Zdravie a wellness

7 úžasné zdravotné prínosy Miswak

7 úžasné zdravotné prínosy Miswak

Má strach z dutín ťa udržať mimo svoje obľúbené zákusky? Citlivosť zubov takže si myslíte, že dvakrát o tom mať zmrzlinu v sparnom popoludní? Boľavé ďasná vám zníži na stravovacie návyky jedného barbar?

Ústna hygiena, alebo jeho nedostatok, je problém, ktorý je zriedkakedy myslel vážne. Myslím, že vo svete plnom podmienok, ako je rakovina, srdcové choroby, tuberkulózy a tak ďalej, to príde ako žiadne prekvapenie, že bolí zub je najmenej starostí väčšiny ľudí. Ale jediný, kto znášal bolesť o krvácanie ďasien alebo infikovaný zub naozaj vie, čo pevná, bolesť v ústach, 'to môže byť. Ak máte počítať sa medzi jednu z, smolu 'ty alebo strach to niekedy s vami deje, dovoľte mi, aby som vám predstavil svojho obľúbeného nového superhrdinu.

História miswák vedenie a zubára preč od 5000 BCE

Miswák je vetvička, ktorý pomáha pri čistení zubov a bol používaný na tento účel už viac ako 7000 rokov! (Faint spomienky ľudí vo vidieckych oblastiach s, palicu 'v ústach skoro ráno? Áno, teraz si to).

load...

Kombinujúce funkcie zubnej kefky a zubné pasty, antibakteriálne vlastnosti miswák majú zachránil veľa ľudí z prípadov strašného zubného kazu a horšie naprieč storočiami. Údajne miswák bol v použití vpravo od dôb dávnych Babylončania a Egypťania. Čo by znamenalo, že tento skromný žuvanie palica je staršia než kráľovnej Kleopatry? Čo znamená, že zakaždým, keď použiť miswák, mali by ste byť v skutočnosti kefovanie s kusom histórie!

Vedecký názov

Aj keď žuvanie tyčinky môžu byť vyrobené z mnohých bežne sa vyskytujúcich rastlín, ako sú olivovníky, miswák je najviac všeobecne spojená s persica stromu Salvadora, všeobecne známy ako, araku 'v arabčine.

Vedecký výskum

V niekoľkých štúdiách vykonaných Svetovou zdravotníckou organizáciou a ďalších nezávislých zdravotníckych organizácií, bolo zistené, že ľudia, ktorí používajú miswák pravidelne vyžadujú oveľa menšiu zubnú starostlivosť ako tí, ktorí používajú zubné pasty a prášky. (1)

load...

Výskum preukázal, že pravidelné užívanie miswák má terapeutický účinok na gingiválne ochorenia, a pôsobí proti roztrúsenej ochorenie ďasien spôsobujúce organizmy, ako sú Porphyromonas gingivalis, Aggregatibacter actinomycetemcomitans etcetera. (2) (3) Nedávna štúdia Patel PV kolies, sa zistilo, že pri použití ako doplnok bežných zubných kefiek, miswák pomohol záznam znateľné zlepšenie povlaku skóre a ďasien zdravie. (4)

Okrem toho, pomocou miswák pravidelne má rad ďalších výhod príliš ako uvidíme neskôr.

Význam V islame

Od tej doby svojho vzniku pred 7000 rokmi, je použitie miswák nebola nikdy prerušená. Veľkú časť úveru na to ide do islamského práva, ktorý pravidelne povzbudzoval svoje laikov týkajúce sa osvedčených postupov spojených s využívaním miswák. Prorok sám vraj používa, vetvičky vyrobené z Arak stromu ', a ako taký, ich využitie nájde zmienka v Hadísa týkajúce sa prorokove života.

Používanie miswák v piatok, pred a potom, čo na cestách, než náboženské praktiky etcetera, odporúča Hadísa a verne dodržiavané miliónmi obyvateľov po Arabskom polostrove, severnej Afrike, indickom subkontinente, juhovýchodnej Ázii a ich diaspóra, kým dnes.

