Zdravie a wellness

7 úžasné zdravotné prínosy horčice zelené

7 úžasné zdravotné prínosy horčice zelené

Ak ste niekoho, kto nenávidí jesť greeny, tento článok to môže zmeniť svoj názor!

Horčičné listy, aj keď nie je najpopulárnejšou voľbou medzi deťmi, patrí medzi najviac výživných potravín, ktoré môžu mať na tanieri. K dispozícii v rôznych farbách, horčicovej listy majú nádherne šťavnaté stonky, ktoré im chutné zdobenie alebo základná zložka v každom recepte robí. Tieto zelené sú v rámci štúdia vo výskumných laboratóriách pre ich úlohu v prevencii rakoviny. Táto zelenina cieľ tri hlavné zložky alebo systémy v tele, ako je napríklad detoxikačného procesu, antioxidantov v tele a protizápalový systém pre prevenciu rakoviny.

Najvyššie 7 Zdravie Výhody horčica zelených:

Horčica greeny sú tiež známe, že ponúkajú celý rad priaznivých účinkov na zdravie okrem prevencie rakoviny. Tu je zoznam, ktorý vám dá jasnú predstavu o zdravotných výhodách horčičného zelene:

load...

1. Bohatým zdrojom vitamínov a minerálnych látok:

Horčica zelená je bohatým zdrojom vitamínov A, C a K, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé fungovanie organizmu. Vitamín C je silný prírodný antioxidant, ktorý poskytuje ochranu proti radikálmi indukované zraneniu voľný a chrípkových vírusových infekcií. Vitamín A je nevyhnutný pre udržanie zdravej sliznice, ktoré sú nevyhnutné pre dobrý zrak. Vitamín K hrá dôležitú úlohu pri budovaní hmoty kostnej podporou osteo-trofický účinok na kosti. Štúdie ukazujú, že vitamín K tiež hrá dôležitú úlohu pri obmedzovaní poškodení neurónov v mozgu.

Horčičné listy sú tiež dobrým zdrojom železa, horčíka, vápnika, zinku, draslíka, selén, mangán, foláty, bielkovín a vlákniny. S vysokým obsahom vitamínu K, funguje ako silný protizápalový prostriedok a zlepšuje kardiovaskulárne zdravie. Horčík v horčičné listy napomáha zjemniť steny priedušiek. Potravinová vláknina v ňom znižuje hladinu cholesterolu v tele, čím sa znižuje riziko infarktu. Foláty hrajú dôležitú úlohu pri syntéze DNA a zabrániť defekty neurálnej trubice v novorodenca, ak sú užívané na začiatku tehotenstva.

2. Powerhouse antioxidantov:

Horčičné listy obsahujú vysokú úroveň antioxidantov. Antioxidanty zabrániť vzniku rakoviny v tele, bráni voľné radikály a oxidované buniek ničiť susedné bunky. Horčica greeny sú tiež dobrým zdrojom fytonutrientov a rastlinných živín produkoval. Kyselina hydroxyskořicová, isothamnetin, kvercetín a kaempferol sú kľúčové antioxidačné fytonutrienty poskytované horčice greeny. Vysoký obsah výživné látky rastlinného pôvodu v tomto výživné veggie pomáhajú znižovať oxidačný stres na bunky v tele. Podľa štúdií, horčičné listy tiež pomáha zabrániť prsníka, hrubého čreva, močového mechúra, prostaty, vaječníkov a pľúc.

load...

3. Detoxikačný Agent:

Síra bohaté živiny a antioxidanty v horčicu greeny stimulovať proces detoxikácie v tele. Detoxikácia je životne dôležité pre dobré kardiovaskulárne zdravie, prevenciu rakoviny a ďalších chronických ochorení. Horčičné listy sú bohatým zdrojom fytoživín nazývaných glukozinoláty, ktorý aktivuje detoxikačné enzýmy v tele a reguluje ich aktivitu.

Okrem detoxikáciu organizmu, horčičné listy tiež pôsobiť ako čistiaci prostriedok a zbaviť telo oxidu uhličitého. To tiež pomáha regulovať telesnú teplotu. Tieto zelené sú tiež dobré pre hrubého čreva, ako sú prírodné čistiaci prostriedok. Stimulujú vyhodenie odpadu z tela a čistí systém toxínov.

4. Protizápalové činidlo:

Horčica greeny sú tiež prirodzené protizápalové látky, ktoré zabraňujú chronické zápaly a znižujú riziko srdcových ochorení a artritídu. Horčičné listy sú tiež bohaté na esenciálne protizápalová činidlá, ako je napríklad vitamín K a omega - 3 mastných kyselín. Vitamín K reguluje protizápalový systém organizmu, zatiaľ čo omega - 3 mastné kyseliny posilňujú imunitný systém organizmu. Isothiocyanates horčicu greeny indukovať anti-zápalovú reakciu organizmu a sú veľmi užitočné pri znižovaní rizika ischemickej cievnej mozgovej príhody.

5. Prevencia rakoviny:

Glukozinoláty sú phytonutrients, ktoré sa nachádzajú vo významných množstvách v horčice greeny. Tie poskytujú spotrebiteľom jedinečný prínos pre zdravie, pretože môžu byť premenené na izotiokyanáty (ITC), ktoré majú s rakovinou-preventívny vlastnosti. Dve dôležité glukozinoláty nájdené v tejto kapustovité zeleniny sú gluconasturtian a sinigrín. Obaja sú protizápalové látky a znížiť riziko vzniku rakoviny v tele.

6. Kardiovaskulárne Support:

Cholesterol je používaný v pečeni ako základný stavebný kameň k produkcii žlče. Žlč sa skladá zo špecializovaných molekúl, ktoré podpory tela pri trávení a absorpcii molekúl tuku prostredníctvom procesu nazývaného emulgáciu. Žlč je uložený v tekutej forme v žlčníku a ich neskôr uvoľnený do čreva pre správne trávenie tukov a jeho prípadného absorpciu do organizmu.

Namiesto toho, aby vstrebáva do krvného riečišťa, vlákna prítomné v horčičné zelene a žlče spojiť dohromady a dostať vyhodený z tela, keď je pohyb čriev. To prinúti pečeň nahradiť stratené žlčové kyseliny tým, že kreslí na zásobovanie tela cholesterolu, udržiavať hladinu cholesterolu v tele pod kontrolou.

7. Celkovo Zdravie:

Horčičné listy sú vynikajúce pre kožu a vlasy, zabezpečenie lesklé zámky a žiariaca pleť. Okrem toho, že tvoria dôležitú súčasť zdravej stravy, ktorá má pomôcť jednotlivcom spravovať svojej hmotnosti. Horčica greeny sú málo kalórií a môžu byť konzumované vo forme občerstvenia alebo jedlo bez strachu z priberania na váhe. Weight Watchers, budú jedinci so zdravotnými problémami, ako je neustále prechladnutie, anémia, všeobecné apatia, slabosť, suché a poškodené pokožky a vlasov pádu alebo rednutie vlasov sa ťažil enormne zo stravy bohatej na horčice greeny.

Horčica greeny sú zásobárňou zdravia. Mal ste tušenie, že ste prídu o týchto úžasných výhod, však? Takže objatí greeny, ktoré sú pre vás dobré, a to najmä horčice greeny! A chutia moc dobre! Len google pre niektoré dobré horčice greeny receptov a budete sa na svojej ceste k dobrému zdraviu!

Páči sa vám jesť horčica greeny? Máte špeciálne recept zahŕňajúce mňam zeleninu? Ešte s nami podelíte v komentároch.

load...