Zdravie a wellness

9 jednoduchých tipov na udržanie vysokého krvného tlaku v Control

9 jednoduchých tipov na udržanie vysokého krvného tlaku v Control

Ste trpí vysokým krvným tlakom? Chcete znížiť riziká spojené s týmto ochorením? Potom okrem získanie lekársku pomoc, určite je potrebné dodržiavať diétu určený pre pacientov, ktorí trpia vysokým krvným tlakom. Ako je uvedené v American Heart Association, približne 72 miliónov ľudí nad 20 rokov trpí touto chorobou. Ak je vaším cieľom použiť kontrolu stravy na vysoký krvný tlak, postupujte podľa nasledujúcich jednoduchých krokov k dosiahnutiu svojho cieľa.

Diéta Ak chcete vysoký krvný tlak

1. Jedzte ovocie a zeleninu:

Vám musí obsahovať veľa ovocia a zeleniny vo svojej každodennej strave. Začať jesť 2 až 2 ½ šálky ovocia a zeleniny denne. Patrí listová zelenina, brokolica, čučoriedky a pod vo vašej strave. Draslík pomáha udržiavať krvný tlak v ľudskom tele, takže je nutné konzumovať potraviny bohaté na draslík denne ako vodný melón, pomaranče, banány a zemiaky.

load...

2. Opt U nízkotučné mliečne položky:

Vysoký krvný tlak, neznamená, budete musieť vzdať svojej obľúbenej mliečnych položky, ale musí okamžite prepnúť svoje mliečne výrobky sa bez tuku alebo s nízkym obsahom tuku. Mlieko, jogurt, tvaroh a nízkotučného syra musí byť zahrnuté do svojej každodennej strave.

3. Jedzte potraviny bohaté na proteín:

Je potrebné konzumovať potraviny bohaté na bielkoviny. Musíte konzumovať približne 6 alebo menej oz bielkovín každý deň. Môžete sa rozhodnúť pre kurča namiesto červeného mäsa. Jesť vajcia alebo ryby, každý deň, pretože sú najlepším zdrojom zdravých bielkovín.

4. Jedzte celé zrná:

Aby sa vaše krvný tlak pod kontrolou, jednu vec, budete musieť vzdať sa spracováva jedlo. Namiesto toho je nutné vždy konzumovať celé zrná. Ovos, obilnín, celozrnné pečivo, cestoviny sú dobrou voľbou. Spotrebujú okolo 8 uncí nich denne. Ale skôr, než si kúpiť ľubovoľnú položku, je nutné vždy skontrolovať nutričné ​​označenie pre obsah sodíka v potravinách.

load...

5. Orechy, semená a fazuľa sú dobré pre zdravie:

Fazuľa, cannellini bôby, orechy, prírodné arašidové maslo a iné semená sú niektoré zdravej stravy voľby, ktoré pomôžu udržať vaše srdce zdravé a tiež pomôcť pri znižovaní krvného tlaku. Musíte jesť orechy, semená a zrná aspoň 4 až 6 krát týždenne.

6. Prepnutie na zdravé oleje:

Musíte konzumovať 2 až 3 lyžičky zdravé oleje, ako je olivový olej každý deň. Môžete tiež konzumovať nízkotučné margaríny denne, pretože sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú dobré pre vaše srdce. Tieto margarín nátierky pomôže pri znižovaní krvného tlaku.

7. Limit alkoholu a cukru vo vašej strave:

Je potrebné obmedziť cukor a konzumácia alkoholu, ak chcete zachovať vysoký krvný tlak v šachu. To je preto, že cukor a alkohol majú tendenciu zvyšovať hladinu krvného tlaku. Je tiež nutné eliminovať sýtených nápojov, potravín, ktoré obsahujú nasýtených tukov a trans-tukov. Tieto potravinárske výrobky budú komplikovať chorobu a poškodenie ciev svojho srdca.

8. Udržujte monitor krvného tlaku doma:

Vždy sa môžete kúpiť sledovanie tlaku doma v krvi a udržať prehľad o vašich hladiny krvného tlaku na dennej báze. Ak sa budete držať s týmto diétny plán, budete môcť vidieť rozdiel v úrovniach tlaku počas niekoľkých 14 dní.

9. Posekal hladinu sodíka v strave:

Ak ste trpia vysokým krvným tlakom, potom musíte znížiť príjem sodíka. Sodík nielen pochádza zo soli, ale je tiež prítomný v spracovaných a konzervovaných potravín. Pred nákupom ľubovoľnú položku potravín starostlivo musíte prečítať označenie potravín. Je potrebné obmedziť hladinu sodíka až 1500 mg denne. Skúste a vyhnúť sa jesť chipsy, mrazené morské plody, horčica, kečup a uhorky. Jediný sústo niektorý z nich prinesie asi 1000 mg sodíka s ním! Môžete použiť bylinky vo svojej každodenné varenie, ktoré vám pomôžu znížiť množstvo príjmu sodíka.

Vysoký krvný tlak je nebezpečný súdok strelného prachu čaká na vybuchnúť, ale opatrné zaobchádzanie a rozumnú diétu a životný štýl, môžete vždy udržať ju pod kontrolou. Dúfame, že táto strava pre kontrolu krvného tlaku vám pomôže. Ešte nám zanechajte komentár!

load...