Zdravie a wellness

8 účinných domácich liekov na liečbu suchého nosa

8 účinných domácich liekov na liečbu suchého nosa

Suchá nos nie je choroba alebo dôvod na obavy, ale to môže spôsobiť obrovské problémy a tiež predstavujú možné zdravotné riziká, ak nie postarané. Na rozdiel od vyvolalo sínus útoku, ale tiež môže spôsobiť otravovania bolesti hlavy, ktoré nie sú odznie.

Druhý nos ide suchá alebo deravý, že vás prenesie do stavu nešťastia a nepohodlie. Vo vážnejších prípadoch končí v zrakové problémy a ťažkosti s dýchaním. Nos je prvej línii obrany, a to je absolútne nevyhnutné, aby sa postarať o to, aby zostal zdravý. Je uvedené nižšie je niekoľko domáce opravné prostriedky, ako sa zbaviť suchú nosa. Než sme sa ponoriť do tých, pozrime sa na to, čo je v skutočnosti sucho v nose.

Čo je sucho v nose?

Suchý nos je v podstate, keď vnútorné nosné dierky vyschnúť. To môže tiež spôsobiť krusty vnútorného nosa sliznice (1).

Sucho v nose Domáce lieky

Tu sú najúčinnejšie domáce prostriedky pre suchý nos, môžete sa pokúsiť získať úľavu od stavu:

 1. Kokosový olej
 2. Saline Spray
 3. Vitamín E Oil
 4. Olivový olej
 5. Sezamový olej
 6. Parný
 7. Zvlhčovač
 8. Sauna

1. Kokosový olej pre suchú Nose

Budete potrebovať

Panenský kokosový olej

load...
Čo musíte urobiť,

Pour kvapku alebo dve kokosového oleja do každej nosovej dierky.

Ako často by ste mali robiť to

Pritom raz denne je dosť zmierniť sucho v nose príznaky.

Prečo to funguje

Nie sme zabúda na bezhraničnej láskavosti kokosového oleja. Používa sa pre takmer všetko a stále nám zostáva zarazený svojimi mnohostrannými vlastnosťami. Pomazanie kokosový olej do nosných dierok zabraňuje suchosť nosa a znižuje bolesť, pretože vypĺňa medzery medzi suchých článkov (2). Dávajte pozor, aby ste preháňať tento liek.

load...

Späť na obsah

2. Saline sprej pre sucho v nose

Budete potrebovať
 • 1 čajová lyžička čistá soľ alebo morská soľ
 • 1-2 šálky vody
 • Spreji
Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajte soli s vodou a vleje sa do spreji. 2. Bend hlavu smerom k podlahe a streknúť slanou vodou niekoľkokrát do nosných dutín.

Môžete tiež využiť niektoré z slanej vody v dlani a inhalovať to tak, že sa dostane tak ďaleko, ako je to možné v dutinách. Vyhodiť von po 10 sekundách.

Ako často by ste mali robiť to

Použite soľný sprej trikrát až štyrikrát za deň.

Prečo to funguje

Fyziologický roztok alebo slaná voda je jednoduchý domáci liek na suchý nos, a možno ho ľahko pripraviť doma. Slaná voda pôsobí zvlhčovač vzduchu a udržiava nosnú sliznicu hydratované (3). Nadväznosti na toto nápravu s zmäkčovadlo poskytnúť rýchlu úľavu od suchého nosa a kongescia.

pozor

Nepoužívať stolovú soľ, pretože môže obsahovať ďalšie prísady, ktoré môžu dráždiť nosnú sliznicu ďalej.

Späť na obsah

3. Vitamín E Oil Pre sucho v nose

Budete potrebovať

Vitamín E kapsle

Čo musíte urobiť,

1. Pierce vitamín E kapsule. 2. Zakloňte hlavu hore a naliať dve až tri kvapky oleja do nosných dierok.

Ako často by ste mali robiť to

Tento postup opakujte dvakrát denne.

Prečo to funguje

Vitamín E olej je nesmierne obohacujúce pre pokožku. To hydratuje nosnú sliznicu a účinne zbavuje vysušenie (4). Jeho protizápalové vlastnosti a antioxidanty upevnenie hojenie nosových priechodov (5).

Späť na obsah

4. Olivový olej pre suchú Nose

Budete potrebovať
 • Panenský olivový olej
 • Kvapkadlo
Čo musíte urobiť,

Pomocou kvapkadlo, kvapkať niekoľko kvapiek olivového oleja v nosných dierok.

Ako často by ste mali robiť to

Tento postup opakujte dvakrát denne.

Prečo to funguje

Olivový olej, ako je kokosový olej, hydratuje vnútri nosovej dierky, tak zmiernenie vysušenie (6). To tiež zmierňuje podráždenie a opuch (7).

Späť na obsah

5. Sezamovým olejom pre suchú Nose

Budete potrebovať
 • Organic sezamový olej
 • Kvapkadlo
Čo musíte urobiť,

1. Zakloňte hlavu dozadu a naliať kvapku sezamového oleja do každej nosovej dierky. 2. Hlboko nadýchnuť tak, aby hladina oleja dosiahne vnútorné nosné dierky.

Ako často by ste mali robiť to

Tento postup opakujte dvakrát denne.

