Zdravie a wellness

9 vedľajších účinkov ricínového oleja by ste si mali byť vedomí

9 vedľajších účinkov ricínového oleja by ste si mali byť vedomí

Ricínový olej je synonymom s veľkou zdravie. To je to, čo nám bolo povedané, po celú dobu.

Nehovorím, že je falošný. Ja len hovorím, že je druhá strana na to, číhajú v tme. Vedľajším neznáma pre väčšinu z nás.

A v tomto príspevku sme sa pustiť do tej temnej strane. Neznámy strana tejto úžasnej oleja. Áno, hovorím o ricínového oleja vedľajších účinkov.

Castor Oil - Krátka

Jednoducho povedané, ricínový olej je svetlo žltá kvapalina, ktorá sa získava z ricínového (Ricinus communis). Egypťania musí byť pripísaná na uznanie svoje výhody a dať ich na použitie - Cleopatra používal to, aby zosvetliť perleťovo očných bielkov.

load...

Používa sa v kozmetike, lieky, masážne oleje a lieky - vzhľadom k jeho silné liečebný prínos. Približne 90% z oleja sa skladá z kyseliny ricínolejovej, ktoré je jeho primárnou hojenie činidlo (1).

Všetko dobré. Kým sa dostávame k jednej otázke.

Má ricínový olej nejaké vedľajšie účinky?

Áno. Väčšina z nich sú spojené s kožou a gastrointestinálne zdravie. Veda (aspoň hlavná časť) za týmto bytosti - keď ropa dosiahne vašej tenkého čreva, sa členia na ricínolejovej kyseliny (2). Táto kyselina môže dráždiť črevnú sliznicu.

load...

Ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť, je zdrojom ricínových, z ktorých je ricínový olej sa extrahuje. Väčšina semien sú silne postriekať pesticídmi a chemicky spracované. To tiež môže poškodiť kvalitu oleja, čo vedie k vedľajším účinkom.

Ricínový olej Úvahy - obaja aktuálna a pre interné použitie

 Nebezpečenstvo na lokálne použitie ricínového oleja zahŕňajú svrbenie a zapálené alebo mierne červenej koži. Závažné podráždenie môže spôsobiť nepríjemné vyrážky.

Je s vnútorným užívania vedľajšie účinky majú tendenciu brať vážne. Niektoré z nich patrí nevoľnosť, vracanie a ďalšie gastrointestinálne problémy (3). Niekedy to môžu dostať závažné a vo vzácnych prípadoch môže viesť k smrti.

No, to je stručná. Ale len stručne sa nepomôže. Je to všetko o detailoch.

Čo je to, čo dostaneme do teraz.

Ricínový olej Nežiaduce účinky

Poďme sa pozrieť na to, čo sú vedľajšie účinky ricínového oleja.

 1. Nevoľnosť

Olej predávkovanie Castor môže spôsobiť nevoľnosť. Hoci oživenie bude pravdepodobne nie ovládanie nevoľnosť príznakov môže viesť k vážnym dehydratácii a nerovnováhy elektrolytov (4). To môže tiež viesť k poruchám srdcového rytmu.

Podľa iránskeho štúdie, ricínový olej môže spôsobiť nevoľnosť (5). Ak hovoríme o stimulačné laxatíva, podľa štúdie, ricínový olej je menej často používané, vzhľadom k jeho profil vedľajších účinkov a zlé chutnosť (6).

Nevoľnosť spôsobená ricínového oleja môžu byť tiež sprevádzané vracaním (7). Vzhľadom k svojej silnej preháňadlo vlastnosti, ricínový olej, navyše k vyvolaniu nevoľnosti, môžu tiež viesť k zápche (8).

 2. Hnačka

Castor bôby obsahujú ricín, jeden z najviac toxických látok známych. Podľa jednej štúdie, aj keď presné príznaky sú nešpecifické, oni sú viac pravdepodobné, že patrí hnačka (9).

3. Kožné vyrážky

Podľa jednej štúdii bolo zistené, ricínový olej, aby sa mierne dráždivý pre pokožku pokusných osôb (10). Iné alergické reakcie na použitie ricínového oleja sú svrbenie a žihľavka (11). Tie môžu nastať na mieste, kde je aplikovaný olej.

Existujú určité (aj keď zriedkavé) prípady, keď odchádzajúci ricínový olej na koži vyvolané kožné vyrážky (12). Dobrým riešením je to dôkladnom očistení postihnutú oblasť mydlom a vodou. Môžete tiež použiť zmes jablčného octu a vody pre tento účel.

4. Svalové kŕče

Vieme, ricínový olej je skvelý preháňadlo. Podľa reportu, svalová slabosť a kŕče mohlo vyplývať z preháňadlá predávkovania (13). V skutočnosti, svalové kŕče, ktoré sú vedľajším účinkom ricínového oleja sú natoľko závažné, že vyžadujú okamžitú lekársku pomoc (14).

