Zdravie a wellness

8 úžasných zdravotných výhod Blackstrap Melasy

8 úžasných zdravotných výhod Blackstrap Melasy

Väčšina z nás by nepočul tohto mena skôr. Ale paradoxne, to prichádza s radom zdravotných výhod. Melasy je vedľajším produktom procesu rafinácie cukrovej trstiny na cukor, a sa mení podľa množstva cukru, spôsob extrakcie, a veku rastliny.

Ak sa vrátime k veci, aké sú výhody melasy? No, prečítajte si tento príspevok, a je známy!

Čo je melasy zavolal rôznych indických jazykov

Áno, vieme, že India je domovom pre veľký počet prirodzene dostupných prostriedkov nápravy. A melasy je jedným z nich. To je to, čo sa nazýva v niekoľkých indických jazykoch:

load...
 • V hindčine - Sheer
 • V tamilčine - Vellappaaku
 • V Malayalam - Karimbin Paavo

Melasy Výhody

 1. Je dobré pre vlasy
 2. Môže prispieť k liečbe anémie
 3. Môže pomôcť pri prevencii zaobchádzaní a rakoviny
 4. Je prospešné pre kožu
 5. Môže byť dobré pre tehotné ženy
 6. Môže zmierniť menštruačné bolesti
 7. Môžu podporovať zdravie kostí
 8. Ponúka Kardiovaskulárne Protection

1. Je dobré pre vlasy

Samozrejme, že ste to, čo vaše vlasy vyzerá, že jo? Aspoň vo väčšine prípadov.

Jedna porcia melasy má asi 14 percent svojho RDI medi, dôležitý minerál, ktorý prispieva k zdravej vlasy. Predĺžená spotreba melasy môže tiež zlepšiť kvalitu vlasov. Výmena cukru vo vašej strave s melasy môže tiež ísť dlhú cestu pri zlepšovaní svoje zdravie vlasov (1).

Melasy môže byť prospešné pri odstraňovaní vlasov strapatenie.

Byť s vysokým obsahom antioxidantov, melasy bojuje voľných radikálov aktivitu, čím sa zníži šedivé vlasy a prevencii vypadávaniu vlasov.

Podľa University of Maryland Medical Center, melasy je dobrým zdrojom vápnika, ktorý môže liečiť vypadávanie vlasov spôsobené hypoparatyreoidizmus (2).

Železo je ďalšie živiny, ktoré má kľúčový význam pre rast vlasov, a v závislosti na Oregon State University, melasy je dobrým zdrojom železa (3).

Späť na obsah

2. Môže pomôcť liečbe anémie

Podľa University of Maryland Medical Center, melasy je veľmi dobrým zdrojom železa, ktoré môžu pomôcť pri liečbe anémie (4).

load...

Podľa správy vydanej American Academy of Pediatrics, melasy je dobrým zdrojom železa, ktoré môžu pomôcť zabrániť anémia z nedostatku železa u dojčiat a malých detí (5).

Melasy, okrem iných vitamíny B, tiež obsahuje folát - z ktorých všetky podporujú tvorbu červených krviniek. To môže tiež liečbe anémie.

Späť na obsah

3. Môže pomáhajú pri prevencii zaobchádzaní a rakoviny

Podľa americkej štúdie bolo zistené, melasy, že sú účinné pri liečbe ochorení, ako je rakovina (6). Je bohaté na minerály, ako je železo, zinok, horčík, draslík a ďalších B komplex vitamínov, že nedostatky, ktoré môžu predstavovať vážne riziko rakoviny.

V ďalšej americkej štúdii bolo zistené, melasy, že majú vyššiu úroveň antioxidantov, ktoré by mohli byť prospešné pri liečbe rakoviny (7).

Podľa správy vydanej Harvard Medical School, príjem vápnika je spojené s nižším rizikom rakoviny hrubého čreva. Melasy, že je dobrým zdrojom vápnika, môže hrať úlohu v tomto smere (8).

Pozor

Hoci dôkaz nie je jasné, predbežné výskumy naznačujú, že by mohlo byť spojenie medzi železom a rakoviny (najmä rakoviny prsníka). Z toho dôvodu náročnej melasy (to je dobrým zdrojom železa) s ohľadom na rakovinu je nutné považovať len po konzultácii so svojím lekárom (9).

Späť na obsah

4. Je prospešné pre kožu

Melasy je zistené, že obsahuje kyselinu mliečnu, ktoré môžu hrať úlohu prírodnú liečbu akné. Spotreba melasy tiež urýchlilo hojenie rán čas - to nakoniec pomôže vaša koža bude svieža a jasné.