Účinných látok v miswák

Besniace otázka týmto bodom by bolo - čo je to o miswák, že to všetko, takže efektívne je? Odpoveď na túto otázku spočíva v jeho aktívnych zložiek. Zatiaľ čo väčšina ústnej dezinfekčné prostriedky, ako sú zubné pasty, ústne vody, zubné prášky, stavať celej svojej reklamnej kampane okolo jedného či dvoch kľúčových zložiek, ako je oxid kremičitý, miswák má sadu 19 účinných látok, ktoré aktívne podporovať silnejšie zuby, a zároveň zachovanie zdravia ústnej dutiny.

 • Alkaloidy-Salvadorine, trimetylamin-majú antibakteriálny účinok
 • Oxid kremičitý prírodné brúsivá, odstraňuje škvrny
 • Vápnik, chloridy, fluoridy dôležitý pre starostlivosť o chrup. Fluorid pomáha pri remineralizácii štruktúru zuba.
 • Síra
 • Vitamín C
 • Živica tvori ochrannú vrstvu smaltu, aby sa zabránilo tvorbe zubného kazu
 • Taníny-Function ako prírodné zvieravý, stimulovať premoláre tvorba slín
 • Saponíny, flavonoidy, a steroly v malých množstvách
 • Éterické oleje-prepožičať jemnú chuť a vôňu, stimulujú produkciu slín, a pomôcť zmierniť nadúvanie

Prečo to je nazývané skutočne bezpečné a účinné prírodné zubná kefka

Čistenie zubov dvakrát denne s pruhom lesklej bielej zubné pasty (alebo zany, červené kryštály jeden) je zvyk, ktorý bol hlása vo väčšine z nás hneď od raného detstva. Prijímané múdrosti za touto praxou je, že zubné pasty sú nevyhnutné pre ústnu hygienu. Samozrejmosť. Ale vzhľadom k tomu, že prvý zubná pasta bol vynájdený niekedy v polovici devätnásteho storočia, s použitím žuvacích palice alebo miswák, je tradičný znalosti, ktoré ťažia desiatky ľudí po stáročia.

S dobra hostiteľa v prírode sa vyskytujúcich aktívnych zložiek a nula chemických prípravkov, miswák je bezpečná a môže byť použitý ako pre dospelých, tak pre deti. To je v priamom kontraste k komerčne dostupných zubných kefiek a zubné pasty, ktoré je potrebné užívať s extrémnou opatrnosťou, najmä u mladších detí, zo strachu, že podmienky, ako fluorózy etcetera. Miswák možno tiež použiť pohodlne ako prírodná zubná kefka vďaka svojej efektivite, sa dozvedieť viac o tom, ktoré, odporúčame vám prečítať si nasledujúce časť!

Výhody miswák

Aké sú výhody používania, miswák 'cez pravidelné zubnú kefku? Medzi pravidelné zubnú kefku a miswák, ako sa miswák skóre počas pravidelnej zubná kefka, pýtate sa? Bez ďalších okolkov potom tu sú top 8 prínos pre výrobu miswák súčasťou vášho každodenného routine-

1. Boje zubný kaz a dutín

Jedným z najväčších požehnanie tejto modernej dobe bola široká dostupnosť potravín. Sladká, kyslá, pikantné, horká, farma čerstvé, spracované, čo si len spomeniete, a vaše supermarket má pravdepodobne ju. Ale zvýšenie dostupnosti potravy, zvlášť bohatý-in-cukru spracované potraviny, sa prejavil v raste výskytu zubného kazu v všeobecnej populácii.

Zubný kaz nastane, keď je zničená smalt (lesklý biely kryt na zuby). Ale ako to dostať zničené cez pravidelné kefovanie pýtaš? Jednoduchá. Naše ústa skrývajú stovky rôznych druhov baktérií, niektoré dobré, niektoré zlé. Tieto baktérie použitie škrobu a cukru prítomného v potravinách za vzniku kyseliny, ktorá vyprchá skloviny, čím ohlasovať v procese rozkladu, ktoré nakoniec vedie k dutine.