Prítomnosť ricín v koliesok fazuľa by mohla byť dôvodom pre toto. V skutočnosti, ricín je tak silný, že aj vdychovanie prachu, ktorý obsahuje to môže spôsobiť bolesť svalov (15). Tiež, ak ste náhodou sacích pojazdovými fazuľa, tam je niečo, čo je potrebné vziať do úvahy - hltanie ricínového fazuľa ako celku spôsobuje menej závažné ricín otrava, než keď budete žuť fazuľa.

 5. Závraty

Závrat je jeden z príznakov predávkovania ricínového oleja. Ďalšie ricínového oleja nežiaduce účinky zahŕňajú mdloby a dýchavičnosť.

Podľa správy zverejnenej podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, v prípade, keď sa osoba podkožne injekčne s extraktom ricínu obyčajného, ​​zažil vedľajšie účinky, ako sú závraty a nevoľnosť (16).

6. Ricín Toxicita

Dosť Šokujúce, dávka ricínu tak malé ako niekoľko zrniek soli je dostatočne letálna zabiť dospelého človeka. A najhoršie - neexistuje antidotum pre neho (17). Ricín je toxický proteín ricínového oleja semien, ktoré odrádza chrobáky, vtáky a iných škodcov z jesť.

Podľa správy, žuvanie a prehĺtanie ricínový fazuľa vydanie ricín, čo môže spôsobiť zranenie (18). A podľa inej správy vydanej Pennsylvania Department of Health, prehĺtanie významné množstvo ricínu môže spôsobiť zvracanie alebo hnačka, ktorý môže nakoniec obrátiť krvavá (19). To potom môže viesť k ťažkým dehydratácii a nízkemu krvnému tlaku. Ak to bude pokračovať, v priebehu niekoľkých dní, obličky a pečeň mohla tiež prestať pracovať - ​​čo vedie k smrti.

7. Môže byť škodlivý pre deti

Ricínový olej je notoricky známy pre pôsobiť rušivé vplyvy u detí. Z tohto dôvodu odporúčame rodičom proti dávať ricínový olej so svojimi deťmi - ak nie je vedenie od kvalifikovaného zdravotného odborníka.

Ricínový olej je veľký NO pre 2-ročný - as (y), že by bol príliš mladý pre drsné preháňadlo. Príchod do detí mladších ako 6 rokov, nemusia byť schopní diskutovať o ich príznaky, presnejšie - čo je dôvod, prečo dávať ricínový olej môže byť zlý nápad. Malé deti môžu byť tiež citlivá na možných účinkov ricínového oleja. Lekár poradenstvo je samozrejmosťou.

Ešte dôležitejšie je, ak máte v pláne mať ricínový rastliny u vás doma, byť bdelí o deti doma (20). A ak si nie ste istí, je lepšie nemať závod vôbec.

Ricínový olej nie je vhodný pre chronické užívanie pre deti do 10 rokov veku.

8. Brušné kŕče

V jednom prípade pokusu o samovraždu 58-ročný by ricínu požitím pacient zažil ťažké záchvaty zvracania a trvalé kŕče v bruchu (21).

V skutočnosti, ricín je tak silný, že konzumácia ricín kontaminovaný materiál môže spôsobiť kŕče v bruchu (22).

Jedna správa úplne odradí použitie ricínového oleja ako preháňadlo, vzhľadom na jeho potenciál spôsobiť kŕče v bruchu (23).

9. Gastrointestinálne podráždenie

Gastrointestinálne podráždenie je jedným z prvých príznakov ricín požití. Táto situácia môže nastať v priebehu 6 - 12 hodín po podaní (24). Iné gastrointestinálne problémy ricín požití môže spôsobiť nevoľnosť a cievne kolaps (25).

Jedná sa o nežiaduce ricínového oleja účinky. Ale je tu dôvod na obavy - ako vždy môžete urobiť preventívne opatrenia.

Bezpečnostné opatrenia

Musíte myslieť po prečítaní tom všetkom, že je ricínový olej bezpečný pre budúce použitie. Než začnete sacím ricínový olej, je potrebné najprv nechať váš lekár vie, že ste alergický na to. To, keď ste mali v minulosti s nepríjemnými efektmi. Musíte tiež informovať, ak máte nejaké iné alergie.

Tiež, oznámte lekárovi, vašu anamnézu. Určitých podmienok, ktoré nesmú byť skryté patrí zápal slepého čreva (alebo jeho symptómy, ako je nevoľnosť, vracanie alebo nevysvetliteľné bolesti brucha, krvácanie z konečníka, črevné blokádu) (26).

A doplnky? Čo je s nimi?

