rastu dieťaťa a podváhou deti. Tiež kofeín spomaľuje vstrebávanie železa v tele, čo môže viesť k anémii.

Tak sa vyhnúť, čaj, káva, sóda alebo akékoľvek pórobetónu nápoja.

3. Nevypláchnuté Zelenina a ovocie

Tieto Toxoplasma gondii cudzopasníkom a baktérie Listeria často skrývať v ovocí a zelenine.

 • Dajte si pozor na s neumývané ovocia a zeleniny.
 • Musia byť dôkladne umyť pred konzumáciou.
 • V krajinách, kde sa používajú pesticídy vo veľkom množstve, je najlepšie olúpať ovocie pred konzumáciou.
 • Surovej zeleniny je potrebné sa vyhnúť, najmä surové klíčky a šalátové dresingy, pretože môžu obsahovať škodlivé baktérie a vírusy.

4. Surové plody mora

Horná must-ne-jesť jedlo počas tehotenstva je surové, tepelne neupravené ryby.

 • Mušle ,, mečiara, žraloka a sushi - všetky z nich obsahujú metyl ortuť, ktorá je výrazne škodlivé pre vývoj plodu mozgu.
 • Pred začatím akejkoľvek rybie oleje príliš poraďte sa s lekárom.
 • Vyhnúť sa nedostatočne tepelne upravené ryby, pretože môže obsahovať škodlivé baktérie a dá vám nežiaduce infekcie.

5. Surové mäso

Syrový, nedostatočne tepelne upravené mäso sa vyhnúť za všetkých okolností v živote, veľa viac tak v priebehu tehotenstva.

 • Okrem toho môže obsahovať infekčné baktérie, mohli by tiež obsahovať Toxoplasma cysty. Tieto cysty obsahujú Toxoplasma gondii parazita a môže dôjsť k vážnemu poškodeniu plodu.
 • Parazitárne infekcie dosiahne plod cez pupočnej šnúry a vykoná zmätok.
 • Všetky druhy mäsa treba umyť a dôkladne uvarené - ďalší dobrý dôvod, aby sa zabránilo jesť príliš často.
 • Vyhnúť sa spredu plnená hydina, ready-to-jesť mäso a mäsové nátierky, pretože môžu obsahovať škodlivé baktérie.
 • Je potrebné sa vyhnúť pečene, pretože obsahuje veľké dávky vitamínu A a jeho prebytok môže byť škodlivé pre plod.

6. Alkohol

Nerozmýšľajú prinášať alkohol u vás, keď ste tehotná. Je to ako jed na vaše nenarodené dieťa. Množstvo alkoholu, budete konzumovať bude cestovať cez placentu do krvi Vášho dieťaťa. Vaše dieťa môže mať trvalé zdravotné problémy.

V európskych krajinách, to je celkom tradícia oslavovať nejaké dobré správy cez sklo alebo dve vína. My Indovia tiež prispôsobený, ale kvôli svoje dieťa ponuky all alkoholu rozlúčku.

7. Každý Fast Food

Len sa im vyhnúť týchto deväť mesiacov. Vy neviete, čo sa deje vo vnútri kuchyni reštaurácie; aj keď sú umývanie zeleniny a mäsa, alebo nie. Takže lepšie vyhnúť, než riskovať zdravie vášho dieťaťa.

8. Nepasterizované Juice

Pasterizácie je proces, ktorý potraviny, šťavy a iné tekutiny sú podrobené zabiť baktérie a ďalšie choroboplodné zárodky. Šťavy, ktoré nájdete na stánkoch a stánky nie sú dať v rámci tohto procesu, a dokonca aj niektorí predávali na pultoch vášho supermarketu. Pred nákupom vždy skontrolujte štítok. Tieto šťavy môžu šíriť nečistoty svoje dieťa príliš čo rozhodne nie je dobré pre vaše nenarodené dieťa!

9. Surové vajcia

Má surové vajcia môže viesť k otrave jedlom.

