Zdravie a wellness

9 joga Asanas by ste mali vedieť - začiatočník, stredne pokročilí a pokročilí

9 joga Asanas by ste mali vedieť - začiatočník, stredne pokročilí a pokročilí

Všetci sme si vedomí jogy ásan. Ale vedeli ste, že majú rôzne úrovne a vy budete musieť zvládnuť určitý vzor praxe, ako budete môcť prejsť na ďalšiu úroveň?

Znie to ako počítačová hra, nie? No, skoro. S výnimkou tu, budete musieť bojovať svoje vnútorné démonmi, skôr než vonkajšie súpera.

Úroveň obtiažnosti každého jogy Asano sa líšia, a mali by ste vedieť, ktoré sada jogy ásan začať, a ktoré postúpiť na. Znie to príliš zložité?

Nebojte sa. Je to celkom jednoduché. Sme zostavili zoznam nejakého začiatočníka, prechodný, a pokročilé jóga predstavuje, aby ste pochopili. Pozrite sa na ne nižšie.

load...

Pred tým, poďme sa dozvedieť o význame ásan v joge.

 Jóga a Ásany

Ásany sú fyzické cvičenie jogy. Majú neuveriteľne hlboký vplyv na to, ako sa cítite a vyzerať. Oni hrajú obrovskú úlohu pri zvyšovaní fyzickej flexibility a rozšíriť svoje myšlienky. Spôsob ásana prax je vyvíjať tlak a relaxáciu. Každá Asano je navrhnutá týmto spôsobom, čo umožňuje použiť silu, aby prevzala ásany a relaxovať po uvoľnení pózu.

Cez praxi jogy ásany, prax vyrovnanie presahuje do svojho každodenného života, ktorý vám pomôže platiť svoje maximálne úsilie robiť prácu a pustiť napätia jeho výsledkov uvoľnením. Jóga asanas sú krásne. Kĺzanie z jednej póze do druhého je ako tanec a budete sa cítiť a vyzerať dobre. Tiež, každý predstavovať má nepreberné množstvo zdravotných výhod.

load...

Zvedaví, čo každá Asano môže ponúknuť? Máme zahrnuté niektoré tu pre Vás. Pokračuj v čítaní.

 Začiatočník, pokročilý, a Advanced jogy ásany

 Z dôvodu pohodlia, ktoré joga ásany boli rozdelené do začiatočníkov, stredne pokročilých a pózy. Ako už názov napovedá, je úroveň obtiažnosti sa zvyšuje s každou úroveň, a spolu s ním, pružnosť vášho tela a stabilitu vašej mysle tiež zvýšiť.

Niektoré z ásan uvedených nižšie sú dobre známe, zatiaľ čo niektoré nie sú príliš populárne. Avšak, jedna vec je istá je dlhý zoznam výhod, ktoré každý z nich má čo ponúknuť. Pozrite sa na ne.

Začiatočník Jóga 

  1. Tadasana (Mountain Pose
  2. Malasaña (Garland Pose)
  3. Savasana (Corpse Pose)

1. Tadasana (Mountain Pose)

O póze: Tadasana alebo Mountain Pose je najzákladnejšie zo všetkých pozíciách. Akékoľvek iné predstavovať musí vyjsť z Tadasana. Tadasana je Hatha joga Asano, a nemusí byť nutne na lačný žalúdok praktizovať túto pózu. Držte ho po dobu 10 až 30 sekúnd, kým ho praktizovať, hoci.

Výhody: Tadasana zlepšuje držanie tela a posilňuje stehná. Znižuje ploché nohy a vylúči tuposti. Póza harmonizuje telo i myseľ a budete sa cítiť svieži.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Tadasana 

Späť na obsah

2. Malasaña (Garland Pose) 

O póze: Malasaña alebo Garland Pose je jednoduchý posedenie pozície vo východných krajinách. Ide o jednoduchý squat, pozície Všeobecne sa predpokladá, zatiaľ čo vylučujú na východe. Malasaña je Hatha joga Asano a vyžaduje prázdne brucho do praxe. Držať pózu po dobu 60 sekúnd.

Výhody: Malasaña otvorí vaše boky a ťahá členky. Udržuje svoje bedrové kĺby zdravé a zlepšuje metabolizmus. Póza funguje dobre pre tehotné ženy, pretože sa zvyšuje pohyblivosť bedrového kĺbu.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Malasaña

Späť na obsah

3. Savasana (mŕtvola Pose)

O póze: Savasana alebo Corpse Pose je zvyčajne realizovaná na konci cvičenia jogy. V takomto prípade je potrebné, aby váš žalúdok prázdny. V opačnom prípade Savasana nevyžaduje prázdne brucho. Jedná sa o ashtanga jóga Asano, v ktorom by ste mali odpočívať po dobu 5 - 15 minút.

