Zdravie a wellness

9 jednoduchých spôsobov, ako používať jablkový jablkový ocot pre liečbu cukrovky

9 jednoduchých spôsobov, ako používať jablkový jablkový ocot pre liečbu cukrovky

Z regálov supermarketov, jablčný ocot (ACV) sa razí svoju cestu do domácností ako účinný prostriedok proti rôznym chorobám. Nielen, že je ACV používa na varenie, ale je tiež používaný ako liek na cukrovku, ktorá sa opiera o vedecký výskum a posudky. Ako používať jablčného octu na cukrovku? Než sa pustíme do toho, poďme sa pozrieť na úžasné výhody, ktoré je obdarený.

Science podporuje výhod jablčného octu, a to je dostačujúce zahrnúť ju do svojho diabetickú diétu!

Výhody jablčný ocot na liečbu cukrovky

Táto forma octu je obohatený o baktérie bojové vlastnosti. To má tiež vysoký obsah minerálov, ako napríklad horčíka, draslíka, fosforu, síry, vápnika, železa, fluóru, a medi. S takými živín môže pomôcť kontrolovať ťažké diabetickej podmienky. Aj v prípadoch, pre-diabetes a diabetes mellitus 2. Typu, môžete sa spoľahnúť na to.

load...

Zvyšuje citlivosť inzulínu

Podľa posledných štúdií, jablčný ocot zníži rezistenciu na inzulín silu tela. To tiež znižuje hladinu cukru v krvi, ak sa vezmú pred spaním. Zlepšuje citlivosť na inzulín o 19% až 34% pre ľudí, ktorí trpia cukrovkou a Prediabetes podmienok, v tomto poradí. K tomu môže dôjsť aj po tom, čo má vysokú sacharidov večere.

Znižuje hladinu glukózy v krvi Level

Jablčný ocot znižuje hladinu glukózy v krvi v tele tým, že reguluje glykemický index (GI). Vysokým GI zvyšuje hladinu cukru v krvi a naopak. Jablčný ocot stabilizuje metabolické procesy v tele znížením GI. Je to vzácny čin dosiahnuté kyselinou octovou, ktorý tvorí jablčného octu. Jablčný ocot spomaľuje proces premeny sacharidov na glukózu namáčanie do hydrogen v tráviacom systéme. Od tej doby, pomalé absorpcie cukrov znižuje hladinu glukózy v krvi u subjektu.

Ako používať jablčného octu na liečbu cukrovky?

Ak očakávate, že jablčný ocot chutí úžasné, potom sa bude zle sklamaní. Chutí to zlé! V skutočnosti, veda hovorí, že by ste mali vždy vyhnúť náročné neriedený ocot. Je vhodné ho riediť vodou a mydlom a využiť svoje výhody proti cukrovke. Si môžete vziať v rôznych formách:

load...
  1. Môžete potlačiť štipľavú chuť jablčného octu s non-kalorickej sladidlo, ako je čistý med.
  1. Pridajte soľ a vodu do jablčného octu pre zlepšenie chuti.
  1. Zmiešajte s vodou a brusnicový džús s jablčným octom. Naliať niekoľko kvapiek limetkovej šťavy smrek jeho chuť.
  1. Môžete ju použiť ako zálievka s extra panenským olivovým olejom. Použite výraznú chuť jablčného octu, aby sa vaše šaláty zdravšie a chutnejšie. Pre lepšiu chuť, môžete pridať ďalšie zložky, ako sú lístky bazalky a sušeného oregano do šalátu.
  1. Použite ju v ľadový čaj spolu s niektorými citrónovou šťavou.
  1. Pridá sa jedna lyžica jablčného octu 1 šálka vody a niekoľko kvapiek stevia, aby zdravý nápoj.
  1. Používajte ju ako tenderizer pre mäso. Tiež môžete marinovať kurča s týmto octu.
  1. Stačí hodiť 2 lyžice jablčného octu s veľkou pohár vody.
  1. Jeho doplnky sú k dispozícii vo forme tabliet; aj keď ich dôveryhodnosť je veľmi diskutabilná. Vo väčšine prípadov sú tieto tablety sú bez akejkoľvek forme octu. Preto čítať etikety a balenie pred nákupom tabliet.

Odporúčané dávkovanie jablčný ocot na liečbu cukrovky

Jablčný ocot ponúka mnoho zdravotných výhod, ale zároveň spotreba cez neho vedie k niektorým vedľajším účinkom. Výhodné dávkovanie jablčného octu môže byť medzi 1 - 2 lyžička a 1 - 2 polievkové lyžice za deň. Nebudete mať žiadne vedľajšie účinky, ak ste si ju v minimálnom množstve. Vždy používať organické, nefiltrované a nepasterizované ocot. Tiež by ste mali mať na pamäti, že kyslý obsah tohto octu môže spáliť sliznicu Vášho tráviaceho traktu. Tak sa vyhnúť náročné neriedený ocot v každom prípade.

Stručne povedané, jablčný ocot je prospešné pre vaše zdravie. Nie je to zázračný liek. Ale v dlhodobom horizonte, sa ukázalo pozitívne signály, a to najmä pre boj s diabetom podmienky. Áno, môžete zahrnúť do svojho jedálnička a vidieť rozdiel v hladiny glukózy v krvi sa domnievať, že vo svojich nápravných vlastnosti.

Vedeli ste o tom hypoglykemickej vlastnosti ACV? Viete o inom prospechu pomocou ACV? Podeľte sa s nami v sekcii komentáre.

load...