Zdravie a wellness

7 úžasných prínosov pre zdravie kešu

7 úžasných prínosov pre zdravie kešu

Človek by si kúpil toľko druhov ovocia a orechov maslo, najmä arašidové maslo, ale vedeli ste, že kešu maslo je rovnako lákavé ako každý iný maslo? Tento prírodný sladká nátierka zo surových alebo pražených kešu chutí úžasné, a obsahuje veľa živín príliš.

Chceli by ste poznať výhody kešu maslo a ako na to? Potom tento príspevok je práve pre vás! Pokračuj v čítaní!

Látok v kešu Maslo:

Kým orechy maslo nie je plná dobroty Omega 3 mastné kyseliny, bolo by chybou myslieť si jeho prínos pre zdravie je zanedbateľný. Naopak, toto maslo prichádza obohatené o niekoľko základných živín. Má živiny, ako sú proteíny, vápnik, železo, vitamín E, atď riboflavín (1). Maslo obsahuje tiež mierne množstvo zdravých tukov (ako kyselina olejová), ktoré vaše telo potrebuje.

load...

Syrový a Pražené Varianty:

Nájdete dva všeobecné typy kešu masla na trhu - surové a solené. Oboje môže obrátiť na Vaše chuťové poháriky. Avšak z hľadiska zdravia, surový je lepšie ako pečené. Keď budete jesť surové kešu maslo, vaše telo dostane živiny vo veľkom množstve v porovnaní s tým pečené typu. Unsalted variant kešu maslo obsahuje takmer žiadny sodík a cholesterol.

Dôležité Zdravie Výhody kešu maslo:

1. Dobrým zdrojom horčíka:

Kešu maslo je dobrým zdrojom horčíka, zásadné minerál, ktorý hrá kľúčovú úlohu v udržiavaní fit telo a zdravie (2). Spotreba horčíka je dôležitý pre udržanie svalov vo forme, a zaistí, metabolické funkcie a imunitný systém sú optimálne. Taktiež reguluje krvný tlak a napomáha absorpciu vápnika, ďalšiu dôležitú minerálne.

2. Menej tuku Ládin ako ostatné Maslo Druhy:

Rovnako ako väčšina z vás už vedia, žiadny nutela postráda fat.The To isté platí aj pre kešu masla. Avšak, príjem oveľa menšie množstvo tuku tým, že jej kešu masla v porovnaní s arašidové maslo a iné druhy orechov odvodený masla. V lyžice kešu masla, dostanete 94 kalórií, čo je menej než iné varianty. Kešu maslo tiež obsahuje menej cukru ako arašidové maslo.

load...

3. Zdrojom bielkovín:

Kvocient proteín kešu maslo je nižšia ako u arašidového masla. Avšak, to môže ešte slúžiť ako dobrý rastlinný zdroj bielkovín. Ak budete jesť menšie množstvo zvieracieho mäsa (je známe, že byť dobrým zdrojom bielkovín), to vynahradiť tým, že kešu maslo s jedlom.

4. Zdrojom železa a selén:

Kešu maslo obsahuje značné množstvo železa. Bez železa, môže byť podrobená anémii a únave. Surové kešu maslo by malo byť konzumované pre optimálnu spotrebu železa. Toto maslo obsahuje tiež selén. To má zásadný význam pre zdravie, ako sa bojuje proti voľným radikálom a zastaví je od poškodenia DNA a membrány buniek.

5. Dôležité srdcové zdravie:

Každý, kto chce, aby ich srdce zdravé a správne fungujúce. Pre silné srdcové zdravie, je vhodné, aby zahrnúť kešu maslo vo vašej strave. Jeho mononenasýtené a polynenasýtené tuky pomáhajú v boji proti rozvoju škodlivých hladiny cholesterolu v tele. To zase znižuje riziko rôznych srdcových ochorení.

6. Pomáha zmariť Diabetes:

Nemožno poprieť, diabetes epidémie prírody prevzal po celom svete. Diabetici sú nútení žiť život s niekoľkými obmedzeniami, a to je lepšie, aby sa zabránilo ochorenia z deje skôr ako boj s ňou po objavení! Ak chcete zachovať cukrovku na uzde, mali by ste uviesť kešu maslo jedlom. To pomáha regulovať hladinu cukru v krvi, a tak zmariť diabetes.

7. Znižuje riziko žlčníka kamene:

Žlčníkové kamene môžu byť veľmi bolestivé a nepríjemné. Štúdie ukázali, ženy môžu znížiť riziko vzniku žlčníkových kameňov tým, že jej kešu maslo.

Ako si vyrobiť Kešu maslo:

Aj keď môžete nájsť solené aj surové kešu maslo v supermarketoch, je tiež možné, aby to doma. Týmto spôsobom budete mať možnosť vyhnúť sa umelá ochucovadlá, sladidlá a konzervačné látky. Proces prípravy je ani zložité, ani časovo náročná.

Základný postup:

Ak chcete, aby sa kešu maslo a nemajú veľa času, použite mlynček mixéra a zmes surové alebo solené kešu na konzistenciu šírenie-like. Pečené kešu za následok hladšie textúru a príťažlivú chuť. Ak používate mixér, bude maslo bude pripravený v priebehu niekoľkých minút, ale čas príprava môže byť dlhšia, ak používate kuchynskom robote. Môžete kombinovať malé množstvo vody. Ak použijete raw kešu, namočte do vody pred tým, než maslo. To zmyje nečistoty. Bolo by dobré použiť kešu, ktoré vypĺňajú polovicu kontajnera alebo o niečo viac v mixéri. Po použití masla prvýkrát, uložiť zvyšok do chladničky, aby sa zabránilo jeho žltnutiu.

Variácie:

Nemožno poprieť, chuťou kešu maslo a vonia skvele, keď sa so žiadnou inou zložkou. Avšak, kvôli kolísanie, môžete si dať na niekoľko prísad. Napríklad, môžete pridať malé množstvo ľanového oleja alebo kokosového oleja. To umožní, aby maslo textúry krémovejšia! Niektorí ľudia chceli pridať trochu soli do neho. To je v poriadku, ale vy by ste mali upustiť od pridania umelých sladidiel, pretože by to v rozpore s účelom robiť to doma! Pridanie javorový sirup alebo med je ešte lepší. Experimentovanie, môžete tiež pridať malé množstvo vanilky a škorice podstaty. To určite pomôže pri zlepšovaní chuť.

Čo by ste mali mať na pamäti:

Kešu masla chutí sladký a jesť vám pravidelne ponúka niekoľko zdravotných výhod. Avšak, nemali by ste jesť v nadbytku. Obsahuje pomerne veľa kalórií, a ak ste na chudnutie poslanie riadenej výživy je vhodné.

Ako sa po vám pomohla? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie!

load...