Zdravie a wellness

8 účinných prínosov výhonkov na úbytok hmotnosti

8 účinných prínosov výhonkov na úbytok hmotnosti

Chudnutie je problém, ktorý straší mnohí z nás aj dnes. Existujú ľudia, ktorí veria, že pravidelné cvičenie je dosť, ako schudnúť. Ak si myslíte to isté, mohol by si nemohol byť ďalej od pravdy! Cvičiť, bez správnej diéty nikdy pomôže schudnúť!

Pokiaľ chcete zbaviť tých kilá navyše, potom musíte jesť správne. Musíte stravu, ktorá je vyvážená a výživné. Budete musieť pustiť niekoľko obľúbených? Istá! Ale obetovať trochu nezdravé jedlo môže ísť dlhú cestu pri získavaní trim telo. Teraz, nie je to lákavé odkladací robiť?

Keď príde na zdravé stravovanie, mnoho ľudí naznačujú klíčky. Klíčky sú známe pre ich nutričnú hodnotu. Oni klíči semená obilia alebo strukovín. Obsahujú zdravie podporujúce vlastnosti a sú tiež dobré pre našu myseľ a telesného vývoja. Tie obsahujú veľké množstvo bielkovín a vápnika, vlákniny, vitamíny, enzýmy a minerály. Sú určené pre čistenie krvi a tiež pomáhajú posilňovať náš imunitný systém. Ale sú klíčky dobré pre chudnutie? Poďme zistiť!

load...
Poďme sa pozrieť na efektívne výhody klíčkov na chudnutie:

Otázkou nie je, či klíčky pomôcť pri chudnutí. Rozhodne áno. Otázkou je, ako na to!

1. Vysoká Obsah vlákniny:

Tí, ktorí sú obézni, rovnako ako diabetik by mal dodržiavať diétu, ktorá je s vysokým obsahom vlákniny. Klíčky obsahujú asi 7,6 gramov vlákniny. Vláknina je pre váš tráviaci systém veľmi dôležitý a je určite dôležité pre tých, ktorí trpia zápchou.

2. Kontroly bodavá bolesť z hladu:

Ako už bolo spomenuté predtým, klíčky obsahujú dobré množstvo vlákniny. To z nich robí dosť náplň. Jesť klíčky zaplní žalúdok ľahko a dá vám pocit plnosti. Znižuje bodavá bolesť z hladu a zabraňuje prejedaniu. Rovnica je pomerne jednoduchý-less prejedanie sa rovná menšie priberanie na váhe!

load...

3. Nízky obsah kalórií:

Miska s obsahom 100 g kelu ponúka len asi 100 kalórií. Takže misa výhonky bude nielen vám všetky základné živiny, ale urobí tak bez zaťaženia si s kalórií! Istý výstrel spôsob, ako schudnúť!

4. Bohaté na vitamíny a minerály:

Klíčky alebo moong Dal klíčky sú dobrým zdrojom dôležitých vitamínov a minerálov nevyhnutných pre telo. A 100 gramov slúžiace výhonky poskytuje 40% základnej príjmom vitamínu B9 na deň. To tiež obsahuje vitamín B5, vitamínu B6 a vitamínu B1 vo významných množstvách.

5. S nízkym obsahom tuku:

Nádoby vyrobené z klíčkov obsahuje asi 4 g tuku, ktorá pochádza z použitého oleja na miske. Ale ak surova, ktoré obsahujú veľmi menej tuku. 100 g dávky výhonky obsahujú iba asi 0,38 gramov tuku.

6. High On Protein:

Mnohí vedci naznačujú, že zvýšenie výsledkov príjmu bielkovín v strate rýchlejšie tuku. Proteíny hrajú dôležitú úlohu pri oprave tkanív, stimuluje rast vlasov a ponúkajú mnoho ďalších výhod. Výhonky sú balené s veľkým množstvom proteínov, ako. Šálka ​​výhonok obsahuje, rovnako ako 14 g proteínov.

7. Znižuje hladinu cholesterolu:

Klíčky pomôcť pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi výrazne. Znížením hladiny cholesterolu v krvi, ale tiež znižuje problémy so srdcom. To tiež pomáha udržať telesnú hmotnosť pod kontrolou.

8. Detoxikuje telo:

Klíčky obsahujú chlorofyl, ktorý čistí a oxygenáty svoje telo. Enzýmy v klíčky pomoc pri trávení živín, zatiaľ čo jeho obsah vlákniny znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Všetky tieto vlastnosti pomáhajú detoxikáciu organizmu na dobrej miere a pomôcky chudnutie. To sú niektoré spôsoby, ktorými klíčky stratu výhody hmotnosti.

Ako robiť, aby klíčky doma:

Tvorba klíčky doma je pomerne jednoduché a nákladovo efektívne. Celý postup by len ťažko brať 1 - 2 minúty.

Začnime proces klíčenia:

  • Umyte strukoviny alebo zrnká dobre a umiestniť ich do misy a zakryť so studenou vodou.
  • Druhý deň ráno, vypustite vodu a zakryte ústia nádoby s kusom handry a zaistite gumičkou. Vo večerných hodinách, opláchnite a kanalizácie vaše strukoviny znova.
  • Pokračovať v procese na iný deň. A konečne, vaše klíčky sú pripravené Munch. Klíčky budú mať teraz biele farebné chvosty na konci.

Ak ste osoba, ktorá sa snaží schudnúť, potom zahŕňajú klíčky vo vašej každodennej stravy a vidieť výsledky. Misku varené kelu je ideálny desiatu a môže naozaj pomôcť vám zhodiť všetky tie kilá navyše!

Máte konzumovať klíčky na chudnutie? Máte nejaké špeciálne recepty, ktoré používajú klíčky? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...