Zdravie a wellness

8 najlepších výhod červených čerešní pre pokožku, vlasy a zdravie

8 najlepších výhod červených čerešní pre pokožku, vlasy a zdravie

Je ťažké nemať rád červené čerešne (1), sú chutné, výživné a bezpochyby veľmi atraktívne, pretože z čerešne sa bežne používajú na výzdobu torty, koláče, cukrovinky a držať na festivaloch a slávnostných jedál veľký význam. Takže, ak ste bol fanúšik atraktívne červené čerešne po celú dobu, určite nebude mať veľký dôvod meniť svoj názor po prečítaní o tom, ako toto krásne ovocie robí toľko pre vaše zdravie, kondíciu a krásu. Prečítajte si o to dozvedieť viac o červených čerešní výhody.

Výhody červené čerešne pre zdravie:

1. Bohaté na antokyanov a antioxidanty:

Jasná farba červené čerešne pochádza z jeho bohatou ponukou antokyanov, chlorogenové kyseliny, quercetin a kamferolem. Vysoko na antioxidanty, červená čerešňa drží miesto pýchy na vrchole potravinového grafu, ktorý má najvyššiu ORAC (kyslíkových radikálov absorbancia kapacity). Obsah antokyán v červených čerešní vám pomôže v mnohých smeroch. Živí sa voľné radikály priamo, pripojiť sa k DNA, ktorá má chrániť pred oxidačným poškodením a uviedla do pohybu, aby funkcia detoxikačné a antioxidačné enzýmy v tele.

Výskum ukazuje, že antokyány chráni cievy a mozgové bunky pred oxidačným stresom, čo dokazuje, že pravidelne jesť červené čerešne môže mať veľký prínos pre zdravie, ako sú prevencia aterosklerotických tvorby povlaku a neurodegeneratívnych ochorení, ako je demencia a Alzheimerovej choroby. Antokyaníny v červenom čerešňa je tiež známe, spomalenie rastu ľudských nádorových buniek hrubého čreva (2).

load...

2. Boj proti zápalu dni a artritídy:

Červené čerešne a jeho šťava je známe, že v boji proti zápalu dni a artritídy. Čerešňový džús pomáha znižovať hladinu kyseliny močovej v krvi; dna je výsledkom preťaženie kyseliny močovej v krvnom obehu môže byť účinne zabránené alebo je riadená spotrebou červené čerešne (3).

3. Červené čerešne na kardiovaskulárne zdravie:

S konzumáciou červené čerešne, zníženie sú vidieť v triglyceridov, VLDL a monocytmi chemoatraktivního proteínu - 1 (MCP - 1), čo je molekula, ktorá spôsobuje plaku v tepnách. Štúdie ukazujú, že spotreba červené čerešne môže tiež nižšia a zabrániť hromadeniu C-reaktívneho proteínu (CRP), ďalšie molekuly spôsobujúce kardiovaskulárne ochorenia, (4).

4. Červené čerešne ako prírodný liek proti bolesti:

Tieto antokyány obsiahnuté v červenej čerešne majú liek proti bolesti účinok rovnajúcu sa, že z populárnych liekov ibuprofén a naproxén, ktorý je tiež ďalší dôvod, prečo to pomôže zmierniť dnu a artritídu. Športovci často piť čerešňový džús sa vysporiadať s bolesťou svalov a vybudovať vytrvalosť (5).

load...

5. Červené Čerešne môžu pomôcť zaspať:

Čerešne všeobecne sú bohaté na hormónu a antioxidačné melatonínu, ktorý riadi spánok / bdenie cyklus mozgu. Štúdie naznačujú, že môže byť použitá na zlepšenie kvality spánku (6).

Red Cherry Výhody pre pleť a vlasy:

6. Červené čerešne pre mladší vzhľad:

Vysoká koncentrát antioxidantov prítomných v červenej čerešne divy pre kožu. Vedec z Michigan State University odporúča vypiť pohár červeného čerešňového džúsu denne spomaľuje proces starnutia. Červené čerešne obsahujú 17 rôznych antioxidačné zlúčeniny, ktoré sú zďaleka najvyššiu úroveň antioxidantov v porovnaní s akýmkoľvek iným ovocia. Antioxidanty v boji proti voľným radikálom, ktoré sú zodpovedné za výrobu sa pozriete starý tak účinne spomaľuje proces starnutia (7).

7. Červené čerešne na akné a iné kožné iných kožných problémoch:

Čerešňa šťava je vysoko odporúčané ako alternatívna liečba akné, vulgaris a rosacei. Bohatý na vitamín A, červené čerešne majú antibakteriálne vlastnosti, ktoré bojujú s kožné baktérie a účinne odstrániť toxíny z krvi, ktoré sú často vinníkov za akné ohnísk (8).

8. Red Cherry výhody pre vlasy:

Štúdie naznačujú, spotreba červené čerešne, ktoré sú bohatým zdrojom antioxidantov je dobré pre rast vlasov a účinne kontrolovať padanie vlasov (9).

Takže nezabudnite zahrnúť tieto úžasné, výživné červené čerešne vo vašej strave a žať mnoho zdravotných, kože a vlasov výhody. Nezabudnite nám zanechať komentár. Zostať fit, zostať zdravý!

load...