Zdravie a wellness

8 úžasných výhod Petitgrain esenciálneho oleja

8 úžasných výhod Petitgrain esenciálneho oleja

Vedeli ste, že esenciálny olej z pomarančových listov by mohli pomôcť urovnať žalúdkom? Vedeli ste o úžasné zdravotné výhody petitgrain esenciálneho oleja? Ak vás zaujíma, čo petitgrain esenciálneho oleja je predovšetkým o, alebo aké sú jeho zdravotné výhody patrí, mali by ste zvážiť prečítaní tohto príspevku.

Čo je petitgrain Esenciálny olej?

Extrahovaný z listov a vetvičiek do horkého pomarančovníka, petitgrain silice oddestiluje s vodnou parou (1). Má drevité oranžovej vôňu a je bežnou súčasťou mnohých parfumov. Olej sa môže pochváliť celý rad priaznivých účinkov na zdravie.

Nasledujú úžasné zdravotné prínosy petitgrain esenciálneho oleja.

1. Antiseptický:

Petitgrain éterický olej je účinný antiseptický. Baktérie, Staphylococcus aureus, vedie k sepse, čo je infekcia, ktorá môže mať vplyv na akúkoľvek vnútorné alebo vonkajšie rany v tele. Ako rany sú viac náchylné k infekcii, sepsa môže mať vplyv na tieto prvé rany. Petitgrain esenciálny olej môže pomôcť prekonať tieto príznaky a zabiť baktérie infekcie vyvolávajúce (2).

load...

2. Antidepresívny:

Petitgrain silica je efektívna antidepresívum. Jeho ukľudňujúce arómu a upokojujúci účinok pomôže prekonať depresie a uvoľniť svoje telo. Takže až sa nabudúce budete cítiť skľúčený, pár kvapiek esenciálneho oleja petitgrain vám pomôže stať pozitívny (3).

3. Proti kŕčom:

Niekedy môžeme trpieť vytrvalé kašeľ, kŕče, dopravné zápchy, črevné kŕče a kŕče. Tieto podmienky sú väčšinou kŕčovitý (spôsobené kŕče) v prírode. Kŕče sú mimovoľné kontrakcie vo svaloch, tkanív a nervov, ktoré môžu byť prehnané a mimoriadne nepríjemné.

Kŕče tiež vplyv na vaše dýchacie cesty a pľúca a môže vyvolať dýchacie ťažkosti a ochorenia dýchacích ciest. Petitgrain éterický olej je skvelý proti kŕčom a môže pomôcť zmierniť tieto príznaky a udrží vás v zložení (4).

load...

4. Dezodorant:

Petitgrain má príjemne upokojujúcu vôňu, ktorá je kvetinový, ale účinné a pokrýva väčšinu stopy telesného pachu. Petitgrain pomáha rast obrubníky baktérií v niektorých častiach tela, ktoré sú horúce, na ktoré sa vzťahuje, alebo majú tendenciu byť spotený. Niekoľko kvapiek oleja petitgrain vám môže pomôcť prekonať telesný pach a prevenciu kožných infekcií, ktoré vedú k rastu baktérií (5).

5. Nervina:

Petitgrain silica je silný Nervina alebo nervové tonikum. Upokojujúce a uvoľňujúce vlastnosti tohto oleja vám pomôže prekonať pocity hnevu, úzkosti, skľúčenosti, strachu a šoku. Petitgrain silice upokojuje nervózny utrpenie, epileptické záchvaty, kŕče a epileptické záchvaty. Olej pomáha zvýšiť svoj nervový systém zdravotnej starostlivosti, a je dobré pre centrálny nervový systém (6).

6. Upokojujúce:

Petitgrain silica je dobrý sedatívum, a to pomáha upokojiť vám nadol a lieči nespavosť. Táto vlastnosť tiež umožňuje petitgrain dobré pre liečbu náhle hnev, podráždenie, utrpenie, úzkosť, stres a zápaly. Môžete použiť tento olej na liečbu abnormálne búšenie srdca, hypertenzia a nespavosti (7).

7. Kožné Výhody:

Okrem výhod uvádzame vyššie, petitgrain éterický olej je dobré pre vašu pokožku. To pomáha udržiavať rovnováhu oleja vlhkosti vašej pokožky a znižuje stopy akné, pupienky, abnormálne potenie, a suché a popraskané kože (8).

8. Antiemetikum:

Existuje mnoho zdravotných výhod petitgrain esenciálneho oleja, a jeden z nich je, že pomáha obmedziť vaše nevoľnosť a eliminuje svoju túžbu zvracať. To je preto, že je účinným antiemetikum.

Zmesou:

Bergamot, levanduľa, palma rosa, ružové drevo, santalové drevo a pelargónie sú vynikajúce doplnenie petitgrain esenciálny olej a tvoria jemné zmesi.

Tak, to sú niektoré z populárnych petitgrain podstatných výhod ropy. Viete o všetkých ďalších zdravotných výhod tohto oleja? Už ste niekedy predtým používali? Aká bola vaša skúsenosť? Povedz nám, komentovanie nižšie. Naši čitatelia by rád počul vaše názory.

load...