Zdravie a wellness

9 najlepších výhod melónových semien pre pokožku, vlasy a zdravie

9 najlepších výhod melónových semien pre pokožku, vlasy a zdravie

Milujem melón. Ako som sa ponoriť svoje očné zuby do šťavnatého mäsa, vnímam to, čo väčšina ľudí by volal blaženosť. Ale počkajte - je to, že sa semenami alebo bez nich? Nespomínam si. Pretože som nikdy nepoznal výhody melón semená, som?

A ani to urobil, myslím. Ale strach nie. Máme to všetko vzťahuje na tento post. Len pokračujte v čítaní.

Obsah

   • Aké sú Melón Semená?
   • Môžete jesť melón semená?
   • Ale prečo by ste mali jesť je?
   • Aký je nutričný profil vodného melónu semená?
   • Aké sú zdravotné výhody Meloun Semená?
   • Ako sa Melón Semená Benefit vlasy?
   • Ako sú semená dobré pre kožu?
   • Aké sú niektoré Zaujímavé fakty o melón?
   • Ako upiecť melón semená?
   • Ako jesť melón semená?
   • Ako sa vám Sadba melón semená?
   • Najčastejšie otázky

Aké sú Melón Semená?

Ako už názov napovedá (tarbooj ju opravte beej v hindčine), jedná sa o semená nájdené v melón ovocie. Sú málo kalórií a vysoký obsah živín, a nie, nie sú jedovaté.

load...

A oni ponúkajú veľké výhody. Niektoré z nich patrí posilnenie zdravia srdca a imunitu a udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Semená sú bohaté na mnohých stopových prvkov, ako je draslík, meď, selén a zinok - živiny, ktoré nemôžu získať zo svojej stravy v dostatočnom množstve.

Môžete konzumovať melón semená, pretože sú alebo v práškovej forme. Čo robí semená ešte viac zvláštne, je ich obsah bielkovín a vitamínu B. Semená môžu robiť pre zábavu a lacným občerstvením - niečo, čo môžete Munch na medzi jedlom.

A nielen semená, ale aj olej zo semien je plný výhod. Osivo olej sa získava po lisovaní za studena sušených semien. Olej sa teší veľkej popularite v západnej Afrike a funguje zázračne dobre pre vašu pokožku a vlasy. Má vynikajúce hydratačné vlastnosti a jemnú textúru, čo je dôvod, prečo je často používaný v detských olejov. Olej je bohatý na minerály, vitamíny a ďalšími esenciálnych mastných kyselín. Jedným z jej dôležitých zložiek je kyselina linolová - čo je skvelé pre pokožku a dokonca zabraňuje srdcové ochorenia a mŕtvice.

load...

Niektorí ľudia dávajú prednosť bezsemenné melón - ovocie, ktoré sú vyvinuté vlastniť žiadne zrelých semien. A pretože spotrebováva bezsemenné ovocie (melón, obzvlášť) je jednoduchšie a pohodlnejšie, ale má aj vyššiu obchodnú hodnotu. Ale z hľadiska ochrany zdravia, nasadí melón je spôsob, ako ísť.

Späť na obsah

Môžete jesť melón semená?

To je celý problém, že jo? A áno, určite môže.

V skutočnosti, mali by ste.

Môžete jednoducho žuť na semenách, ako budete jesť ovocie. To je najjednoduchší spôsob, ako to urobiť. Alebo môžete jesť naklíčené melón semená. Jesť vyklíčených semien je oveľa výhodnejšie. Dôvodom je, že dostanete plnú dávku bielkovín a ďalších živín. Môžete jesť semená potom, čo sú naklíčené, potom, čo ste odstránili ťažké čierne škrupiny. Tento proces môže trvať niekoľko dní, ale je to stojí za to. Všetko, čo musíte urobiť, je namočiť semená cez noc vo vode (niektoré zástanca melón semien naznačujú proti namočení ako by to mohlo podporiť rozvoj plesní. Avšak, budete vedieť lepšie len vtedy, ak sa pokúsite). Počkať niekoľko dní, kým sa semená viditeľne naklíčené. Potom ich môžete sušiť na slnku alebo v rúre - a môžete jesť ako zdravú desiatu.