Zatiaľ čo väčšina komerčných zubnej pasty použiť fluorid ako prostriedok na prekonanie tejto úpadok, ďalšie efektívne riešenie tohto problému je vnútri vás v podobe svojho slín. Slín pomáha v boji proti zubnému kazu tým, že zabraňuje hromadeniu kyseliny a dávať zuby čas na opravu sami. Miswák bolo známe, že zvyšuje tvorbu slín v ústach bez potreby akýchkoľvek obchodných zosilňovača alebo prísad, teda prirodzene bojovať proti zubnému kazu.

Okrem toho, použitie miswák pomáha posilňovať zuby skloviny vďaka chloridu sodného, ​​hydrogénuhličitanu sodného a vápenatého oxidu prítomného v miswák, čím sa podporuje bielenie zubov príliš.

2. Chráni pred zubného kameňa a plaku

Vedeli ste, že doska buduje v ústach, ako budete čítať tento? (No, neponáhľajte oplachovať teraz dýchať).

Napodiv, tvorba plaku je bežný proces. Plaketa je to, čo hovoria bezfarebný film baktérií, ktoré tvoria na zuboch a ďasnách, ako sa baktérie rastú a množia. Ale zatiaľ čo pravidelné kefovanie možno ľahko odstrániť zubný povlak, jeho nahromadenie vedie k tvorbe, tartar'-viditeľné žlté sfarbenie, ktoré sa lepia na zuby a ďasná a môže spôsobiť ochorenie ďasien a stratou zubov do budúcnosti.

Najjednoduchší spôsob, ako zabrániť hromadeniu zubného kameňa a plaku, a tým predchádzať ochorenia ďasien a stratou zubov, je pravidelne a správnym spôsobom čistiť. Miswák bytia, zubná kefka vetvička 'tu pomáha vďaka svojej antibakteriálne vlastnosti, ktorá bráni baktérie z hromadia na zuby a ďasná.

3. Odstráni zápach

Zápach z úst, medicínsky známy ako zápach z úst, je ukazovateľ mnohých zubných problémov. Počnúc jesť obzvlášť silné potraviny, k ochorenia ďasien a zubnej dutiny, zápach z úst, je jasným varovaním, že veci nie sú, ako by mali byť vo vašich ústach. Nedostatok produkcia slín môže viesť k zápachu taky.

Vzhľadom k tomu, ako tam nie je jeden istý príčinou zlého dychu, riešenie typu all-in-one môže ísť dlhú cestu v liečbe tohto stavu. Silné antibakteriálne aktivity miswák je spolu s jeho majetkom zvýšenie produkcie slín v ústach, sú efektívne liek na zápach z úst. Ďalej, pretože sa jedná o prirodzene sa vyskytujúce látky, za použitia vetvičku uvoľní určité zlúčeniny, ktoré vytvárajú miernu vôňu, ktorý je typický pre miswák.

4. Boje škodlivých baktérií a choroboplodných zárodkov

Ľudská ústa chová nie menej ako 700 rôznych kmeňov baktérií, z ktorých nie všetky sú škodlivé. Zatiaľ čo väčšina z prítomných baktérií v ústach pomoci v rozdelení potravín, a v mnohých prípadoch dokonca pomáhajú udržiavať zdravé zuby a ďasná, niektoré baktérie sú zlé baktérie, ktoré sa aktívne ničia zuby a ďasná. Zubná dutiny, tatárska, ochorenia ďasien a paradentóza, bolestivý stav postihujúce ďasná a čeľuste kostnej sú spojené s baktériami bývať v ústach.

V rade štúdií vykonaných Svetovou zdravotníckou organizáciou a ďalších nezávislých výskumných skupín, miswák bolo preukázané, že obsahujú množstvo aktívnych antibakteriálnych látok, ktoré aktívne bojujú proti rastu baktérií v ústach. Aj ľudia používajú miswák pravidelne boli videní, že trpí menšie inštancií ústnu hygienu otázok než tí, ktorí nie / použité bežné zubné pasty a zubné prášky.

