Zdravie a wellness

7 úžasné zdravotné výhody Grits

7 úžasné zdravotné výhody Grits

Milujete jesť koláče kamienok, ale sú vždy vinní podvádza svojho jedálnička? No, nemôžeme ručiť za zdravotné výhody olejové, vyprážané zrnitosti koláče, ale existujú rôzne výhody krupice.

Výhody zrnitosti

Vzhľadom k tomu, tu sú o 10 úžasné krupica zdravotné výhody pre vás check-out:

1. Proteín:

1 hrnček krupice obsahuje 1 gram proteínu. Avšak, musíte si uvedomiť, že kukuričná krupica väčšinou obsahujú bielkoviny, bez veľa aminokyselín. Tak to sú neúplné bielkoviny, a ak hľadáte potravín bohatých na bielkoviny, môže sa pozrieť na nejakého iného zdroja. Avšak, ak sa domnievate, krupica ako cereálie alebo jedlo raňajky, obsahuje dostatok bielkovín, aby vaše telo zdravý štart. AMP svoj obsah bielkovín, pridáme mlieko alebo iné zdroje bielkovín, aby krupica obilnín.

load...

2. Tuky:

1 hrnček krupice obsahuje 91 kalórií, čo je menej ako ovsené vločky. 1 šálka kukuričnej krupice tiež obsahuje menej ako 0,2 g tuku. Takže ak ste na chudnutie stravy, môžete nahradiť svoju rannú ovsené vločky s krupice kaše.

3. Kyselina listová:

Kyselina listová je dôležité živiny, ktoré naše telo potrebuje. Pomáha pri zvyšovaní náš imunitný systém a chráni nás proti chorobám, ako je anémia a dokonca aj rakovinu. Stručne povedané, foláty pomôcť opravy DNA (1). Každý dospelý človek by mal konzumovať aspoň 400 mg kyseliny listovej denne. Potrebná suma pre tehotné ženy je 600 mg. Tehotné ženy sú často povedal, aby folátu doplnky, pretože bráni nervové poruchy a pomoc pri rozvoji myelínové pošvy (ochranný kryt nervov) u plodu. Konzumácia 2 až 3 šálky kukuričná krupica môže prispieť k celej množstvo kyseliny listovej požadované.

4. Vitamíny:

Kukuričná krupica obsahujú veľké množstvo vitamínov, najmä vitamínu B. V skutočnosti, 1 šálka varených krupica obsahuje 20 percent vitamínu B1, 25 percent kyseliny listovej a jednu šestinu vitamínu B3, ktoré potrebujete každý deň. Vitamín B komplex, ktorý kukuričnej krupice sú bohaté na je pre naše zdravie veľmi dôležité. Pomáha pri metabolizovať a absorbovať jedlo, ktoré jeme. To tiež pomáha pri premene tukov a sacharidov na energiu. Vitamín B1 tiež reguluje a optimalizuje kardiovaskulárne funkcie, tým, že produkuje viac acetylcholínu, čo je neurotransmiter, ktorý prenáša správy medzi svalov a mozgu (2). Spolu s mastnými kyselinami, ale tiež chráni oči a oneskorenie vývoja katarakty. Vitamín B3 lieči nespavosť a bol používaný na liečbu depresie a schizofrénie (3). To tiež znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov, a tým chráni srdce žiadnym ochorením.

load...

5. Minerálne látky:

1 porcia kukuričná krupica obsahuje 7 mg selénu a 1,2 mg železa. Železo je prítomný v našom tele v hemoglobínu, ktorá pomáha v plnení kyslíka po celom tele. To je tiež prítomné vo svaloch ako myoglobín. Pomáha pri rozptyľovanie kyslíka skrz svalových buniek. Ak je železo vaše telo je vyčerpaný, môže sa stať anemický. V pokročilých štádiách, môže dôjsť k zlyhaniu obličiek. Selén, na druhú stranu, reguluje a kontroluje zápal. To môže dokonca inhibovať nástup reumatoidnej artritídy. Jeho príjem bol spojený s nižší výskyt rakoviny prostaty. Spolu s vitamínom E, môže pôsobiť ako antioxidant a zabránilo tvorbe voľných radikálov, čím sa boju proti rakovine kože a prevenciu vysušenú pokožku.