Môžete tiež pečené semená. Jednoducho šíriť semená na plech a dať ich do rúry asi na 15 minút (325o F). Semená zhnednú a chrumkavé. Nevýhodou je, môže dôjsť k strate niektorej z nutričného obsahu - ale sú chutné občerstvenie. Môžete tiež zvýšiť svoju desiatu s trochou olivového oleja a štipkou soli.

Ďalším spôsobom, ako príjmu živín melouna semien je vďaka svojej ropy. Môžete si kúpiť melón olej zo semien z trhu a použiť ho pri varení. Môžete tiež pokvapkáme olejom na šaláty a dokonca používať to topically.But Prečo by ste mali jesť je?

Pointa je, - semená sú veľké, a je potrebné ich zahrnúť do svojho jedálnička. Ale počkajte, ešte nie je presvedčený o tom, že nie?

Späť na obsah

Ale prečo by ste mali jesť je?

To je miesto, kde sme sa ísť trochu do hĺbky.

Ak ste presvedčení, že požitím semená môžu vznietiť rásť veľkého ovocím vnútri brucho, môžete mať. No, môžete ich mať inak taky.

Prvé vecí, prvý - jesť semená priamo z ovocia je dobrá, ale tie naklíčené sú lepšie. Len asi 1-8 šálka semien ponúka asi 10 gramov bielkovín. Klíčenie semien tiež odstraňuje zlúčeniny v semenách, ktoré ich robia ťažšie byť absorbované v tele. Semená sú balené s proteínom, horčíka, vitamínu B, a mononenasýtených a polynenasýtených mastných kyselín. Všetky tieto zníženie hladiny cholesterolu, znižuje zápal a prevenciu srdcových ochorení a mŕtvice (1).

Proteín v melónu osiva obsahuje niekoľko aminokyselín - jedna z nich je arginín. Naše telo robiť produkovať nejaký arginín, ale ďalšie arginín má viac výhod. Je možné regulovať krvný tlak, a dokonca aj pomoc pri liečbe ischemickej choroby srdca. Ďalšie aminokyseliny v proteínu v melón semien zahŕňajú kyselinu glutamovú, tryptofán a lyzín.

Semená sú tiež bohaté na vitamíny B, ktoré podľa The American Cancer Society, pomáhajú premeniť potravín na energiu a podporovať iné dôležité telesné funkcie. Melón semená sú bohaté na niacín, silný vitamín B, ktorý udržuje nervový a tráviaci systém a zdravie pokožky. Ďalšie vitamíny B v melón semená sú kyselina listová, tiamín, vitamín B6, riboflavín, a kyselina pantoténová.

Tieto minerály bohaté na melón semená obsahujú železo, draslík, meď, horčík, mangán, sodík, fosfor, a zinok. A ako sme videli, že tuky v semenách sú mononenasýtené a polynenasýtené mastné kyseliny.

Späť na obsah

Aký je nutričný profil vodného melónu semená?

Semená, jadrá melónov, sušené

Nutričné ​​fakty & amp; kalórií

Množstvá na 1 šálku (108 g)