4. Chráni a posilňuje ďasná

Tu je pre tip, ak máte obavy o tom, či vaše zdravie ústnej dutiny je v dobrej kondícii, pozrite sa na vaše ďasná. Ďasná sú mäkké tkanivá, ktorá obklopuje zuby a pomáhajú udržiavať ich v dobrom stave. A ako taký, akýkoľvek stav ovplyvňuje zubov sa prejavuje v ďasnách taky.

Plak vybudovať ovplyvňuje ďasná, rovnako ako vplyv na zuby. Vývoj plaku do zubného kameňa môže mať vplyv na ďasná a zuby tromi rôznymi spôsobmi, a to zápalu ďasien, parodontitídy a pokročilé parodontitídy. Väčšina z nás by mohlo zažili ostrú bolesť na ktoré majú niečo príliš studený alebo horúci raz za čas. Avšak, ak sa jedná o pravidelný výskyt a je sprevádzaný opuchy a zápaly ďasien, stav sa nazýva zápal ďasien a potrebuje okamžitú pozornosť a liečbu. Neliečený zápal ďasien s ďalšie hromadenie zubného kameňa ovplyvňuje základná kostra spôsobí ďasná ustupovať, umelý chrup zmeniť a zuby k strate nakoniec-bolestivé, nezvratné ochorenie známe ako pokročilé parodontitídy.

Scary, že jo?

Našťastie pre nás však miswák prichádza na pomoc aj tu! Tým, že pomáha predchádzať tvorbe zubného plaku a následnú tvorbu zubného kameňa, miswák výrazne znižuje šance na zápal ďasien a periodontitis udržať svoje ďasná zdravé a radosť, celý.

5. Antikarcinogénne a analgetické

Na rozdiel od jej výhody v ústnej hygieny a ochrany zdravia, miswák má určité terapeutické účinky na základe ktorých odporúča jeho použitie príliš. Antioxidačné enzýmy, ako peroxidázy, katalázy, a polyphenoloxidase prítomných v miswák sa hovorí, že anti-karcinogénne vlastnosti, to znamená, že pomáhajú pri prevencii rakoviny. Aj keď je potrebné ešte stanovená, ako efektívne miswák je v boji proti rakovine, ktoré už v tele existuje, jeho použitie ako preventívne opatrenie bola stanovená prostredníctvom výskumu.

Okrem toho sú účinné látky prítomné v miswák majú analgetické, alebo pre úľavu od bolesti, vlastnosti, ktoré pomáhajú riešiť zápalu a bolesti, a to najmä v ďasien.

Keď bol v poslednej dobe kefka mohol vyhlásiť to?

6. Osviežujúci dochuť

Hlavnou výhodou použitia miswák bola jeho osviežujúci príchuť a vôňa. Balíčky s celou zaťaženia prirodzene sa vyskytujúcich prchavé aromatické zlúčeniny, za použitia miswák podporuje pocit čistoty a príjemnej dychu, ktorá je porovnateľná s iným komerčne dostupným ústnej vody.

7. Dostupným a efektívnym

Často sa omráči mnoho prvý pokus užívateľa o tom, ako cenovo dostupné a efektívne miswák je. Či už sa rozhodnete používať vo svojich pôvodných, kefka vetvičku 'formy alebo využívanie prostriedkov vyrobených z Salvadora persica (miswák) stromu, náklady na používanie miswák je podstatne nižšia ako u väčšiny komerčne dostupných produktov. Aj vzhľadom k tomu ako miswák funguje ako zubné pasty-zubná kefka-ústna voda all-in-one, nákladové výhody to môže určite nemožno prehliadnuť.

Navyše, jeden pohľad na miswák vetvičku je dosť pre každého, aby získali predstavu o tom, kde výrobcovia zubné kefky získať inšpiráciu z. S množstvom prírodných vlákien, ktoré pôsobia ako, štetín 'sa miswák ratolesť dostane každý kút a zákutia úst pre efektívne očistiť.

Ako používať miswák?

Miswák môže byť použitý buď ako samostatná, alebo ako doplnok k vašej bežnej zubnú kefku a zubná pasta. Efektívne využívať miswák, udržiavať tieto v mysli.

