Zdravie a wellness

9 úžasných zdravotných prínosov syra Mozzarella

9 úžasných zdravotných prínosov syra Mozzarella

Každý, kto má rád tavenie syra na veci vie mozzarella. Jeden z najvyhľadávanejších mliečnych výrobkov pre jeho veľkú chuť a textúru, mozzarella syr je často ponúkaný ako zlé pre zdravie. Myslíte si tiež, že tento syr je nezdravé? Ale bude tento príspevok o výhodách mozzarelou dokázať zle.?

Dáme vám desať dôvodov, prečo by ste mali pridať syr mozzarella v vašu zdravú výživu. Prečítajte si o to je poznať!

Nuance mozzarellou:

Tento veľký-ochutnávka zošívania je obľúbený pre svoje úžasne hladkú a jemnou textúrou, ktorá sa topí tak ľahko. Je vyrobená zmiešaním krava alebo byvolie syridlom, enzýmu. To je otočený do tvarohu a potom zahrievaním a naťahovanie umožňuje dosiahnuť skákacie konzistenciu. Tavený syr mozzarella je k dispozícii vo variantoch ako čiastočný odstredeného mlieka a plnotučného mlieka. Tento variant syr je najlepšie známy pre jeho použitie na pizzu. Predáva sa v zdrapy, tyčinky a plátky.

load...

Zdravie Výhody mozzarellou:

Vyrobené z mlieka, syr Mozzarella, je viac než len svoju chuť a kalórií. Iný ako vápnik, tento syr variant ponúka celý rad priaznivých účinkov na zdravie. Prečítajte si náš sprievodca vidieť, ako svoje obľúbené sadzby syr nutričných metra.

1. Zdrojom biotínu:

Mozzarella syr je jemný zdrojom biotínu tiež volal Vitamín B7. Vzhľadom k tomu, živina je rozpustný vo vode, telo nemá uložiť. Jesť tento syr variantu teda môže uspokojiť vašu okamžitú nutričné ​​potreby. Tehotné ženy môžu jesť syr zvládať možné nedostatku biotínu (1). Tento vitamín takisto zastaví nechty od odbočky krehký. Štúdie preukázali, biotínu môžu tiež hladinu glukózy v krvi nižšia u diabetikov ľudí.

2. Zdroj riboflavínu:

Je to dobrý nápad, aby sa jesť syr mozzarella, pretože je bohatý na vitamín B2 alebo riboflavín. Súčasťou komplexu rodiny vitamín B, je potrebné brať denne, pretože pomáha telu bojovať proti rôznym ochorení a stavov, ako záchvaty migrény, anémia (2). Rovnako sa ukázalo antioxidačné vlastnosti.

load...

3. Zdroj niacínu:

Mliekarenský výrobok tiež obsahuje vitamín B3 alebo niacín, ktorý hrá kľúčovú úlohu v premene tukov do vhodného energie v ľudskom tele (3). Okrem toho, niacín pomáha kontrolovať hladinu cholesterolu, bráni vzniku ochorenia, ako je cukrovka a artritída.

4. Plné vitamínov rozpustných v tukoch:

Mozzarella tiež obsahuje dôležité vitamíny rozpustné v tukoch, ako je D, E a A (4). Tieto vitamíny sú nevyhnutné pre vstrebávanie vápnika, kostné ochrany zdravia a bunkové membrány.

5. Pomáha Bones Silnejšie:

Variant syr obsahuje vysoké množstvo vápnika-kľúčového minerálu, ktorý je nutný pre optimálne kostí a zubov zdravie. Jedna unca syra mozzarella má 183 miligramov vápnika dôležité chrániť zubnú sklovinu a zachovanie kostnej štruktúry (5). Okrem toho, že hrá kľúčovú úlohu pri ochrane srdcového svalu a znižuje riziko rakoviny hrubého čreva. Môže tiež prispieť k zníženiu hmotnosti.

6. Dobrý zdrojom fosforu:

Mozzarella má značné množstvo fosforu, ktorý pomáha ľudské telo absorbovať vápnik z potravín. Je tiež nutné pre optimálne trávenie a správnu funkciu obličiek. Minerál pomáha bojovať svalovú únavu a uľahčuje fungovanie mozgu.

7. Plná zinok:

Zinok je životne dôležité minerálne látky v syre mozzarella (6). Zinok pomáha bojové kožné problémy a zvyšuje počet bielych krviniek. To tiež pomáha prostata dobre fungovať a pomôcky v prelievanie nadváhu.

8. Zdroj bielkovín:

Jeden z najlepších výhod mozzarelou je to, že je elektráreň bielkovín. Ak chcete, je zdrojom bielkovín, syr mozzarella je dobrá voľba. Jesť tento syr vás udrží energické a zvyšuje svalovú silu.

9. Zdrojom draslíka:

Draslík je ďalším kľúčovým minerálna látka, ktorá sa nachádza v tejto syre (6). Draslík pomáha bojovať s nepriaznivými následkami spôsobenými konzumáciou sodíka u ľudí. Draslík tiež pomáha pri znižovaní krvného tlaku a opravuje priepastné srdcový rytmus.

Pozor:

Niet pochýb o tom, mozzarella syr chutí, ale zároveň je plný životne dôležitých živín. Zlou správou však je, že obsahuje vysoké množstvo nasýtených tukov, ktoré môžu byť problémom pre kardiovaskulárne zdravie a váhových problémov. Je vhodné, aby sa tento mliečny výrobok s mierou a ísť na nízkej varianty tuku.

Našli ste post na výhodách mozzarelou užitočné? Prosím, dajte nám vedieť v sekcii Komentáre nižšie.

load...