Informácie o kalóriách
Sumy na vybranú porciu
% dv
Kalórie
602 (2520 kJ) 30%
Zo sacharidov 67,1 (281 kJ)
Z tuku
(1792 kj)
Z proteínu
106 (444 kJ)
Z alkoholu
(0,0 kj)
Vitamíny
Sumy na vybranú porciu
% dv
Vitamín a 0.0iu 0%
Vitamín c 0,0 mg 0%
Vitamín d  ~ ~
Vitamín e (alfa tokoferol) ~~
Vitamín k ~~
Tiamín 0,2 mg 14%
Riboflavín 0,2 mg 9%
Niacín 3,8 mg 19%
Vitamín b6 0,1 mg 5%
Folát 16%
Vitamín b12 0,0 mcg  0%
Kyselina pantoténová 0,4 ​​mg 4%
Cholín ~
Betain ~
Minerály
Sumy na vybranú porciu
% dv
Vápnik 58,3 mg 6%
Železo 7,9 mg 44%
Horčík 556 mg 139%
Fosfor 815 mg 82%
Draslík 700 mg 20%
Sodík 107 mg 4%
Zinok 11,1 mg 74%
Meď 0,7 mg 37%
Mangán 1,7 mg 87%
Selén  ~ ~
Fluorid ~
* percentuálna denná hodnota je založená na 2000 kalóriovej diéte.
Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs
Zdroj: údaje o živinách pre tento záznam poskytla usda sr-21.

Stále ťažké sa dostať presvedčený? No, je čas sme sa dostali k jadru toho, čo hovoríme.

Späť na obsah

Aké sú zdravotné výhody Meloun Semená?

1. Podporovať zdravie srdca

Horčík v melónu semená významne prispieva k zdraviu srdca. To pomáha pri normálnej funkcii srdca a reguluje krvný tlak.

Podľa štúdie Kentucky, prospešné účinky melón semien na srdce môže byť vzhľadom na ich antioxidant, protizápalové a vazodilatačné (rozšírenie ciev) vlastnosti (2). Semená sú tiež bohatým zdrojom látky zvanej citrulín, ktorá bola nájdená na zníženie aortálnej krvný tlak - v konečnom dôsledku chráni srdce. Extrakt zo semien bolo tiež zistené, že zníženie hladiny cholesterolu.

Jedna americká štúdia tiež vrhá svetlo na význam horčíka v tomto aspekte. Horčík je jedným z minerálov, ktoré prispievajú k rovnováhe elektrolytov v tele - faktor, ktoré sú dôležité pre kardiovaskulárnu stability (3). A u pacientov s kongestívnym srdcovým zlyhaním, prítomnosť dostatočné celkovej telesnej horčíka slúži ako pomôcka.

Nízke koncentrácie horčíka, a to najmä v čase chirurgického zákroku, môže viesť k toxicite srdcový glykozid. To v podstate znamená, že nedostatok horčíka môže byť smrteľná, a ešte viac na srdce pacientov. A abnormality elektrolytov, ako sme videli, a potenciálne nebezpečné pre pacientov so srdcovým zlyhaním (4). Horčík je tiež dôležité pri liečení porúch srdcového rytmu (nepravidelný srdcový rytmus rytmus) (5).

Podľa správy Graduate School of Medicine integratívna, melón semená môžu pomôcť znížiť hladinu krvného tlaku. Na dosiahnutie tohto cieľa, môžete sušiť semená a potom ich variť do vody na pitie ako čaj (6).

Podľa University of Maryland Medical Center, diétne príjem horčíka bol spojený s zníženým rizikom náhlej srdcovej smrti. Taktiež vápnik potrebuje horčík (v presných pomeroch), aby si len funkcie správne (7). Ale potom, opatrnosť a poradiť, pokiaľ ide o užívanie horčíka doplnky. Horčík prispieva k roztiahnutiu ciev - je však tiež dôležité poznamenať, že príliš veľa horčíka môže viesť k diuretický účinok - prebytok minerálne môže dôjsť k strate močom, čo znižuje jeho hladinu v tele (8).

Melón semená sú tiež bohaté na zinok, ktorý hrá kľúčovú úlohu pri zdravie srdca. To upravuje spôsob, akým vápnika sa pohybuje vo svojom srdci buniek. To je dôležité, pretože nadmerné hladiny vápnika môže viesť k zlyhaniu srdca. A bolo zistené u pacientov s chronickým srdcovým zlyhaním majú ťažkú ​​nedostatok zinku, ktorý jednoducho vysvetľuje, prečo tento minerál je tak dôležitý pre srdce (9).