Nežiaduce účinky ricínového oleja doplnky

Ricínový olej doplnky sú zvyčajne vo forme želatínových kapsúl. A áno, aj oni majú vedľajšie účinky, ak sa vezmú v prebytku. Je to preto, že doplnky so sebou nesú riziko vyšších úrovní kontaminácie. Tiež je veľmi pravdepodobné, že ricínový olej doplnky obsahujú ricínového fazuľa, ktoré sú vysoko toxické.

Ďalšie vedľajšie účinky nadmernou konzumáciou doplnkov sú podobné ako u ricínového oleja - brušné kŕče, nevoľnosť, hnačka, atď

Tieto doplnky musia byť špecificky vyhnúť tehotné a dojčiace ženy. Tiež otočná doplnky obsahujúce iné prírodné byliny môžu zvýšiť riziko alergie.

Tieto ricínový olej zlé účinky, ktoré sme doteraz diskutovali do značnej miery dostal do činenia s dávkovaním. Takže, čo by mohlo byť ideálne dávkovanie?

Dávkovanie

Ak užívate ricínový olej pre svoje laxatívne účinky, neprekračujú rámec toho, 5 ml. A pre vyvolanie pôrodu, horný limit je 120 ml. Ale áno, lekár rada je nutné v obidvoch prípadoch.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Čo ricínový olej vzhľad, chuť a vonia?

Olej má nazelenalý vzhľad. Má charakteristickú vôňu a chuť zvracanie.

Čo je ricínový olej vyrobený z?

Olej z veľkej časti sa skladá z triglyceridov. Hlavným kyselina je kyselina ricínolejovej, ktorá je mononenasýtené mastné kyseliny, ktorý má protizápalové vlastnosti. Obsahuje tiež iné kyseliny, ako je kyselina olejová a linolová.

Tam, kde je ricínový olej vyrába?

India, Brazília a Čína sú hlavnými producentmi ricínového oleja. Tieto tri krajiny predstavujú viac ako 90% výroby ricínového oleja na svete.

Aká je najlepšia značka ricínový olej?

Aj keď existuje mnoho dobrých ricínový olej značky na internete, ten, ktorý vyniká je Organic ricínový olej by Cammile.

Do olejové zábaly ricínového majú tiež vedľajšie účinky? Ak áno, aké?

Vlastne nie. Aspoň nie tak prísne ako požitie ricínového oleja spôsobí. Olej balenie Castor je známe, že znižuje zápal pečene, detoxikáciu a stimuláciu štítnej žľazy (prospešný pre hypotyreózy).

Tvorba balenia je jednoduchý. Jednoducho namočte flanelovú handričku vo ricínového oleja. Umiestnite vykurovacie podložky cez neho, a priamo aplikovať na infikované oblasti po dobu jednej hodiny.

Je ricínový olej bezpečný pre oči?

Aj keď to nie je na závadu, ricínový olej vedľajšie účinky na vaše oči nemusí byť žiaduce. Je to preto, ricínový olej mohol vyschnúť kožu príliš veľa. To je v poriadku pre kožu na iných častiach tela, ale na koži okolo očí je jemná. To môže spôsobiť nepríjemné účinky.

Ricínový olej môže pravdepodobne byť dobré pre rast obočia a rias.

Má ricínový olej skončí?

Áno. A tam je jednoduchý spôsob, ako overiť, že. Dobrý ricínový olej bude jasné a zakalená. To môže byť kdekoľvek medzi svetle slamové farby k farbe zlata. Ale rozhodne nie tmavo hnedé. Tiež dobre ricínový olej je bez zápachu.

Aké sú vedľajšie účinky zinku a ricínového oleja krém?

To je populárny liek, ktorý má antiseptický účinok a je zvyčajne používaný pre zmiernenie plienkové vyrážky u dojčiat a iných drobných podráždenie kože.

Ale to by nemal byť aplikovaný pacientom, ktorí sú alergickí na arašidy. To isté platí pre pacientov s alergiou na sóju.

Čo je hydrogenovaný ricínový olej a aké sú jeho použitie?

Hydrogenovaný ricínový olej, tiež známy ako ricínový vosk, sa vyrába zavádzaním plynného vodíka do ricínového oleja. Výsledkom je, že sa zmení v voskovitú látky.

Tento olej sa používa v kozmetike, petrochemických produktov, leštidla, povlaky a tuky.

Ako funguje ricínový olej, ktorý pre svrbiacu pokožku hlavy?

Antibakteriálny Olej je, proti-hubové a antivírusové vlastnosti pomáhajú liečiť svrbenie pokožky hlavy. Zmiešajte lyžicu ricínového oleja s olivovým olejom a šťava z polovice citróna. Naneste na vlasy a opláchnite po pol hodine. To pomáha liek lupín rovnako.

Používať ricínový olej v medziach, a bude vám dobre slúžiť. Prekračujú limity, máme problém.

To je asi ricínového oleja a je to temná strana.

Povedzte nám, ako tento príspevok z nevýhod ricínového oleja sa vám pomohla. Tešíme sa na Vaše pripomienky.

load...