Zdravie a wellness

8 úžasných zdravotných výhod Black Sapote

8 úžasných zdravotných výhod Black Sapote

Ste nepoddajný milovník čokolády, ktorí jednoducho nemôžu zostať preč od jeho sladkosti? No, máme zdravú alternatívu pre vás, že chutí rovnako vynikajúce! Zmätený? Nebuďte. Black Sapo, nazývaný tiež čokoládový puding ovocie, je tropický podobné paradajkám bobuľového ovocia. A toto ovocie má rad výhod!

Black Sapo - lahodnú nápoje:

Dužina čierneho Sapo buď surova, alebo vo väčšine prípadov zmiešané s mliekom alebo džúsy. Plodom je obľúbeným doplnkom niekoľkých smoothie recepty, takže je ideálny zdravé dezert voľbou pre milovníkov čokolády. Môžete sa tešiť na chuť bez pridaných kalórií, váženie vám nadol.

Navyše, čierny Sapo sa tiež používa pri príprave zmrzliny a likérov. Okrem zábavu uhla k nej, čierny Sapo, ako už bolo uvedené, ponúka mnoho zdravotných výhod.

load...

Vzhľadom k tomu, tu sú nádherné čierne Sapo zdravotné výhody pre vás prezrieť! Pokračuj v čítaní!

1. Vaša denná dávka vitamínu C:

Black Sapo je vaša najjednoduchšia možnosť nabrať väčšiu rýchlosť v vitamínu C v prípade, že nie ste veľký fanúšik citrusových plodov. 100gm obeť ovocie sa bude starať o takmer 25% odporúčanej dennej dávky vitamínu C, ktorý obsahuje asi 20 mg ňom (1).

Teraz, keď vieme, vitamín C hrá veľmi dôležitú úlohu pri budovaní imunitného systému nášho tela. To zvyšuje našu odolnosť voči veľkému množstvo baktérií a vírusov okolo nás. Vitamín C je prírodný antioxidant nášho tela, bojuje proti poškodením voľnými radikálmi, teda nás chráni proti artritíde, srdcových chorôb a rakoviny.

load...

2. Obsahuje vitamín rovnako:

Black Sapo má dobré množstvo vitamínu A. Získanie vitamín A priamo z potravy je zdravé cvičenie, odborníci varujú, že vitamínové doplnky by mohli urobiť viac škody ako úžitku (2). Black Sapo vám ponúka 410 IU vitamínu na 100gm slúžiace.

Vitamín A tiež pomáha budovať obranyschopnosť organizmu. To tiež zohráva dôležitú úlohu pri zachovaní dobrého zraku navyše k podpore rastu buniek.

3. Draslík:

Vďaka prítomnosti asi 350 mg draslíka, čierna Sapo možno považovať za veľmi dobrým zdrojom draslíka. Ako základné makro minerálne, ľudia potrebujú viac ako 100 mg draslíka každý deň. Buduje svaly, riadia elektrickú aktivitu srdca a udržuje rovnováhu tekutín a elektrolytov. Draslík je zásadný pre normálne fungovanie buniek, čo je dôvod, prečo nedostatok tohto minerálu môže spôsobiť krvný tlak, problémy s obličkami, strata svalovej hmoty a ďalších súvisiacich podmienok.

4. Vápnik:

Black Sapo obsahuje značné množstvo vápnika pri teplote asi 22 mg za 100gm. Aj keď všetci vieme, že vápnik je nevyhnutné na vytvorenie kosti, tam sú početné ďalšie výhody tohto makro minerálu. Vedeli ste, že vaše nervy a srdcové svaly tiež vyžadujú vápnik dobre fungovať? Okrem posilnenie kostí a zubov, vápnik pomáha udržiavať svalové kontrakcie a krvnú zrážanlivosť (3).

5. Fosfor:

Podobne ako draslík a vápnik, fosfor je ďalší makronutrient v ľudskom tele. Je prítomný v obdobných množstvách v čiernej Sapo ako vápnika. Naše telo potrebuje minerál v dostatočnom množstve a je súčasťou tvorby proteínov, bunkovej opravy, zlepšenie trávenia, tvorbu zdravé kosti a hormonálnu rovnováhu. To je druhým najdôležitejším faktorom, ktorý stavia zdravie kostí po vápniku.

6. Železo:

Black Sapo ponúka železa v stopovom množstve, ale je stále ešte stojí za zmienku. Ovocie je koniec koncov plná takú škálu vitamínov a minerálov, prečo vynechať železa? Ako dôležitý prvok krvi, železo je súčasťou červených krviniek a výroby hemoglobínu. Červené krvinky, za pomoci hemoglobínu, prenáša kyslík do buniek po celom tele. V dôsledku toho je menej železa znamená menej energie a vyššie frekvencie únavy.

7. Pomôcky pri trávení:

Kašovitý charakter čierne Sapo ovocie je dobré pre zažívacie procesy. Keď surova, je zdrojom vlákniny. Tí, ktorí trpia zápchou to mohol považovať za chutnú alternatívu k ostatným preháňadlá.

8. Instant Energy:

Áno, čierna Sapo tiež umožňuje okamžité dávku energie. Je to tak sladké a plné energie. Kto potrebuje energetické nápoje, keď môžete mať čiernu Sapo koktail na báze? 100gm porciu ovocia ponúka asi 80 kalórií, a to predovšetkým preto, že má vysoký obsah sacharidov.

Či už budete jesť alebo piť, čierna Sapo je jedným ovocie môžete pridať do svojho nákupného zoznamu potravín bez viny. Keď vezmete do úvahy jej čokoládovú chuť, rozhodnutie je len jednoduchšie.

Myslíte si, že tento príspevok sa vám pomohol? Prosím, dajte nám vedieť v sekcii Komentáre nižšie.

load...