2. Posilniť systém Immune

Melón semená, najmä pražené odrôd, sú balené železom - a minerálne zlepšuje imunitnú funkciu. Vitamíny B v semenách tiež pomôcť v tomto smere.

A horčíka, podľa kubánskej štúdie, má silný vzťah k imunitnému systému (10). V inej štúdii na hlodavcoch, nedostatok horčíka bol spojený s narušenej imunitné funkcie (11). Horčík hrá tiež ochrannú úlohu v alergických reakciách, čo svedčí o tom, aké dôležité je pre náš imunitný systém.

3. Zlepšenie mužskú plodnosť 

Zinok v melónu semien je dôležité pre mužského reprodukčného systému. Podľa čínskej štúdie suplementácia zinkom môže výrazne zlepšiť kvalitu spermií a neplodných mužov (12). Tiež zinok je len druhý vyžehliť ako najhojnejšia prvok v ľudských tkanivách. A stopové prvky, ako zinok hrajú hlavnú úlohu v mužského reprodukčného systému, vykazujú vysokú aktivitu na molekulárnej úrovni. Štúdia tiež zistili nižšie hladiny zinku v semennej plazme neplodných mužov ako že za normálnych mužov. Aj keď sú potrebné ďalšie štúdie, možnosť je povzbudzujúce.

Semená melónu ovocie sú tiež dobrým zdrojom mangánu. Ako na University of Maryland Medical Center, nízke hladiny mangánu môžu prispievať aj k neplodnosti (13).

4. Podpora Diabetes Liečba 

Podľa iránskej štúdie, melón semená majú pozitívny vplyv na hromadenie glykogénu, čo môže napomôcť liečbe diabetu (14). Extrakty zo semien sú považované za antihyperglykemické, vzhľadom k ich schopnosti znižovať hladinu glukózy v plazme.

Správa v časopise International Journal of Basic a aplikovaných vied hovorí o omega - 6 mastných kyselín v melón semien s tým, že by mohli pomôcť prevencii cukrovky typu 2 (15). Ďalšie štúdie spája nízky diétne príjem horčíka k rozvoju cukrovky typu 2 a metabolického syndrómu (16). Početné prípady cukrovky 2. Typu boli spojené s deficitom horčíka. A v niektorých štúdiách potkanov sa zistilo, že suplementácia horčíka oddialiť nástup diabetu. Ďalšie štúdie na nediabetických Afroameričanov ukázala, že nízka diétne horčíka bol spojený s inzulínovou rezistenciou.

Bolo tiež zistené, že horčíka v melón semená, aby sa zabránilo inzulín dysfunkcia (čo môže spôsobiť diabetes) (17). A ak ste sa rozhodli pre horčíka doplnkov, môžete ísť na threonate horčíka - čo bol sľub predstavenie v poslednej dobe vzhľadom k svojej schopnosti prenikať bunkovými membránami. Avšak, poraďte sa s lekárom skôr - ako niektoré odborníci vyjadrili svoje obavy na použitie horčíka doplnkov.

Štúdia tiež zistila, že prediabetics takmer vždy majú nízky príjem horčíka. Minerálne je tiež dôležité pre aktiváciu tyrozín Kinase, čo je enzým potrebný pre správnu funkciu inzulínových receptorov. Problematickým tráviaci systém a alkoholizmus môže tiež ovplyvniť absorpciu tela horčíka, čo môže nakoniec viesť k diabetu. Bez ohľadu na telesnej hmotnosti osoby, horčík môže hrať ochrannú úlohu proti diabetu (18). To môže tiež znížiť krvný tlak u pacientov s diabetom.