6. Muscle Gain:

Kukuričná krupica obsahovať dostatok leucínu - 1 dávka obsahuje 542 mg nej. Leucín je aminokyselina, ktorá spúšťa syntézu bielkovín, a tým zvyšuje svalový rast. U starších pacientov, úbytok svalov je skutočný problém. Pre nich, strava, ktorá obsahuje veľké množstvo leucín môže prameniť túto stratu.

7. Chudnutie:

Váhový úbytok je jedným z najlepších zdravotných prínosov drťou, pretože udržiava si pocit plný dlhšie a uspokojí vašu chuť k jedlu. V dôsledku toho budete ťažiť veľa z toho, či ste na chudnutie režimu. To tiež poskytuje rýchlu energiu, takže miska krupica by pomôžu pracovať oveľa dlhšie. Namiesto cukru naplnené, tepelnej energie bar, miska krupica je oveľa výhodnejšie pre tých, ktorí vykonávajú schudnúť. Je bohatá na železo, takže pomáha v obehu kyslíka do unavených svalov cez hemoglobínu v krvi. V dôsledku toho nebude unaviť ľahko.

Zdravé recepty Grits

V južnej americkou kuchyňou, krupica sa polial s maslom alebo margarínom odovzdať úžasne bohatú chuť. Ale môžete urobiť nízkokalorické jedlá z krupice taky.

Syr Grits

Priniesť vody do varu a pomaly mrholenie v zrnitosti k dobrému premiešaniu. Teraz túto zmes so štipkou soli, papriky a cesnaku prášok varíme do zhustnutia v miernom ohni. Nakoniec vmiešame strúhaný Cheddar nejakom až roztopí. To je najlepšie jesť s niektorými restovanou krevety.

Krúpy s kukuricou a cibuľou

Začnite tým, že sautéing nakrájanú cibuľu a sladkú kukuricu. Akonáhle varené, pridajte trochu mlieka, vody a soli a priveďte do varu. Rýchlo pridať krupice a znížiť teplo, tlejúci až je zmes hustá a krémová. Začiatok to s nakrájanou zelenou cibuľkou a petržlenovou vňaťou. Pridajte soľ a korenie podľa chuti. Ak chcete zdravú raňajkách, to je všetko, čo potrebujete. Pre viac dekadentnej misky, pridajte syr alebo maslo.

Krúpy s vajcom a špenátom

Variť krupica podobným spôsobom, ako je uvedené vyššie. V inej miske, vädnúť nejaké špenát len ​​s trochou margarínu a dochutíme soľou a korením. Variť vajcia. Slúžiť krupica preliate špenátom a vajcom na náplň, zdravá raňajky.

Zdravšie Alternatívy

Ak nemôžete mať kukuričnej krupice na raňajky, smotana pšenica, ktorá je celé zrná obilnín, je zdravšie alternatíva. Je vyrobená z pšeničnej krupice. Môžete tiež jesť amarant, ktorá je bezlepková zrna ako substancia a veľmi výživné. Quinoa je možné použiť namiesto krupica, aj keď je potrebné zmeniť dobu varenia ako quinoa trvá dlhšie. Ovsená múka obsahuje viac bielkovín, tak tých, ktorí chcú bielkovinový raňajkách môže nahradiť krupica s ovos.

Konzumáciou krupica, ste povinní sa cítiť zdravšie a nasýtiť, než budete mať. Čo je viac? Krúpy nie sú tak nudné, ako si myslíte. S trochou vynaliezavosti, môžete si šálku krupica do skvelého jedlo, ktoré vaša rodina bude potešením.

Povedzte nám, ako tento príspevok o výhodách drví vás pomohlo. Ešte nám svoj názor tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...