Zdravie a wellness

8 účinných prínosov bielych čajov na zníženie hmotnosti

8 účinných prínosov bielych čajov na zníženie hmotnosti

Tea bol známy pre svoje liečivé hodnoty od vekov. Väčšina z nás sú si dobre vedomí výhod čierneho a zeleného čaju, ale už ste niekedy skúšali biely čaj? Áno, biely čaj je zdravší než akýkoľvek iný čaj kedy budete piť! Všetky 3 druhy čaju sú vyrábané z rovnakej rastliny, ale v rôznych fázach jej rastu. Biely čaj je najmenej spracované čaj s najvyšším výživné obsah. Obsahuje tiež najvyššiu úroveň antioxidantov.

Biely čaj sa získava z novej a veľmi mladé púčiky a listy čajovníka. Tieto listy sú desať pare a sušením sa získa biely čaj. To udrží viac živín ako čiernej a zelenej varianty, lebo prechádza minimálne spracovanie. Vzhľadom na tieto faktory, tento čaj je vysoko cenený. Je to drahšie ako iné odrody čaju.

Všeobecne platí, že biely čaj sa používa na zlepšenie účinky kofeínu a ďalších stimulantov. Jeho antioxidačné vlastnosti, aby náš imunitný systém silný, zabrániť starnutiu, chráni proti rakovine a pod Ale je biely čaj dobré pre chudnutie? Áno, najvýznamnejší prínos tohto čaju je, že napomáha chudnutiu.

load...

Výhody bieleho čaju na chudnutie:

Biely čaj je požehnaním pre tých, ktorí chcú stratiť tie extra vrstvy tuku. Tu je návod, ako biely čaj pomáha človeku schudnúť:

 1. Inhibuje tvorbu nových tukových buniek: Štúdie ukazujú, že biely čaj účinne inhibuje tvorbu nových tukových buniek, ktoré sú známe ako adipocyty. Vzhľadom k tomu, tvorba novej tukových buniek je znížená, zvýšenie hmotnosti je tiež znížená.
 2. Mobilizuje Tuky: Je mobilizuje tuk zo zrelých tukových buniek, a pomáha pri odstraňovaní prebytočného tuku z tela. Vedci nazývajú toto "anti-obezita účinky". To tiež obmedzuje ukladanie tukov v tele.
 3. Stimuluje lipolýzu: Biely čaj nielen inhibuje a mobilizuje tuk, ale tiež stimuluje lipolýzu, na spaľovanie tukov proces v tele. Takže nadbytočné tuky v tele, je účinne spálené a vedie k vyliatiu extra váhu.
 4. Kofeín Obsah: Ako už bolo spomenuté, biely čaj obsahuje kofeín. Kofeín tiež bolo spojené s úbytkom telesnej hmotnosti.
 5. Stimuluje metabolizmus: Biely čaj, je vysoký obsah antioxidantov, stimuluje metabolizmus tela. S vylepšeným metabolizmu, môžete určite očakávať nejaké chudnutie.
 6. Obmedzuje Vláknina Absorpcia: Biely čaj tiež pomáha pri obmedzovaní diétne vstrebávanie tukov v tele. Vzhľadom k tomu, že tuk nie je absorbovaná alebo uložené v tele, to nepriamo napomáha chudnutiu a obmedzuje nárast telesnej hmotnosti.
 7. Chutí: Biely čaj má dobrý a jemnú chuť a môžu byť konzumované bez pridania mlieka, cukor alebo smotanu. Vzhľadom k tomu, mlieko a cukor sú nepriatelia chudnutie, popíjať tento čaj je lepší, pretože znižuje príjem kalórií.
 8. Obrubníky bodavá bolesť z hladu: Popíjanie biely čaj udržuje preč bodavá bolesť z hladu. Jeho spotreba nás obmedzuje jesť alebo piť práve kvôli nej, čo v konečnom dôsledku pomáha udržať naše váhu pod kontrolou.

Všetky tieto vlastnosti bieleho čaju na chudnutie vám pomôže zabrániť priberanie na váhe. Ale je dôležité mať na pamäti, že konzumácia bieleho čaju by sama o sebe nedal zázračné výsledky. Správne zdravej výživy musia byť dodržiavané spolu s pravidelným cvičením maximalizovať výsledky a výhody tohto čaju.

Ako si vyrobiť biely čaj:

Musíte vybrať dobré a kvalitné čajové lístky sa dostať to najlepšie z bieleho čaju. Môže byť použitá jedna lyžička čaju na šálku. Tu je jednoduchý recept, ako pripraviť biely čaj:

load...
 • Vložte požadované množstvo čajových lístkov v kanvici.
 • Zalejeme vriacou vodu na čajových lístkov.
 • Nechajte decotion stáť po dobu niekoľkých minút, takže varí dobre.
 • Kmeň likér do šálky a popíjať tento úžasný zdravotné nápoj.
 • Hoci obyčajný biely čaj chutí samo o sebe, môžete pridať trochu tuku zdarma mlieka a bez cukru sladidlo nízkokalorických zdravotné nápoj.

Pozor:

Pri pití bieleho čaju držať na pamäti nasledovné body:

 • Ako biely čaj obsahuje kofeín, mali by ste upraviť svoj príjem. Nadmerný príjem kofeínu škodí telu. Tento čaj však môže byť bezpečne konzumované pravidelne tí, ktorí nemajú žiadne zdravotné problémy s príjem kofeínu.
 • Tento čaj by nemali byť konzumované pred spaním. V opačnom prípade to môže dať bezsenných nocí kvôli obsahu kofeínu.
 • Pridanie plnotučné mlieko, smotanu a cukor zničí zdravotné výhody tohto čaju. Tak obmedziť a vyhnúť sa používaniu týchto zložiek.

S výnimkou obsahu kofeínu, bieleho čaju nepredstavuje žiadnu inú ujmu pre nás a môže byť bezpečne konzumované pravidelne v obmedzenom množstve.

Urobiť Biely čaj súčasťou vášho chudnutia cesty a sledovať libier topiť off! Happy pitie!

Už ste niekedy skúšali pitie bieleho čaju, ako schudnúť? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...