Zinok v semenách, podľa štúdie, bolo zistené, že majú priaznivý vplyv na kontrolu glykémie. Minerálne je tiež dôležité, v účinku inzulínu a metabolizmus cukrov. A verte alebo nie - nedostatok zinku je na vzostupe v niekoľkých krajinách, úplne rovnakých krajín s nárastom prípadov cukrovky (19). Podľa American Diabetes Association, vyšší príjem zinku je spojená so zníženým rizikom diabetu 2. Typu u žien (20). Je však dôležité si uvedomiť, že môžu existovať rozdiely v tom, ako ľudia reagujú na zinok (21). Z tohto dôvodu, poraďte sa s lekárom, ak máte v úmysle vziať zinkových doplnkov.

5. Zlepšiť zdravie mozgu 

Horčíka v melón semien môžu pomôcť zlepšiť pamäť. To môže tiež bojovať s výpadkami pamäte spojené so starnutím (22). Štúdie tiež ukazujú, že liečba na báze horčíka môže pracovať s veľkým úspechom pre stratu pamäti súvisiacej s vekom. Americká štúdia uvádza, že mozog horčík môže zlepšiť pamäť a dokonca aj urýchliť učenia (23).

Nízka hladina horčíka boli tiež spojené s Alzheimerovou chorobou. Bolo zistené, že pri liečbe pacientov s demenciou nutričnou horčíka môže zlepšiť pamäť (24). Minerálne môže tiež ovplyvniť početné biochemické mechanizmy, ktoré sú dôležité pre funkcie neurónov. To má neuroprotektívne účinky a liečbu horčíka pri počiatočných fázach môžu znížiť riziko úbytku kognitívnych funkcií u pacientov s Alzheimerovou chorobou.

Najvyššia hladiny zinku v tele sa nachádzajú v hipokampe. Minerálne bol použitý s veľkým úspechom pre liečbu mnohých ochorení mozgových a dokonca niektorých foriem schizofrénie (25). Bolo tiež zistené, zinku k zlepšeniu komunikácie medzi neurónmi a hippokampu - a absencia tohto minerálu, v mnohých štúdiách, sa zmenšil túto komunikáciu. Nedostatok zinku v priebehu času môže viesť k demencii a úbytku kognitívnych funkcií.

Znížené hladiny zinku môže tiež spôsobiť ďalšie ochorenia mozgu, ako Wilsonova choroba a Pickova choroba. Môžu tiež viesť k epileptickým záchvatom v závažných prípadoch.

Jedným z vitamínov B melón semená obsahujú je niacín. To je najviac prevláda vitamín B v semenách, a to je dôležité pre nervový systém. Niektoré podmienky, ako mozgové hmly, spolu s niektorými psychiatrickými príznakmi, boli často spojené s nedostatkom niacínu (26).

6. Zvýšiť Tráviaci zdravie 

Horčíka v melón semien aktivuje enzýmy, ktoré pomáhajú telu vstrebávať živiny. To umožňuje telu rozobrať jedlo a stráviť lepšie. Pomáha tiež na výrobu a transportu energie pri trávení. A nedostatok horčíka môže viesť ku zlé trávenie.

Nedostatok zinku bola tiež spojená s poruchami trávenia. To môže spôsobiť deravé syndróm čreva a ďalšie problémy s žalúdočnými kyselinami. V skutočnosti, hnačka je jednou z najčastejších príznakov nedostatku zinku.

Späť na obsah

Ako sa Melón Semená Benefit vlasy?

7. Posilniť vlasy 

Okrem posilnenie vlasov, horčík hrá úlohu v prevencii lámanie vlasov - teda podporu rastu vlasov. Nízke hladiny horčíka, podľa niektorých štúdií, by mohli urýchliť vypadávanie vlasov. Je dôležité si uvedomiť, že vaše vlasy prechádza zmenami každých sedem rokov - a konzumovať dostatočné horčík je jedným zo spôsobov, ako zachovať svoje kadere.

