Zdravie a wellness

8 efektívnych domácich liekov pre Sciatica

8 efektívnych domácich liekov pre Sciatica

Majú extrémnu bolesť v dolnej časti chrbta? Trpí silnými bolesťami od spodnej časti chrbta na bok, vyžarujúci celú cestu dole k nohám? Je ťažké sedieť, chodiť, alebo dokonca ležať v posteli? Je možné, že trpí chronickou zdravotný stav, známy ako ischias, druh bolesti, ktorá vedie pozdĺž sedacieho nervu čo vyžaruje po celom tele. Sedacieho bolesť môže byť spôsobená v dôsledku zápalu tkanív okolo nervov, poškodených diskoch a komprimované nervy.

Čo je to ischias?

Ischias je druh bolesti, ktorá vzniká v dôsledku poškodenia sedacieho nervu. To nastane, keď sa sedacie nerv stlačený buď fyzickým poškodením alebo zápal okolitého tkaniva. To môže nastať, na jednej strane alebo na oboch stranách, čo spôsobuje necitlivosť a slabosť okrem bolesti.

Príčiny ischiase:

Príčiny Ischias bolesť nervov, sú:

  • Vydutie disku.
  • Zápal tkanive obklopujúce nervy.
  • Zúženie chrbtice.
  • Spasming piriformis sval, tiež nazývaný syndróm piriformis.
  • Chudobný životný štýl spôsobuje extrémny stres a napätie v dolnej časti chrbta regiónu.

8 Efektívna Domáce lieky na ischias bolesti:

Často sme sa spustiť lekárom a nemocniciam na ošetrenie z obáv. Bolesť môže nakoniec ísť s pomocou lekára. Napriek tomu sme si neuvedomujú, že nápravné opatrenie začína doma. Ischias v počiatočných fázach možno ľahko predchádzať a liečiť doma.

load...

1. Vyvážená strava:

Zdravá a vyvážená strava zlepšuje schopnosť tela liečiť. Citrusové plody, ako citrón a jej šťavy posilnenie imunitného systému a postupne znižovať opuchy okolo sedacieho nervu.

2. Správne držanie tela:

Správne držanie tela hrá veľmi dôležitú úlohu pri liečbe ischias a predchádzania opakovania. Udržanie správne držanie tela pri sedení, strečing a spánok pomáha liečiť a predchádzať ischias.

3. Relaxačné techniky:

Viac, než je skutočná bolesť, sme psychicky postihnutých, čo zase zvyšuje bolesť. Ak chcete znížiť bolesť, dodržiavať niektoré relaxačné techniky udržať si v pokoji a šťastný. Relaxácia pomáha obmedziť a riadiť dopad chronickej bolesti sedacieho. Niektoré relaxačné techniky zahŕňajú ležať rovno na bruchu s vankúšom alebo valcované uterák pod boky. Ležiaci na chrbte s vankúšom pod hlavou a nohami na stoličke tiež pomáha. Takéto relaxačné techniky sú veľmi užitočné pri liečbe ischias.

load...

4. Teplá a studená Compress:

Jedná sa o najbežnejší a efektívna metóda pre liečbu ischias. Spočiatku dopriať studený obklad na postihnutú oblasť po dobu asi 15 - 20 minút každý deň po dobu jedného týždňa. Po týždni, skúste horúcu obklad na rovnakej oblasti za rovnaké stanovené množstvo času. Striedavé studené a teplé zábaly znížiť zápal po okolitých tkanív a postupne znižovať bolesť nervov. To tiež poskytuje okamžitú úľavu.

5. Napínacie:

Naťahovacie cvičenia pre spodnú časť chrbta pomôcť stlačenie koreňa nervu úľava. Znižuje bolesť a opuchy. V dlhodobom horizonte, naťahovacie cvičenia zabrániť ischias opakovaniu.

 [Čítajte: Noha naťahovacie cvičenia pre ženy]

6. Masážna terapia:

Na rozdiel od horúcej a studenej kompresných procedúry, masážne terapia je tiež známe, že je veľmi užitočné pri zmiernenie bolesti nervov. Masážna terapia s odborníkmi ručne alebo vibračné stroj môže byť užitočné pri liečbe bolesti sedacieho nervu. Mali by ste mať masáž aspoň dvakrát týždenne zažiť dlhodobými účinkami.

7. Vyhnite sa zápcha:

Obsahujú veľa zdravých vlákniny v strave, aby sa zabránilo zápche. Zápcha je jednou z hlavných príčin ischias.

8. Piť vodu:

Vždy vypiť asi 1-2 litre vody denne, aby telo hydratované a vyvážené. Pitie veľa vody pomôže znížiť zápcha a iné zdravotné problémy, ktoré môžu spôsobiť ischias.

Pokiaľ príznaky pretrvávajú bez akéhokoľvek zlepšenia, môžete sa uchýliť k over-the-counter lieky, alebo sa poraďte so svojím lekárom.

S týmito jednoduchými ischias domáce opravné prostriedky, si teraz môžete rozlúčiť so svojou bolesť!

Nezabudnite sa podeliť o svoje nápady na domáce opravné prostriedky pre bolesti chrbta v sekcii komentáre.

V tomto videu - Ako zaobchádzať s Ischias Prirodzene: - 3 Ayurvedic domov opravné prostriedky na liečbu ischias bolesť

load...