Zdravie a wellness

9 úžasné zdravotné prínosy fazule Cannellini

9 úžasné zdravotné prínosy fazule Cannellini

Ste zdravie orech, ktorí sa nemôžu nabažiť fazule? Sú fazuľa ďalšia vec na zdravie agendy? Nie ste ďaleko od pravdy, ako cannellini fazuľa zasiahnuť oko do čierneho, kde sa dotyčný robustný zdravie. Poďme zistiť rôzne neuveriteľné výhody týchto bielych fazúľ.

Cannellini Beans:

Aké sú cannellini Beans? Cannelini Fazuľa sú bežne známe ako biele fazuľa v dôsledku ich veľkej obličkového tvaru s štvorcových hranami. Svetlo smotanovo bielej fazule sú odvodené od spoločného predka, fazuľa, ktorý vznikol v pere. Moderná-dňový verzie sú k dispozícii v konzervách, ktoré si zachovávajú svoju výživovú hodnotu. Cannellini bôby sú populárne v mnohých kultúrach po celom svete. Biele fazuľa sú k dispozícii po celý rok. Je to skvelý lacná prírastok do mnohých pokrmov (1). Fazuľa sú dobré v tlejúcich pokrmy pre ich schopnosť absorbovať ďalšie koreniny a príchute dobre.

Chuť je len špičkou príslovečného ľadovca. Tu sú aktuálne zdravotné prínosy cannellini fazule. Čítajte ďalej.

1. Vynikajúci zdroj bielkovín:

Cannellini bôby sú jedným z najlacnejších zdrojov s vysokým obsahom bielkovín sú k dispozícii v konzervách verziách. Obsah proteínu v týchto zŕn je porovnateľná s mliečnych a mäsových výrobkov. Pol šálky vám 8 gramov bielkovín. V kombinácii s inou zeleninu, je zásobárňou živín. Vzhľadom k tomu, fazuľa trvať dlho variť, nezáleží na tom, či si vyberiete je čerstvé alebo uložiť plechovku pre neskoršie použitie (2).

load...

2. Plný počet bodov na vlákno:

Fazuľa obsahujú ako nerozpustnej a rozpustnej vlákniny, ktoré ponúkajú mnoho zdravotných výhod. Taký je obsah živín, že 200 g varených fazúľ cannellini môžu absolvovať neuveriteľných 50% z vašej dennej odporúčanej príjem vlákniny (3). Kým nerozpustná vláknina pomáha zabrániť zažívacie problémy, ako je syndróm dráždivého čreva; rozpustnej vlákniny odstraňuje toxíny z tela väzbou na cholesterolu obsahujúce žlče.

3. Zabezpečuje stabilné energie:

Ak máte dlhý deň dopredu, lepšie veci sami s cannellini fazuľou, pretože poskytujú stabilný energiu po celý deň vďaka obsahu rozpustnej vlákniny. Energia sa spaľuje pomaly, čo vedie k vyváženému hladinu cukru v krvi. Vedci zistili, že diabetici, ktorí konzumujú viac vlákniny boli schopní kontrolovať ich hladiny cholesterolu v krvi (4). Zdôraznili, že zvýšenie obsahu vlákniny mal viac priaznivé účinky než redukujúcich cukrov v strave pacientov.

4. Beans pre zdravšie srdce:

Cannellini fazuľa pomôže srdce žiť dlhšie jednoducho tým, že ju chráni pred vznikom mnohých chorôb. Fazuľa sú už známe podpora znižuje hladinu cholesterolu v krvi, čím sa znižuje riziko infarktu. Tiež znižuje riziko vzniku ischemickej choroby srdca tým, že pôsobí proti nepriaznivým komponenty absorbované prostredníctvom iných nezdravých potravín. Bôby obsahujú kyseliny listovej, ktorá zvrhnúť hladiny homocysteínu (5).

load...

5. Znižuje riziko rakoviny:

Cannellini fazuľa sa hovorí, že majú lepšie rakoviny bojových schopností v porovnaní s inými fazuľou, vďaka zdravej vlákniny. Sú nielen pomôcť odstrániť toxíny, ale aj k zníženiu rizika rakoviny niekoľko. Nesú fytochemikálie a flavonoidy, ktoré zmenšujú rast rakovinových buniek (6). Značná vlákno funguje dobre, aby sa zabránilo kolorektálny karcinóm, čo je silný nástroj, s ktorým znížiť všetky Bower rakoviny (7). Zvýšiť svoju bielu príjem fazuľa o 2 až 3 porcie týždenne je dosť, je začať bojovať s rakovinou.

6. AIDS krvný prietok:

Tento člen rodiny fazuľa pomáha v správnom prietoku krvi. To sa deje prostredníctvom významného dodávky horčíka, ktorá má mnoho dôležitých funkcií v ľudskom tele. Jedným z nich je úprava srdcového rytmu, svalové kontrakcie a nervových impulzov vedenia (8). Horčík v cannellini fazuľa je prírodný prostriedok na udržanie tepny zdravé.

7. Ďalšie Železo:

Biele fazuľa umožňujú doplniť zásoby železa. S viac hemoglobínu v krvi, viac kyslíka je transportovaný do tela. Železo je tiež súčasťou niekoľkých bunkových funkcií a enzýmy (9). Rastúce deti potrebujú viac železa a fazuľa sú najlepším zdrojom nutritioun.

8. Asistencie kognitívne schopnosti:

Cannellini fazuľa môže urobiť ostrý ako sú bohaté dodávateľ tiamín (vitamín B1). Funkcia živín pomáha mozgové bunky spolu s poznaním (10). Tiamín zohráva kľúčovú úlohu v produkcii acetylcholínu. Tento neurotransmiter je nutná pre pamäť a jej nedostatok môže viesť k úbytku kognitívnych funkcií.

9. Živín Potpourri:

Okrem toho, biele fazuľa tiež ponúka rad ďalších živín, ako je vitamín K, molybdén, fosfor, vápnik, meď, mangán, draslík a všetky ich súvisiace zdravotné výhody. Fazuľa vám všetky tieto veľmi málo kalórií.

Teraz, keď vieme, ako cannellini fazuľa môžu pomôcť nášmu telu tým, že poskytujú dostatočnú výživu, ich začlenenie do našej strave je to ľahké rozhodnutie. Páčilo sa článok vám pomôže? Prosím, dajte nám vedieť v sekcii Komentáre nižšie.

load...