Podľa kórejskej štúdie, zinku inhibuje vlasový folikul regresii a dokonca urýchľuje regeneráciu vlasových folikulov (27).

Späť na obsah

Ako sú semená dobré pre kožu?

8. Vyčistite pleť a zlepšiť zdravie kože 

Horčík v semenách môže prispieť k zlepšeniu celkového vzhľadu pokožky. Znižuje akné a lieči iné kožné problémy. Minerálne dosahuje tým, že znižovanie hladiny kortizolu, zlepšenie bunkovej procesy, a vyvažovanie hormóny.

Topické horčík môžu tiež liečiť začervenanie alebo rosacea. Čistí pokožku pred hlboko vnútri a zabráni prípadné budúce problémy. To môže tiež zabrániť vrásky, ako enzýmy, ktoré regulujú replikáciu a reparáciu DNA potrebujú minerálne k svojej práci. Tiež bolo zistené, že kožné bunky, ktoré rastú bez horčíka byť dvakrát častejšie trpia útokmi z voľných radikálov.

Kožné alergie, ako sú ekzémy, sú bežným príznakom nedostatku horčíka. Nízka hladina horčíka, aby sa telo vytvoriť histamines -, ktoré spôsobujú svrbenie kože (vzhľadom k opuchu krvných ciev, ktoré sa nakoniec prepúšťa tekutinu do kože a tkanív). Nízke hladiny horčíka tiež znižujú hladinu mastných kyselín na koži - to vedie k zníženiu elasticity kože a vlhkosti, čo spôsobuje zápal a suchú pokožku.

Horčík tiež pomáha v boji proti stresu, ktorý môže svojím spôsobom znížiť akné. Niektoré vzácne formy akné, ktoré boli spojené s nedostatkom zinku - a pretože melón semená sú bohaté na zinok, môžu pomôcť v tomto smere.

Zinok je tiež používaný na liečbu infekcií herpes simplex a urýchľujú hojenie rán (28).

9. Spomaliť starnutie

Podľa štúdie, horčík môže spomaliť starnutie buniek (29). A zinok hrá úlohu pri syntéze proteínov, bunkové delenie a bunkovej opravy - čo je dôvod, prečo by to mohlo pomôcť spomaliť starnutie.

No, to je to, čo sme mali vidieť o výhodách melón semená. A teraz, ako sa o niektorých zaujímavých faktov?

Späť na obsah

Aké sú niektoré Zaujímavé fakty o melón?

   • Cez 1200 druhov ovocia sa pestuje po celom svete.
   • V Číne a Japonsku, melón je obľúbený darček, aby na hostiteľa.
   • Každá časť melónu je jedlá - semená a dokonca aj prstene.
   • Melón sa pestuje vo viac ako 96 krajinách po celom svete.
   • Najťažšie melón bol pestovaný v Tennessee v roku 2014, a vážil cez 350 libier.

V prípade, že chcete, aby sa lahodný desiatu z nich, môžete upiecť semená.

Späť na obsah

Ako upiecť melón semená?

Je to celkom jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je opláchnuť semená, a potom scedíme a pat je suchý. Môžete hodiť semená s olivovým olejom a soľou (alebo akékoľvek iné korenie) a opekať je na panvici, kým sa zase chrumkavé a zlaté. Dalo by sa tiež používať rúru - šíriť semená na plech (v jednej vrstve) a pečieme pri 325o F po dobu asi 20 minút, alebo kým sa zase dozlatista.

A potom, môžete jesť.

Späť na obsah

Ako jesť melón semená?

Jednou z možností je jesť len tak, ako sú. Ďalším spôsobom, ako je trup semená ako prvý. Ktorý je jednoduchý. Len držať semeno vertikálne (menšie koniec musí smerovať vaše ústa). Hrýzť semená a mierne vyvíjať tlak na neho, kým nebudete počuť prasknutie. Môžete pomaly praskať semena rovnakým spôsobom, o kúsok ďalej, kým ju vidieť vystavené.

