Zdravie a wellness

8 účinných domácich liekov na zvýšenie mlieka prsníka

8 účinných domácich liekov na zvýšenie mlieka prsníka

Materské mlieko je často označovaný ako, tekuté zlato ', a to vďaka jeho úžasné zdravotné prínosy pre novorodencov. Príroda dala ľuďom, v skutočnosti všetky cicavce, schopnosť dojčiť svoje bezmocné novorodeniatko. Materské mlieko je výživné, zdravé a úplne zadarmo! Ale dojčenie nie je vôbec jednoduché. Aj keď sa niektoré ženy, dojčiace vyzerá ako kus torty, pre ostatných to môže byť boj. Nesprávne závora, vyčerpanie z pôrodu, PPD, atď, môžu pohrávať s schopnosť ženy dojčiť jej maličká.

A dokonca aj tí, ktorí nemajú problém sa môže zobraziť dodávky materské mlieko zmenšovať. WHO odporúča, aby len materské mlieko by malo byť podávané s dieťaťom až do veku 6 mesiacov. Ale čo sa dá robiť, keď ich telo odmieta spolupracovať? Po prvé, nechoďte na viny cestu. Vaše telo nie je rozbité! Byť rodičom je ťažké, a to je len prvá prekážka. A my sme tu, aby vám bolo jasné!

Existuje celý rad prírodných metód, ktoré vám môžu pomôcť zvýšiť svoju zásobu materského mlieka. Vďaka prírodnej medicíny a všetkých ďalších alternatívnych foriem medicíny, teraz môžete osloviť zložiek vo vašej kuchyni a zvýšenie materské mlieko.

load...

Dôležité veci Poznámka:

Je dôležité najprv pripustiť, že trpíte nedostatkom správneho množstva produkcie materského mlieka. Po druhé, ak žena vie, že ona nie je produkovať dostatok mlieka, potom je tu hovoriť o tom a hľadať riešenie nie je žiadna hanba. Opäť, pamätajte, že sa necíti vinný len preto, že vaše telo neprodukuje dostatok mlieka. Existujú tisíce nových matiek, ktoré sa stretávajú podobný typ situácie.

, Prečo 'to!

Prečo je vaše prsia dodávka mlieka nízko, zatiaľ čo niekto iný sa zdá byť sklad tekutého zlata? Niekedy je problém jednoduchý. Ako novopečená matka, vy nemôže vedieť všetko o dojčení. To je niečo úplne nové pre vás. Porezať viac času a relaxáciu. Po prvé, a pokúsiť sa zistiť, či to robíte správne, alebo nie. Niekedy sa vaše telo môže mať dostatok materského mlieka, ale vaše dieťa nemusí byť stále dosť.

Ako zvýšiť materského mlieka prirodzene?

1. Pískavice:

Mnoho bylinných a formy prírodná liečba prisahajú na efektívnosti, účinnosti a schopnosti semien senovky gréckej zvýšenie materské mlieko. Známy ako Meeth semien senovka grécka je bežná domácnosť korenie a korenie, a to predovšetkým k dispozícii v indickej kuchyni. Pískavica je bohatá na fytoestrogény, čo napomáha k zvýšeniu produkcie mlieka prsníka väzbou s estrogénové receptory. Je tiež dôležité spomenúť, že vyhnúť sa semená senovky, ak ste diabetik alebo trpí astmou. Mohlo by to mať nepriaznivý vplyv na vaše zdravie.

load...

Ako používať senovka grécka:

Najlepší a najúčinnejší spôsob, ako ich brúsiť semená pískavice. Vezmite pohár kravského ťavu alebo kozieho mlieka a miešať 1 polievková lyžica prášku senovka semien v mlieku. Človek musí mať tri poháre tejto zmesi každý deň na zlepšenie výroby mlieka prsia.

2. Torbangun:

Jedná sa o tradičný liek z krajiny Indonézia a je známe, že pomáhajú stimulovať a zvýšiť produkciu mlieka bez akýchkoľvek nežiaducich účinkov na dieťa či matku. Torbangun je rastlina, ktorá je skôr známy ako country boráku lekárskeho. Preto je jedným z najlepších prírodných prostriedkov pre zvýšenie materského mlieka.