 1. Ak chcete začať, orezanie alebo žuť off jeden koniec miswák vetvičku.
 2. Pokračovať žuvanie z tohto dôvodu, kým ratolesť zmäkne a tvorí štetiny v stredu. Pre doplnenie tohto procesu, môžete navlhčiť vetvičku ponorením do vody.
 3. Akonáhle uvidíte jednotlivé vlákna pripomínajúce, štetiny ', čistiť zuby pomocou vetvičku, ako by ste s pravidelnou zubná kefka. Nezabudnite nepoužívať žiadnu pastu hoci.
 4. Čalúnenie alebo žuť ďalej až na čerstvé štetiny, keď sú existujúce vyčerpaný.

Liečivé použitie iných častí miswák (Salvadora persica)

Kým Salvadora persica strom je najviac známy pre svoje, kefky vetvičiek ', ostatné časti stromu sú tiež rovnako užitočné. Tu je rýchly pohľad na ne.

 1. Listy-Listy Salvadora sú spotrebované na Strednom východe a v Afrike vzhľadom na ich adstringentné vlastnosti, ktoré sú vraj pomáhajú pri trávení a metabolizmu. Účinné látky obsiahnuté v Salvadora majú analgetické a močopudné vlastnosti, čo umožňuje jeho použitie v tradičných terapií pre pilotov, reumu a zápal kože.
 2. Ovocie-A sladká alternatíva k horkej listy, plody taky majú diuretické vlastnosti, a sú používané na liečbu žalúdočných a pečeňových ochorení.
 3. Bark kôry odvodený od kmeňa a koreňov je iný, a ako taký má odlišné vlastnosti a použitie. Stonka kôry od Salvadora pomáha vytvárať odvar používa v legalizovať menštruácie u žien. Okrem toho tiež lieči epilepsie, žalúdočné vredy a kožné problémy. Pasta z kôry koreňov sa používa na liečbu kvapavky.
 4. Semená-Podobne ako listy, semená Salvadora príliš sa používajú pri liečbe reumatizmu a kožné zápaly. Používajú sa tiež ako preháňadiel a diuretík.
 5. Éterické oleje používané ako hmyzu a kliešť repelent.

Shoutout na Priya Nair z Valuefood tejto skvelej informácie!

Ostatné spoločné názvy miswák

Miswák je bežne označovaná ako Siwak, sewak a miswaak. Avšak, pretože jeho použitie sa šíria v rôznych oblastiach, najmä v severnej Afrike, na Arabskom polostrove, juhovýchodnej Ázii a na indickom subkontinente, ide rôznymi menami podľa regiónu, ako je napríklad.

 • Arak- Arabic
 • Qesam- Hebrew
 • Qisa- aramejčina
 • Liaty Latin
 • Koyoji- japonský a tak ďalej.

Ako by sa dalo vidieť, miswák rozhodne má veľa ísť na to. Od chráni ďasná, bielenie zubov, prevenciu zubného kazu a dutín, aby účinky proti rakovine, miswák sa všetky tie veci, vaše pravidelná zubná kefka nikdy nemôže byť-pravda, záchranca.

Takže, dajte nám vedieť v komentároch pod to, čo ste si myslel o tom, či súhlasíte alebo nesúhlasíte, a ak budete robiť prepínač v dohľadnej dobe!

Teraz, než idete na nákup pre miswák, tu sú odpovede na niekoľko najčastejších otázok týkajúcich sa vetvičku.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Má miswák pokaziť?

Kým miswák neprichádza s dátumom expirácie, to stráca svoju sviežosť v priebehu času, a teda by mal byť nahradený čas od času. Takže, nech už zdrojového kódu miswák prirodzene alebo kúpiť, uistite sa, že nahradiť staršie vetvičky pravidelne.

Za koľko dní môžeme použiť nový miswák?

V závislosti na tom, či používate prírodné vetvičku alebo obchod kúpil jeden, väčšina miswák vetvičky možno použiť kdekoľvek medzi mesiacmi na 40 dní.

load...