Zdravie a wellness

9 prekvapujúce výhody čaju z chryzantémy

9 prekvapujúce výhody čaju z chryzantémy

Poznáte tie krásne chryzantéma kvety kvitnúce v záhrade, sú zásobárňou zdravie? Teplý nápoj, ktorý sa pripravuje s použitím sušené chryzantém kvety odráža krásu kvetín s jeho vôňou a sviežou vôňou.

Považovaná za úžasné čínskej medicíny, Chrysanthemum čaj pôsobí ako prírodné chladiva. Táto zlatohnedá čaj obsahuje vysoké množstvo B-karotén, ktorý je premenený na vitamín A v pečeni. Konzumácii tejto bylinné čaje je prospešné, a to najmä pre ženy.

Výhody Chrysanthemum Tea:

Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o výhodách chryzantéma čaju. Tento čaj má veľa nutričné ​​výhody a niektoré z nich sú:

load...
 1. Chrysanthemum čaj, budete sa cítiť svieži a omladená po celodennej tvrdej práci. So svojou vôňou a chuťou, uvoľňuje telo a myseľ.
 2. K liečbe svrbenie v krku a kašeľ, chryzantéma čaj spolu s Fructus Momordicae, by mali byť namočené vo vode po dobu 20 minút a potom sa varí. Lemon a kamenná soľ môže byť pridaná do čaju k arómou a chuťou.
 3. Zelený čaj pasta môže byť tiež zmiešaný s týmto čajom odvádzať teplo z pečene a zlepšiť zrak človeka. Táto kombinácia tiež poskytuje úľavu od únavy očí. Toto pivo môže byť tiež konzumované znižovať poruchy spánku. Použité kvety môžu byť použité neskôr redukovať tmavé kruhy okolo očí.
 4. Vzhľadom k tomu, čaj sa skladá prevažne z približne 45% sušené kvety extraktu, je užitočné pri liečbe zápalu v pľúcach a nosových dutín. Je tiež známe, že má anti-hubové, anti-bakteriálne a anti-vírusové vlastnosti, a je účinný pri čistení pečeň.
 5. Tento čínsky chryzantéma čaj bez kofeínu a nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky, ako je napätie, nervozity a podráždenie.
 6. To je užitočné pri liečbe ischemickej choroby srdca, kŕčové žily a blokované tepien.
 7. Má efektívny vlastnosti, povzbudzujúci, že upozorní zmysly a omladzuje mozog.
 8. Pitie tohto čaju pomáha zaistiť úľavu od podmienok, ako je bolesť v krku, pocit svrbenia a červenkastý v očiach.
 9. Tento transparentný žltá farba čaj pôsobí ako dobrý detoxikačný prostriedok pre pečeň a pomáha znižovať hladinu cholesterolu v tele.

Chrysanthemum Tea Recept:

Chrysanthemum čaj nie je používaný široko ako ostatné bylinných čajov. To je škoda, pretože sa jedná o jeden čaj, ktorý říz, pokiaľ ide o chuť a arómu. Chuť tohto čaju je trochu jemnejšie a menej horký než zelený čaj. Môžete si uvariť šálku čaju chryzantéma umiestnením asi 9 gramov sušených kvetov chryzantém a polovičné množstvo púpava kvety v pohári vody. Pridajte trochu horúcej vody do čajové kanvice a namočiť čajové lístky po dobu 5 - 10 minút. A váš čaj je pripravený! Môžete pridať cukor podľa svojho vkusu.

Pozor:

Tento čínsky čaj je tiež známe, že spôsobujú niektoré nežiaduce účinky. Niektoré z vedľajších účinkov tohto čaju sú:

 • Vzhľadom k tomu, kvet obsahuje alantolactone, to spôsobuje kožné problémy, ako je začervenanie a zápal kože a svrbenie.
 • Ľudia, ktorí trpia cukrovkou nemali konzumovať tento čaj, pretože interaguje s inzulínom.
 • Niekedy jeho sedatívne účinky sú zodpovedné znížiť hladinu krvného tlaku človeka.

Okrem týchto menších vedľajších účinkov, chryzantéma čaj môže byť účinným doplnkom vášho večerné čaj čas! Ak máte hostí príde, hody im dokonale uvarená šálka čaju chryzantéma. Nielen, že to ocenia chuť tejto chuťovo nápoj, ale tiež ďakujem za dávku zdraviu! Už ste niekedy skúšali chryzantéma čaj? Páčila sa vám chuť? Myslíte si, že chutí lepšie ako ostatní zelených čajov? Podeľte sa o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...

load...