Zdravie a wellness

9 Asanas na zlepšenie vašej imunity a flexibility - to všetko trvá 15 minút

9 Asanas na zlepšenie vašej imunity a flexibility - to všetko trvá 15 minút

Nemáme často pocit, že sme sa stali otrokmi našich sedavým životným štýlom? Zadné Zdá sa, že zaokrúhľuje na tušenie, a údy a kĺby cíti zraniteľný. S miernou zmenou v sezóne, tak sme sa rýchlo prepadať chrípky a horúčky, a my sme vždy dvakrát rozmyslí, než chytila ​​sústo na uliciach, pretože sme si istí, že skončí so zlým žalúdkom. Čo všetko to znamenať? Nedostatok flexibility? Nízka imunita?

Čo je flexibilita?

Viete, že vaše končatiny mohli uviaznuť, ak máte sedavý spôsob života. Ste počuli a pravdepodobne povedal si, že musíte pracovať, aby sa stala flexibilné. Ale viete, čo je flexibilný vlastne znamená?

Pružnosť je tiež nazývaný limberness. To sa odkazuje na komplexný rozsah pohybu v individuálnom kĺbu alebo vo všetkých kĺboch. To tiež pridáva dĺžku svalov, ktoré prekračujú kĺby, a to vyvoláva ohýbanie pohyb.

load...

Flexibilita je veľmi dôležité, jednoducho preto, že ak naše končatiny a svaly nepohybujú v ich plnom rozsahu pohybu, ale trochu hrdze a viesť k reťazcu otázok, bolesť je jedným z prvých príznakov.

Čo je imunita?

Imunita je nesmierne dôležité, aby choroby a problémy v šachu. Je to proste schopnosť tela vytvoriť štít proti škodlivým mikroorganizmom, aby sa zabránilo ich vstupu do tela. Imunita pôsobí nielen ako bariéra proti týmto organizmom, ale tiež eliminuje patogény. To má tiež túto vrodenú schopnosť vytvárať patogénne rezistencie špecifické.

Ako sa Jóga Help vštepiť flexibilita a posilnenie imunity?

Jóga, v sanskrte znamená spojiť, alebo sa zamerať. Keď sa človek cvičí jogu pravidelne, niečí fyzické zisky sú pevnosť, odolnosť a pružnosť. Joga ponúka ucelenú ako myseľ a telo fitness. Tento balík obsahuje svalovú aktivitu (ktorá poskytuje flexibilitu), a dovnútra seba, energiu a uvedomenie dychu (ktorá pomáha budovať imunitu).

load...

Joga je liečebný systém je založený na štyroch základných princípoch.

 1. Táto prax je presvedčený, že ľudské telo je celostnej entita a skladá sa zo vzájomne prepojených dimenzií, ktoré nemôžu byť oddelené od seba navzájom. Je tiež presvedčený, že zdravie alebo chorobu z jednej dimenzie priamo ovplyvňuje ďalšie aspekty tiež.
 1. Druhé presvedčenie alebo zásadou je, že všetci ľudia sú jedinečné, a ich potreby sú príliš jedinečné. To musí byť potvrdené, a táto prax musí byť upravené tak, aby vyhovovali niečí potreby.
 1. Tretí princíp hovorí, že joga je self-posilňovať, a študenti sú ich vlastné liečitelia. Jóga zapája študenta v procese hojenia tela a hrá aktívnu úlohu v ich ceste k zdraviu. Uzdravenie skrze jogu prichádza zvnútra, a preto je funkčný zmysel autonómie.
 1. Štvrtý princíp je to, že stav mysle jedinca je rozhodujúci pre proces hojenia. Ak osoba vykonáva s pozitívnym myslenia, hojenie je rýchlejšie v porovnaní s kedy osoba praktiky s negatívnym myslením.

Zmysel a princípy, jogy, aby bolo jasné, že táto metóda funguje ako na pevnosť a odolnosť. To nielen lieči, ale tiež zabraňuje ochorení a porúch a zároveň predlžuje životnosť končatín a svalov.

Jóga pre imunitu a flexibilita - stačí ich 15 minút

Pozrite sa na týchto 9 účinných Jóga pre imunitu boost-up.

