Zdravie a wellness

8 Úžasné prínosy fosforu pre zdravie

8 Úžasné prínosy fosforu pre zdravie

Viete, že fosfor je základným prvkom pre život? Počuli ste o vápnik, železo, vitamín A, C, etc. Avšak, nikto si myslí, že užívanie fosforu v dopoludňajších hodinách. No, fosfor hrajú kľúčovú úlohu v procese života všetkých živých organizmov. Ľudské telá bude schopný správne fungovať, ak nie je dostatočná fosforu v tele. Všetky tieto základné činnosti tela, ako to z mozgu, srdca, krv, obličky, atď. Potrebujú fosfor.

Fosfor je dôležitý chemický prvok sa symbolom P a protónové číslo 15 (1). Je vysoko reaktívne, takže je nikdy najst ako voľný element na Zemi. Nájdete minerály obsahujúce fosfor. Dva druhy fosforu existujú - jeden je červený a druhý je biely fosfor. Ide o jedinečný neobnoviteľný element.

Fosfor je významná pre život. Fosfáty sú zložkou DNA, RNA, ATP, a fosfolipidy, ktoré tvoria všetky bunkové membrány (2). Fosfor je prítomný v moči a telesnej popola. To ukazuje na spojenie medzi životom a fosforu. Ide o druhú najhojnejšia minerál v tele po vápniku. Fosfor sa vstrebáva do krvi z čreva. Vápnik a vitamín D sú potrebné pre absorpciu fosforu.

load...

Fosforu v ľudskom organizme:

  • 85% z celkového fosforu v tele prítomný v kostre (3).
  • Prítomný v mäkkých tkanivách, ako sú svaly, 14%.
  • 1% je prítomný v krvi a telesných tekutinách.

Použitie fosforu:

  • To je základným prvkom u mnohých proteínov.
  • Štruktúra zubov a skeletu je vyrobená z fosforu.
  • Fosfor je nevyhnutný pre prenos energie v bunkách a dôležité pre všetky telesné funkcie.
  • Fosfor je kľúčovým prvkom v štruktúre DNA (4). DNA nemôžu tvoriť bez neho.

Výhody fosforu:

1. Silné kosti a zuby:

Vzhľadom k tomu, maximálne množstvo fosforu je nutný pre kostiach a zuboch, kto by sa mal uistiť, že ste získali dostatok fosforu (5). Nejde len o vápnik, ktorý je vyžadovaný kostí; fosfor je rovnako dôležité. To pomáha udržať kosti a zuby silné a zdravé. Minerálne je potrebné čo najviac v puberte etapami pre rastový hormón. Ženy tiež potrebujú ju zásadným spôsobom v priebehu tehotenstva a menopauze etáp. Fosfor napomáha remineralizácii zubov a kostí a udržať je zdravé. Dostatočné množstvo vápnika a fosforu je nutné, aby sa zabránilo osteoporózy - ochorenia kosti (6). Avšak, rast kosti môže byť brzdený v prípade, že pomer vápnika k fosforu je príliš vysoká (7). Fosfor napomáha prevencii zubného kazu a problémom s ďasnami.

2. Trávenie:

Fosfor pomáha uľahčiť správne trávenie. Stimuluje trávenie riboflavínu a niacínu účinne. Pomáhajú metabolizovať energiu a zvýšiť emocionálne a neurologický systém odozvy. Pomáha jasné až zažívacie ťažkosti, hnačka, zápcha, a všeobecne, tonizuje zažívacie ústrojenstvo pre normálne, zdravé stolice. Zlepšuje zdravotný stav tráviaceho systému.

3. Močenie a vylučovanie:

Minerálne fosfor tiež pomáha udržať zdravé obličky a jeho aktívnych funkcií (8). Minerálne zabezpečuje riadne uvoľňovanie odpadov z obličiek procesom močenie a vylučovanie. Fosfor prispieva k dosiahnutiu zdravej rovnováhy všetkých tekutín a materiálov, ktoré sú vyňaté z tela. Pomáha rovnováhu hladiny kyseliny močovej v tele tým, že zvýšenie množstva a frekvenciu močenia. To pomáha udržať telo toxín-free. To pomáha regulovať hladinu tekutín v tele.

load...

4. Brain Function:

Fosfor je veľmi potrebný pre správne mentálne funkcie (9). Koncentrácia, pamäť a mentálne funkcie môže byť zlepšená spotreby tohto minerálu. Zodpovedajúce obsah fosforu zaisťuje kognitívny rast a vývoj. Nedostatok fosforu môže viesť k skorému nástupu neurologických ochorení, ako je demencia a Alzheimerovej choroby. To môže tiež zvýšiť riziko vzniku kognitívnych porúch.

5. Hormonálnej rovnováhy:

Fosfor pomáha pri regulácii rovnováhy hormónov v tele. To pomáha dosiahnuť dobrý reprodukčného zdravia tým, že zabezpečia, že vyvážené množstvo hormónov sú prítomné. Fosfor interaguje s žliaz s vnútornou sekréciou, a pomáha kontrolovať tvorbu a uvoľňovanie hormónov.

6. Vytvorí energie:

Fosfor pomáha vytvárať energiu, ktorá sa každý deň používa v tele. Pomáha pri toku energie a zaisťuje, že sa účinne používajú rôznych orgánoch. Minerál pomáha pri odbúravaní živín tým, že uvoľňuje energiu z potravy človek jej. To vám zabráni pocitu unavený alebo unavený. Dostatočné množstvo fosforu v tele pomáha udržiavať jeden záznam a energický. Pomáha liečiť drobné problémy, ako je svalová slabosť, necitlivosť, sexuálne slabosť, impotencia, strata libida, frigidita, pohyblivosť spermií, atď Fosfor vystupuje ako účastník vo všetkých chemických reakcií prebiehajúcich v tele.

7. Absorbuje Vitamíny:

Fosfor pomáha vstrebávať vitamíny, najmä vitamín B, v tele. Tieto vitamíny sú nevyhnutné pre správne fungovanie tela. Fosfor prispieva k oprave a udržiavať rôzne telesné bunky, ktoré podstupujú dennému opotrebovaniu. To zaisťuje, že bunky sú dobre vyvinuté a sú aktívne.

8. Produkcia bielkovín:

Fosfor tiež pomáha vytvárať proteíny. Naše telo rastie a udržiava sa s metabolizmu bielkovín. Minerál tiež pomáha v reprodukčnom procese. To tiež pomáha telu využívať sacharidy a tuky, ktoré sú.

Vidíme teda, prečo je veľmi potrebné fosfor pre telo. Nedostatok minerálu môže viesť k rôznym druhom zdravotných problémov, ako sú bolesti kostí, lámanie kostí, artritídy, anorexia, obezity, nervové poruchy, zubný kaz, krivica, nepravidelné dýchanie, psychické a fyzické vyčerpanie, bolesti v rôznych častiach tela , atď. Avšak, príliš veľa fosforu v tele môže mať vplyv na hladiny vápnika. Nezdravé jedlo má príliš veľa fosforu v ňom. Príjem príliš veľa nezdravé jedlo alebo sladké jedlo môže zvýšiť hladinu fosforu v tele. Fosfor sa vyskytuje v rôznych druhov potravín, ako sú orechy, semená, ako sú slnečnica, melón, tekvicové semená, ryby, mäso, vajcia, atď

load...