Zdravie a wellness

9 úžasné zdravotné prínosy a využitie Ocež ryže

9 úžasné zdravotné prínosy a využitie Ocež ryže

Všetci vieme, že mnoho zdravotných výhod ryža, nie? Ale koľko z vás vie, že ryžový ocot, ktorý je odvodený z ryže má tiež umpteen výhody ponúkajú? Ako prekvapujúce, ako to môže znieť, to áno, to ochucujúce látka môže tiež prispieť k posilneniu svoje zdravie! Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o výhodách ryže octu!

Rice ocot - Krátky:

Odvodený buď z ryže alebo ryžové víno, ryžový ocot sa používa ako korenie v Ázii a ďalších kontinentoch značne. Vzhľadom k tomu, jej kyslosť podiel je nižšia ako u iných typov octu, že nie je vhodný pre konzervovanie a morenia potravín. Avšak, to je používaný značne ako korenie sa šaláty a niekoľkými jedlá na báze mäsa. Ryžový ocot pridáva jemné chuť do jedla, ale tiež ponúka celý rad priaznivých účinkov na zdravie.

Je k dispozícii v niekoľkých odrôd. Všeobecne povedané, existujú dva druhy ryže octu - neskúsený a korenené. Pre maximálnu dávky, budete musieť použiť neskúsený variantu. Tam je sladké ryžové víno pomenované mirin, ktorá obsahuje alkohol, ale to sa líši od ryžového octu.

load...

Výhody ryžový ocot

Nižšie sú top 9 ryžový ocot výhody:

1. Zlepšuje tráviace zdravie:

K dispozícii je dostatočné množstvo kyseliny octovej v Rice ocot. Táto kyselina pomáha pri zvyšovaní vaše zažívacie zdravie (1). To tiež pomáha telu máčať vo viac živín z potravín, ktoré jete. Tak, vaše telo bude schopný absorbovať viac vápnika, draslíka a vitamíny z potravín, ktoré sú prospešné pre zdravie.

2. Antiseptické vlastnosti:

Ryža ocot Brown je široko používaný pri výrobe antiseptické lieky. To môže eliminovať škodlivé baktérie pri kontakte, a preto sa používa v niekoľkých natívnych liekov na liečbu bezpočet zdravotné podmienky.

load...

3. Pečeňové Tonic:

Jeden variant japonský ryžový ocot s názvom kurozu, vyrobený fermentáciou hnedú ryžu, údajne má ochranné výhody pre ľudských pečene (2). To bolo potvrdené v roku 2017 štúdii zverejnenej v prestížnej "Journal of Clinical biochémie a výživy." Vedci sú toho názoru, že má potenciál brániť vzniku nádorov pečene.

4. Beats únava:

Ocot z ryže obsahuje priemerné množstvo aminokyselín. Tie účinne bojovať proti rozvoju kyseliny mliečnej v krvi. Výsledky vývoj mliečnej kyseliny v tuhosti, podráždenosť a únava. To vás udrží svieži a energický po celý deň.

5. Zlepšuje imunitu:

Jeden z najlepších výhod ryžového octu je, že pomáha pri zvyšovaní imunity. Ocot z ryže obsahujúci esenciálne aminokyseliny. Tie vám pomôžu v dosiahnutí optimálneho zdravia. Tieto aminokyseliny pomáhajú v boji proti škodlivým účinkom voľných radikálov. Pomáhajú tiež posilnenie imunity.

6. Zlepšuje zdravie srdca:

Ocot z ryže pomáha pri prevencii tvorby mastné peroxidu v tele. To zase pomáha spomaliť cholesterolu nahromadenie na stenách ciev. Takže, v dlhodobom horizonte, vaše srdce veľmi prospieva tým, že zahŕňa niekoľko lyžičiek tohto octu do svojho denného jedla.

7. Udržuje Hmotnosť pod kontrolou:

Ak je prioritou pre vás, stráca nadváhy náročné ryžový ocot s potravinami môže byť celkom užitočné. Štúdie ukázali, že pomáha v stráca prebytočnej mäkká tukové tkanivo z veľkej časti (3). V skutočnosti Japonci používali to po stáročia na podporu chudnutia. Ocot vyrobený z hnedej ryže je veľmi užitočné v tomto ohľade.

8. Vám dáva žiarivú pleť:

Nie je veľa ľudí sú si vedomí toho, ale s použitím ryžový ocot môže byť prínosom pre vašu pokožku rovnako! Potrebujete, aby sa zmes octu ryža, čistenej vody a tea tree olej vo fľaši. Potom pretrepať, aby sa ingrediencie zmes dobre. Pomer vody a octu ryže bude 6: 1. Použitím vatový tampón, aplikovať na akné postihnutých pokožku tváre. Nechajte zaschnúť a umyť vodou.

9. Zemný Facial Toner:

Ocot z ryže môže byť tiež použitý ako prírodné a nechemické náhradka tváre tonera. Mnoho žien a mužov využívajú OTC kožné tonery pripraviť pleť tváre pre aplikáciu krému a hydratačné. Avšak, s použitím ryžový ocot môže slúžiť potrebu a pokožka nedostane vystavené akejkoľvek chemickej látky. Mix destilovanej vody, tea tree olej a biela ryža octu môžu byť použité, aby tón vašej tváre pleti. Táto zmes uloženú vo fľaši pre použitie udržať. Buď môžete sprej to ako hmla na koži alebo použiť ho s vatových tampónov.

Mnohí sa zhodujú, že tento príspevok je oko-otvárač. Trochu to mnohí vedia, že ryžový ocot taky môže byť nesmierne prospešné pre celkový zdravotný stav. Okoreniť jedlo s touto octom a zároveň žne mnoho zdravotných výhod, že má čo ponúknuť!

Ako sa vám páčil tento príspevok o výhodách ryžového octu? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...