Ako používať Torgangun:

Matka by mala používať listy rastlina v polievke alebo akékoľvek iné tekuté potraviny a žuť je dobre.

3. Shatavari:

Príjem z tejto tradičnej indickej bylina je jedným z najlepších bylinných prípravkov pre zvýšenie materského mlieka, ktoré boli v prevádzke už mnoho rokov. To je široko odporúča pre použitie v Ayurveda. Shatavari je bohaté na steroidné saponíny, ktorý pomáha regulovať hormóny a estrogénové aktivity v ženskom tele a zvyšuje produkciu mlieka.

Ako používať Shatavari:

Dve čajové lyžičky prášku Shatavari dvakrát denne spolu s teplým mliekom, prispieva k zlepšeniu produkcie mlieka prsia. Ak jeden nemá rád mlieko, jeden môže jednoducho mať priamo v pare Shatvari. Je tiež možné kúpiť tento úžasné byliny vo forme kapsúl z akýchkoľvek bylinných obchodoch.

4. Paličky:

Paličky sú veľmi časté prísada do južnej indickej kuchyni. Avšak, stehná môže tiež pomôcť dojčiace matky zvýšiť ich produkciu materského mlieka.

Ako používať paličky:

Najlepší a najúčinnejší spôsob je mať šťavu paličky každodenne. Tie pomáhajú žily a cievy sa otvárajú a stimulovať prsné žľazy. To vedie k zvýšeniu materského mlieka a ľahšie dodávok na prsiach.

5. Saunf:

Viac obyčajne známy ako semien feniklu a používa sa ako úst osviežovač, tento nádherný Semienko dokáže divy pre dojčiacich matiek.

Ako používať semien feniklu:

Dá sa priamo žuvanie semien feniklu. To prispeje k zlepšeniu trávenia a zvýšenie produkcie mlieka u matky, rovnako ako zásobovanie vitamín C do tela. Dá sa tiež variť vodu a pridajte niekoľko semien feniklu a piť odvar. Prípadne pridajte saunf do svojej každodennej šálku čaju.

6. Ostropestrec:

Pestrec mariánsky je malý kvitnúca rastlina, ktorá bola známa po stáročia na stimuláciu a zvýšenie produkcie mlieka u žien. Pestreca mariánskeho obsahuje rastlinné estrogény, ktoré stimulujú produkciu mlieka.

Ako používať pestrec mariánsky:

Matka môže mať čaj vyrobený varom bodliak semená, dvakrát až trikrát denne. Striedavo, existujú kapsule ľahko dostupné na trhu z mnohých rastlinných výrobnej produkt spoločnosti, ktoré slúžia účelu.

7. Kozie Rue:

Je to rastlina pochádzajúca z Blízkeho východu a Európy, a môžu pomôcť zlepšiť tvorbu materského mlieka. Vedecký názov pre Kozí ruty je Galegaofficinalis. Kozí Rue je známe, že obsahujú galactogogue, ktorá pomáha vyvolať a zlepšiť rast prsného tkaniva a na oplátku, zlepšenie tvorby materského mlieka.

Ako používať kozieho Rue:

Po prvé a predovšetkým, rue kozie by nikdy nemala byť prijatá čerstvá a je považovaný za jedovaté a toxické. Pridajte rue sušené listy koza v prevarenej vody a piť teplý. Kapsuly obsahujúce ruty kozie sú tiež ľahko dostupné na trhu.

8. Ostatné:

Striedavo, mnoho bylinných profesionálov a prírodnej medicíny lekári tiež odporúčajú používanie rascou v krmive alebo priamo žuvanie im prispieť k zlepšeniu produkcie mlieka. Jeden môže tiež konzumovať lucernu k zvýšeniu materského mlieka. Dojčiace ženy by mali zahŕňať ďalšie impulzy a konzumovať kašu pravidelne s cieľom zlepšiť produkciu materského mlieka.

Čo keď sa domáce opravné prostriedky nefungujú?

