Zdravie a wellness

7 úžasných výhod Coltsfoot pre pokožku, vlasy a zdravie

7 úžasných výhod Coltsfoot pre pokožku, vlasy a zdravie

Podbeľ extrakt je liečivá bylina, ktorá je známa ako Colt pešo, alebo Coughwort. Vedecký názov je to Tussilago farfara druhov; Asterceae alebo Compositae, rodiny slnečnice. Kvet rastliny skutočne vyzerá ako slnečnica s jediným zlatožltej kvetu, ktorá je zvyčajne spojená s jarnej sezóny.

Najstaršie záznamy o podbeľ byliny sú spojené s európskymi stranami krajín, ako je vidieť v niektorých častiach Anglicka a severnej Afriky. Neskôr bol nájdený v Severnej Amerike taky. Coltfoot vraj boli použité v dávnych dobách v Grécku a Ríme na zmiernenie bronchiálna preťaženiu a všetky typy dýchacími ťažkosťami. To bolo použité v týchto dňoch na liečbu čierny kašeľ.

Moderné deň použitia bylín je väčšinou vo forme infúzie, extrakt alebo tinktúra, užívaná perorálne spolu s medom alebo zvonka ako liek.

Podbeľ Výhody pre kožu, vlasy a zdravie:

 1. Podbeľ sa najčastejšie používa na zníženie zápalu. Ale antioxidačné vlastnosti podbeľa divy na koži príliš. Pomáha podmieňujú pokožku a znižuje oxidačný stres na nej. Podbeľ ochranné opatrenia proti mikrobiálnej funkcie a robí pleť vyzerať mladšie. Je to z toho dôvodu, že kozmetické tonery využiť podbeľ, to je obrovská dopyt pre svoje omladzujúce vlastnosti.
 2. Jeho antibakteriálne vlastnosti podporujú podbeľ ako anti žumpa pre všetky typy vonkajších rán, vrátane bodnutí hmyzom. Vysoký obsah slizu v tom pomáha v boji proti lupinám, suchých i olejových typov.
 3. Podbeľ kvet nie je len krásny hľadajú, ale jeho esencie pomáhajú v boji proti depresii a sú použité ako terapeutické olejov. Pravidelná konzumácia bylina posilňuje imunitu. Podbeľ bráni chorobám, ako je hnačka, žalúdočné vredy, syndróm dráždivého čreva (IBS) a kolitída. Má vynikajúce antimikrobiálne vlastnosti, a preto sa tiež používa na liečbu zápal močového mechúra a ďalších infekcií močových ciest.
 4. Listy podbeľa rastliny sú vhodné pre liečenie dýchacích problémov, ako je astma, rozdutie pľúc, zápal priedušiek, prechladnutie a kašeľ, hrudník ochorení, zápchy a problémy s dutinami. A fajčiarom, ktorí sa neúspešne snažia prestať fajčiť; Tu je niekoľko dobrých správ! Podbeľ je vaša najlepšia nikotín náhradou bylina pre tento musíte mať odpor.
 5. Podbeľ list sa vysuší a ochladí a často používaný ako sprchy alebo pre úľavu od iných vaginálnej podráždenia. Je však dôležité si uvedomiť, že nadmerné sprchovanie môže spôsobiť rôzne iné vaginálnej problémy a je odradený doktorov. 
 6. Čaj z podbeľa závodu má výborné mikrobiálne vlastnosti, ktoré z neho urobili populárne medzi domorodými praktiky. Je tiež súčasťou babičkinho magického očné kvapky, ktoré účinne pôsobí pri liečbe podráždené oči v okamihu! Kombináciou podbeľ čaj s nechtíka kvetín (Calendula officinalis), dráč kôra (Berberis vulgaris) a echinacea purpurová (Echinacea spp.) Je výmysel, ktorý vymaže všetky podráždenie očí.
 7. Tinktúry vyrobené z podbeľ sušených listov čaju môže byť interne používa na liečbu kolitídy a ďalších dvanástnikových problémy. Podbeľ Pomáha jasné nosovej dierky a pomáha opraviť bolesti v krku taky. Posilňuje imunitný systém zlepšuje lymfatický výboje v tele a pomáha liečiť alergie rovnako.
[Čítajte: zelený čaj na vypadávanie vlasov]

Podbeľ - Nutričné ​​hodnoty:

Nutričné ​​zložky podbeľa sú bohatá a pestrá. Obsahuje sliz, tanín, alkaloid pyrolizidine a saponíny. Sú známe pre svoju schopnosť ako expektorans, diuretikum, spazmolytiká, upokojenie, antitusikum, adstringentné, zvláčňujúce, protizápalové, anti-prechladnutie a antiscrofulous.

load...
 • Podbeľ je bohatá na rôzne prvky, ako je zinok, meď, vápnik, draslík, mangán, síru, vitamíny A, B, C a P a železa.
 • Starovekej čínskej medicíny zaznamenáva jeho použitie ako liek proti kašľu.
 • To tiež bolo použité lokálne, aby externe zaobchádzať vredy, drobné zranenia, vyrážky a bolestivé kĺby. Pri tejto liečbe, výňatok alebo obklad z rozdrvených listov sa vyrába.
[Read: zdravotné prínosy Saguaro Fruit]

Nežiaduce účinky podbeľa Herb:

 1. Cez použitie bylín vyvoláva pochybnosti o tom, ktoré spôsobujú pečeňové toxicitu. Tiež sa odporúča, aby deti mladšie ako 5 a tehotné ženy by nemali používať Colt noha.
 2. Tento multi-utility bylina má teda bohaté a rozmanité využitie, a sú ľahko dostupné, je nesmierne populárny tiež.
[Čítajte: Výhody a výživa hodnôt Bignay]

Ako u všetkých silných a účinných bylín, malo by to byť najlepšie prijatá pod lekárskym dohľadom.

load...