Zdravie a wellness

Ajurvédske liečenie a domáce lieky na liečbu migrény

Ajurvédske liečenie a domáce lieky na liečbu migrény

Trpíte migrény a bolesti hlavy pomerne často? Beriete lieky vyliečiť vaše bolesti hlavy, ale nemajú dlhodobý efekt?

Migréna sa stalo bežnou zdravotný problém a postihuje viac ako 10 ľudí vo 100. Migréna je vážne bolesti hlavy, ktorá ich sprevádza senzorické výstražné signály, ako je slepá miesta, nevoľnosť, vracanie, záblesky svetla, a zvýšená citlivosť na zvuk a svetlo.

Kedykoľvek máte migrénu, zvýši sa úroveň bolesti nad obočím alebo u bolesti hlavy môže zhoršiť pri pobyte na dlhšiu dobu na slnku. Môžete tiež cítiť bolesť pulzujúca. Táto bolesť sa zvyšuje s každým impulzom, a môže vyžarovať do krku a ramien na rovnakej strane. Bolesť hlavy trvá dve až tri hodiny, ale v najhoršom prípade, že bolesť trvá dva až tri dni rovnako.

load...

Tento stav sa nazýva ako Sooryavarta v Ayurveda, kde Soorya označuje slnko a Avarta znamená upchatiu alebo utrpenie. To je spôsobené v dôsledku nadmernej stimulácie krvných ciev a mozgu. Príznaky migrény sa môže líšiť od osoby k osobe, ale tento stav zvyčajne zhoršuje pri východe alebo poludnie a upokojí do večera.

Príčiny migrény podľa ajurvédy

1. Nadmerný príjem olejovitá, pikantné alebo slané potraviny 2. Pôsobenie slnečného žiarenia na dlhšiu dobu 3. Potláčanie prirodzených nutkanie 4. Príliš veľa stresu 5. Trávenie 6. Nadmerná konzumácia alkoholu alebo fajčenia 7. Fyzické alebo duševné stres 8. Náhle zastavenie príjmu kofeínu (v podobe čaju alebo kávy) 9. Pôstu 10. Hormonálne zmeny, najmä v období, alebo v dôsledku nadmerného užívania antikoncepčné tabletky 11. Zmena stavu spánku

Existujú určité druhy potravín, ktoré vyvolávajú záchvaty migrény. Tieto potraviny spôsobí náhle zvýšenie pita Dosh alebo Kapha Dosh, ako sú spracované potraviny, mliečne výrobky, pečených potravín, fermentovaných potravín, arašidy, cibule, alebo ťažký stráviteľné mäso.

load...

To, čo naozaj vedie k migréna?

V dôsledku uvedených faktorov je pitta dosh bránia toku Vata Dosh v mozgu. To spôsobuje bolesť pulzujúca alebo silné bolesti hlavy. Vzhľadom k tomu, pitta je dominantný v popoludňajších hodinách, intenzita bolesti hlavy je na svojom vrchole v survyavarta typ bolesti hlavy. Táto bolesť sa pomaly znižuje do večera.

Ayurveda odporúča niekoľko terapií na liečbu záchvatov migrény. Oni sú takto:

1. Shirolepa 2. Shirodhara 3. Kavala Graha 4. Shirovasti 5. Sneha nasya

1. Shirolepa

Shirolepa je považovaný za veľmi účinný pri liečbe migrény a psychické vyčerpanie spôsobené v dôsledku stresu. Je to špecifická technika, v ktorej sú niektoré byliny zmieša za vzniku pasty, ktoré sa používajú na hlavu pacienta. Ale pred použitím bylinné pasty, medikované olej sa nanesie na hlavu a telo. Pasta je vedený cez vertex (hlava), a je pokrytá za pomoci skorocelu liste po dobu jednej hodiny. Potom sa pasta a olej sa zotrie.

Hlava a telo sa potom potreté medikovaného olej znova, nasleduje kúpeli s teplou vodou.

Tieto bylinné pasty pomôcť upokojiť pitta dosh.

2. Shirodhara

Shirodhara je vynikajúci Ajurvédske terapia, ktorá má zásadný vplyv na nervovú sústavu.

Tenký prúd kvapaliny (väčšinou, teplý olej) sa naleje v nepretržitom prúde cez Ajna marma (čelo), v oblasti, kde sú nervy vysoko koncentrované. Ak je olej nalial nepretržite, tlak oleja vytvára vibrácie na čelo, ktorý umožňuje našu myseľ a nervový systém zažiť hlboký stav duševného pokoja. Ten pocit je takmer podobný tomu meditáciu.

