Zdravie a wellness

7 úžasných výhod Navy Beans pre vlasy a zdravie pokožky

7 úžasných výhod Navy Beans pre vlasy a zdravie pokožky

Navy fazuľa je veľmi bežný typ fazule. To je tiež známy ako yankee fazuľa alebo Boston fazuľa. Rovnako ako všetky ostatné fazuľa (fazuľa, lima fazuľa atď), námornícke fazuľa je tiež živiny-husté potraviny. Jedná sa o veľmi zdravý prírastok do vašej každodennej stravy. Vzhľadom k tomu, námorníctvo bôby sú bohaté na rôzne živiny, existuje veľa zdravia, vlasy a pleť výhody z nich.

Výhody Navy Fazuľa:

Medzi najčastejšie zdravotný stav vlasov a pleti výhody námorníckej fazuľa sú nasledovné:

1. Heart-zdravej výživy:

Navy fazuľa sú v tuku veľmi nízka. To z nich robí veľmi srdce zdravé potraviny. Tieto fazuľa sú tiež bohatým zdrojom kyseliny listovej, vlákniny a horčíka, ktoré sú užitočné pri znižovaní rizikový faktor mŕtvice, srdcového infarktu a periférnych vaskulárnych ochorení.

load...

2. Low GI:

Navy fazuľa majú nízky GI alebo nízkym indexom Glycemix. Z tohto dôvodu, to spôsobuje veľmi malý vzostup krvného cukru po jedle, ktorá vás od rizikom srdcového infarktu a cukrovky. Pôsobí tiež ako pomôcka pri kontrole hmotnosti.

3. Poruchy zažívania:

Navy fazuľa sú obohatené vlákniny. To pomáha pri prevencii rôznych porúch trávenia, ako je zápcha, divertikulóza a syndrómu dráždivého čreva. Diétne vlákna prítomné v tom sú veľmi užitočné pre zlepšenie trávenia.

4. Vlasy na jeseň a rast vlasov:

Navy fazuľa sú dobrým zdrojom draslíka a železa. Obsah draslíka v ňom pomáha v boji proti padaniu vlasov, zatiaľ čo železo podporuje rast vlasov a udržuje dobré zdravie vlasov.

load...

5. Zápalové ochorenia:

Zápalové ochorenia predstavujú bežný scenár v týchto dňoch. S pravidelná konzumácia námorníckej fazuľa, môžete znížiť riziko vzniku zápalových ochorení. Ako navy fazuľa sú bohaté na meď, pomáhajú pri znižovaní rizika týchto chorôb.

6. Chudnutie:

Ak chcete zbaviť tých kíl vášho tela bez pádu chorý a nedostatkom hlavných živín, potom námornícke fazuľa sú dobrá voľba. Sú to bez tuku a nízkokalorické v prírode. Oni tiež obsahujú rôzne komplexné sacharidy, ktoré zastavujú vaše telo od získania zbytočné hmotnosti a tiež poskytujú požadované množstvo energie. Preto môžete ľahko zahrnúť navy fazuľa vo vašej strave chudnutie.

7. Zdravá koža:

Navy fazuľa sú medzi najlepšie potravinové zdroje medi. Medi pôsobí ako antioxidant, ktorý pomáha v udržiavaní zdravej pokožky. Antioxidanty hrajú veľmi dôležitú úlohu pri dosahovaní zdravé a žiariace pleť prirodzene.

Boli to jedny z dobre známych navy fazuľa výhody. Najdôležitejšia vec, ktorú by ste mali mať na pamäti je nikdy jesť námorníctvo bôbov vo svojej surovej podobe. Ak budete jesť nevarené námorníctvo fazuľa, môžete ochorieť. Uistite sa, že budete variť fazuľu správne pred jedlom. Tieto fazuľa pre 8 si môžete užívať - ​​9 hodín (alebo cez noc) pred varením. Tým sa nielen varný proces jednoduchší a rýchlejší, ale tiež pomôže k lepšiemu procesu trávenia.

Je tiež veľmi dôležité, že budete mať správne množstvo fazuľa variť. 1 šálka vysuší Fazuľa činí cca. 2,5 až 3 šálky varené fazuľa. Takže budete musieť plánovať zložky pokrmu podľa množstva zŕn.

Nikdy som vedel, že navy fazuľa sú tak dobré pre celkové zdravie a majú tak veľa zdravotných, kože a vlasov výhody s nimi spojené. Ja určite bude, aby sa táto zdravé zdravé jedlo vo svojej strave. A čo vy? Neváhajte sa podeliť o svoje názory cez sekcii Komentáre nižšie.

load...