Zdravie a wellness

8 vedľajších účinkov Semeno sena, ktoré by ste si mali byť vedomí

8 vedľajších účinkov Semeno sena, ktoré by ste si mali byť vedomí

Pískavica bola dlho považovaná za jednu z tých malých obrov kulinárskeho sveta. Pestuje prevažne v Ázii a na Strednom východe, senovka grécka je dôležitou zložkou v indickej kuchyni. Pískavica nájde veľký význam v indickej ajurvédskej tradičnej medicíne a je obyčajná súčasť indickej kuchyne. Všeobecne sa používa ako korenie (semená), bylinky (sušené alebo čerstvé listy) a ako zelenina (kel a mikro zeleňou).

Pískavica je vysoko cenený pre svoju chuť a zdravotné výhody, ktoré ju robia náchylnejšie k nadužívaniu a zneužívanie v podobe silných doplnkov a zdravotné toniká, u ktorých boli nepriaznivé dôsledky stojí za diskusiu. Hoci to by bolo nepraktické a úplne vynechať senovka grécka zo svojho jedálnička, pretože jeho prínos pre zdravie, ale odporúča sa čítať ďalej nahliadnuť do nežiaducich vedľajších účinkov senovka, aby ostali informovaní a používať senovka grécka zodpovedne.

Vedľajšie účinky semená senovky:

1. Pretože telo A Moč Zápach:

Paradoxne správne dávkovanie senovka môže spôsobiť telesné a moču zápach podobný tomu z javorového sirupu. Aj keď je to skôr chorobne sladkú vôňu ako zápachu, nie je veľa ľudí by dala prednosť vôňu. Otázkou je, Je to hodný cena, ktorú zaplatí ohľadom na výhody konzumácia správne množstvo senovka? Odpoveď na to v mnohých prípadoch by bola áno, pretože vôňa môže byť jednoducho maskované dobrý dezodorant sprej. To je len pre vašu informáciu v prípade, že ste na senovky doplnkov a premýšľam, prečo sa cítiť ako sladký darček.

load...

2. Loose Návrhy:

Senovka je známe, že spôsobujú voľné pohyby v niektorých matiek a dojčenie detí, a to je zvyčajne odporúča ukončiť spotrebu, zatiaľ čo príznaky pretrvávajú. Uvoľnené pohyby alebo hnačka možno ľahko preniesť z matky na dieťa prostredníctvom prostredníctvom materského mlieka, ktoré by mohli viesť k ťažkej dehydratácie pri dojčení dieťaťa.

3. Hypoglycemia:

Jedným z hlavných senovka vedľajších účinkov je, že môže dôjsť k hypoglykémii v niektorých matiek. Hypoglykémia je lekárskej pomoci, ktorá zahŕňa drasticky znížila hladinu cukru v krvi a preto nedostatočným prívodom glukózy do mozgu a môže vyvolať závažné príznaky, ako sú záchvaty, trvalé poškodenie mozgu a dokonca aj smrť.

4. Maternicové kontrakcie u tehotných žien:

Pískavica je maternicovej stimulant teda prebytok dávkovanie môže spôsobiť nežiaduce kontrakcie maternice, ktoré môžu priniesť na začiatku práce. Senovka má oxytocín, liek, ktorý prináša na sťahy maternice. Aj keď náročná senovka grécka v miernom množstve pri príprave jedál je považované za bezpečné, pričom je ako doplnok v podobe liekov je nevhodný v tehotenstve alebo počas pôrodu bez predchádzajúceho súhlasu registrovaného praktického lekára.

load...

5. Alergické reakcie:

Vzhľadom k tomu, senovka grécka patrí do rovnakého rodu arašidov alebo cíceru, to nie je nezvyčajné, že niektorí ľudia majú alergickú reakciu na senovka grécka. Bežné príznaky sú vyrážka, žihľavka, dýchavičnosť a mdloby. Prerušiť spotrebu senovka, ak sú citlivé na semená senovky alergie.

6. Môže byť nebezpečné pre deti:

Zaujíma vás, aké sú vedľajšie účinky semien senovky pre deti? No, na rozdiel od spôsobuje voľné pohyby, ktoré tam boli hlásené prípady straty vedomia u detí priviedol na pitie senovka čaj. Je vhodné, aby prestali používať senovka doplnkov pre deti a používať len malé množstvo v jedál pripravených pre vaše dieťa.

7. Senovka Vedľajšie účinky For Men:

Muži, ktorý trpí astmou, sa odporúča byť opatrný o spotrebe senovka, pretože tam boli správy o pískavice priťažujúcu dýchanie z tých, ktorí trpia astmou. Ľudia, ktorí trpia štítnej komplikácie by sa mali poradiť registrovaní praktickí lekári o ich spotrebe senovka. Tam boli početné správy senovka spôsobujúce dysfunkcia štítnej žľazy u mužov, ktoré používali senovka doplnky na liečbu prietrže a iné príznaky štítnej žľazy.

8. Senovka Interakcia s liekmi:

Pískavica môžu znižovať hladinu cukru v krvi a v kombinácii s diabetom lieky môžu spôsobiť nebezpečne nízkej hladiny cukru v systéme. Niektoré lieky používané na liečbu diabetu, ktoré sa bežne interagujú s pískavica sú glimepirid, inzulín, glyburid a ďalšie.

Teraz, keď viete, potenciálne vedľajšie účinky semien senovky gréckej, uistite sa, že je konzumovať s mierou a zostať zdravý.

load...