Zdravie a wellness

8 Okamžité uvoľnenie jogy Asanas pre sciatiku

8 Okamžité uvoľnenie jogy Asanas pre sciatiku

Všetci sme počuli o ischias. Úplne zjavne, keď nie sme ovplyvnený, nemáme naozaj starosti o tom, čo to je. Ale to je niečo, čo treba dbať. To má vplyv na veľa ľudí, najmä kancelárske diváci sa zlým držanie tela a sedavým životným štýlom.

Čo je to ischias?

Ischias je nerv, ktorý vychádza z chrbtice, beží hlboko do sedacieho svalu a cestovanie dole na zadnej strane každej nohavice. Tento nerv je zhodou okolností tiež najdlhší nerv v tele.

Po stlačení tohto nervu, alebo krvný obeh v tejto oblasti je znížená, bolesť streľba prechádza oblasťou, takže sedenie a státie docela úloha. Bolesť sa zvyšuje, keď je človek sedí.

load...

Ischias môže tiež vzniknúť z chrbtice chorôb, ako je spondylitídy, spinálnej stenóza, poškodené alebo roztrhnutý disk, nižšie späť zranenia, alebo degeneratívne ochorenia disk. Všetky tieto vyvíjať tlak na sedacieho nervu, a tým, vyvolávajúce bolesť.

Aké sú príznaky ischiase?

Rôzni ľudia majú rôzne príznaky, ale to sú niektoré bežné tie, ktoré väčšina ľudí prejsť.

Pri spustení bolesť, sa vyskytuje iba na jednej strane dolnej časti chrbta, a nakoniec sa rozšíri do zadku, bokov, nôh, a celú cestu až k nohám. Niektorí ľudia majú pálčivú bolesť v jednej oblasti nôh a skúsenosti necitlivosť v ostatných.

load...

Existujú tiež príznaky slabosti v chrbte a dolná časť nohy, s mravčením. V extrémnych podmienkach, ľudia strácajú svoju kontrola močového mechúra.

Zatiaľ čo niektorí ľudia sa sťažujú na pravidelné bolesti, pre ostatných, že bolesť by mohla trvať iba po dobu niekoľkých týždňov alebo až jeden mesiac. Ale to je najlepšie na liečbu bolesti, alebo to môže zhoršiť stav s časom.

Ischias začína pomaly, a mohli by byť neznesiteľné v noci. Niektorí ľudia tiež čeliť väčšiu bolesť, keď kýchanie, smiech alebo kašeľ, alebo keď sedí príliš dlho, alebo chodiť na dlhé vzdialenosti.

Ako sa jóga pomáhať zaobchádzať ischias?

K dispozícii sú tam liečiť ischias mnoho spôsobov liečby. Ale nič nefunguje ako je joga. Štúdia ukazuje, že keď sedacieho pacienti použili kombináciu jogy a liekov proti bolesti, zníženie, intenzite a frekvencii problému zmenšil drasticky. Tu je všetko o joge a ischias.

8 Základná predstavuje v Jóga pre ischias

  1. Dandasana
  2. Rajakapotasana
  3. Ardha matsyendrasana
  4. Salabhasana
  5. Setu Bandhasana
  6. SUPT Padangusthasana
  7. Salamba Sarvangasana
  8. Bhujangasana

1. Dandasana

Dandasana alebo Staff Pose je základný, sediaci predstavovať. Hovorí sa, ohýbať dolnej časti chrbta a dať nohy dobrý úsek. To podporuje krvný obeh krvi, najmä v postihnutých oblastiach, a uvoľňuje tlak vybudoval v sedacieho priestoru, čo je dostatočný priestor na dýchanie.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Dandasana

Späť na obsah

2. Rajakapotasana

Bolesť sa zvyčajne dochádza, keď sval v oblasti zadku vyvíja tlak na sedacieho nervu, zatiaľ čo tlačí ju proti pod ním šliach. To okamžite odošle bolesť natáčanie v nohách. Pigeon Pose robí divy k úľave od bolesti, pretože sa tiahne ten sval, ktorý vyvíja tlak na nervy, čím sa uvoľní zastavanej napätie.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Rajakapotasana

Späť na obsah

3. Ardha matsyendrasana

Ardha matsyendrasana dáva telu dobrý zvrat. Tento zvrat ohýba boky a spodnej časti chrbta a zároveň uvoľňuje priestor. Krvný obeh je zvýšená, a bolesť je znížená.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre Ardha matsyendrasana

Späť na obsah

4. Salabhasana

Kobylky Pose posilňuje dolnú časť chrbta a podporuje krvný obeh v dolnej oblasti bokov. To pomáha uvoľniť sedacieho bolesť, pretože keď tam je nedostatok obehu, vzrastá tlak v tejto oblasti.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Salabhasana

Späť na obsah

5. Setu Bandhasana

To je jeden z najúčinnejších Jóga pre bolesti ischias nervu. Šetrne sa tiahne v dolnej časti chrbta a hlavné svaly do sedacieho svalu. To zlepšuje pružnosť a vyvoláva pohyb v oblastiach postihnutých ischias, ktoré sú väčšinou neaktívne a priškrtený. The Bridge Pose tiež zlepšuje krvný obeh.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre Setu Bandhasana

Späť na obsah

6. SUPT Padangusthasana

To Asano vyvoláva základné ochromiť úsek. Úsek otvára zadku a tým pomáha zmierniť bolesť. Vzhľadom k tomu, že sa tiahne lýtka a nohy, ale tiež podporuje krvný obeh pod trupom.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre SUPT Padangusthasana

Späť na obsah

7. Salamba Sarvangasana

Salamba Sarvangasana inverzný pózu z jogy. Podporuje správne krvný obeh a uvoľňuje svaly sedacie oblasti. Je to neuveriteľne efektívny Asano liečiť ischias jednoducho preto, že z množstva krvi a kyslíka, ktorá je čerpaná do sedacieho regiónu, a tým ju hojenie.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre Salamba Sarvangasana

Späť na obsah

8. Bhujangasana

Bhujangasa alebo Cobra Pose je jednoduchý, ale mocný póza. To dáva vaše dolnej časti chrbta a chrbtice dobrý úsek a zmierňuje bolesť spôsobenú hernie medzistavcovej platničky, ktorá je jednou z hlavných príčin ischias.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Bhujangasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete všetko o joge pre ischias nervové bolesti, čo ešte čakáte? Jednoducho sa zbaviť bolesti chrbta tým, že cvičí jogu každý deň. Ak ste už trpí to, že máte skvelý liek na dosah ruky. A ak nie, môžete ešte cvičí jogu, aby sa ubezpečil, už nikdy nebudete musieť vysporiadať s ischias. Ako je to dobré!

load...