Zdravie a wellness

8 úžasných výhod Gotu Kola pre vlasy a zdravie pokožky

8 úžasných výhod Gotu Kola pre vlasy a zdravie pokožky

Gotu Kola je veľmi malý bylina, špeciálne do Indie. Tento konkrétny rastlina rastie v močaristých oblastiach a tiež v blízkosti prírodnej vody. Táto bylina sa môžu jesť ako zelenina každý deň, a to môže byť tiež použitý ako bylinné lieky. Existuje mnoho zdravotných výhod jesť Gotu Kola. Niektoré z týchto výhod, ktoré boli potvrdené vedci a iní sú stále otvorené na diskusiu! Nižšie sú uvedené niektoré z kože a vlasov výhod spojených s týmto bylina.

Zdravie Výhody Gotu Kola:

1. Lieči bakteriálnych a vírusových infekcií:

Táto bylina sa používa pre liečenie bežného nachladnutia, infekcie močových ciest, chrípka, pásový opar, tuberkulóza, lepra, H1N1 (prasacej chrípky), úplavica, cholera atď Gotu Kola môžu byť použité pre liečenie všetkých druhov bakteriálnych, vírusových a parazitárna infekcia u ľudí.

2. Zbaví únavy:

Táto bylina sa používa aj na liečbu únavy. Na jesť tento zázrak bylina, to vám ponúka osviežujúci energiu, ktorá sa bude liečiť svoju slabosť.

load...

3. Zlepšuje pamäť:

Gotu Kola tiež pomáha pri zlepšovaní pamäti a inteligencie, liečbe Alzheimerovej choroby, depresie a úzkosti atď

Kožné Výhody Gotu Kola:

4. Lieči rany a popáleniny:

Vedecky táto bylina je známa ako Centella Asiatica. Má antibakteriálne, protivírusové a protizápalové tendencie. Preto sa táto bylina možno ľahko použiť na liečbu kožných popálenín, lupienky, dermatitída atď. Táto bylina môže ľahko vyliečiť strih, zranenia a popáleniny na koži, pretože má vlastnosti, ktoré zvyšujú prekrvenie postihnutej oblasti a tým, zvyšuje antioxidačné hladiny tam. Nárast antioxidačným úrovni podporuje produkciu fibroblastov. Fibroblasty pomáhajú pri syntéze kolagénu, a tým pomôcť pri zmierňovaní na strie a jazvy, ktoré sa objavujú na koži.

5. Ideálne pre starnúcu pleť:

Gotu Kola tiež pôsobí ako toner pre kožu. To tóny a napína pokožku, ak použijete bylinu lokálne. To je dôvod, prečo je Gotu Kola nájdený vo väčšine anti-starnutie a spevnenie pokožky krémy týchto dňoch. Vzhľadom k tomu, bylina môže podporovať tvorbu kolagénu v ľudskom tele, môže to určite pomôže pri zlepšovaní stavu starnúcej kože, vrások a jemných liniek. Pokles produkcie kolagénu vedie k jemné linky, starnutie a vrásky. Schopnosť Gotu Kola k plnej dodávky kolagénu v ľudskom tele, je hlavnou zložkou vo väčšine vzorcov anti-aging robí.

load...

6. Celulitídu:

Gotu Kola bylina je tiež klasický prísada pri boji s celulitídou na koži. Celulitída často spôsobuje hrudkovitého, jamky a škaredý vzhľad - rovnako ako pomarančovej kôry! Medzi problémové okruhy celulitídy sú ramená, stehná a zadok. Gotu Kola pôsobí ako diuretikum zvýšením prietoku krvi v tejto oblasti a znižuje možnú zápalu.

 [Čítajte: Výhody prasličky]

Vlasy Výhody Gotu Kola:

Strata 7. Prospešné pre vlasy:

Gotu Kola je tiež veľmi známy pre liečbu vypadávanie vlasov. Táto bylina tiež pôsobí ako platforma pre vlasy re-rast. Vypadávanie vlasov sa stane, keď vlasové folikuly stať slabý kvôli podvýžive. Táto bylina hrá veľmi dôležitú úlohu v posilňovaní vlasových folikulov a vyživuje pokožku hlavy. Posilňuje krvné cievy v tejto oblasti a umožňuje malé vlasové folikuly expandovať.

8. Zlepšuje prekrvenie vlasovú pokožku:

Obeh krvi sa stáva lepšie, pretože krvné cievy relax, vzhľadom k tejto byliny. Tým sa priestor pre vstup kyslíka a ďalších dôležitých živín v pokožke hlavy. Na konci, to všetko je k dispozícii tu uvedené, že Gotu Kola hrá dôležitú úlohu v vyživuje pokožku hlavy, zabraňuje vypadávaniu vlasov a na podporu rastu vlasov re-. To nám poskytne silné, lesklé a krásne vlasy.

Jediná drobná problém je, že účinnosť Gotu Kola ako liečba pre vlasy a vlasovú pokožku ešte nebola overená vedci.

Nutričná hodnota Gotu Kola:

Živina Hodnota v percentách
Asiatikozid 40%
Kyselina asiatická 29- 30%
Kyselina madecasová 29-30%
Madecasozid 1-2%
Vápnik 170 mg
Draslík 414 mg
Fosfor 30 mg
Beta-karotén 6,58 mg
Kyselina askorbová 2.1 4 mg
Tiamín 0,15 mg
Niacín 1,2 mg
Riboflavín 0,14 mg

To môže byť ľahko povedať, že Gotu Kola ako bylina je rozhodne výživné, aj keď existujú určité prvky, ktoré zostávajú sporné. Je to bylina, ktorá môže byť zahrnutá v potrave. Jeden môže tiež vyskúšať ako liečivá bylina pre liečbu kožných a vlasy súvisiace problémy.

load...