Podľa University of Illinois, nedostatok železa spôsobiť, že koža, aby sa stal bledý a poškodzuje jej zdravie - niečo, čo sa dá zabrániť tým, že zahŕňa melasy v strave (10).

Melasy môže tiež pôsobiť ako nádherný zmäkčuje kožu (11).

Späť na obsah

5. Môže byť dobré pre tehotné ženy

Len dve lyžice melasy obsahujú asi 13,2 percent nášho RDA železa, ktorý je vyžadovaný naše telo prenášať kyslík do krviniek. To by bolo veľkým prínosom pre tehotné ženy. Tiež, ak máte nízku hladinu železa v priebehu tehotenstva, riskujete predčasný pôrod, alebo Vaše dieťa by mohlo mať podváhu pri pôrode.

Podľa Harvard School of Public Health, denný príjem železa znižuje riziko nízkej pôrodnej hmotnosti (12). Ďalší výskum vrhá svetlo na to, aké dôležité je železo pre tehotné ženy, pretože živiny sú dodávané do rastúceho plodu a placenty a je tiež prospešné pri zvyšovaní materskej červených krviniek (13).

Vápnik je tiež ďalšie dôležité živiny potrebné pre tehotné ženy, a tu je, keď melasy môže byť prospešné, pretože je bohatá na vápnik (14), (15).

Späť na obsah

6. Môže zmierniť menštruačné bolesti

Melasy má určité živiny, ktoré môžu pomôcť znížiť svalové kŕče. Medzi ne patrí železo, vápnik, horčík, draslík, mangán a vitamín B6. Vzhľadom k tomu, maternica je sval, tieto živiny môžu pomôcť znížiť menštruačné kŕče.

Vzhľadom k tomu, melasy, ako už bolo povedané, je bohatá na železo, ale tiež pomáha ženám doplniť svoje hladinu železa, ktorá by inak ísť dole kvôli strate krvi.

Späť na obsah

7. Môže podporovať zdravé kosti

S melasy, získate pomerne málo živín potrebných udržiavať kosti zdravé a silné. Tieto živiny zahŕňajú vápnik, železo, draslík, mangán a horčík. Udržiavaním odporúčanú dennú kvótu týchto minerálov, môžete znížiť riziko vzniku osteoporózy rovnako ako iné ochorenia kostí.

Podľa Spojených štátov ministerstvo poľnohospodárstva, melasy je dobrým zdrojom medi, ktoré môžu byť prospešné pre kosti (16).

Späť na obsah

8. Poskytuje ochranu Kardiovaskulárne

Mnohé z týchto vitamínov a minerálnych látok, ktoré melasy obsahuje sú povinní udržiavať zdravé srdce a znížiť riziko mŕtvice, infarkty a kardiovaskulárnych ochorení. Tieto srdce chrániaci živiny zahŕňajú vitamín B6, vápnik, horčík, draslík, a mangán. Dohromady, majú schopnosť bojovať oxidačnému stresu, liečbu krvných zrazenín, znižujú krvný tlak a zabrániť zápal kardiovaskulárneho systému.

Ako už bolo povedané, melasy je bohaté na meď, ktoré bolo zistené, že prispievajú k zdravej srdca (17).

Späť na obsah

AKO SA melasy

Ak chcete mať melasy ako doplnok, je najlepším spôsobom, ako to docieliť, je zmiešaním jednu až dve polievkové lyžice v šálke horúcej vody. Až sa voda ochladí, môžete piť ho pomocou slamy. Slama zabráni blackstrap z poškodenia zubov. Mali by ste piť tento doplnok ako prvá vec každé ráno, pretože to je, keď vaše telo potrebuje energiu najviac. Existujú ľudia, ktorí pijú túto zmes trikrát denne ako liek na ťažko zlých hygienických podmienok.

Môžete zahrnúť melasy v celej rade potravín ako sladidlo. Môžete ho použiť ako náhrada za cukor v čaji, a to aj v horúcich obilnín. Ide to každý dobre s vafle a palacinky. Môžete ju použiť ako glazúra, a dokonca pridať ho do dezertov!

Zachovanie alebo obnovenie svoje zdravie pomocou prírodných Whole Foods bude potrebovať trvalý príjem v priebehu času. Avšak, zistíte, že snaha stojí za to, ako ušetriť peniaze tým, že nákup liekov a doplnkov a získať početné trvalé zdravotné výhody, bez toho aby sa museli starať o akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Teraz, keď viete všetko o zdravotných prínosoch melasy, čo ešte čakáte? Choďte do toho a začať ho začleniť do svojho jedálnička.

Tiež, povedz nám, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...