Zdravie a wellness

7 závažných vedľajších účinkov mandlí

7 závažných vedľajších účinkov mandlí

Mandle boli vždy zdrojom živín a energie. Pre deti, mandle sú súčasťou hlad, pre dospelých sledoval svoju váhu, mandle občerstvenie. Mandle sú plné sacharidov, bielkovín, tukov, horčík a ďalšie. To je dôvod, prečo zistíte, že mandle sú neoddeliteľnou súčasťou raňajok v mnohých indických domácností. Dá sa jesť mandle ako surové alebo pražené. Mandle sú tiež k dispozícii vo forme múky, masla, oleja a mandľového mlieka! Bez ohľadu na to, ako ho jeden spotrebuje, mandle dať naše telo zdravú dávku živín.

Ale ako sa hovorí, taky nic moc nie je zdravé. To isté platí aj pre mandle taky.

Najvyššie 7 Nežiaduce účinky mandlí:

I keď existujú početné výhody konzumácia mandlí, oni majú vlastný podiel vedľajších účinkov. Niektoré z mandľových nežiaducich účinkov sú uvedené nižšie:

load...

1. Gastrointestinálne problémy:

Spotrebováva veľa mandlí môže viesť k zápche a nadúvanie, pretože majú vysoký obsah vlákniny. Ak je vaše telo nepoužíva na spracovanie veľkého množstva vlákniny, môže to viesť k podráždeniu žalúdka. Vzhľadom k tomu, orechy sú ťažko stráviteľné, to vedie k nadmerné namáhanie na brušku. Ak máte slabý tráviaci systém a sú náchylné k zažívacím poruchám, mali by ste ovládať svoj príjem mandle. Jeden spôsob, ako riešiť tento problém, je tým, že pije veľa vody. Ale tiež majte na pamäti, že nadmerné pitie vody vedie k nerovnováhe sodíka v tele.

2. Lieky interakcie:

Ak ste na diéte s mangánom bohatých a budete konzumovať mandle, mohlo by to viesť k liekovým interakciám. Dôvodom je, že mandle sú tiež bohaté na mangán. Vysoká množstvo mangánu v tele interaguje s laxatív, antibiotiká a niektoré krvný tlak lieky. Stačí iba 1,3 až 2,3 mg mangánu vo svojej každodennej strave.

3. Predávkovanie vitamínu E:

Požadujeme asi 15 mg vitamínu E denne. Konzumáciou väčšieho množstva mandlí, je možné dosiahnuť nad 1000 mg požadovaného príjmu. Vedľajšie účinky nadmerného vitamínu E sú hnačka, nadúvanie, rozmazané videnie, bolesti hlavy a závraty, a letargiu.

load...

4. Weight Gain:

Jedným z hlavných mandle orechy nežiaducich účinkov je priberanie na váhe. Vzhľadom k tomu, mandle obsahuje 14 g tuku a 163 kalórií za uncu. Ak nie ste horí ďalej dostatočné množstvo kalórií, budete určite pilot na libry, ako vaše telo uloží prebytočné kalórie ako tuk. Takže začleniť mandle vo svojej každodennej strave ako súčasť stravovania. Ak udržujete svoju váhu, uistite sa, že mandle sú súčasťou vášho príjmu kalórií 2000. Ak sa snažíte schudnúť, potom nech mandle byť v rozmedzí 1200 - 1500 príjem kalórií.

5. Zvýšenie Toxic hladina v tele:

To je jeden z hlavných vedľajších účinkov konzumácie mandlí v nadmernom množstve. Horkých mandlí je známe, že obsahujú kyselinu kyanovodíkovú, čo vedie k príznakom, ako je spomalenie nervovej sústavy, dýchacie ťažkosti, ktoré môžu byť aj fatálne.

6. Alergické reakcie:

Jedná sa o zriedkavý vedľajší účinok, ale niektorí ľudia ukázali, alergické reakcie na mandliach. Tu príznaky budú vyrážky, dýchacie ťažkosti atď

7. Prítomnosť baktérií:

Tento vedľajší účinok nie je špecifický pre mandle, ale je v rámci rodiny matice, mandle sú náchylné k rastu baktérií. V závislosti od toho, kde sú pestované, mandle by mohla byť vystavená škodlivým rast baktérií, čo môže viesť k zdravotným problémom, ak sú konzumované bez riadneho čistenia. V skutočnosti, v mnohých krajinách predávať surové mandle je nezákonné.

Takže teraz, keď viete, mandle nežiaduce účinky, ktoré prijímať informované rozhodnutia a zostať zdravý a bezpečný. Niet pochýb, o tom, že mandle sú dobré pre naše zdravie, ale umiernenosť je kľúčom. Porozprávajte sa so svojím výživu a rozhodovať o tom, koľko mandle deň je pre vás dobré.

Dajte nám vedieť o všetkých ďalších nežiaducich účinkov mandlí, ktoré ste zažili v sekcii Komentáre nižšie.

load...