Zdravie a wellness

8 úžasných zdravotných výhod Black Rice

8 úžasných zdravotných výhod Black Rice

Už ste sa do svojej mysle, aby povedať nie na ryžu pre zdravej životosprávy? Ako sa o prechode na čierne ryže zdravšie voľba? Áno, Čierna ryža je oslavovaný ako nový, superfood '. Zmätený? Prečítajte si príspevok a zistiť pôsobivé zdravotné prínosy čiernej ryže.

Zakázané Rice:

Čierna ryža je tiež nazývaný zakázané ryža, ale to by vám nezabránilo jej to. Ryža má svoju históriu zakorenený v starovekej Číne, kde sa čínsky cisár alebo kráľovská rodina bola len dovolené jesť, pretože to bolo vzácne, chutné a výživné. Tak, to stalo, zakázané ', ktoré majú byť spotrebované masy. Nie príliš časté, čierna ryža zostáva vzácne, napriek tomu jeden z najzdravších druhov potravín. Možno sa pýtate, prečo?

Odroda je powerhouse vitamínov a minerálov. Výživná hodnota čiernej ryža je lepší ako jeho bielych a hnedých príbuznými, ktorí sa zdržiavajú v súčasnej dobe na trhu. Celozrnná ryža čierna zachováva všetky svoje pôvodné prirodzené vlastnosti, lebo neprechádza procesom leštenie. To je tiež hustejšia v porovnaní s bielou ryžu, čo je ťažšie variť.

load...

Prečítajte si o to zistiť, rôzne výživové vlastnosti a zdravotné výhody konzumácia čierne ryže.

1. Vysoký obsah antioxidantov:

Čierna ryža je dobrým zdrojom antioxidantov, najmä antokyanové, odvodený z jeho vonkajšieho otrúb trupu. Že obsahuje jednu z najvyšších úrovní tohto antioxidantu v porovnaní s iných odrôd ryže (1). Antioxidačné profil je podobný farebných antioxidanty bohaté plody, ako sú čučoriedky, brusnice, a malín.

Antokyán zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi v tele a chránia pred rôznymi ochoreniami, ako sú srdcové ochorenia, zápalov a rakoviny (2).

2. Pomáha pečeň pri detoxikácii:

To je opäť v dôsledku prítomnosti vysokej antioxidantu v ryži. Odroda prichádza vyzbrojený phytonutrients, ktoré významne znižujú oxidačný stres v tele. Vzhľadom k tomu, telo bojuje, aby odstránenie toxínov, ryža prispieva k oprave a zlepšenie funkcie každej tkaniva. Pečeň je jedným z dôležitých detoxifiers v našom tele, a preto vyžaduje toľko pomoci, ako je to možné (3). Čierna ryža má schopnosť pomáhať pečeň odstrániť nežiaduce látky prostredníctvom antioxidačné aktivity.

load...

3. Bráni Ateroskleróza:

Čierna ryža má silný vplyv na zdravie srdca. Všetky živiny, uchovávané v tomto odrody pomôcť v prevencii vysokého krvného tlaku a tvorby plaku v centre (4).

Ateroskleróza, zastúpená tvrdnutie cievnej steny, je kardiovaskulárne ochorenie, ktoré postihuje mnoho. Konzumácia čierne ryža sa hovorí, že zníženie počtu úmrtí podstatne z týchto príčin. Ryža tiež zlepšuje srdcovú výsledky znížením hladiny LDL cholesterolu a celkového cholesterolu.

4. Vláknina:

Vzhľadom k tomu, nespracované čierna ryža je jeden s otrúb (vonkajšia vrstva), pridá nerozpustný hromadne na jedlo. To znamená, že jedlo, ktoré jete, budete sa cítiť plnšie. Pomáha riešiť problémy, ako je hnačka a syndróm dráždivého čreva. 100gm porcia obsahuje 5gm vlákniny, ktorá vám umožní mať takmer 10% odporúčanej dennej príjem. Toto percento je najvyššia medzi svojimi rovesníkmi.

5. Ochrana proti Diabetes:

Vzhľadom na vysoký obsah vlákniny, čierna ryža trvá dlhšie stráviteľné. To má ochranný účinok na tráviaci systém pri udržiavaní hladiny cukru v krvi konštantné. Jesť hnedá ryža v strave vám tiež pomáha pri prevencii cukrovky, pretože jeho nízky obsah cukru.

6. Ochrana proti obezite:

Tí, jesť hnedá ryža na chudnutie môžete prepnúť do čiernej odrody pre lepšie výsledky, pretože to jednoducho cítite plný, pričom je zaistená obsahu nízkokalorickou. Okrem toho, že pomáha kontrolovať príjem kalórií, a preto chráni proti obezite v dlhodobom horizonte. 100 gramov varenej čierne ryže obsahuje len 300 kalórií (5). To tiež obsahuje dostatok sacharidov, aby vám palivo pre zvyšok dňa.

7. Minerály:

Čierna ryža má vysoký obsah železa v 3.5G za 100gm porciu. Má tiež dobrú percenta mangánu, horčíka, fosforu a selénu. Mangán je nevyhnutný minerálne, ktoré telo potrebuje vykonať mnoho funkcií. Minerály, ako je horčík a fosfor sú tiež súčasťou radu procesov vo zdravé fungovanie ľudského tela.

8. Viac Proteín:

Konzumácia čiernej ryža ponúka viac bielkovín v porovnaní s inými odrodami. Obsahuje 8.5gms bielkovín v 100gms porciu, zatiaľ čo hnedá a červená ryža obsahuje 8gms a 7gms proteínu v rovnakej výške. Leštená biela ryža obsahuje iba 6.8gms bielkovín.

Dlho predtým, než my, starí čínski cisári poznal zdravotné výhody, zakázaného ryža '. Teraz, keď ste príliš poznať nutričné ​​hodnoty tejto ryža môže ponúknuť, patrí čierne ryža vo vašej strave. Myslíte si, že po vás pomohol? Prosím, dajte nám vedieť v sekcii Komentáre nižšie.

load...