Prečo to funguje

Obsah vitamínu E sezamový olej je vyššia ako u väčšiny ostatných olejov. Je to skvelé hydratačné pre suchú pleť. V štúdii uskutočnenej v roku 2001, sezamový olej bol preukázané, že pracujú lepšie ako metóda soľný zavlažovacie uľaviť nosové vysušenie (8).

Späť na obsah

6. Parné Pre sucho v nose

Budete potrebovať
 • Horúca voda
 • Veľké guľa / drez
 • Veľký uterák
Čo musíte urobiť,

1. Nalejte horúcu vodu do misy. 2. Zakryte si hlavu s uterákom a inhalovať pary z misy po dobu asi 10 minút. 3. Vysmrkajte jemne po tomto.

Ako často by ste mali robiť to

Inhalovať Parné dvakrát až štyrikrát denne.

Prečo to funguje

Najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť suchú nosa je inhalovať páru v pravidelných intervaloch. Tento upokojujúci prostriedok zmäkčuje vysušených hlienu v prínosových dutín (9).

Späť na obsah

7. Zvlhčovač pre suché Nose

Suchosť v prostredí môže zhoršiť suchý nos a spúšťanie dopravné zápchy. Udržuje vlhkosť v miestnosti, kde trávite väčšinu dňa je nutnosťou v chladných klimatických podmienkach. Zvlhčovače alebo výparníky sú použité pre pridanie vlhkosti do okolia a zmierni príznaky, ako je podráždenie v nose a sucha. V neprítomnosti zvlhčovačov, naplnené vodou vedierka môžu byť umiestnené v blízkosti vykurovacích systémov pre vytvorenie okolitej vlhkosti.

Späť na obsah

8. Sauna Pre sucho v nose

Kto nemá rád v saune? Ak si môžete dovoliť taký luxus, je to určite najlepší spôsob, ako na liečbu suchého nosa a bolesti svalov. Ak je saunovanie je mimo váš dosah, jednoducho ohriať kúpeľ, pridajte pár kvapiek aróma olejom k nej a namočte vo svojej dobrote po dobu niekoľkých minút. Nezostávajte dlho, ak si prajete, aby si deravou nos výmenou za suchú.

Späť na obsah

Výstraha

Jeden liek, ktorý ľudia často majú tendenciu uchyľovať sa k získavaniu úľavu od suchého nosa používa vazelínu. Avšak, tento liek nie je doporučené lekárom. Vnútorné aplikácie vazelíny bola spojená s typom pneumónie (10). Z tohto dôvodu je vhodné vyhýbať sa tento domáci liek.

Vyššie uvedené boli pomerne jednoduché domáce prostriedky pre suchý nos, neboli oni? Budete prekvapení, ako sú efektívne, akonáhle si ich vyskúšať.

Najčastejšie otázky

1. Čo spôsobuje suchú nos?

Medzi najčastejšie príčiny suchého rozsahu nosa klimatizáciu a dehydratáciou na vedľajšie účinky liekov, ako sú lieky znižujúce prekrvenie a antihistaminiká.

2. Je sucho v nose závažný symptóm?

Suchá výsledky nos nosovej podráždenie, svrbenie, opuchy, dýchavičnosť, a krvácanie z nosa. Keď toto sucho trvá dlhšie ako 10 dní, je vhodné sa poradiť so svojím lekárom, pretože môže znamenať závažné základné podmienky, ako je Sjögrenov syndróm. Tiež, ak sa objavia príznaky spojené s infekciou, ako je vysoká horúčka, nonstop krvácanie a letargia, okamžite sa poraďte so svojím lekárom.

3. Aké sú potenciálne komplikácie suchého nosa?

Potenciálne komplikácie suchého nosa patrí suchá koža, rozmazané videnie, kožné vyrážky, sipot, a ďalšie problémy s dýchaním.

4. Čo jesť a vyhnúť sa zbaviť suchú nos?

 • Pite dostatok tekutín! Vyčerpanie telových tekutinách činí telesných tkanív suché. Dostatok vody je potrebné, aby nosové tkaniva účinne fungovať. Piť minimálne osem až desať pohárov vody za deň.
 • S teplou a korenené jedlá alebo tekuté predmety, napríklad kuracie polievku, môžete navlhčiť nos a dať vám nejakú úľavu.
 • Obmedzte kofeín, alkohol a príjem soli, pretože sú dehydratačných činidiel. Pri potieranie suchý nos, to je najlepšie sa vyhnúť.
 • Znížiť na akékoľvek lieky, ktoré zvyšuje suchosť podľa porady s lekárom. Lieky majú tendenciu dehydrovať telo, čo často spôsobuje, že suché nosné dierky. Aby sa vaše telo správne hydratovaná, ak je potrebné vziať vysokú dávku lieku kvôli existujúcej choroby.

Spolu s týmito domáce opravné prostriedky, strava bohatá na bielkoviny sa odporúča, pretože pomáha v boji proti infekcii. V prípade akýchkoľvek vedľajších účinkov, prestaňte používať konkrétny liek a skúste miernejšie jeden. V prípade, že podmienka postupuje ku krvácaniu a dýchacie ťažkosti, okamžite sa poraďte so svojím lekárom. Nezabudnite, že je jednoduchšie, aby sa zabránilo choroby, ako ju liečiť!

load...