Zdravie a wellness

7 úžasných výhod extra panenského olivového oleja na pokožku, vlasy a zdravie

7 úžasných výhod extra panenského olivového oleja na pokožku, vlasy a zdravie

Olivový olej bol prvýkrát nájdený v Ázii takmer 3000 rokov späť, a bol široko používaný od tej doby ako prírodný prostriedok pre hojenie rán. Avšak, to bolo Stredomorí ľudia, ktorí ako prví rozpoznal skutočnú hodnotu tejto rastliny, jeho použitie pre rad účelov - niečo viac ako len liečivom. Práve títo geniálny ľudia, ktorí najprv uznal, že olej z olív, široko známy ako olivový olej dnes, obsahuje veľké množstvo mononenasýtených tukov; to má pozitívny vplyv na hladinu cholesterolu v krvi a pôsobí proti ďalším kardiovaskulárnym chorobám rovnako.

Extrahovaný olej bol tiež používaný ako efektívna hydratačný a vynikajúce liečbu podráždenie pokožky. Je to len v poslednej dobe, že zvyšok planéty prebudil na početné zdravotné výhody olivového oleja, a prešiel na zdravšie formu tohto oleja.

Čo je to Extra panenský olivový olej? A Aké sú rôzne stupne?

Na úrovni spracovania vykonané na čistý olivový olej založený, je na trhu k dispozícii v štyroch rôznych variantoch - extra panenský olivový olej (získaný z najnižšej úrovne spracovania); panenský olivový olej (získaný z druhého výliskov na olív); čistý olivový olej (získaný z starostlivého spracovania ako rafinácie a filtrácie); extra ľahký olej (získaný po obrovskom spracovania, a má veľmi jemné olivové arómu v ňom).

load...

Avšak zo všetkých týchto rôznych odrôd, ten, ktorý je najčistejšie a najzdravšie je extra panenský olivový olej. Tento olej sa vyrába lisovaním za studena čerstvo zozbieraných olív, bez použitia chemických látok alebo umelé príchute. V skutočnosti to je jediný rastlinný olej, ktoré môžu byť konzumované vo svojej prirodzenej forme, bez spracovania alebo úpravu. Niektoré z jej hlavných zdravotných výhod pochádzajú z jeho vysokému obsahu antioxidantov a mastných kyselín. Je prekvapujúce, že niečo tak minútu alebo malý môže dokázať tak prospešné pre vás.

Extra panenský olivový olej Výhody pre zdravie

Pozrite sa tu rôzne zdravotné výhody extra panenského olivového oleja:

1. Bezpečnostné Proti chorobami srdca:

Najväčším prínosom extra panenského olivového oleja je, že kontroluje hladinu LDL cholesterolu a zvyšuje hladinu HDL. Žiadny iný druh oleja obsahuje také obrovské množstvo mononenasýtených tukov. Štúdie preukázali, že ľudia, ktorí konzumujú viac či menej 2 lyžice olivového oleja, na dennej báze, ukázal menšie hromadenie LDL cholesterolu a zvýšenú hladinu antioxidantov.

load...

2. Zažívanie Výhody:

Na rozdiel od iných typov rastlinného oleja, extra panenský olivový olej je ľahké si na brucho. Pôsobí ako ochranný štít pre tých, ktorí trpia vredy a ďalšie problémy s gastritídou. Keď bol spotrebovaný vo svojej prirodzenej forme, olivový olej vyvoláva tvorbu žlče a pankreatických hormónov v prirodzeným spôsobom, viac než akýkoľvek iný liek alebo predpísané lieky. A čo viac, to pomôže znížiť pravdepodobnosť tvorby žlčových kameňov.

Extra panenský olivový olej pre pokožku

3. Vysoký obsah antioxidantov:

Vzhľadom k tomu, rôzne olivového oleja je úplne čisté alebo rýdze, to je naložený s vitamínmi a silné antioxidanty.

4. Účinná hydratačné:

Extra panenský olivový olej, populárno známy ako EVOO, je tiež často označovaný ako "tajomstvo krásy". Okrem toho, že je vynikajúcim výživným, pomáha stimulovať bunkovú opravy pre pevnejšie a hladšie pokožku.

5. Ak máte použiť tento olej na kožu, hneď po kúpeli, si budete môcť vychutnať hladkú a bezchybnú pleť - niečo, čo ste vždy túžili po si.

Extra panenský olivový olej na vlasy

6. Vypestujte vlasy prirodzene:

Mnoho mužov a žien skúsenosti akútnej vypadávanie vlasov a neustále hľadať prírodné prostriedky, ktoré bude účinné pre vlasy re-rast.

7. Stimuluje rast vlasov:

Väčšina prírodných domáce opravné prostriedky sa skladajú z prírodných rastlinných látok a bylín pre optimálne vlasy omladenie. Takmer päťdesiat percent týchto prírodnej liečby zahŕňajú olivový olej. Naložený s vitamínmi, minerálmi a antioxidanty, olivový olej pomáha udržať vlhkosť vo vlasoch a stimuluje ich rast. To tiež chráni vaše vlasy pred nečistotami, znečistenie a silným slnečným žiarením.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na extra panenský olivový olej výhod. Nezabudnite, aby sa tento zázračný olej súčasťou vášho každodenného života. Pre najlepšie možné využitie extra panenského olivového oleja a pozitívnych zmien. Zostať zdravý!

load...