Podľa Ayurveda, Shirodhara liečba je výhodná pre Pitta a Vata doshas. Je vhodný pre všetky Dosh. Avšak, existuje niekoľko kontraindikácie.

Patrí medzi ne nedávne zranenia na krku alebo hlavy, nádor mozgu, horúčka, úpal, nevoľnosť a vracanie. To tiež nie je navrhol dať liečbu Shirodhara na dámy, ktoré sú tehotné, a sú vo svojom treťom trimestri.

Kravské mlieko môže byť tiež použitý na vykonanie Shirodhara. To sa deje, keď je zapojenie pitta je väčší, a proces sa nazýva Ksheera Dhara.

Ďalšie kvapalina, ktorá sa používa, je cmar. To sa vykonáva v prípade, že je prekážka pre vata priechodu, ktorý má byť odstránený. Tento proces sa označuje ako takra Dhara.

3. Kavala Graha

Kavala Graha alebo olej ťahom je vysoko odporúčané v Ayurveda. Má veľmi silný detoxikačný účinok, a jeho prínos pre zdravie sa pohybuje od belšie zuby k zvýšeniu úľavu od migrény.

Ayurveda navrhuje olej ťahom s chandanadi tail a mahanarayani tail na liečbu migrény.

4. Shirovasti

Shirovasti je ďalšie efektívne Ajurvédske terapie, kde je vonkajšia plocha našej hlavy pokrytý koženou hlavicou. K dispozícii je dutý priestor vnútri viečka, aby sa liečivá olej (oleje, ktoré upokojiť Vata a pitta doshas sú výhodné) môžu byť držané v tejto medzere po určitú dobu (tam by nemal byť žiadny únik oleja).

Táto terapia pomáha pri liečení chorôb súvisiacich s mozgu, ako je napríklad migréna, pulzujúca bolesť a depresie.

5. Sneha Nasaya

Táto terapia je spravovaný cez nazálne cestou. Zdravotné oleja ako shidbindu tail alebo anu Tail sa dať do nosných dierok rovnakým spôsobom, ako si dať nosné kvapky. Pomáha pri liečbe bolesti nad ramennej oblasti.

Ayurveda definuje nasaya ako "Oushadham oushadha Siddha sneham va nasikayaam deeyate Inti nasyam".

Domáce lieky na liečbu migrény

Migréna v počiatočnej fáze možno liečiť s pomocou niekoľkých jednoduchých domáce opravné prostriedky. Tu sú niektoré z nich:

 1. Hrozienka a mandle sú veľmi dobré pre zdravie. Namočiť asi päť až šesť hrozienkami a mandľami každý večer a jesť budúci ráno. Dokonca si môžete piť vodu, v ktorom je nasiaknutý.
 1. Potom sa päsť plné Doorva trávy a zmiešať ju získať jej čerstvý džús. Pridajte štipku sladkého drievka prášku do šťavy a premiešame dobre. Pite toto riešenie v popoludňajších hodinách nepretržite po dobu jedného mesiaca. To pomôže pri znižovaní závažnosti ochorenia.
 1. Vezmite čajovú lyžičku prášku koriandra semien a premiešame v šálke vody. Nechajte ju cez noc. Piť budúci ráno na lačný žalúdok.
 1. Čerstvé a nežné listy jazmínu či granátového jablka sú tiež skvelé liečiť migrénu. Rozdrviť listy dobre premiešajte a so štipkou soli, aby sa čerstvý džús. Naliať dve až tri kvapky tohto džúsu v prínosových dierkach skoro ráno, najlepšie na lačný žalúdok.

Migréna je nepríjemné zdravotný problém, a prevencia je vždy lepšia ako liečba. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu udržať na uzde migrénu.

 1. Nepreťažujte sami.
 1. Udržiavať pravidelný spánok načasovanie a spánku dostatok času (sedem až osem hodín).
 1. Znížte príjem kávy a čaju.
 1. Prechádzky v dopoludňajších hodinách po dobu 10 minút na čerstvom vzduchu vám pomôže cítiť svieži.
 1. Snažte sa vyhnúť korenené jedlá, rovnako ako je to možné.
 1. Patrí škorica, zázvor, klinček, korenie a vo vašej strave.
 1. Znížte jas elektronické prístroje pri ich používaní.
 1. Nosiť slnečné okuliare, keď idete von na slnku.

Dobre disciplinovaný životný štýl vám môže pomôcť udržať preč od tejto ťažkej situácii. Dúfam, že sa vám páčil článok. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...