Zdravie a wellness

9 najlepších výhod Omega 3 mastných kyselín pre pokožku, vlasy a zdravie

9 najlepších výhod Omega 3 mastných kyselín pre pokožku, vlasy a zdravie

Až o desať rokov späť, bez tuku alebo nie diéta tuk bol považovaný za najlepší spôsob, ako bojovať proti obezite a nežiaduce priberanie na váhe, problémy po celom svete. Avšak, len málo sme vedeli, že nie všetky tuky sú škodlivé pre telo, a že dobré tuky skutočne pomáhajú v boji a prevenciu chorôb a tým zaistiť dobré zdravie a pohodu?

Čo je Omega 3 mastné kyseliny?

Patriaci do rodiny polynenasýtených tukov, omega 3 mastné kyseliny urobil novinky v nutričnej svete pre zobrazovanie pozoruhodné schopnosti pre boj a prevenciu chorôb a urobiť životne dôležité zdravotné prínosy pre ľudské telo. Skladá sa z troch tukov a to ALA - α-linolénovej kyseliny, EPA - eikosapentaenová kyselina a DHA - kyselina dokosahexaenová, Omega 3 je esenciálna mastná kyselina, ktorá nemôže byť uspokojivo produkovaný v ľudskom tele, a preto musí byť získané prostredníctvom potravinových zdrojov. ALA je prítomný hlavne v rastlinných olejoch, ako je ľanový olej, konopného oleja, seabuckthorn osiva a bobuľovín olejov atď zatiaľ čo EPA a DHA môže byť získaná z morských živočíchov, ako je rybí olej, kalmáre oleja, rias olej krill olej aby sme vymenovali aspoň niektoré.

load...

Omega 3 mastných kyselín Výhody

Tu uvádzame výhody Omega-3 mastných kyselín v troch kategóriách zdraví, pokožku a vlasy.

Omega 3 mastné kyseliny: Zdravie Výhody

1. Stávkarov Srdcové zdravie a lieči vysoký krvný tlak:

Vzhľadom k tomu, Omega 3 je nenasýtený tuk, je známe, že majú početné vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení. Zníženie príjmu nasýtených tukov a zvýšenie spotreby nenasýtené tuky pomáhajú v boji proti ochoreniu srdca, mŕtvice, vysoký cholesterol a krvný tlak problémy, ateroskleróza, atď

load...

2. Ovládacie prvky Diabetes:

Vysoká hladina triglyceridov a nízka hladina HDL v tele sú dva z hlavných obáv pre ľudí trpiacich cukrovkou. Omega 3 napomáha znižovať hladinu triglyceridov a zvýšiť hladinu HDL v takých prípadoch, čím pomáha účinne bojovať proti diabetu.

3. Preventívne proti rakovine:

Omega-3 je zobrazená rakovinové vlastnosti bojových a je prospešné pri liečení a prevencii prsníka, hrubého čreva a prostaty.

4. Ochrana proti bolesti svalov a zápalov:

Protizápalové vlastnosti tejto pomoci mastných kyselín chrániť telo proti zápalom, znižujú opuchy v tele a uvoľňuje svalové bolesti. Zlepšujú zdravie kostí zvýšením hladiny vápnika v tele, a tým prispieť k liečbe reumatoidnej artritídy, lupus a osteoporóza účinne. EPA a DHA prítomná v tejto zásadnej tuku tiež pomôcť liečbe astmy a zápalových ochorení čriev.

5. Zlepšuje Brain Stav:

DHA prítomný v týchto poly nasýtených tukov prispieva k izolácii a mozgových buniek a podporujú lepšie neurotransmisiu, čím napomáha pri liečbe depresie, bipolárnej poruchy, Alzheimerova choroba, demencia, schizofrénia, atď, a v dôsledku toho zaistiť dobré duševné zdravie.

6. Zvyšuje odolnosť a zabraňuje hormonálna nerovnováha a vývojovými poruchami:

Tieto tuky poskytujú EPA a DHA do tela, ktoré sú nevyhnutné na boj proti deficitu pozornosti / neporiadok hyperaktivity (ADHD) u detí, a tým zaistiť ich náležitú pozornosť a rastu správania. Pomáha zmierniť bolesť zažil počas menštruácie a zlepšiť menštruačné zdravie všeobecne. Tejto životne dôležité živiny pomáha v boji proti chorobe, zatiaľ čo posilnenie imunitného systému organizmu.

7. Zlepšuje videnie:

Tento tuk pomáha predchádzať problému makulárnej degenerácie, čo je závažný vekom očnou chorobou, ktorá môže ďalej viesť k oslepnutiu, a tým zabezpečiť riadne zrak aj v starobe.

Omega 3 mastné kyseliny: Kožné Výhody

8. Pomáha udržiavať zdravú a bezchybnú pleť:

Omega 3 so svojou vitálny ERP a obsahu DHA je užitočná pri liečení a prevencii kožných ochorení ako je psoriáza, alergie a akné. Je prirodzené slnečné filter vlastnosti, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred škodlivými UV lúčmi slnka, a tak pomáhať pri prevencii a liečbe fotografie dermatis alebo citlivosť slnka. Tieto mastné kyseliny pomáhajú k revitalizácii a omladenie pokožky a znižujú syntézu melanínu o zvýšenie a udržanie správnej pleti a ďalšiu pomoc, aby sa pleť hladká, žiarivý, mäkké a bezchybné.

Omega 3 mastné kyseliny: Vlasy Výhody

9. Vytvorí silné a krásne kučery:

Omega - 3 je známy pre svoju schopnosť bojovať problémy suché a lámavé vlasy, svrbenie a šupinatá skalp, lupiny, vypadávanie vlasov a nesprávne krvný obeh v pokožke hlavy. DHA a EPA poskytnúť výživu vlasových folikulov, aby sa vlasy silné a zdravé.

A to je všetko, čo potrebujete vedieť o omega 3 mastných kyselín! Ešte zanechajte nám komentár.

load...