 • Hoci otrava jedlom zriedka ovplyvňuje plod, môže to aby sa nastávajúca mamička veľmi chorý.
 • Cook ako vaječný bielok a žĺtok správne.
 • Tiež sa vyhnite domáce šalátové dresingy a omáčky, ktoré obsahujú surové vajcia (majonézu, holandskú, Caesar zálievka).
 • Skúste tie ukladať tiež miesto, pretože obsahujú pasterizované vajcia.

10. Nepasterizované mliečne výrobky

Netreba dodávať, nepasterizované mlieko a syry môžu znovu dať otravu jedlom, ktoré môžu vám a vašej plod potenciálne poškodiť.

11. Mäkký syr

Mäkký syr, ktorý sa dováža je vyrobená z nepasterizovaného mlieka a môžu obsahovať baktérie. Patrí medzi ne feta syr, Gorgonzola a všetky ostatné mexickej syry štýlu. Sa im vyhnúť.

12. Potraviny v konzervách

Z toho jednoduchého dôvodu, že by to mohlo byť príliš starý a obsah vody sa môže skrývať škodlivých baktérií, vyhnúť sa všetkým konzervy počas tehotenstva. Ďalej je obloženie v plechovkách často obsahuje bisfenol A (BPA), ktorý ovplyvňuje endokrinné aktivitu a poškodzuje plod.

13. Bylinné doplnky

Účinok bylinných doplnkov na tehotenstvo je trochu sporné.

 • Vyhnúť všetkým bylinné čaje a doplnky počas tehotenstva, pretože si nikdy nemôžeme byť istí, že ich skutočných zložiek.
 • Niektoré bylinné prvky vytvárajú svalové kontrakcie a môže dokonca viesť k predčasnému pôrodu.
 • Niektoré doplnky obsahujú vysoké dávky kofeínu a chudnutie prvkov.
 • Vyhnúť sa bylinky, ako Senna, paliny a Saw Palmetto a poraďte sa so svojím lekárom skôr, než sa rozhodnete pre akýkoľvek druh bylinného čaju.

14. Fajčenie

Každý cigareta fajčíte je škodlivé pre vaše dieťa. Nikotín prítomný v tabaku spomaľuje rast plodu pôrodu k nízkej hmotnosti a predčasne deti.

15. Domáce pečivo a zmrzlina

Rovnako ako u všetkých mliečnych výrobkov, domáce koláčiky môže byť surové a spôsobiť otravu jedlom a bakteriálnych infekcií. To isté platí o domáce ľad-krémy tiež. Vyhnúť sa tie domáce, a namiesto toho dať do svojho túžbu tým, že ju z renomovaných značiek, raz za čas.

16. Tuky, ako zabrániť

Príliš veľa tuku nie je nikdy vítané. Drží dobre aj v prípade tehotenstva.

 • Omega - 3, 6, 9 mastné kyseliny bohaté potraviny sú vždy odporúča, zatiaľ čo nasýtené tuky sa zabráni v priebehu tehotenstva.
 • Dali ste na riziko nadmernej telesnej hmotnosti a vysoký cholesterol.
 • Vyhnite sa príliš veľa slaninu, maslo, kyslú smotanu, šišky, sušienky, arašidové maslo a hydrogenovaný olej počas tehotenstva.

Gentle Reminder!

Vždy pamätajte, že zlaté pravidlo je, ak si nie ste istí, poraďte sa s lekárom.

Tehotenstvo je jedným z najkrajších fázach života ženy, tak relaxovať, zostať v pokoji a držať týchto jednoduchých DOS a čo nerobiť na mysli. To vám pomôže zostať zdravý a zároveň dávať svoje dieťa všetko najlepšie v oblasti zdravia a robiť dodávky jednoduchšie.

Prajeme vám všetko najlepšie a dajte nám vedieť, akonáhle niečo zväzok radosti prichádza!

load...