Zdravie a wellness

8 úžasných výhod a využitia zelených banánov

8 úžasných výhod a využitia zelených banánov

Zelený banán dobré pre vás? S vymysleného mená znejúcim, dalo by sa očakávať, že zelené banány, aby bolo niečo exotického. Ale zelené banány sú len pravidelné banány. Ale nie prepustiť, pretože majú rad priaznivých účinkov na zdravie.

Na rozdiel od žltých banánov, môžete jesť zelené banány až potom, čo boli spracované - buď varené alebo vyprážané. Existuje veľa chutné a chutné recepty zelených banánov. Vyprážané banány majú kalórií, samozrejme, vzhľadom k vyprážanie. Takže je lepšie je variť. Môžu byť použité na výrobu omáčky a kari. Slávne banánové čipsy Kerala sú vyrobené zo surových banánov. Ako sa pripraví za použitia kokosový olej, pridá sa k zdravotnej faktor.

Zelené banánu Výhody - Top 8:

Takže aké sú výhody, pýtate sa? Tu sú:

1. Vysoká Obsah vlákniny:

Zelené banány sú plné vlákniny. Všetci vieme, že vlákna sú dôležité pre správnu funkciu tráviaceho traktu a pohyb čriev. Jedna šálka varených zelených banánov obsahuje 3,6 g vlákien. Konzumácia adekvátnych množstvo vlákniny tiež znamená, že sú menej náchylné k diabetu.

load...

2. Rezistentný škrob:

Rezistentný škrob je škrob, ktorý sa nevstrebáva do tenkého čreva, skôr je prenesená na väčšie čreva. Výskum, vykonaný Janine Higgins z University of Colorado Health Sciences Center, naznačujú, že príjem odpor škrob je spojené s niekoľkými zmenami v metabolizme, ktoré môžu ponúknuť pozitívny prínos pre zdravie. Zdravotné výhody patrí:

Znížené ukladanie tuku Zlepšenie citlivosti na inzulín v celom tele zníženie koncentrácií cholesterolu v plazme a triglyceridov Zníženie glykemických a insulinemic reakcií

3. Vysoká Draslík:

Zelené banány majú vysoký obsah draslíka. Šálka ​​varených zelených banánov obsahuje 531 mg draslíka. Naše telo potrebuje draslík pre pohyb svalov, správnu funkciu nervov, a čistenie krvi obličkami.

load...

4. Lepšie vstrebávanie živín:

Živiny v zelenej banány možno získať v lepšom spôsobom pravidelná konzumácia tohto ovocia.

5. Probiotických baktérií:

Zelené banány slúžiť ako ideálne potrava pre, dobrých a priateľských 'baktérií. Tieto baktérie, ktoré žijú vo vašich črevách, konzumujú zelené banány a pomáhajú dosiahnuť zdravšieho žalúdok a tráviaci trakt.

6. Zdrojom vitamínov:

Zelené banány sú bohatým zdrojom rôznych vitamínov, ako je vitamín B6, vitamín C a ďalšie. Tieto vitamíny sú veľmi dôležité pre udržanie zdravého tela.

7. Hnačka Liečba:

Zelené banány zabrániť, ako aj liečbe hnačky. Uvaríme v dostatočnom predstihu pred náročné. Hnačka je spôsobená baktericídne, vírusové alebo parazitárne infekcie. Príznaky hnačky zahrňujú bolesti hlavy, nevoľnosť, únava, kŕče v bruchu, atď zelených banánov pomáha riešiť tieto príznaky.

8. Diabetická diéta:

Ľudia, ktorí trpia diabetom 2. Typu je možné použiť zelené banány v ich strave ako zelený banán obsahuje malé množstvo cukru. Všetci vieme, ako citlivé strava diabetika je. Môžete zahrnúť zelené banány v prevarenej forme pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Zelené banány, ako ich žlté náprotivok, sú zásobárňou zdravotných výhod. Si môžete pripraviť celý rad receptov používať tieto banány. Mnohí ľudia sa obávajú o vkusu, ale s tak veľa receptov z čoho vyberať, som si istý, môžete vybičovať niečo, čo bude prijateľnejšie pre svoju rodinu! A keď už nič iné funguje, tam sú vždy dobré staré Kerala banánové čipsy!

Takže, je zelená banán časť svojho jedálnička? Vedeli ste, že o tieto dávky? Viete o všetkých viac zelených banánov dávky? Aké sú vaše spôsoby, vrátane zelené banány vo vašej strave na chutnú cestou? Nechajte svoje názory v sekcii Komentáre nižšie.

load...