Zdravie a wellness

9 úžasné zdravotné výhody Tamarillo

9 úžasné zdravotné výhody Tamarillo

Už ste niekedy počuli o tamarillo? Už ste niekedy ochutnali tento vynikajúci výber paradajky balené vitamíny a mnoho ďalších výhod? Ak tomu tak nie je, potom tento príspevok je práve pre vás!

Prečítajte si o to dozvedieť sa viac!

Čo je Tamarillo?

Tamarillo je domorodý do Južnej Ameriky. Tamarillo, tiež známy ako "strom paradajka", sa teraz pestuje v mnohých častiach sveta. Jeden z najväčších výrobcov tamarillo je Nový Zéland. Názov bol revidovaný tak, aby ho odlíšiť od bežných paradajok, teda s dôrazom na jej exotické odrody.

load...

Nižšie sú uvedené výhody tamarillo:

1. Vitamíny:

Tamarillo je balená s vitamínmi A, C, E a provitamín A. To má dobrý zdroj B-komplex vitamínov, ako je niacín, tiamín a riboflavín. Ďalšie živiny v tamarillo sú sacharidy, bielkoviny, tuky, vápnik, draslík a sodík. Ďalej obsahuje minerálne látky, ako je fosfor, mangán, horčík, meď, zinok a železo. Je obohatené mnohých živín, ktoré pomáhajú zlepšiť imunitný systém (1).

2. Aids Chudnutie:

To je výhodné pre ľudí, ktorí chcú schudnúť. Spotrebe v surovom stave, posypané bylinkami alebo vo forme šalátov, šťava z Tamarillo pôsobí ako detoxifier ak sú konzumované. Jeho kyslé vlastnosti napomôcť k zníženiu tuku. Cvičenie, okrem toho môže urýchliť výsledky chudnutie.

load...

3. Dobré pre pleť:

Tamarillo ponúka vitamíny A, C a E, aby ste zistili, že vaša pokožka zostáva zdravý a žiarivý. Anthocyanin, fenoly a flavonoidy chránia pokožku pred oxidačným stresom, znečistenie. Tamarillo tiež pomáha pri anti-aging. Rovnako ako pravidelné paradajok, tieto môžu byť použité v domáce opravné prostriedky pre rôzne kožné problémy.

4. Pomáha kontrolovať cukrovku:

Súčasný kyseliny chlorogenové v tamarillo pomáha znižovať hladinu krvného cukru v typu II diabetes mellitus. Tamarillo obsahuje vynikajúce antioxidanty, ktoré môžu znížiť oxidačný stres v orgánoch, ako slinivky brušnej a pečeň. Jesť buničiny z tamarillo alebo konzumovať jeho šťavu na ľahkú žalúdka prinesie lepšie výsledky.

5. Lieči Zapálené Mandle:

V Ekvádore, domorodci zahreje Tamarillo listy a zabalil okolo krku na liečbu zapálené mandle. Absorpcie tepla cez lístie pomáha znižovať bolesť. Tieto Columbians urobiť obklad z ovocia tým, že je varenie v popole pre vonkajšie použitie v lekárstve.

6. Zaobchádza vysoký krvný tlak:

Zvýšiť svoj príjem Tamarillo k zníženiu hladiny vysokého krvného tlaku. Naložený s dobrými zdrojmi minerálov a draslíka, toto ovocie pomáha kontrolovať krvný tlak.

7. Dobré pre srdce:

Draselný, živiny hojne prítomné v tamarillo, pomáha vyrovnávať škodlivé účinky vysokých úrovní sodíka v srdci. Poskytuje horčíka pre správnu funkciu kardiovaskulárneho systému. Tiež Tamarillo obsahuje vysoký obsah vlákniny, ktorá pomáha obmedziť vstrebávanie zlého cholesterolu v tele. Vzhľadom k svojej vynikajúce antioxidačné vlastnosti, pomáha znížiť oxidačný stres, ktorý môže inak viesť k cievnej mozgovej príhody (2).

8. Očné:

Tamarillo ovocie sú tiež veľmi dobré pre udržanie zdravého zraku. Vitamín A obnoví vlhkosť membrán očí, ktoré pôsobia ako bariéra pre baktérie a vírusy. Chráni oči pred infekciami, a znižuje poškodenie očných porúch, ako je šedý zákal (3) a makulárnej degenerácie.

9. Rakovina:

Antokyány obsiahnuté v tmavších tamarillo majú silné antioxidanty, ktoré pomôžu bojovať s voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú rakovinu. Majú tiež antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti, ktoré odvrátiť rakovinové ohnísk.

Teraz, keď viete, o zdravotných prínosoch Tamarillo, choďte do toho a pozrite sa na jeden zo svojich receptov!

Tomorilla Sprout Šalát:

Slúži:

1 človek

Čas:

10 minút

Zloženie:

 • Tamarillos - 2 až 3
 • Viac zrna (voliteľne) - 250 GRM
 • Cibuľa - 1 (na kocky nakrájané)
 • Zelená chilli - 1 malý
 • Rasce - ¼ lyžičky
 • Soľ podľa chuti
 • Oil - 1-2 lyžičky
 • Obloha podľa vlastného výberu

Príprava:

 • Zahrejeme olej na panvici.
 • Pridajte rascu a osmažíme po dobu jednej minúty, po ktorej môžete pridať nakrájanú cibuľu a opražíme na 2 až 3 minúty.
 • Po mierne riadenia, pridajte viaczrnného klíčky a osmažíme na vysokom plameni.
 • Striedať plameň od najnižšej k najvyššej, soté po dobu ďalších 3 minút.
 • Posypeme trochou vody a zakryte ho.
 • Parné ju po dobu jednej minúty, a potom odstráňte veko a pridajte paradajky.
 • Orestujeme na vysokom plameni, pridaním soli.
 • Môžete sezóny s indickou alebo talianskou korenia, čo je voliteľná.

Povedzte nám, ako ste našli tento príspevok! Tiež zdieľať svoje Tamarillo recepty, poznáte ak nejaký! Zanechať komentár nižšie!

load...