Výhody: Savasana uvoľňuje celé telo a uvoľňuje napätie. Upokojuje myseľ a pomáha s neurologickými problémami. Póza lieči nespavosť a zlepšuje koncentráciu.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Savasana

Späť na obsah

Medziľahlé Jóga

  1. Garudasana (Eagle Pose)
  2. Utkatasana (predseda Pose)
  3. Dhanurasana (Bow Pose)

1. Garudasana (Eagle Pose)

 O póze: Garudasana alebo Eagle Pose je pomenovaná po Garuda, kráľ vtákov v indickej mytológie. To Vinyasa jóga Asano je stálym póza a funguje najlepšie, keď praktizuje ráno na lačný žalúdok. Držte ho po dobu 15 - 30 sekúnd.

Výhody: Garudasana pomáha vyvažovať telo. Posilňuje vaše svaly na nohách a znižuje ischias a reumatizmu. Póza uvoľní nohy a robí je flexibilnejší.

 Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Garudasana

Späť na obsah

2. Utkatasana (predseda Pose) 

O póze: Utkatasana alebo predseda Pose je ako sedieť na stoličke, s výnimkou, že nie je stoličky. To nie je tak ľahké a jednoduché, ako sedí na skutočnom stoličke. Póza je vinyasa joga Asano. Cvičiť na lačný žalúdok a držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Utkatasana posilňuje dolnú časť chrbta, trupu, a lýtka a ťahá hrudníka. Póza stimuluje srdce a tóny vaše kolenné svaly.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Utkatasana

Späť na obsah

3. Dhanurasana (Bow Pose) 

O póze: Dhanurasana alebo Bow Pose je pomenovaný tak preto, že sa podobá strunový luk. Je to dobrý späť zákruty a funguje skvele, keď ju praktizovať ráno na lačný žalúdok. Dhanurasana je vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu 15 až 30 sekúnd.

Výhody: Dhanurasana vám pomôže prekonať letargiu a schudnúť. Zachádza cukrovku a čistí krv. Póza tiež lieči astmu a vkĺzol disky.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Dhanurasana

Späť na obsah

Rozšírené Jóga

  1. Eka Pada Rajakapotasana (King Pigeon Pose)
  2. Vrschikasana (Scorpion Pose)
  3. Pinch Mayurasana (Peacock Pose)

1. Eka Pada Rajakapotasana 

O póze: Eka Pada Rajakapotasana alebo King Pigeon Pose pripomína postoj holuba. Póza je vinyasa joga Asano. Je to sedí backbend, ktoré môžete cvičiť ráno alebo večer na lačný žalúdok. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Eka Pada Rajakapotasana stimuluje vaše vnútorné orgány a pomáha liečiť močových ciest. Uvoľňuje nežiaduce energiu uloženú vo vašom tele a tiahne ramená a krk.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Eka Pada Rajakapotasana

Späť na obsah

2. Vrschikasana (Scorpion Pose)

O póze: Vrschikasana alebo Scorpion Pose pripomína postoj škorpióna. Póza je Astanga joga Asano a je extrémne náročné vykonať. Cvičiť ráno na lačný žalúdok. Držte ju tak dlho, ako to pôjde.

Výhody: Vrschikasana zlepšuje svoje zameranie. Posilňuje ramená, paže a chrbticu a tóny vaše brušné svaly. Póza tiež zvyšuje vašu vytrvalosť.

 Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Vrschikasana

Späť na obsah

3. Pinch Mayurasana (Peacock Pose) 

O Pose: Podobne ako u krásneho páva, táto Asano pomenoval to tiež vyzerá skvele a je rovnako ťažké predpokladať. Jedná sa o ashtanga jóga Asano. Skoro ráno je najlepší čas na prax Pinch Mayurasana. Držte ho po dobu 1 až 5 minút.

Výhody: pinch Mayurasana zlepšuje pevnosť vašich ramien a hornej časti chrbta. Póza sa tiahne krk a upokojuje svoj mozog a pomáha zmierniť stres a mierne depresie.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Pinch Mayurasana

Späť na obsah

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa jogy ásan.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Čo Asano znamená?

Asan znamená držanie tela.

Aký je ideálne oblečenie cvičiť ásany?

Voľné a pohodlné oblečenie vo svetlých farbách fungujú najlepšie pre praktizovanie ásan.

Veríme, že si teraz pochopili, o rozdelení jogy ásan. Tí tu uvedené divy. Existuje mnoho viac v každej kategórii. Začínajú preskúmavať a snažiť sa prejsť každú fázu dosiahnuť najťažšie úrovne ásan. Ale nezabudnite, že každá Asano je jedinečný, a jeden je menší než druhý. S tým na mysli, začína svojej praxe a žať jeho nespočetné výhody.

load...