Zdravie a wellness

8 účinných jogových asáni, ktoré udržujú vaše kosti zdravé

8 účinných jogových asáni, ktoré udržujú vaše kosti zdravé

Vedeli ste, že niekoľko jednoduchých jogy ásany vám pomôžu posilniť vaše kosti? Ako neuveriteľne to môže znieť, je to pravda! Jóga môže pomôcť liečiť rad ochorení, a podporuje a stimuluje rad dôležitých fyziologických procesov. Joga pomáha upokojiť myseľ.

Avšak to, čo chceme bývať tu je, ako joga vám môže pomôcť získať silnejšie kosti a čo ásany podporujú lepšie zdravie kostí.

Takže, chcete sa dozvedieť viac? Pokračovať s vašou čítanie!

Bone Odmietnuť:

Kosť je živé tkanivo, ktorá sa neustále členia a vybudovala, čo je to, čo ovplyvňuje jej hustotu. Aj keď niekedy je váha optimálne, v niektorých prípadoch poškodenia je väčšia než zlepšenie, a osteoporóza sa stane nevyhnutnou.

load...

Úbytok kostnej hmoty je rovnako nevyhnutné starnutia. Muži a ženy získavajú maximálnu kostnej hmoty vo veku 30 rokov Akonáhle ste 30, vaše pokles hustoty kostí. Poznamenal inštruktor jógy Sara Meeks hovorí: "Osteoporóza je ochorenie popretie". Dodáva, že väčšina ľudí nechce to priznať, ale sú postihnuté s osteoporózou, keď dosiahnu svojho mid - 40s (1).

Jóga pre zdravie kostí:

Teraz, keď viete, ako kohútik hustoty kostí a ako ste zmluvu osteoporózy, poďme ďalej k hlavnému bodu. Aký druh Jóga pomôže získať silnejšie kosti? No, tu uvedené sú niektoré inšpirovaní ásany navrhnuté tak, aby práve toto. Pozrite sa na ne!

1. Rozšírená trojuholník Pose (Trikonasana):

Táto póza je jedným z najjednoduchších na vykonanie a má mnoho výhod. To Asano pomáha zvýšiť pružnosť chrbtice a zmierňuje gastritídu rovnako. Trikonasana pomáha pretiahnuť celé telo jemne, a zároveň pomáha posilňovať spodnej časti tela a kostí (2).

load...

2. Bridge Pose (Setu Bandhu Sarvangasana):

To je ďalší ásany, že je strava pre osteoporózy a pomáha pretiahnuť chrbát, hrudník a krk. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, zostávajú v rovnakej pozícii po dobu najmenej jednej minúty, aby sa natiahnuť hrudníka a chrbtice. Ak budete potrebovať väčšiu podporu, zvážte umiestnenie bloku v chrbte.

3. Sediaci krútenie Pose (Ardha matsyendrasana):

To je jeden z najlepších pozíciách v joge pre zdravé kosti. Táto póza vyvíja tlak na chrbticu. Pomáha stimulovať tvorbu kostnej hmoty a je mimoriadne účinný pri pomôcť uvoľniť chrbát a krk, a zároveň pomáha podporovať zdravie kostí. Miernejšie zvraty pomôžu pretiahnuť chrbát a dať malý tlak na stavce (3).

4. Rotáciou trojuholník Pose (Parivrtta Trikonasana):

To je ďalší dobrý póza pre vás, ak chcete silnejšie kosti. Krútenie pózy pomôcť stimulovať tvorbu kostí a pomáhajú vyhnúť sa zlomeninami. Naťahovanie pohybom pomáha budovať kosti.

5. Rozšírené bočné uhol Pose (Utthita Parsvakonasana):

To je ďalší dobrý pózu z jogy, ktoré vám pomôžu posilniť kosti. Táto póza sa tiahne pozdĺž tela a zároveň pomáha získať silnejšie kosti. Môžete cvičiť Utthita parsvakonasana buď tým, že drží ruku na podlahe alebo udržanie svojho predlaktia na kolenách (4).

6. Locust Pose (Salabhasana):

Kobylky alebo saranče póza je skvelé cvičenie pre chrbát a nohy. To tiež pomáha posilniť vaše kosti. Na vykonanie tejto pózy, začnite tým, že zvýši svoje nohy a hornej časti trupu. Držte túto pózu po dobu 10 sekúnd a opakujte ho trikrát. Kobylky predstavovať tiež pomáha zmierniť vás bolesti chrbta (5).

7. Tree Pose (Vriksasana):

To je jeden z najznámejších Jóga pre silné kosti. Je šialene populárny, porazený iba Padmasana ako vlajkonosič pre jogy ilustrácií. Držanie tohto pózu 1 minútu vám môže pomôcť získať silnejšie kosti a zároveň pretiahnutie dôležitých svalových skupín a upokojenie svojej mysle (6).

8. Half Moon Pose (Ardha chandrasana):

A konečne posledná Asano na našom zozname, ale určite nie najmenej efektívny v každom aspekte; to póza pomáha tón nohy, brucho, zadok a chrbtice. To tiež pomáha liečiť osteoporotickej bolesti a pomáha posilňovať kosti. Môžete použiť blok prípadné odchýlky na bežné póze (7).

Už ste niekedy skúšali Jóga pre zdravie kostí? Takže nabudúce začnete starať o vaše kosti slabne, skúste niektoré z týchto pozíciách. Cvičiť im každý deň môže pomôcť oddialiť nástup straty hustoty kostí. Povedzte nám niečo o akékoľvek iné ásany, ktoré pomohli posilniť vaše kosti. Zanechať komentár nižšie. Boli by sme radi počuť od vás!

load...