Zdravie a wellness

7 úžasných výhod Tai Chi Jóga pre vaše telo, myseľ a ducha

7 úžasných výhod Tai Chi Jóga pre vaše telo, myseľ a ducha

Čo je pre vás lepšie - jogy alebo tai chi? No, my hovoríme, Tai Chi Yoga!

Tai Chi Yoga, mozog dieťaťa John Neubauer, je meditatívnu umenie. Je tvorený zmiešaním prvky Tai Chu'an a hathajóze dohromady. Podľa Neubauera, miešanie tai chi a jógu do jedinej umeleckej formy vytvára viac ďalekosiahle výhody pre telo, myseľ a ducha '.

Tai Chi Chu'an je čínske bojové umenie formou, ktorá sa skladá z jednonohý krúživými pohybmi vyrovnávanie urobiť s ohnutým kolenom. To je tiež považovaný za fyzický prejav taoizmu. Tai Chi je najviac pasívna forma bojových umení s filozofiou, výnos a prekonať '. Tieto tri aspekty tai chi sú zdraví, meditácie a bojové umenia. Tai chi má rôzne školy ako Wu, Yang Cheng a Sun. Väčšina ľudí cvičiť Tai Chi pre jeho tréning sebaobrany a zdravotné výhody.

load...

Hatha joga je populárny forma starovekej indickej jogové tradície, ktorá sa zameriava na celostnej uzdravenie bytosti s držanie tela, mudras, pránajámě a meditácie. To zahŕňa rôzne úseky, dopredu a dozadu ohyby, sediacich a stojacich pozícií, inverzia a krútia s cieľom zabezpečiť našim fyzickú pohodu.

Tai chi a joga majú mnoho podobné výhody, ktoré sa zameriavajú na vonkajšie a vnútorné pohodu nášho tela. Obaja majú liečivé účinky a pomoc pri upokojenie mysle a rozvíjanie ducha. Jedným z hlavných princíp oboch foriem dýcha. Dýchanie je neoddeliteľnou súčasťou ako tai chi a joga, bez ktorých táto prax zostáva neúplné. Obaja zahŕňajú pomalé a presné pohyby tela. Oba poskytujú duchovné prínos a ani je určený pre okamžité uspokojenie. Ale existujú rozdiely. Tai chi je oveľa uvoľnenejšia formu a nežiada, kto tlačiť nad úroveň pohodlia vlastného tela, zatiaľ čo joga zahŕňa preťahovanie svalov rámec toho, čo sú schopní v túto chvíľu. Ale spoločne poskytujú výhody oboch foriem násobených!

Výhody Tai Chi Yoga:

Tai Chi Yoga má celý rad výhod, z ktorých niektoré sú:

 1. Najdôležitejšie zo všetkých nespočetné výhody Tai Chi jogy je jeho anti-aging vlastnosti. Tai Chi jóga zvyšuje životnosť. To je výhodné pre starších ľudí.
 2. Jedná sa o nízky vplyv, nízke riziko cvičenia.
 3. Znižuje hladinu stresu, depresii a napätia. Ľudia, ktorí praktizujú Tai Chi jogu, zažívať menej úzkosti a stresu.
 4. To zlepšuje kontrolu dychu a meditačné silu. To tiež zlepšuje kognitívne funkcie mozgu.
 5. Štúdie preukázali, že Tai Chi jóga zvyšuje silu, rovnováhu, koordináciu a flexibilitu do značnej miery.
 6. Pravidelné cvičenie Tai Chi jogy dokazuje prospešné pre choroby ako osteopénie, artritídu, zápchu, zažívacie ťažkosti, migrény a bolesti hlavy, cukrovky, chronických bolestiach chrbta, bolestí pohybového aparátu a vysokého krvného tlaku.
 7. To tiež zvyšuje imunitnú silu tela a pomáha pri regulácii vzory a poruchy spánku.

Štruktúra Tai Chi jogy:

Na svojich internetových stránkach o Tai Chi Yoga, John Neubauer uvádza nasledujúce štruktúru pre cvičenie jogy Tai Chi:

load...
 • Sediaci Dychové cvičenia
 • Stojaci Jóga
 • Tai Chi Sequence
 • Ležiace Relaxačné
 • Sediaci jogy Sekvencia
 • Kľačiaci Meditácia

To je základná štruktúra jogy zasadnutí Tai Chi. Ale sekvencie a zasadnutí by mohol byť zmiešaný a experimentoval s rôznymi spôsobmi s rôznymi pohybmi Tai Chi a jóga predstavuje.

Ďalej Porozumenie:

Pre ďalšie porozumenie Tai Chi jogy, tieto knihy a videá by mohla byť užitočná:

 • Tai Chi Yoga - Unikátny Video Package (1999) John Neubauer
 • Power of Tai Chi Yoga - A 12-tich týždenný Audio lekcie plán pre chudnutie a anti-aging.
 • JohnCNeubauer - YouTube

Obaja Tai Chi a jóga potrebujú správne vyrovnanie tela a regulácie dychu. Preto je dôležité najprv vykonať Tai Chi, jóga pod dohľadom majstra jogy Tai Chi. S bežnou praxou, budete čoskoro zvládnuť túto jedinečnú umeleckú formu a žať svoje výhody.

Je to prvýkrát, čo ste počuli o tai chi joga? Myslíte si, že to stojí za to vyskúšať? Podeľte sa o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...