 1. Tadasana
 2. Utkatasana
 3. Virabhadrasana II
 4. Vriksasana
 5. Anjaneyasana
 6. Vasisthasana
 7. Setu Bandhasana
 8. Matsyasana
 9. Balasana

1. Tadasana (Mountain Pose)

Hoci tento Asano zdá byť neuveriteľne jednoduché na začiatku, to si vyžaduje veľkú vyrovnanie ju zdokonaliť. Je dôležité, aby si to pravé, pretože to Asano je východiskovým bodom pre mnoho ďalších ásan, ktoré budú nasledovať. Táto póza funguje na všetky svaly, pretože koriguje držanie tela a robí vaše telo flexibilné a bezbolestné, a to najmä ak máte sedavé prácu v kancelárii. Prispôsobí svoju kostru a prináša ho späť do neutrálneho postoja. To Asano tiež pracuje na svojej nervové, tráviace a dýchací systém, uistite sa, že sú regulované a dobre fungovať, a tým posilniť vašu imunitu.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Tadasana

Späť na obsah

2. Utkatasana (predseda Pose)

Tento Asano je tiež nazývaný predseda Pose, a to je ako divoký a mocný ako každý a každá časť vášho tela je zapojený do neho. Trvá to veľa sily a vytrvalosti na vytvorenie imaginárny kreslo so svojím telom. Ako to urobíte, môžete dosiahnuť pocit stability a tiež bojovať proti odpor gravitácie. Ako ste si praxi to Asano pravidelne sa stávate silnejší, pružnejšie a odolnejšie.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Utkatasana

Späť na obsah

3. Virabhadrasana II (bojovník 2 Pose)

Tento Asano je tiež nazývaný Warrior II Pose. To si vyžaduje sústredenie a silu, a ako vaše telo sa snaží to dosiahnuť, sa stáva flexibilné a imúnny. To Asano dáva Nohy dobré pretiahnuť a tiež preťahuje triesla, pľúca, prsia a ramená. Pravidelné cvičenie tohto ásany tiež pomáha zlepšovať výdrž.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: virabhadrasana II

Späť na obsah

4. Vriksasana (Tree Pose)

Vrkshasana alebo strom Pose posilňuje chrbtice, pretože zlepšuje ako držanie tela a rovnováhy. Prevádzkovanie tohto pózu tiež pomáha nervosvalovej koordinácie. Hoci táto Asano je viac vyváženie predstavovať, že zlaďuje telo a pripraví ho na ťažkosti. Nakoniec, s praxou, pružnosť a odolnosť proti rušeniu sa zlepší.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Vrikshasana

Späť na obsah

5. Anjaneyasana

To Asano umožňuje plný rozsah pohybu v spodnej časti tela, pretože poskytuje hamstringy, štvorhlavý sval, a slabinách dobrý úsek. Anjaneyasana tiež otvára hrudníka, srdce a pľúca. Hovorí sa, na výrobu tepla v tele, a preto funguje prekvapivo dobre pre tých, ktorí zisťujú, že je ťažké sa vyrovnať s chladným počasím. Otváranie pľúc vyhodí všetky hlienu, čo pľúc dobre očistiť.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Anjaneyasana

Späť na obsah

6. Vasisthasana (Side Plank Pose)

To Asano dáva na zadné nohy a zápästia dobrý stretch. Pracuje na rozvoji vnútornú silu. Je dôležité správne zladiť svoje telo, keď cvičíte dosky predstavovať. Vaše svaly a orgány dostať stimulovaný a ich fungovanie je zlepšená.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Vasisthasana

Späť na obsah

7. Setu Bandhasana (Bridge Pose)

Setu Bandhasana otvára hrudi srdce, ramená, chrbticu, zadná časť krku a hip flexors. Tiež považovaný za mierne inverzie, v tomto ásany, vaše srdce je umiestnené nad hlavou. Je to preto, dokáže vám všetky výhody inverzii. To poskytuje úľavu od stresu, únave a nespavosti, reguluje krvný tlak, stimuluje a štítnej žľazy. To tiež masáže kolená a ramená, čo omladenie lekára.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Setu Bandhasana

Späť na obsah

8. Matsyasana (ryby predstavujú)

Matsyasana alebo ryby Pose posilňuje chrbát a brucho. To prepožičiava krivku v krku, ktorá je podstatne výhodnejšie štítnej žľazy. Tento Asan korene vás k zemi, ako to zdvihne náladu a omladzuje vás. Tento Asano zrejme vyvoláva pružnosť chrbtice, ale tiež zlepšuje imunitu. Hovorí sa, že ak ste praxi to Asano pravidelne, nikdy nebudete trpieť mozgovú mŕtvicu.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Matsyasana

Späť na obsah

9. Balasana (Child Pose)

Balasana je efektívna póza joga pre zlepšenie imunity. To tóny brušných svalov, čím dôjde k zlepšeniu procesu eliminácie odpadov, rovnako ako postup trávenie. To sa tiahne vaše dolnej časti chrbta a chrbtice, pretože úplne uvoľní vaše telo.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

Už ste niekedy cvičil jogu na odolnosť a pružnosť zlepšenie? Imunita a flexibility nemusí mať priamu súvislosť, ale obaja sú neoddeliteľnou vynikajúce zdravie. Keď cvičíte jogu, oba tieto faktory sú riešené a vylepšované. Či už vašu flexibilitu a odolnosť sú alebo nie sú až ku značke, je to dobrý nápad začať cvičiť jogu dnes. Koniec koncov, prevencia je vždy lepšia ako liečba.

load...