Môžete si tiež vytvoriť melón semien čaj. Trvá asi 4 lyžice čerstvých semien melón (vyňať z vodného melónu) a 8 šálky vody. Mlieť melón semená prvý (môžete použiť mixér alebo mlynček na kávu). Umiestnite vody na platni a priviesť ju do varu. Teraz, naliať túto vriacou vodou cez pozemné semien. Nech semená strmá vo vriacej vody po dobu asi 10 až 15 minút. Potom sa zmes ochladí, kmeň kvapaliny.

A v prípade, že ste premýšľal...

Späť na obsah

Ako sa vám Sadba melón semená?

Namáčanie semien je všeobecný postup nasledoval. Ale melóny by mohla byť výnimkou z tohto pravidla. Namáčanie semien pred výsadbou z nich môže zvýšiť riziko rastu húb - preto, skúste to sami pred pokračovaním.

Tiež, semená sú citlivé na mráz. Ich vystavenie chladu môže zabiť rýchlo. Z tohto dôvodu, semená rastlín v črepníkoch rašeliny asi tri až štyri týždne pred posledným dňom mrazu vo vašej oblasti. Akonáhle riziká mrazu prešli, môžete dopravné sadeníc do zeme.

Môžete tiež zvýšiť plodnosť pôda je pre lepšie výsledky. Použiť 3 libry 5-10 - 10 hnojivo na každých 100 štvorcových stôp výsadby priestoru.

Zvyšovanie teploty tiež pomáha. Čím teplejšie je pôda, tým rýchlejšie sa klíčenie. Semená trvať asi 10 dní klíčiť v 70o F, ale len 3 dni 90o F. Ak ste ubytovaní v interiéri, stačí použiť vykurovacie podložky pre zvýšenie teploty. -Li vonku, ležal čierny plastový kompost nad mieste výsadby - to pomôže absorbovať viac slnečného svetla a zvýšiť teplotu pôdy počas dňa.

A zabezpečiť, nemusíte semená rastlín príliš hlboko. Bury je v hĺbke ½ až 1 palec. Nič viac.

Ako sme už videli, naklíčené semená melónu sú lepšie ako pražené variante - ako prvý z nich je bohatšia na živiny.

Vieme, že máte niekoľko otázok. Nech sa páči!

Späť na obsah

Najčastejšie otázky

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Sú melón semená výkrm?

Nie, pretože oni tvoria tak malú časť svojho jedálnička, budete musieť jesť šialené množstvo semien dokonca ich považujú za výkrm.

Prečo melóny toľko semien?

Vedecky, neexistuje žiadny konkrétny odpoveď.

Ale niektoré botanici verí, že zvieratá, ktoré majú tendenciu jesť ovocie tiež jesť semená. V prípade, že vylučujú semená, ktoré dláždi cestu pre budúcu generáciu ovocie. Ale čo v prípade, že žuvanie je preč? To je problém. Ale čo keď existuje viac semená? Počet semien unikajúcich očné zuby zvierat by bolo relatívne viac. Problém je vyriešený.

No, to robí znieť trochu smiešne. Ale to je jediná odpoveď máme už teraz.

Prečo melóny majú čierne a biele semien?

Čierne semená sú zrelé a plodné. A biele semená sú len nezrelé čierna semená. Melóny zvyčajne obsahujú zmes ako nie všetky semená by sa stal zrelý v rovnakom okamihu.

Ako deseed melón?

Po prvé, nie deseed melón. Semená sú naozaj dobré. Ale ak si stále nie ste presvedčení o výhodách, iste, môžete ísť dopredu.