Väčšina z týchto domáce opravné prostriedky na zvýšenie produkcie materského mlieka boli po mnoho rokov a je známe, že divy. Ale v najhoršom prípade, ak je žiadny z týchto nápravných opatrení fungovať, neprepadajte panike. Choďte a navštívte svojho lekára. Niekedy telo jednoducho odmietne produkovať dostatočné množstvo materského mlieka. Porozprávajte sa so svojím lekárom o používaní vzorec. Drahé, to áno, ale formula môže byť záchranca zdravý rozum pre matky, ktoré nemôžu produkovať materské mlieko. Materské mlieko je najlepšie pre istý, ale formula nie je jed. Dôležité je zabezpečiť, aby vaše dieťa dostatok kŕmenie. A pamätajte, aby zostali v pokoji a šťastný happy matka môže dieťa šťastné.

Čo mohli by ste robiť zle?

Skúste tieto drobné zmeny, a veci, ktoré by mohli byť prípadne robia zle:

1. Sedíš v pravom Dojčenie pozície?

Aj keď mnohí z nás by rád, aby sa domnievajú, že sme to správne, mnoho prvýkrát matiek sedieť v nesprávnej polohe, zatiaľ čo kŕmenie ich novorodencov. Ak ste prvýkrát matkou, mohlo by to byť viac zrejmé problém. Je dôležité, aby sa poraďte so svojím lekárom, alebo sa poradiť so svojím ošetrujúcim sestra poznať najlepší spôsob, ako kŕmiť vaše dieťa a umožniť pre väčší prietok mlieka. Prehovoriť a opýtať sa, že je v pýtať, ako robiť veci správne žiadna hanba.

2. Ste Kŕmenie často?

Najlepší spôsob, ako zvýšiť produkciu materského mlieka a udržať to je normálne, aby zabezpečili, že ste kŕmenie normálne a tak často, ako je to možné. Tento reguluje produkciu mlieka v tele a udržiava tkaniva a mliečnej žľazy pri práci.

3. Dva Pre Tango:

Príroda pôsobí elegantne a dal ženám dve prsia z nejakého dôvodu. Je dôležité, aby vypustiť jeden prsník úplne mlieka skôr, než necháte zdroj dieťa od druhého. Je tomu tak preto, že mliečnej žľazy fungujú lepšie produkovať viac mlieka v prípade, že prsník je úplne vyčerpaný, než majú prsia s nejakým mliekom zostali v ňom. Ak si myslíte, že vaše dieťa sa nebude ho vyprázdniť, môžete použiť odsávačky vypustiť a uložiť na mlieko. Môžete požiadať lekára o radu alebo skontrolovať on-line videá, ako používať odsávačky.

4. Pijete dostatok tekutín?

Je dôležité, aby sa vaše telo hydratované, aby sa zabezpečilo, že má dostatok tekutín na produkciu mlieka. Piť veľa vody a čerstvej šťavy, aby sa vaše telo aktívny. Dokonca aj keď si sadnúť na kŕmenie, držať fľašu vody v okolí a udržať popíjanie. Udržuje produkciu materského mlieka na normálnej úrovni.

5. Jedzte zdravo a dobre jesť:

Nič vám pomôže udržať a zostať zdravý, rovnako ako dobrá strava. Je veľmi dôležité jesť zdravé a čerstvé ovocie a zelená listová zelenina. Ženy potrebujú výživu pre svoje telo počas fázy, kedy má dieťa kŕmiť. Vyhnúť fast food a jesť príliš veľa, pretože to môže byť prekážkou zdravého produkciu mlieka, a tak vám nezdravé.

6. Získať toľko potrebnú k odpočinku:

Tie by mohli byť pobyt-at-home, alebo pracujúce matky s dieťaťom doma, ale v oboch prípadoch, vaše telo potrebuje odpočinok. S dieťaťom, spánok je k dispozícii nepravidelne matkám. Tak zaistiť, že budete plánovať a nájsť si čas pre dobrý odpočinok každý deň. Spýtajte sa opatrovateľka, manžel, rodičia, alebo na zákony, ktoré vám pomôžu postarať sa o vaše dieťa po určitú dobu počas dňa, aby vám nejaké, ja 'čas a riadny pridelený čas odpočinku počas dňa.

Dúfam, že ste našli tento článok užitočný! Do podeliť o svoje názory s nami v komentároch.

load...