Zdravie a wellness

8 úžasných prínosov pre zdravie fazule Adzuki

8 úžasných prínosov pre zdravie fazule Adzuki

Počuli ste niekedy o adzuki fazuľa skôr? Viete, že prídu s celou radou zdravotných výhod? Preslávené po celej Ázii pre širokú škálu výhod, ktoré ponúkajú, adzuki fazuľa sú plné bielkovín, vlákniny a kyseliny listovej.

Chceli by ste sa dozvedieť viac o adzuki fazule a ich výhody? Pokračuj v čítaní!

Aké sú adzuki fazuľa?

Fazuľa adzuki sú domáci v oblasti východnej Ázii a Himaláje. Oni sú obyčajne jeden v krajinách, ako je Kórea, Japonsko, Čína a ďalšie ázijské krajiny. Tieto adzuki fazuľa prichádzajú v farbách, ako je červená, čierna a biela, a sú pestované ročne. Fazuľa sú varené, drvené a používa na výrobu rôznych druhov sladkostí a dezertov. Ľudia radi, že tieto fazuľa sú len pikantné, ale v skutočnosti, oni sú vlastne pre reguláciu zdravie veľmi dôležité.

load...

Pri tej poznámke, poďme sa rýchlo pozrieť na zdravotných prínosoch adzuki fazule.

1. Chudnutie Booster:

Fazuľa adzuki sú potrebné pre zvýšenie chudnutie. Pomáhajú udržiavať zdravý životný štýl. To znamená, že sú kaloricky veľmi nízka a môže zaplniť žalúdok, čím budete jesť menej a nakoniec pomôže stratiť viac telesného tuku v priebehu času. Jedna šálka adzuki fazule obsahuje len 300 kalórií (1).

2. Proteín Výhody:

Adzuki fazuľa obsahujú bielkoviny v množstve, ktoré prospieva srdca. Proteín znižuje LDL cholesterol a zvyšuje HDL cholesterol. Bielkovín, môžete tiež zvýšiť telesná hmotnosť, pevnosť, veľkosť a svalov (2).

load...

3. Vláknová Výhody:

Adzuki fazuľa tiež obsahujú vlákninu, ktorá vás môžu využívať v mnohých ohľadoch. Vlákno, čo je najdôležitejšie, pomáha pri udržiavaní zdravia čriev. Niektoré prípady tiež ukázali zníženie príznakov syndrómu dráždivého čreva s príjmom vlákna (3).

4. Vitamín výhody:

Vitamíny hrajú veľmi dôležitú úlohu pri ochrane svoje telo od chronických ochorení a ďalších závažných ochorení, ako je rakovina. To je tiež nutnosťou pre všetky tehotné ženy, ktoré môžu znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka, rakoviny hrubého čreva a rakoviny srdca (4).

5. Draslík Výhody:

Adzuki fazuľa tiež obsahujú draslík, ktorý pomáha pri znižovaní krvného tlaku (5). Dostatočný príjem môže tiež zabrániť dostať vrodené vady u detí.

6. Skvelé pre kožu:

Adzuki fazuľa možno tiež použiť ako peeling pokožky. To je základnou zložkou pre všetky tvárové masky. Tu je niečo, čo by ste mali určite skúsiť. Trvať tri lyžice adzuki fazule a lyžičku Aloe Vera. Miešať dohromady a aplikujte po celej tvári. Nechaj to zostať po dobu 15 minút a opláchnite studenou vodou. Adzuki fazuľa sú tiež známe pre redukciu kožné infekcie a zmiernenie opuchov (6).

7. Najlepšie pre Obličky:

Fazuľa adzuki sú prospešné pre vaše obličky rovnako. Podľa odborníkov, pomáha pri regulácii funkcii obličiek a obnovenie rovnováhy vlhkosti (7). To je najlepšie, aby sa adzuki fazuľa dvakrát týždenne s cieľom maximalizovať jeho prospešnosť.

8. Detoxikuje telo:

Skvelý spôsob, ako detoxikovať svoje telo raz týždenne, je pridanie adzuki fazuľa do svojho jedálnička. Fazuľa zníži únavu a detoxikuje obaja kože a orgánmi. Tým sa zlepší štruktúru vašej pokožky, a tak vám viditeľne žiarivejšia a atraktívne v priebehu času.

Adzuki Beans Recept:

Vyskúšať tento zdravé a chutné recept doma s cieľom maximalizovať výhody adzuki fazule

1. Kale A Adzuki:

Kaleráb a adzuki je super zdravé jedlo proste to skúsiť. To nespotrebováva veľa času a je často podávaná s hnedou alebo divokou ryžou.

Zloženie:

 • Jedna šálka surového adzuki fazule
 • Jedna lyžica olivového oleja
 • 6 šálky nasekané kale
 • 2 strúčiky cesnaku, drvený a lúpané
 • 2 lyžice vody
 • Jedna štvrtina šálka tamari
 • Soľ a korenie na chuť
 • Jednu polievkovú lyžicu mletej rasce
 • Jednu polievkovú lyžicu mletého koriandra

Kroky:

 1. Umiestnite fazuľa v strednodobom kastróla a pridajte trochu vody na neho. Let it variť po dobu niekoľkých minút. Produkujú menej tepla a nechajte ju dusíme 30 minút cca.
 2. Teraz zohnať panvici a tepla trochu olivového oleja v nej. Soté s cesnakom po dobu asi jednej minúty. Zmiešajte trochu kel a vodu. Ochutíme koriandra, rasce a tamari. Zmes dobre s adzuki fazuľa. Teraz znížiť tepelné znovu a nechajte povariť po dobu 20 minút. Počkať, kým sa kel nezmäkne. Používať soľ a korenie na dochutenie.
 3. Váš kaleráb a adzuki fazuľa jedlo je teraz pripravený slúžiť.

Teraz, keď všetci okolo adzuki fazuľa zdravotné prínosy, čo ešte čakáte? Páčilo sa vám čítať tento príspevok? Už ste vyskúšali adzuki fazuľa ešte? Dajte nám vedieť o svoje nápady a skúsenosti v poznámkach nižšie.

load...