Vezmite veľký nôž a nakrájame jeden palec off hornej a dolnej časti melónu. Potom, znížiť ju na polovicu do kríža. Umiestnite stranu rezu na melón na vyrezávanie doske a odrezať krúžok (pomocou noža) a vyradiť ju. Teraz, strih ovocie vertikálne do jedného palca hrubé plátky. Práca s jedným plátkom naraz - jemne rozbiť melón pozdĺž žily semien. Oškrabte semienka vypnúť a prenášať bez kôstok melón časti do misy. Opakujte s ďalšími plátky.

Späť na obsah

A povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku uvedený nižšie.

Na zdravie!

Referencie

   1. "Prečo by ste mali jesť melón semená...". Huffington Post. Apríla 2016.
   2. "Vodné meloun,Sentinel '(Meloun) extrakt znižuje...". University of Kentucky a Purdue University. 2014 May.
   3. "Význam horčíka u kongestívneho srdcového zlyhania". University of California, Orange, USA. 1996 v septembri.
   4. "Srdcové zlyhanie a poruchy elektrolytov." Universitat Munchen, Nemecko. 1992 May.
   5. "Význam horčíka v srdcovej arytmie". Universitätsklinik für Nofallmedizin, Wien.
   6. "Čínska medicína výživa: Výhody melón". Graduate School of integratívna medicíny. 2014 v auguste.
   7. "Horčík". University of Maryland Medical Center.
   8. "Kľúčové minerálov pomáha kontrolovať krvný tlak." Harvard Medical School. Júla 2015.
   9. "Zinok má zásadný význam pre zdravie srdca". Dr. Mercola. 2017 v januári.
   10. "Možné role horčíka na imunitný systém". Instituto de NUTRICION e Higiena de los Alimentos, Kuba. 2003 v októbri.
   11. "Horčík a imunitné funkcie". NCBI. 1988.
   12. "Úrovne zinku v semennej plazme a ich...". Tretí Military Medical University, Čína. 2017 March.
   13. "Mangán". University of Maryland Medical Center
   14. "Vplyv buničiny a osiva extrakt...". Tabriz University of Medical Sciences, Iránu. 2015 december.
   15. "Živiny a diétne vlákniny profil...". International Journal of základných a aplikovaných vied. University of Nigeria, Nigéria.
   16. "Horčík a diabetes mellitus 2. Typu". University of Palermo, Taliansko. 2016 v auguste.
   17. "Low horčík môže hrať kľúčovú úlohu pri inzulínovej rezistencie a diabetes". Dr. Mercola. 2015 May.
   18. "Horčík znižuje riziko cukrovky typu 2". WebMD. December 2003.
   19. "Vplyv suplementácia zinku na cukrovku...". University of Colombo, Colombo, Srí Lanka. 2013 apríl.
   20. "Výhľadová štúdia zinku a Rishi diabetu 2. Typu...". American Diabetes Association.
   21. "Prípravné štúdia naznačuje, zinok môžu pomôcť diabetikom". Johns Hopkins Medicine. 2015 v novembri.
   22. "Horčík môže zlepšiť pamäť". WebMD. Januára 2012.
   23. "Zvýšenie učenia a pamäti tým, že zvýši mozgu horčík". Massachusetts Institute of Technology, Cambridge, USA. 2012 Január.
   24. "Horčík v prevencii a terapii". Academy of stopový prvok medicíny, Nemecko. 2016 v septembri.
   25. "Zinok, mozog a správanie". NCBI. 1982 apríl.
   26. "Kazuistika duševné poruchy vyvolané nedostatkom niacínu". Anning Hospital, Čína. 2013 december.
   27. "Analýza sérum zinku a medi spájanie v vypadávanie vlasov". Hallym University Kangdong Sacred Heart Hospital, Kórea. 2014 v novembri.
   28. "Zinc." WebMD.
   29. "Spojenie medzi nedostatku horčíka a starnutie". Detská nemocnica Oakland Research Institute, Oakland, USA. 2009 december

load...